Şimdi Ara

FUJİFİLM FİNEPİX S4000 KULLANICILAR KULÜBÜ(PİLLİDİR,UCUZDUR,30X ZOOMLUDUR..:)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
6.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR SADECE FUJİ S4000 KULLANICILARI OLARAK PAYLAŞIMLARIMIZI BURADAN YAPALIM..MAKİNA HAKKINDAKİ OLUMLU,OLUMSUZ YORUMLARINIZI BURADAN YAPABİLİRSİNİZ..BEN BAŞLAYAYIM.

ÖNCELİKLE 400 TL GİBİ BİR FİYATA 30X OPTİK ZOOMLO BİR MAKİNA ALMAK ÇOK GÜZEL..MAKİNA GENEL OLARAK AMATÖR VE AZDA OLSA ÇEKİM BİLGİSİ OLAN KULLANICILAR İÇİN GAYET TATMİNKAR..AMATÖR OLARAK BAŞLAYAN BİRİNİN BENCE BU SEVİYE BİR MAKİNAYLA BAŞLAMASI EN İYİSİ..ÇÜNKÜ YERİ GELİYOR HOBİ OLARAK BAŞLIYORUZ VE BİR SÜRE SONRA SIKILIYORUZ VE MAKİNA BİR KÖŞEDE BEKLİYOR HEP..1500 TL VERİP PROFESYONEL CİHAZ ALMAKTANSA AMATÖRLÜĞÜNÜZÜ GİDERECEK SİZE TECRÜBE KAZANDIRACAK BÖYLE BİR MAKİNA ALMANIZ BENCE DAHA İYİ OLACAKTIR..BU MAKİNANIN EN BÜYÜK ARTISI MANUEL AYARLARA OLANAK TANIMASI..İKİNCİ EN BÜYÜK ARTISI 30X OPTİK ZOOM A SAHİP OLMASI..ÇEKİMİ KÖTÜ DİYENLER OLMUŞ..BU ÇEKENE GÖRE DEĞİŞİR..SEN GİDİP YANLIŞ AYARLARLA ÇEKİM YAPARSAN O FOTOĞRAFTAN HAYIR GELMEZ TABİYKİ..ZAMANLA MAKİNAYA ALIŞTIKÇA FOTOĞRAFLARINIZDAKİ DÜZELMEYİ FARK EDECEKSİNİZ..BUNUN İÇİN DEVAMLI MAKİNANIZI KURCALAYIN..YAPTIĞINIZ AYARLARLA FOTOĞRAF ÇEKİN OLMADI AYARINI DEĞİŞTİRİN BİR DAHA ÇEKİN..SONUÇLARA BAKARAK GÜNEŞLİ BİR HAVADA NASIL BİR AYAR YAPILMALI..KARANLIK ORTAMDA NASIL ÇEKİM YAPILMALI BUNLARI ZAMANLA DENEME YANILMA YÖNTEMİYLE ÖĞRENECEKSİNİZ BUNA EMİNİM..İLERLEYEN ZAMANLARDA ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLARI BURADAN PAYLAŞACAĞIM..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanarya_avcisi -- 21 Şubat 2013; 23:09:18 >

• Peki bir soru... Makina geniş açıda iken F 3.1 oluyor diyafram değeri en düşük, F 8.0 oluyor en yüksek. Peki geniş açıda iken diyafram değerini F3.1'den adım adım F 8.0 e kadar değiştirebiliyor musunuz ? Mesela M modunda veya A modunda. F3.5, F4.0, F5.0, F6.0, F7.0 gibi değerlere getirebiliyor musunuz ? Bilgi verebilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Peki bir soru... Makina geniş açıda iken F 3.1 oluyor diyafram değeri en düşük, F 8.0 oluyor en yüksek. Peki geniş açıda iken diyafram değerini F3.1'den adım adım F 8.0 e kadar değiştirebiliyor musunuz ? Mesela M modunda veya A modunda. F3.5, F4.0, F5.0, F6.0, F7.0 gibi değerlere getirebiliyor musunuz ? Bilgi verebilir misiniz ?

