Şimdi Ara

Fujifilm S6500FD ile çektiğim fotoğraflar..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
1
Favori
26.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 92
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 35
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 gün 10 saat 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • FelixCrail (36 mesaj) bipekkan (36 mesaj) antique (35 mesaj) askan22 (21 mesaj) kaptansss (19 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Fotoğraf Makineleri ve Video Kameralar >> Dijital ve Analog Fotoğraf Makineleri >> Fujifilm S6500FD ile çektiğim fotoğraflar..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7196 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    bugün makinayla ilk defa sokağa çıktım, bütün gün bir sürü fotoğraf çektim ama en güzelleri akşamüstü güneş batarken çektiklerimdi.. ilk onlarla başlıyorum, sonra başka fotoğraflarda koyarım..

bu fotoğraflarda kesinlikle PHOTOSHOP müdahalesi yoktur,
    sadece fotoğrafların boyutlarını 2848x2136 'dan 800x600'e çevirdim ki fotoğrafların açılması uzun sürmesin

edit: HER YENI EKLENEN FOTOĞRAFLAR SAYFANIN SONUNDADIR..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antique -- 15 Ağustos 2008; 13:08:50 >

|
    |

• Binbaşı
    1242 Mesaj
    Hepsi çok güzel, özellikle silüetler. Eline sağlık

Not: En alttakinde insanların hemen üstünde hafiften bir leke var, parmak izimi acaba?? Yada bazen güneşli havalarda yada güneşe doğru çekince bazı yerlerde o tip bir leke çıkıyor, teknik adını bilmiyorum. oda olabilir.

Kadrajlar çok hoş bence
    |
    |
    |
    |
    | 2011 Kia Cerato |
  • Yarbay
    7196 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orjinalden alıntı: Ahmet1980

Hepsi çok güzel, özellikle silüetler. Eline sağlık

Not: En alttakinde insanların hemen üstünde hafiften bir leke var, parmak izimi acaba?? Yada bazen güneşli havalarda yada güneşe doğru çekince bazı yerlerde o tip bir leke çıkıyor, teknik adını bilmiyorum. oda olabilir.

Kadrajlar çok hoş bence

son fotoğrafta zoom sözkonusu olduğu için büyük bir ihtimalle güneş lekesi oluştu ama çok rahatsız edici değil gibi gelmişti bana..
    |
    |

• Yarbay
    4310 Mesaj
    Seyretmesi zevkli fotolar olmuş tebrikler.
    |
    |
    GErçekten güzel fotoğraflar eline sağlık.
    Deniz olmalı yahu fotoğraf çekmek için de..
    |
    |
    antique,
    güzel fotolar tebrik ederim. Acaba hangi fotolarda hangi oranda zoom kullandın?
    Vede özel birşey yaptınmı titretmemek için? ISO artırmak yada biryere dayanmak gibi...
    |
    |
    Fuji X-T3 - 23mm f2 - 50mm f2
  • Kurmay Yarbay
    8715 Mesaj
    Antique,
    Çok güzel, Baya zevk aldım...
    |
    |
  • Yarbay
    7196 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    fotoğrafların tamamını elimde çektim, hiçbir yerden destek almadım tripod kullanmadım..
    zaten daha önceki konularda da elimin neredeyse hiç titremediğinden bahsedilmişti..
    sanırım bedenimde doğal bir IS sözkonusu

bir de makinanın zoom özelliğinin sınırlarını göstermek istiyorum, buyrun;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antique -- 17 Ocak 2007; 0:37:18 >
    |
    |

• Teğmen
    166 Mesaj
    selam antique
    makinan hayirli olsun,fotolar guzel cok net cikmis, bu fotolari titretmeden nasil cektin acaba, biliyoruzki s6500 is yok, buna ragmen boyle net fotolar.
    saygilar
    |
    |
  • Yarbay
    2841 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: antique

Hayırlı olsun.
    Bir ara ISO testi yapsan hiç fena olmaz.
    |
    |
    hurmetler
    |
    |
  • Yarbay
    12457 Mesaj
    Güzel ters ışık çalışmaları, 6 yapraklı diyaram ha? Yıldızlanmadaki kollardan belli..

