Şimdi Ara

__| Fujifilm Finepix s1xxx ve S2xxx Kulübü |__ [-187 Kişiyiz!] (505. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.091
Cevap
30
Favori
617.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bugun son kalan urun olaraknfujigilm sl 260 i 350 tl ye aldm arkadaslar canon sx 160 la karsilastirirsak sizce urun nasil?

Bu konularda cahilim kusuruma bakmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun, ışığın bol keyfin gıcır olsun...
  • arkadaşlar s1800'den raw fotoğraf alınabildiğini bilen var mı???

* hafıza kartının içine "HiddenMenu" adında boş bir klasör oluşturun.
    * ayarlardan telefonu sıfırlamaya gelin ve bir kez ok'a basın. sıfırlamak istiyor musunuz diye sorduğu esnada sol tuşuna basılı tutarak zoom tuşunu çekin.
    * HiddenMenu diye bir menu çıkacak. DEBUG menusune gelin ve Take12BitCCDRawImage seçeneğini bulun. bir kez ok'a basın. herhangi bir ses ya da uyarı vermeyecek. ama mod aktif oluyor.
    * resim çektiğinizde 12 bitlik raw fotoğraf kaydediyor makine. makineyi kapatıp açınca tekrar jpeg moduna geçiyor. raw almak istediğinizde tekrarlamanız gerekiyor yani.

alınan resimleri ne yapcaz diyorsanız henüz dönüştüren bir program bulamadım. ben kendim bir tane yapacağım muhtemelen.
  • Arkadaslar s1800 modeli var bende. Bir muddet kullanamdim. Geçenlerde pilleri sarj edip kullanayim dedim ama cihaz acilmiyor maalesef :(
    Belki basit bir arizadir ama servise gitsem garantisi doldugu icin makinenin yenisini aldiracak kadar para isterler.
    Hesapli ve guvenli tamirat yaptiracagimiz bir yer bileniniz var mi?
    Ya da basina boyle bir durum gelmis olup da onerisi olan varsa, yazarsa memnun oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: crehat

Arkadaslar s1800 modeli var bende. Bir muddet kullanamdim. Geçenlerde pilleri sarj edip kullanayim dedim ama cihaz acilmiyor maalesef :(
    Belki basit bir arizadir ama servise gitsem garantisi doldugu icin makinenin yenisini aldiracak kadar para isterler.
    Hesapli ve guvenli tamirat yaptiracagimiz bir yer bileniniz var mi?
    Ya da basina boyle bir durum gelmis olup da onerisi olan varsa, yazarsa memnun oluruz.

Pillerin sağlam olduğundan emin olduktan sonra açmaya çalış aç/kapa düğmesinden açılmazsa fotoğraflara baktığın tuşa basarak açmaya çalış, bazen benim de öyle oluyor, fotoğraf bakma tuşundan önce fotoğraflara bakarsın, daha sonra deklanşöre basarak makineyi açmış olursun...

• Su an evde degilim aksam gidince deneyeyim, insallah dediginiz gibi olur. Yoksa 4. Kez makine almak zorunda kalacagim :(

• e-rose kullanıcısına yanıt
    Denedim ama olmadı. Şimdi güvenilir bir servis bulmam lazım. Kocaelinde ikamet ediyorum.
    Tavsiye edeceğiniz bir servis ya da tamirci var mı acaba?

• Garantisi varsa oradaki yönergeleri takip ederek İstanbul'a göndermeniz gerekiyor, yoksa müşteri hizmetler ile görüşün yardımcı oluyorlar... Geçmiş olsun, kolay gelsin.
  • Vay be konu ölmüş demek... 13 ay önce en son ben yazmışım...
  • Evet konu olmus gercektende.bende yeni yeni fotografciliga baslamak istiyordum.evde duran fuji s1700 ile bi giris yapayim dedim ama kimsecikler kalmamis.

• 
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.