Şimdi Ara

__| Fujifilm Finepix s1xxx ve S2xxx Kulübü |__ [-187 Kişiyiz!] (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.091
Cevap
30
Favori
617.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: browser90

batuhanoyun ; Kar mı?? Alla allaa... Ayrıca yarı transparan çerçeve çok iyi gitmiş dostum Bide şu ikinci kare. Haydarpaşa belli bile değil neredeyse.. Hava o kadar kapalımıydı yha Ve sana bi tavsiyem var. 800*600 formatına al fotografları. Sonra [simage] olarak koyarsan orginal boyutuna bakmadan atlayan arkadaşlar küçük ayrıntıları es geçmemiş olacaklar.. PhotoFiltre kullanırsan da boyut olarak da kuculecektir. Olmazsa bu konuda bir video mu ceksem. Konu başından beri birçok kişi bu konuya takılmış

Yeni değildi ki o foto

Ve videoyu bence de birinin çekmesi lazım. Ben biliyorum zaten, ama herkes bilmiyor. Fotoğraf hani İstanbul'u kar basmıştı ya, O günlerden birinde çekmiştim

• browser90 ; yorumlarına ve önerilerine çok teşekkürler...

Kadraj eğikliği konusunda haklısın, kırmpa ve bilgisayarda düzenleme olayına gelince nedense burada ham hallerini paylaşmayı daha uygun buluyorum, ama küçücük programlarla bile çok iyi işler çıkartılabildiğini de biliyorum :)

Ellerine sağlık menekşemi croplamış bir de çerçeve eklemişsin, teşekkürler.

Kompozisyon konusuna gelince, yine haklısın, tek savunmam çok aceleye gelmeleri fotoğrafların, annemle buluşacaktık, bir yandan ona bakınırken bir yandan da fotoğraf çekmeye çalıştım :)

Biraz zaman yaratıp bir şeyler okumaya başlasam iyi olacak kompozisyon ile ilgili. Ve sadece fotoğraf çekmek için zaman ayırmam lazım, havalar da sağlığım da buna pek müsait değil henüz.... O menekşeyi çekerken neredeyse yere yapıştım, annem yardım etmese doğrulamayacaktım neredeyse...

Bilmiyorum sizde ya da buradaki diğer arkadaşlarda var mı ; nedense fotoğraf çekmeye çalışırken sanki herkes çok garip bir şey yapıyormuşum gibi bakıyor, ya da bana öyle geliyor, oysa ben insanları çekmek istiyorum, tripodu da açsam iyice garip olacak, bi kamuflaş falan mı bulmalı :)

Dün kendimi Konak meydanında japon turistler gibi hissettim :D

• merhaba arkadaşlar, ben de bir kaç gün önce s2500 hd aldım. şimdilik incelemeye devam ediyorum. beğendiğim yanları ve beğenmediğim yanları oldu. özellikle titreme önleme fonksyonu çok tatminkar değil. gece flash kullanmadan yapılan çekimlerde sürekli bulanık uyarı yapıyor. ama manuel ayarlarla güzel fotoğraf çekmek mümkün. bence en güzel fotoğrafları manuel de çekiyor. tabi biraz alışmak gerekiyor. video çekimi güzel ama 2 gb lık kapasite ile sınırlı. ve objektif sesleri çok fazla duyuluyor. GP 2650 mA pillerle çok uzun süre kullanılabiliyor. Varta 2700 mA sipariş ettim. gelince onlarıda incelicem. fiyatına göre oldukça iyi bir makine diyebilirim.
  • arkadaşlar fotolar yine birbirinden güzel her birinizin ellerine sağlık bende birkaç makro örneği paylaşmak istiyorum ama imageshack çalışmıyor.

saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BL@DE

arkadaşlar fotolar yine birbirinden güzel her birinizin ellerine sağlık bende birkaç makro örneği paylaşmak istiyorum ama imageshack çalışmıyor.

saygılar...