Güzel kareler, ellerine sağlık
    |
    |

Günbatımı fotoğraflarını hangi ayarlarla çektin merak ediyorum?
    |
    |

quote:

Orjinalden alıntı: antique

fotoğrafların tamamını elimde çektim, hiçbir yerden destek almadım tripod kullanmadım..
    zaten daha önceki konularda da elimin neredeyse hiç titremediğinden bahsedilmişti..

bir de makinanın zoom özelliğinin sınırlarını göstermek istiyorum, buyrun;

|
    |

• Kurmay Yarbay
    8715 Mesaj
    Helecandırmaz olur mu? Bizim Antique adeta "yürüyen TRİPOT", Artık iyice anladım ki bu makine de olacak bulanıklıklar vb herşey, bizim acemiliğimizden kaynaklanacak. Zoom olayı benim ölçülerime göre nefis ve çok net. Adeta Dürbün... Teşekkürler Antique. Bir de özellikle 800 ve 1600 ISO değerlerinde çekilmiş hareketli ve karanlıktaki görüntüleri çekebilirsen, Firmanın, PhotoLine dergisinin arka kapağındaki o iddialı reklam fotolarının doğru, olup olmadığını görürürüz.
    Işıklı ortamda hızla hareket halindeki bir araç vb gibi...

quote:

Orjinalden alıntı: yetkin

ben cevabi aldim antique, ben soru yazarken ayni anda siz de cevab yazmissiniz. bu fotolar bipekkan abimizi cok heyacanladiracak ,
    hurmetler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 17 Ocak 2007; 8:58:42 >
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    gerçekten güzel fotograflar ..
    eğer fotogrfalarını 800*600 küçülrüken birde orjinalinden bırkısmını crop yaparsan netliği ve noise hakkında daha fazla bilgimiz olur
    makineniz hayırlı olsun...
    |
    |

Orjinalden alıntı: radiko

gerçekten güzel fotograflar ..
    eğer fotogrfalarını 800*600 küçülrüken birde orjinalinden bırkısmını crop yaparsan netliği ve noise hakkında daha fazla bilgimiz olur
    makineniz hayırlı olsun...

+1

Zoomlu resimden birde 800*600 crop yollarsanız memnun oluruz gerçekten.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: cabri

antique, Fotoğraflar çok güzel, eline sağlık. Makine de IS yok ama eksikliğini hissettirmiyor gerçekten.

Günbatımı fotoğraflarını hangi ayarlarla çektin merak ediyorum?

malum ilk günler, makinaya tam alışana kadar hemen manuel ayarlara girmiyim dedim,
    biraz da güneşin batışını kaçırmış olmamak için hazır modlardan birisinde çektim günbatımı fotoğraflarını..

çekim modları içinde SP (scene position) var, bu seçeneğin içinde 9-10tane hazır çekim sahnesi ayarlanmış,
    bunların içinde SUNSET (günbatımı) özelliğini kullanarak bu fotoğrafları çektim..

ancak gördüğüm kadarıyla IS eksikliği çok büyük bir eksiklik değilmiş,
    makina gerçekten çok kaliteli, kaliteli makinayla kaliteli fotoğraflar çekiliyormuş..
    görüntü olarak da kesinlikle dSLR makinalardan hiçbir farkı yok..

ZOOM'lu fotoğrafı gelişigüzel çektim desem yeridir.. zoom özelliği gerçek bir tele objektif imkanı sağlıyor,
    zoom ayarının bir düğmeyle yapılmaması, objektiften yapılması da benim için önemli bir özellik çünkü bu özellik makina tutuş şeklinizi tamamlıyor
    |
    |

• Yüzbaşı
    514 Mesaj
    antique dostum makinayı nerden kaça aldın bende düşünüyorum yardımcı olurmusun?
    |
    |
    ¤ SEAGATE ST3250410AS 3.AAC FW 250GB - SAMSUNG HD2504C 250GB - SEAGATE ST3640323AS 640GB SATA300 Barracuda 7200.11 7200rpm; 32MB; NCQ
    ¤ PALIT 8600GT Sonic+ nVidia GeForce 8600GT-PCI-E16X-256MB/128bit DDR3-HDTV-out, 2xDVI
    ¤ ASUS DRW-2014L1T DVD-RAM LightScribe 20x8x16 DVD-RW-48x32x48 CD-RW
    ¤ ASUS TA-951 (FSP 400W) ATX-400PNF Sessiz ATX/Micro ATX-4xUSB, 1xFan, IEEE
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Gülüş Tasarımı
SEO
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.