EVE GEÇTİĞİMDE SENİN İÇİN DENEYECEĞİM..
  • quote:

Peki bir soru... Makina geniş açıda iken F 3.1 oluyor diyafram değeri en düşük, F 8.0 oluyor en yüksek. Peki geniş açıda iken diyafram değerini F3.1'den adım adım F 8.0 e kadar değiştirebiliyor musunuz ? Mesela M modunda veya A modunda. F3.5, F4.0, F5.0, F6.0, F7.0 gibi değerlere getirebiliyor musunuz ? Bilgi verebilir misiniz ?

M VE A SEÇENEKLERİYLE F KISMINI MESELA 3.1 İKEN 8 E YÜKSELTEBİLİYORSUN..4-5-6-7 GİBİ OLMUYOR..FAKAT BU ŞEKİLDE 4-5-6-7 OLARAK İLERLETMENİN BİR YOLU VAR..HER YAPTIĞIN OPTİK ZOOMDA F 1 SAYI ARTIYOR..BUDA NE KADAR İŞİNİ GÖRÜR BİLMEM..SENİN DEDİĞİN F DEĞERİNİ SIRAYLA ARTIRMAK İÇİN P SEÇENEĞİNDE FOTOĞRAF ÇEKİLEBİLİYOR..ONDADA + VEYA - OLARAK AYAR YAPABİLİYORSUN..YANİ ORTAM KARANLIKSA + EĞER ORTAM AYDINLIKSA - YÖNÜNE DOĞRU AYAR YAPIYORSUN..BENCE BU MAKİNA 400 TL YE ÇOK UYGUN..ALMAYI DÜŞÜNÜYORSAN KAÇIRMA DERİM..BUGUN BAYA BİR İNCELEME ŞANSIM OLDU BU TARZ MAKİNALARI..İNAN ALDIĞINA PİŞMAN OLMAZSIN..30X ZOOM BİLE YETİYOR..:))

• quote:

Orijinalden alıntı: kanarya_avcisi

quote:

M VE A SEÇENEKLERİYLE F KISMINI MESELA 3.1 İKEN 8 E YÜKSELTEBİLİYORSUN..4-5-6-7 GİBİ OLMUYOR..FAKAT BU ŞEKİLDE 4-5-6-7 OLARAK İLERLETMENİN BİR YOLU VAR..HER YAPTIĞIN OPTİK ZOOMDA F 1 SAYI ARTIYOR..BUDA NE KADAR İŞİNİ GÖRÜR BİLMEM..SENİN DEDİĞİN F DEĞERİNİ SIRAYLA ARTIRMAK İÇİN P SEÇENEĞİNDE FOTOĞRAF ÇEKİLEBİLİYOR..ONDADA + VEYA - OLARAK AYAR YAPABİLİYORSUN..YANİ ORTAM KARANLIKSA + EĞER ORTAM AYDINLIKSA - YÖNÜNE DOĞRU AYAR YAPIYORSUN..BENCE BU MAKİNA 400 TL YE ÇOK UYGUN..ALMAYI DÜŞÜNÜYORSAN KAÇIRMA DERİM..BUGUN BAYA BİR İNCELEME ŞANSIM OLDU BU TARZ MAKİNALARI..İNAN ALDIĞINA PİŞMAN OLMAZSIN..30X ZOOM BİLE YETİYOR..:))

Alıntıları Göster
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Zahmet verdim. Umarım ilgilenenler için de iyi bir detay bilgisi olur. P modunda iken zum yapmadan, en geniş açıda iken F 3.1'den 4,5,6,7,8 olabiliyor mu ? Doğru mu anladım ? Müsait olursanız birkaç fotoğraf da paylaşırsanız konu için güzel olacaktır.

• quote:

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Zahmet verdim. Umarım ilgilenenler için de iyi bir detay bilgisi olur. P modunda iken zum yapmadan, en geniş açıda iken F 3.1'den 4,5,6,7,8 olabiliyor mu ? Doğru mu anladım ? Müsait olursanız birkaç fotoğraf da paylaşırsanız konu için güzel olacaktır.

