Şimdi Ara

'''__Fuji Kafe_72 ÜYE__''' (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.288
Cevap
2
Favori
142.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: selimer

fuji cafeye kabul edilmedim heralde hala listede ismim yok :)

ben de,
    liste en son 19 haziranda güncellenmiş
  • Tamam beyler ekliyorum sizleri de
  • @ Beyazmartı,
    Nefis çekilmiş benden 10/10 . Pc yazılımın anladığım kadarıyla makine ile verilen yazılım değil. Değilse kaynağını mahsurlu değilse sorabilirmiyim?
    quote:

Orjinalden alıntı: Beyazmartı

Arkadaşlar bunlarda benden...
    ...........................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 6 Temmuz 2007; 17:15:31 >
  • Binide ekleyin
  • Ok ekledim
  • Bir kaç denemem oldu tabi ki,ama o yaratığı o kadar yakından yakalamak içindi.Ng fotoğrafçıları gibi yattım bekledim,en sonunda yakınıma kondu.Malum sadece 3x zoom var.Ayrıntıları yakalamak için enstanteneyi bayaa yükselttim.O yüzden fonda gece görüntüsü var,fotoğrafı gündüz çektim.Fotoğraflarla hiç bir oynama yapmadım.Diğerinide tuzgölünde çektim,gerçekten günbatımı muhteşem oluyor orada.Yakınında otursam her akşam giderim fotoğraf çekmeye.
    quote:

Orjinalden alıntı: radiko

görür görmez anladım f30 yada f31 le çekildiğini..
    makro çekimde flash ve kalite buna denir.
    kaç deneme yaparak bunu çektiniz acaba.

quote:

'''__Fuji Kafe_72  ÜYE__'''

• bu kafeye nasıl eklencem beni de ekleyin

arkadaşlar benim gibi amatörlere çekim konusunda biraz ipuçları verebilir misiniz...makro çekimler olsun...manzara olsun...ya da daha başka...

şimdiden teşekkürler...

saygılar...
  • Eklendinn dostum valla 40 üyeyiz ama fazla takılan yok yazın millet tatilde falan galiba
    quote:

Orjinalden alıntı: odzi

bu kafeye nasıl eklencem beni de ekleyin

arkadaşlar benim gibi amatörlere çekim konusunda biraz ipuçları verebilir misiniz...makro çekimler olsun...manzara olsun...ya da daha başka...

şimdiden teşekkürler...

saygılar...
  • F40 tan vazgeçtim. Optik i çok olsun mp olsun vs vs derken s9600 de karar kıldım.
    Özellikle ev içerisinde bebek-çocuk resimleri çekilecek ilk etapta. Bu nedenle iso performansı çok önemliydi.
    Amerika'dan sipariş verdim. 20 sine kadar geliyor. s9600+2gb cf=740 YTL
    Sizlere danışmak istediğim bir iki konu var.

1.Yalnız is olmaması resimler üzerinde ne gibi etkileri olur.
    Özellikle kullanan arkadaşlar karşılaştıkları sorunları yazarlarsa çok memnun olurum.
    2. Maksimum kaç gb cf destekliyor. Tr fiyatıyla 4 gb cf alacağıma ebay da 16gb cfiii kart var.
    3. Türkçe kullanma klavuzu var mı? Elinde olan arkadaş rapide atabilir mi?