tinypic te onun ayarında tavsiye ederim
  • Peerless_1 ; Son 3'ünden 2.si Mum da edit varmı. Eğer öyleyse sadece mumu net bıraksaydın. Yada edit yoksa. shutterı biraz daha azaltıp pan tarzı bişiler deneyebilirdin. Böylede güzel. Farklı bir çalışma fakat karenin bütününe bir filtre türü hakimmiş gibi olmuş. Ellerin dert görmesin ne diyiim.

batuhanoyun ; Ne biliim dostum. Dün TV'de ist'a kar yağdı demişti. EXIF'lerine bakmak hiç aklıma gelmedi. Haberlerin pisikolojim üzeirndeki etkisi işte Hade kal sağlıcakla

sonsuzFB ; O bahsettiğin dert birçok kişide var. Ama bunun tadını çıkarabilirsin. Bırak sana şaşkın şaşkın baksınlar. Sağlığına kavuşman dileğiyle...

BL@DE ; Free host kullanmak daha mantıklı değilmi.

• @browser90
    mumu sadece fotoğraf çekmiş olmak için çektimbiraz oynama yaptım üstünde(zoom bulanıklığı verdim) o yüzden değişik görünüyor
    değerli yorumların için de teşekkür ederim.2. kalbi atıcam birazdan FK'e
  • arkadaşlar önerileriniz için sağolun bugün aslında açık havada manzara çekme niyetim vardı ama şansıma hava kötü ve yağmurluydu o yüzden çekim yapamadım yerine birkaç makro paylaşıyorum:

__| Fujifilm Finepix s1xxx ve S2xxx Kulübü |__ [-187 Kişiyiz!]

saygılar...

• @BL@DE ilkbahar gelene kadar makro falan takılıcaz artık mecbur :) fotoğraflar güzel. çiçek makroları daha net olabilirdi sanırım. saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djyacox

@BL@DE ilkbahar gelene kadar makro falan takılıcaz artık mecbur :) fotoğraflar güzel. çiçek makroları daha net olabilirdi sanırım. saygılar.

evet ilkbahara kadar idare etmek lazım:) yorumunuz için teşekkürler çiçek makroları konusunda size katılıyorum iso değerini biraz daha arttırmalıydım diye düşünüyorum.

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BL@DE -- 7 Mart 2010; 23:23:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXIST

hepsiburadada 455 liraya inmiş yeniden makina

546 TL yazıyor ben de
  • siparişi verdim ilk defa alışverişim oldu,
    şimdi yalnız onay beklicez sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: play_boy

siparişi verdim ilk defa alışverişim oldu,
    şimdi yalnız onay beklicez sanırım

hocam fırsatlarım kısmına baktın mı????bakmadıysan hemen siparişi iptal et bende az daha o fiyata alıyordum 100 tl fazla verip fırsatlarım kısmında 450tl civarı oluyor.
    umarım görürsün mesajı.

şimdi pm de attım

edit:ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peerless -- 8 Mart 2010; 0:51:13 >
  • faturayı düzenlerkene fiyat 455 tl olarak çıktı bir sorun yok sonra buraya yazmayı unutmusum 455 TL diye yazdım sanıyordum senden gelen pm ile yazmadıgımı anladım yine de tşk. ederim bilgi verdiğin için,
    ama sorun yok yani ben de şüphe uyandım 2 dakka önce 550 küsürken nasıl oldu da 450 TL oldu dedim
  • birşey değil
  • Bir kare daha

•  __| Fujifilm Finepix s1xxx ve S2xxx Kulübü |__ [-187 Kişiyiz!]
  • teşekkürler peerles1.arkadaşlar daha önceki sayfalarda da söylemiştim ama yine söylüyorum birazcık iddalı olacak, bim de satılan 2800 lük mustang pilleri gerçekten iyi dayanıyor. 12 saatten fazla şarj ediyorum
  • Duracellden memnunum ama bulsam şu mustanglardan bende alacam
  • ben panasonıc ınfınıum pıllerle yaklasık 350 400 adet arası çekiyorum genelde flashsız varta pil aldım yeni ilk şarjı çabuk bitti yaklasık 150 kadar çekebildim bi kaç defa daha şarj ediyim belki açılır
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.