Şimdi Ara

__| Fujifilm Finepix s1xxx ve S2xxx Kulübü |__ [-187 Kişiyiz!] (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.091
Cevap
30
Favori
617.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yorumun ve tavsiyelerin için teşekkür ederim. Bu bokeh olayı nasıl yapılıyor biraz anlatırmısın.
  •  __| Fujifilm Finepix s1xxx ve S2xxx Kulübü |__ [-187 Kişiyiz!]

__| Fujifilm Finepix s1xxx ve S2xxx Kulübü |__ [-187 Kişiyiz!]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seckin01 -- 24 Mart 2010; 22:38:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhanoyun

quote:

Orijinalden alıntı: BL@DE

batuhanoyun kardeş fotoğraflarınız harika bu akşam çok denedim ne yaptıysam gece zoomlu tripodla bile çekemedim eklediğiniz fotoğraflarda detayıyla ayarları belirtirseniz makineyi yeni almış benim gibi acemilere yardım etmiş olursunuz

saygılar...

Aslında fotolardaki taktiğim altın nokta kuralı ve uygun beyaz ayarı. eğer dışarıyı kastediyorsanız her çekişimde oyle çıkıyor, iso 100 veya 64, enstantane 3-5-8 saniye, diyafram 2,8 genelde. aynı kompozisyon hep

play_boy ve kaf_kaftr pardon farketmemiştim düzelttim
    çağrı671 oğlunuz çok sevimli yesinler onu
    2222399a piller acaip olmuş (pil mi basıyorsun bu ne )
    disasterx köprüyü düşük isoda karanlık ve düz bir şekilde çekseydiniz, bir de beyaz ayarlı olsaydı ödül bile alırdınız
    ve raw desteği yok
    ve disasterx bir şey daha, arkaplanı siyah beyaz yapmak yerine doygunluğu çoz azaltıp(ama renkler çok az belli olacak şekilde) çok süper bir kare elde edebilirdiniz.
    punkroyal çiçeklerin çok güzel. hdr olabilirdi ve tahminen çok belli olmasa da daha çarpıcı olurdu. bazen en ufak ayrıntılar bile fotoğrafı süperleştirebiliyor.
    seckin01 o ışıkları kadraja aldığında diyaframı kısmalıydın
    inanc87 ipler çok güzel bir kompozisyon olmuş. kontrast az ama.

hocam bir bana yorum yapmımışsınız :( alındım valla

• Bir foto daha benden maksat topic şenlensin

• Selam beyler 100 üyelikde biz nasipmiş fuji s 2500 aldım ( henüz yeni ulaştı ) buradaki stardigitime dan aldım ( kesinlikle güvenilecek bir satıcı )
    Bizde ekleyin artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okis -- 25 Mart 2010; 13:31:26 >
  • Hayırlı olsun okis fotoğraflarını eklemeyi unutma buraya
  • teşekkürler gerçekten fiyat performanı çok iyi
  • ve en sonunda benimde s1500üm var =)) ilk panorama çekimimle sizleyim. . ilk denemedir =))

Daha küçük eklenmiyormu bu ya :D

• yukarlarda geçmiştir belki, geçtiyse özür dilerim
    s1000 ile s1500 arasında çok bir fark var mı? iki makina arasında kaldım.
    tabii birde aklımın bir köşesinde j27 var
    kararsız kaldım anlayacağınız
    yol gösterirseniz çok sevinirim

yorumlarınızı bekliyorum :)
  • teyo58 sana yorum olmaz mı, fotoların çok hoş daha ne olsun

Benden de biraz:

Son resim (peteğin içi) dandik oldu galiba

Ve ön taraf aydınlık, arkası karanlık fotoğrafı nasıl çekiyorsunuz? ironikas'inkiler gibi ( Kıskançlık) Cahilliğimi bağişlayın.

Ekleme= Flash diffuser ile çekiyorum artık. El yapımı aydinger kağıdı ile. Hepinize öneririm, gölgelerin %65'i yokoluyor. Olmayanlar da var tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crimson -- 26 Mart 2010; 18:25:46 >

• teşekkürler batuhanoyun
  • teşekkürler batuhanoyun beğendiğinize sevindim sizin resimlerinizde gerçekten çok güzel tebrik ediyorum
  • s1500 e eksesuar takılıyormu ya? parasoley uv filtre s5800 e takılıyordu bunada takılırmı?
  • herkese merhaba, ben canon a590 is ile fuji finepix 1500 is arasında kaldım. sizce hangisini almalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanmamis

herkese merhaba, ben canon a590 is ile fuji finepix 1500 is arasında kaldım. sizce hangisini almalıyım.

zamanında bende 2 cihaz arasında kalmıştım; manuel ayarlara biraz daha fazla olanak vermesi ve yüksek oranda zoom'u olması sebebiyle bunu tercih ettim
  • canon a590 is en ucuz 305 tl den başlıyo, fuji 1500 is ise en ucuz hepsiburada bana özel 445 tl ve yanında orjinal çanta ve 4 gb kart hediyeli. yani arada 140 tl fark var(4 gb kart ve çanta hediye). peki Peerless_1 üstadım sence 140 tl ye değecek fark varmı bu iki makina arasında. hani birşeyi aldıktan sonra keşke demekten nefret ediyorum.
  • s1500ü alırsan keşke a590 alsaydım demezsin ama keşke pentax k-x alsaydım dersin:)
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.