P MODUNDA SADECE OBJEKTİFE NE KADAR IŞIK GİRECEĞİNİ AYARLAYABİLİYORUZ..YANİ MESELA GÜNEŞLİ HAVADA - MODUNA DOĞRU AYAR YAPINCA AYARA GÖRE KARANLIK ÇEKİYOR MAKİNA..FAKAT 3,4,5,6,7 GİBİ BİR AYAR YAPAMIYORSUNUZ..
  • quote:

quote:

P MODUNDA SADECE OBJEKTİFE NE KADAR IŞIK GİRECEĞİNİ AYARLAYABİLİYORUZ..YANİ MESELA GÜNEŞLİ HAVADA - MODUNA DOĞRU AYAR YAPINCA AYARA GÖRE KARANLIK ÇEKİYOR MAKİNA..FAKAT 3,4,5,6,7 GİBİ BİR AYAR YAPAMIYORSUNUZ..

Alıntıları Göster
    30X ZOOM İLE ÇEKİLMİŞ BİR FOTOĞRAF..HİÇ ÖZENMEDİM BİLE..BUNA RAĞMEN SONUÇ BU..
    http://d1302.hizliresim.com/16/m/k960p.jpg

BUDA 25X ZOOM İLE ÇEKTİĞİM BİR FOTO..TAMAMEN DENEME ÇEKİMLERİ..MAKİNAYI KEŞFEDERKEN ÇEKTİM BUNUDA..
    http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/02/19/PGHaI.jpg

SADECE LİNK VERMEMDEKİ SEBEP RESİMLERİN BOYUTLARININ BÜYÜK OLMASINDAN..AYRI BİR SAYFADA BAKABİLİRSİNİZ..

• quote:

BUDA 25X ZOOM İLE ÇEKTİĞİM BİR FOTO..TAMAMEN DENEME ÇEKİMLERİ..MAKİNAYI KEŞFEDERKEN ÇEKTİM BUNUDA..

SADECE LİNK VERMEMDEKİ SEBEP RESİMLERİN BOYUTLARININ BÜYÜK OLMASINDAN..AYRI BİR SAYFADA BAKABİLİRSİNİZ..

Alıntıları Göster
    keskinlik gören varsa haber etsin bana

• quote:

Paylaşımlar için çok teşekkür ederim. Sağolun... çok aydınlatıcı oldu.

• quote:

quote:

Paylaşımlar için çok teşekkür ederim. Sağolun... çok aydınlatıcı oldu.

RİCA EDERİM..

• quote:

Orijinalden alıntı: caner_Fe

KESKİNİNİDE ÇEKERİZ SENİN İÇİN..BEN YUKARIDA ÖZENMEDEN RASTGELE ÇEKTİĞİMİ BELİRTTİM..DENEME ÇEKİMLERİYDİ PAYLAŞTIKLARIM..AYRICA 30X OPTİK ZOOMDA NASIL BİR KESKİNLİK BEKLİYORSUNUZ ANLAMIŞTA DEĞİLİM..BURAYI TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN..GÜZEL KARELER YAKALADIKÇA PAYLAŞACAĞIM..
  • quote:

quote:

KESKİNİNİDE ÇEKERİZ SENİN İÇİN..BEN YUKARIDA ÖZENMEDEN RASTGELE ÇEKTİĞİMİ BELİRTTİM..DENEME ÇEKİMLERİYDİ PAYLAŞTIKLARIM..AYRICA 30X OPTİK ZOOMDA NASIL BİR KESKİNLİK BEKLİYORSUNUZ ANLAMIŞTA DEĞİLİM..BURAYI TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN..GÜZEL KARELER YAKALADIKÇA PAYLAŞACAĞIM..

Alıntıları Göster
    Hepimiz takipteyiz seni hocam.
    Yakın zamanda "jiddi" Fuji makine alacaktı. s2950 mi s4000 mi diye soruyordu. Ben s4000 demiştim. Artık bu fotoğrafları görsünde ne kadar doğru öneri yaptığımı görsün.
    Ellerine, deklanşörüne sağlık.

• Ben verilen linke hiç bakmadım. Fuji bu seviyede fiyatina gore iyi cihazlar yapiyor. Kullanici için önemli olan faktör yakinlastirma ise fiyatina gore oldukça iyi bir cihaz. Dedim ya fotoğrafa bakmadim bile çünkü s2980 kullandim bu iki cihaz zoom haricinde tamamen ayni cihazlar çünkü.

Caner arkadaşimiz keskinlik görmek istemiş fakat sanıyorum kendisi DSLR kullanıcısı. 400 liralık cihaz ile 1500 liralık cihazı karşılaştırmak zaten yanlış olur.