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
  • @deepestlove,
    Size USA' dan gelecek makina S9100 dür. Bu makina 4 GB destekler. USA' dan geldiği için Türkçe menü vardır ama manuel' i İngilizcedir. IS' nin olmaması benim gibi eli titreyen ve ucuz tripotlarda uzun enstantane değerlerinde genellikle 1/60 sn ve daha uzun sürelerde 4x zoomdan sonra 2'li bulanık veya astigmatik çekimlere neden oluyor. Özellikle gece çekimlerinde, ama dediğim gibi eliniz titriyorsa. Ancak 2 sn lik çekimlerde IS de bir işe yaramaz sonuçta bu ve bundan uzun sürelerde tripot kullanmak her makine için ŞART.
    ISO performansı olarak 1600 gibi değerlere aldanmayın. Ben bu serinin S6000fd yi kullanıyorum ve hala 3200 değerini ne demeye koyduklarını anlamış değilim. Sizin de makinenizde alacağınız en iyi değerler 400 ISO' ya kadardır. 800 ISO'da ise yetersiz ışıkta noise gözle görünür biçimdedir.Ancak çok iyi bir flaşı vardır ve bu flash ortam ışığına göre farklı değerlerde çakar. Yetmediği durumda Hot Flash bağlantısıda vardır ve uygun flashla mesafe ve ortam ışıklandırmasına göre gerektiği lux değerinde çakar.
    Fiyat mükemmel ve gelen kartta fazlası ile yeterli, bir 2 veya 4 Gb kart daha alırsanız sizin ihtiyaçlarınızı tümüyle fazlası ile karşılar. Anladığım amatörce kullanacaksınız, ben 2 ayda 3000 fotografın üzerinde çekiyorum ve 3 adet 1 Gb Xd-cart fazlası ile yetiyor. Sonuçta çektiğiniz resimleri bir kart okuyucu ile BS' ra aktaracak ve üstünde bir PC yazılımı ile çalışacaksınız ve istiyorsanız bunları basacaksınız. Ve bunları bir CD'ye kaydederek saklayacaksınız. Dolayısı ile belirli bir sayıya ulaştığınızda kartı sileceksiniz yoksa işin içinden kesinlikle çıkamazsınız.
    Fuji, Canon gibi 100'lük paketler(Dosyalar) halinde karta kaydetmiyor ve tek dosyada saklıyor. 3 MPX lik çekimler 2 kart postal boyutu için fazlası ile yeterli ve 850 Kbyte ortalama yer kaplıyor. 6 Mpx ise 2.9-3.1 Mbyte arası yer kaplıyor. Makineniz 9.1 mpx ama göreceksiniz bir süre sonra 3 Mpx üzerine nadiren çıkacaksınız, sonuçta duvar reklamları veya bilboard 'lar için reklam fotografları çekmeyeceksiniz. Bu nedenle bu absürt megapiksel yarışının ne kadar anlamsız olduğunu anlatabildi mi? Şahsen benim için 6 mp eski film reklam kağıtları boyutlarında hatasız fotograflar için fazlası ile yeterli. Bir diğer değişle bu iş, evinde kristal bardak çanağı olmayanın bu programa sahip bulaşık makinesi almasına benzer ve gereksiz yere fazla para öder. Bir başka yönden de aynı fiziksel ölçüler içinde olması gerekenden fazla pixel sıkıştırmak kaliteden ödün vermek demektir. Bu nedenle de Fuji' nin dSLR/Like sınıfı makinelerinde en iyi sensör-Pixel ve objektif uyumu s6000fd/s6500fd fotograf makinelerindedir. Bu nedenle de s9100/9600 modellerinde fotograflar biraz daha yumuşak ve max zoom'da biraz net değildir (9X sonrası) ve diğer modele göre max zoomda biraz daha fazla Fotograf kenarlarında color aberration' a neden olur.(Renk Sapmaları) yumuşaklığı ise PC yazılımları ile istenilen düzeye getirmek kolayca mümkün.
    Bunun dışında mükemmel bir makine aldınız, hayırlı olsun ve her zaman iyi günlerde kullanın....
    quote:

Orjinalden alıntı: deepestlove

F40 tan vazgeçtim. Optik i çok olsun mp olsun vs vs derken s9600 de karar kıldım.
    Özellikle ev içerisinde bebek-çocuk resimleri çekilecek ilk etapta. Bu nedenle iso performansı çok önemliydi.
    Amerika'dan sipariş verdim. 20 sine kadar geliyor. s9600+2gb cf=740 YTL
    Sizlere danışmak istediğim bir iki konu var.

