Şimdi Ara

Fujifilm Finepix S4600

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
5.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar daha düşük modeli bu fiyatlarda 2.el alacaktım bi tanıdık sayesinde sıfırını alıyorum son 6 adethttp://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=248&Productid=ftkompfujis4600
    sizde bakabilirsiniz. makineye alıştığım zaman çektiğim fotoğrafları buradan paylaşacağım türkçe yorum konu vs. bulamadım bu başlık finepix s4600 kullanıcılarının başlığı olabilir

Fujifilm Finepix S4600
     Fujifilm Finepix S4600

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~ELBRUZ~ -- 22 Ekim 2013; 18:13:15 >

• s1800 ile arasında ne fark var anlayamadım. parana yazık kardeşim. böyle dandik malları yeni revizyon diye millete kakalıyorlar.http://snapsort.com/compare/Fujifilm-FinePix-S4600-vs-Fujifilm_FinePix_S1800 4 yıl önce üretilmiş makine ile aynı özellikte. gerisini sen düşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atılgan 3 -- 23 Ekim 2013; 2:30:06 >
  • Merhabalar;orta klas makinalarda uygun fiyata fujifilm modellerini bulabiliyorsunuz...Bende de s1900 serisinden bir makina var; 2 yılda yaklaşık 10 000 resim aldım;uygun ışıkta doğru ve keskin resimler alınabilir ama kalkıp büyük şeyler beklememek lasım;ne gibi? Mesela iyi kalite bir slr makina gibi olmayacaktır ama hiçbir sıradan bir dijital makina ile de karşılaştırılamayacak kalitede resim çekiyor bu makinalar;S 1800 denilen makinayı hiç sevmemiştim ben; en başta handal bir makina ama bendeki fena değil; yakın zamanda da slr alacagım inşallah,önerisi görüşü olan varsa paylaşsın bilgilenelim :) iyi forumlar
  • ~ELBRUZ~ kullanıcısına yanıt
    iyi bir başlık olmuş. yeni başlayanlar genelde kompakt ve uygun fiyatlı ürünlerle temel kavramları öğreniyorlar ki bu fotoğraf makinesi bu anlamda güzel bir örnek. makro ve süper makro diye iki ayrı makro modu var 2cm den dahi inanılmaz makro sonuçları elde ediyor. zoom da gayet yeterli. lcd ekranı biraz tad vermese de bilgisayra atınca iş daha da güzelleşebilir.

FUJİFİLM JAPON MALIDIR VE CANONDA NİKONDA AYNI FİYAT ARALIKLARINDA ÇOK DAHA FAZLA ÖZELLİK SUNAR. YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN TAVSİYEMDİR
  • Arkadaşlar bişey sorucam,

s4600'a 8gb hafıza kartı taktığımda en düşük çözünürlükte 61 dakika olan video çekim süresi,

16gb hafıza kartı taktığımda da aynı. Süre artmadı. Bu neden olabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: streetcar

iyi bir başlık olmuş. yeni başlayanlar genelde kompakt ve uygun fiyatlı ürünlerle temel kavramları öğreniyorlar ki bu fotoğraf makinesi bu anlamda güzel bir örnek. makro ve süper makro diye iki ayrı makro modu var 2cm den dahi inanılmaz makro sonuçları elde ediyor. zoom da gayet yeterli. lcd ekranı biraz tad vermese de bilgisayra atınca iş daha da güzelleşebilir.

FUJİFİLM JAPON MALIDIR VE CANONDA NİKONDA AYNI FİYAT ARALIKLARINDA ÇOK DAHA FAZLA ÖZELLİK SUNAR. YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN TAVSİYEMDİR

O da ne demekmiş acaba öyle ?!
    Canon İngiliz malı, Nikon da Ekvator malı mıdır ? Bu ne parlak bir aydınlanmadır. Gözlerim kamaşıyor, yeni bir yıldız mı doğuyor arkadaşlar ?

Yeni başlayanlar bu modelde ve hatta bazı üst modellerde temel kavramları öğrenmek konusunda ürünün sunmadığı veya eksik sunduğu bazı özellikleri sebebi ile sorun yaşayabilirler. Bu modelde geniş açıda ürün diyaframı sadece en yüksek ve en düşük olarak 2 ayar imkanı veriyor. O ise bazı başka modellerde hiç olmaz ise geniş açıda diyafram 4-5 ara değere kullanıcı tarafından ayarlanabiliyor.

Kullanıcısından özel istek üzerine... Arkadaşa tekrar tüm tüketiciler adına teşekkür ederim bu değerli bilgiyi bizlerle paylaştığı için.
    quote:

Orijinalden alıntı: ZuLuuuuuu
    Belki inanmazsınız ama kamera sadece 2 tane diyafram aralığı sunuyor. Diyafram açık ve kapalı gibi düşünebilirsiniz. Bu yüzden spec'lerine bakarsanız diyafram aralığı F3.1/F8 olarak (eğik çizgiye dikkat) gösteriliyor, F3.1-F8 şeklinde aralık gibi değil. Bu kamerada beni en çok hayal kırıklığına uğratan şey bu oldu maalesef.

Bu ürüne ait bir başka başlıkta da önemli bilgiler mevcut.
    http://forum.donanimhaber.com/m_79666236/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 7 Mayıs 2014; 23:04:02 >

• az önce 350 tl ye bir adet edindim umarım yanlış bir iş yapmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BullettProof

az önce 350 tl ye bir adet edindim umarım yanlış bir iş yapmadım

Zaman her şeyin ilacıdır. Umduğunuzu çektiğiniz fotoğrafların kalitesi ile bulabilecek misiniz görürsünüz. Bu arada bu konuda forumdaşları da görsel olarak bilgilendirebilir iseniz harika olur. Şöyle 2-3 gece fotosu, 2-3 manzara, 1-2 makro falan paylaşırsanız zamanla...
  • değerli hocam cuma thailanda kaçıyorum makinayı alel acele aldım fotograf tecrübem yok
    dönüşte istediğiniz resimleri paylaşacağım

bu arada hep otomatik kullanmayı düşünüyorum zaten tatil hengamesi içinde bide onun settinglerini öğrenemem
    makina gelir gelmez yapmam gereken bi ayar yada tavsiyeniz varmı
  • BullettProof kullanıcısına yanıt
    Hocam paylasmamissin fotolari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.