DSLR like cihaz ile çok keskin görüntü tabi ki elde edemezsiniz gerisini PS ile halledeceksiniz.

Bu arada diyafram olayına açıklık getireyim. Cihazın o an yaptığı zoom a gore diyafram yanizca en açık ve en kapalı şeklinde 2 diyafram seçeneği var. Fazla zoom yaptıkça doğru orantili şekilde f değeri de hem en az hemde en fazla olan şeklinde artış gösteriyor. Diyafram ayarını iyi ayarlayamadığınız yerlerde poz telfisini kullanarak fotoğrafı ayarlamaya çalışıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: OtoburPirana

Ben verilen linke hiç bakmadım. Fuji bu seviyede fiyatina gore iyi cihazlar yapiyor. Kullanici için önemli olan faktör yakinlastirma ise fiyatina gore oldukça iyi bir cihaz. Dedim ya fotoğrafa bakmadim bile çünkü s2980 kullandim bu iki cihaz zoom haricinde tamamen ayni cihazlar çünkü.

Caner arkadaşimiz keskinlik görmek istemiş fakat sanıyorum kendisi DSLR kullanıcısı. 400 liralık cihaz ile 1500 liralık cihazı karşılaştırmak zaten yanlış olur.

DSLR like cihaz ile çok keskin görüntü tabi ki elde edemezsiniz gerisini PS ile halledeceksiniz.

Bu arada diyafram olayına açıklık getireyim. Cihazın o an yaptığı zoom a gore diyafram yanizca en açık ve en kapalı şeklinde 2 diyafram seçeneği var. Fazla zoom yaptıkça doğru orantili şekilde f değeri de hem en az hemde en fazla olan şeklinde artış gösteriyor. Diyafram ayarını iyi ayarlayamadığınız yerlerde poz telfisini kullanarak fotoğrafı ayarlamaya çalışıyorsunuz.

Haklısınız 400 liralık makinayı 1500 liralık makina ile kıyaslamak tüketici gözü ile saçma oluyor. Sonuçta cebimdeki paraya bakarım. Fiyat denkliği olmadan bir kıyaslama yapılıyor ise o kıyaslamaların sonu gelmez, içinden çıkılmaz. Biri de çıkar 1000 liralık ile kıyaslar, öteki de 2000 liralıkla ama cebinde makina almak için 300-500 TL aralığında parası olana bu kıyaslamalar hiçbir önem ifade etmez.

• quote:

BU ARADA BEN CİHAZI HB DEN 450 TL YE ALDIM..100 TL DE HEDİYE ÇEKİ VERDİLER..MAKİNA BANA 350 TL YE GELDİ..450 TL NİN ÜSTÜNÜ 32GB HAFIZA KARTI İLE TAMAMLADIM TABİ..İNANIN BU FİYATA ALINABİLECEK EN İYİ MAKİNA DİYEBİLİRİM..SAMSUNG S500 CİHAZIM VAR 2006 SENESİNDE ALDIĞIM ŞİMDİYE KADAR ONUNLA İDARE EDİYORDUM..GİDİP 250-300 TL YE ŞİPŞAK MAKİNA ALACAĞINIZA BUNU ALIN..30X ZOOM ÇOK FARK EDİYOR..HELE BİRDE TRİPOD VARSA SÜPER SONUÇLAR ELDE EDERSİNİZ..S500 CİHAZIMLA ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLARA MİLLET HAYRET EDİYORDU..S500 DEDE MANUEL AYARLAR VAR..FAKAT S4000 GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR CİHAZ..BEN FUJİNİN DİĞER HS MODELLERİNİ FALAN İNCELEDİM BENCE BİZİM CİHAZ 450 TL YE BEDAVA..MENÜ HIZLARINA FALAN BAKTIM DİĞER HS SERİLERİNİN BİZİMKİYLE BİR FARK GÖREMEDİM..BİRDE ŞU VAR..1500 TL NEDEN VERİLİR MAKİNAYA..BEN VERMEM ÇÜNKÜ GEREK YOK..BEN NORMAL BİR KULLANICIYIM..FOTOĞRAFLARIMLA ÖDÜL ALMAYACAĞIM,BİR YARIŞIN İÇİNEDE GİRMEYECEĞİM..BEN O ANDA YAŞANILANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRMEK İÇİN KULLANIRIM MAKİNAYI..YOK ŞU OBJEKTİF SETİNİ AL YOK ŞU POLARİZE FİLTREYİ TAK..YOK ŞU AÇIDAN ÇEK,YOK BUNU TAK ÇIKAR..BEN BUNLARLA UĞRAŞAMAM..VE TERCİĞİM SLR OLARAK FUJİFİLM S4000..7 SENELİK SAMSUNG S500 MAKİNAM BANA EŞLİK ETTİ ŞİMDİYE KADAR..ONU BIRAKMAYIDA DÜŞÜNMÜYORUM AYRICA..İKİSİNİ BERABER KULLANACAĞIM..S4000 FİYAT PERFORMANS ÜRÜNÜDÜR..BENİM S4000 İÇİN KISACA YORUMUM..PİLLİDİR,UCUZDUR,30X ZOOMLUDUR..:)))

• quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

Yakın zamanda "jiddi" Fuji makine alacaktı. s2950 mi s4000 mi diye soruyordu. Ben s4000 demiştim. Artık bu fotoğrafları görsünde ne kadar doğru öneri yaptığımı görsün.

İYİ DİLEKLERİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..ŞU ARALAR PEK GEZEMİYORUM..SİZİN İÇİN GÜZEL POZLAR ÇEKECEĞİM İNŞALLAH..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

İYİ DİLEKLERİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..ŞU ARALAR PEK GEZEMİYORUM..SİZİN İÇİN GÜZEL POZLAR ÇEKECEĞİM İNŞALLAH..

Alıntıları Göster
    MAKRO ÇEKİM YAPMIŞTIM PAYLAŞAYIM DEDİM..MARİFET BOYADA DEĞİL BOYACIDA ARKADAŞLAR BUNU SAKIN UNUTMAYIN..BU ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLAR ÖZENEREK YADA AYARLAR BİLİNÇLİ OLARAK YAPILARAK ÇEKİLMEDİ..DENEME ÇEKİMLERİ BUNLAR..

http://img474.yukle.tc/images/9874DSCF0317.JPG
    http://img479.yukle.tc/images/521DSCF0370.JPG

• quote:

MAKRO ÇEKİM YAPMIŞTIM PAYLAŞAYIM DEDİM..MARİFET BOYADA DEĞİL BOYACIDA ARKADAŞLAR BUNU SAKIN UNUTMAYIN..BU ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLAR ÖZENEREK YADA AYARLAR BİLİNÇLİ OLARAK YAPILARAK ÇEKİLMEDİ..DENEME ÇEKİMLERİ BUNLAR..

http://img474.yukle.tc/images/9874DSCF0317.JPG
    http://img479.yukle.tc/images/521DSCF0370.JPG

Alıntıları Göster
    birde forumda büyük yazı kullanmasan kanarya çok güzel olcak... bu arada bende s2995 aldım bakalım model olarak düşük ama bütçem onu almaya yetti anca.

• quote:

Orijinalden alıntı: TechnicaL

birde forumda büyük yazı kullanmasan kanarya çok güzel olcak... bu arada bende s2995 aldım bakalım model olarak düşük ama bütçem onu almaya yetti anca.

Alıntıları Göster
    Ne güzel ! Aslında sizin şimdi yapabileceğiniz çok güzel bir iş var ! Her ikiniz de mesela kolayca bulunabilinen aynı kutukola, süt kutusu, bozuk para 1 TL gibi objeleri masaja koyup mümkünse balkonda gün ışığında flaşsız fotoğraflayıp buraya koyup karşılaştırmanız. Ayarları da aynı olur ise şahane olur. Mesela ISO100, perde hızı gün ışığına göre biraz değişiklik gösterebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: TechnicaL

haklısın kardeş genelde hep büyük harf yazıyorum..bu arada ben kanarya değilim..:)..kanarya avcısıyım..jiddi nin dediği gibi seninle makinaların performansını test edelim..aynı ayarlarda aynı nesneleri çekelim..sendeki makina biraz küçük kalıyor ebat olarak..bendeki s4000 tam ele oturuyor..kalite olarak fark varmı dersen hiçbir fikrim yok..denemek lazım..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.