1.Yalnız is olmaması resimler üzerinde ne gibi etkileri olur.
    Özellikle kullanan arkadaşlar karşılaştıkları sorunları yazarlarsa çok memnun olurum.
    2. Maksimum kaç gb cf destekliyor. Tr fiyatıyla 4 gb cf alacağıma ebay da 16gb cfiii kart var.
    3. Türkçe kullanma klavuzu var mı? Elinde olan arkadaş rapide atabilir mi?

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

• Alibeyköy/Ayvalıktan bir kaç kare,
    Özellikle ISO' lara dikkat edin.........İlk etapta seçtiklerim bu detaya dikkatinizi çekmek içindir.

Alibeyköy sakinlerinden bir kaçı........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 7 Temmuz 2007; 9:25:57 >

• Bizim Yazlık HABERKENT/BURHANİYE' den akşam üstü gün batarken çekilenler, Yine özellikle ISO değerlerine dikkat edin. Bisikletli hanımda ISO=1600...........

Karşı sahil... soldan itibaren ÜçKuyular-Altınoluk-Güre-Akçay

Çekeni Çekerler Abisi ! ! !

ZEYTİNLİ........ Max zoom......

Bizim Bataklıktan () Sitenin genel görünüşü ....

ISO 1600

Bunlar da bizim Bahçeden........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 7 Temmuz 2007; 10:00:04 >

• @bipekkan

Ayrıntılı açıklaman için teşekkürler. G7 ile s9600 arasında gittim geldim 1 ay.
    Şöyle eline alıp mıncıklayıp resim ve video sonuçlarını görme imkanım yoktu. Bu nedenle donanımhaber forumlarını okudum durdum öyle karar verdim. Dediğim gibi iso performansı seçme nedenim oldu.
    İnş. IS konusu çok etki etmez bana. Ev içerisinde zoom kullanmayacağımdan sorun olmayacak dediğine bakılırsa.
  • Sayın @bipekkan
    Evin çatısından günbatımı fotonuzdaki güneşin fotoda oluşturduğu dairesel çizgiyi,daha önce de başka gün batımı fotoğraflarda görmüştüm. Bunu önlemenin yolu nedir acaba?

Ayrıca 1Gb lık XD kartım var. Tatillerde yanımızda PC olmadığı için, daha çok XD karta yatırım yapacağımıza (video ve fotoğraf çekimlerimiz için) ,alacağımız PHOTOBANK denilen FLEXY - EXTERNAL 8in1CARD READER + 20GB PHOTOBANK aparatından alsak, başka yedek XD karta ihtiyacımız olmaz sanıyorum.
    Bu marka veya böyle PHOTOBANK kullanıp tavsiye eden arkadaşlar, model ve aldıkları yeri bildirebilirlermi acaba?

Bursa/Mudanya/Güzelyalı'dan birkaç fotoğrafta benden....

Alttaki fotolar 10,7x optic zoom yakınlaştırması için örnekler
    ilk foto normal,ikinci fuul zoom da çekildi

• Selamlar , sanırım kısa bir süre sonra bende Fuji 6500 FD kullanıcıları arasına giricem. Siparişi verdim, beklemedeyim. Bu arada Fuji kafeye nasıl üye olabilirim yanıtlarsanız sevinirim...
  • @deepestlove,
    Zaten problem gece çekimlerinde oertaya çıkıyor.. Gündüz çekimlerinde veya gece flashlı çekimler kesinlikle bir sorun olmuyor. verdiğim tatil fotoları örnekleri de zaten böyle bir sorunun olmadığının açık bir delili. Hatta dikkat edin yeterli ışık koşullarında 1600 ISOda dahi detay kaybını o kadar hissetmiyorsunuz. IS eğer olsaydı bu 2 makine kesin tadından yenmezdi..... Bence max zoomda ki netlik benzer bir çok makineden çok çok daha iyi. İyi ve mutlu günlerde kullanın makinenizi....
    quote:

@bipekkan

Şöyle eline alıp mıncıklayıp resim ve video sonuçlarını görme imkanım yoktu. Bu nedenle donanımhaber forumlarını okudum durdum öyle karar verdim. Dediğim gibi iso performansı seçme nedenim oldu.
    İnş. IS konusu çok etki etmez bana. Ev içerisinde zoom kullanmayacağımdan sorun olmayacak dediğine bakılırsa.

• Dostum fotoğraflar güzel.

Valla yorumlar sonra şu an işim var
    quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

@deepestlove,
    Zaten problem gece çekimlerinde oertaya çıkıyor.. Gündüz çekimlerinde veya gece flashlı çekimler kesinlikle bir sorun olmuyor. verdiğim tatil fotoları örnekleri de zaten böyle bir sorunun olmadığının açık bir delili. Hatta dikkat edin yeterli ışık koşullarında 1600 ISOda dahi detay kaybını o kadar hissetmiyorsunuz. IS eğer olsaydı bu 2 makine kesin tadından yenmezdi..... Bence max zoomda ki netlik benzer bir çok makineden çok çok daha iyi. İyi ve mutlu günlerde kullanın makinenizi....
    quote:

@bipekkan

• Sevgili Erdenbay
    Sanırım bu fotoların hepsi 6500 FD ile çekildi, eline sağlık.yanlız birşey sormak istiyorum: zoom ile çektiğin fotoyu tripod kullanarak mı çektin yoksa elinde mi çektin? Eğer elinde çektiysen bu makinanın eksisi olan IS fonksiyonunun olmaması hiç de problem değil gibi görünüyor... Bu konuda başka örnekleri olan arkadaşlar varsa beni aydınlatırlarsa sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oymaci64

Sevgili Erdenbay
    Sanırım bu fotoların hepsi 6500 FD ile çekildi, eline sağlık.yanlız birşey sormak istiyorum: zoom ile çektiğin fotoyu tripod kullanarak mı çektin yoksa elinde mi çektin? Eğer elinde çektiysen bu makinanın eksisi olan IS fonksiyonunun olmaması hiç de problem değil gibi görünüyor... Bu konuda başka örnekleri olan arkadaşlar varsa beni aydınlatırlarsa sevinirim.

@oymaci64
    Evet fotoğrafların hepsi s6500fd ile çekildi
    Zoom ile çektiğim yelkenli fotoğrafını tripot ile çektim. Tripot aslında gece ve uzun enstantaneli,manzara ve sokak çekimlerde ve zoom da kullanırsanız daha gerekli. Yeni tripotumu denemek için yaptığım bi çekimdi o. Gündüz zoomlu çekimlerde makinadaki IS ın olmayışından tripota pek ihtiyaç hissetmessiniz.

Mesela alttaki fotoda full 10,7 x zoom ile tripotsuz elde yaptığım bir çekim...

Manuel çekimde Bursa/Mudanya/Güzelyalı'dan bir akşam üstü ters ışık çekimi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdenbay -- 7 Temmuz 2007; 21:16:20 >

• quote:

Orjinalden alıntı: bipekkan

@ Beyazmartı,
    Nefis çekilmiş benden 10/10 . Pc yazılımın anladığım kadarıyla makine ile verilen yazılım değil. Değilse kaynağını mahsurlu değilse sorabilirmiyim?
    quote:

...........................................

Teşekkürler sayın bipekkan,bu çekim birazda şans oldu galiba.Bundan anlaşılan işin sadece makinada bitmediği..İnanın hangi yazılımın ne olduğunu bilmiyorum.Kutusundan çıkan cd'deki programı bilgisayara yükledim o kadar.
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.