Şimdi Ara

'''__Fuji Kafe_72 ÜYE__''' (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.288
Cevap
2
Favori
142.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyoğlu'ndaki teknosa'ya şöyle bi uğrıım dedim, uzun zamandır takip ettiğim s6500 s5700 ' ü falan şöle bi dünya gözüyle görmek için (mağazalara girmeye cesaret edemiyorum, gaza gelip de makinayı direk alırım diye, mali durumlar kesat bu aralar)

çok gariptir, adama önce s6500 dedim gösterdi falan, çok ii makinadır ben de kullanıyorum ama yedek olarak , bende dslr var çünkü dedi. özellikleri sayıyo, kardeş dedim hepsini biliom bırak mp'i, optik zoom'u falan sen sonra dedim ki ya bak s5700 de baya iyi, boyutları da çok ufak (gerçekten beklediğimden daha ufak göründü gözüme) ya dedi zaten bu s6500'den daha iyi, son teknolojiyle donatılmış, s6500'den sonra üretildi falan. ah be abi dedim, geniş açısı ne bunun, enstantane ayarları, motoru, objektifin elle kontrolü falan. hmmm dedi haklısın

sonra ben iyice gaza gelince, yaw allah kahretsin neden F30 falan garantili gelmio şu memlekete, abi dedi daha gelişmişi var, ulan dedim kesin F40 dicek :) aynen öyle oldu. ya dedim hiç denedin mi bunu, deneyenden yorum aldın mı? yok dedi, ama sonra çıktı bu daha gelişmişi. (belki de hakkaten öyledir ama denemeden ezbere kağıt üzerinde konuşmasına bozuldum) tamam dedim kardeşim, uğrarız inşallah bi ara.

demem o ki, s5700 süper küçük, s6500 çok karizma ve kalite, F40 çok güzel, ama nasıl olur da teknosa'daki bi eleman bu kadar cahilce konuşur hayret ettim. zaten hazzetmezdim teknosa'dan iyice soğudum. adam ne sorsam çok iyi dedi ya

bilgilerinize

• bu arada bir soru sorıım, bilgisi olan biri cevaplarsa memnun olurum.

F30 pili illa ki makina içinde mi şarj ediliyor, yoksa harici bir şarj aleti ile halledilir mi bu iş?

çift batarya en mantıklısı çünkü, ama mutlaka dışardan şarj edilebilmeli bunun için. umarım vardır böyle bir imkan...
  • makine ye takılarak şarj ediliyor.
    emin ol ikinci pile gerek yok.
    bir pili bir hafta boyunca sürekli kullan bitiremezsin ama 5-6 saatte gece vakti doldurur.
    gündüze hazır.
    çünkü pilin gücü çok fazla .
    3,6 V 1800 mah lion.
  • teşekkürler radiko.

yedek almak her zmaan iyidir düşüncesiyle hareket ettiğim için istiyorum işte :)

yani illa makina içinde şarj ediliyor ha, şarj cihazıyla olmaz moralim bozuldu ama du bakalım...
  • abi f30'a uyumlu 2 gb fafıza kartı ne kadar ? bileniniz varmı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cunuvar

Merhaba arkadaşlar bugün usa dan gelecek bir arkadaşa fujinin s6000 fd modelini sipariş ediyorum bana maliyeti 360$ olacak sizce nasıl?

Arkadaşlar cevap verecek bir kişi yokmudur koca forumda?
  • Merhaba Arkadaşlar bende aranıza Yeni katildim beni de ekleyiverin lütfen.
    inşallah makinayi öğrendikçe daha iyi resimler çekerim

bu resimi yorumlarsaniz sevinirim açıkçası biraz deneme yanilma yolu ile buldum cok da begenmedim
    gece cekimleri için ipucu verirseniz cok sevinirim ..

Saygılar ..

Halic Gece Çekimi S6500 SD
  • Sadece poz süresini 3-4 saniye yapsan bu ayarlarda yeterli güzel çıkması için.
    Hayırlı olsun makinen.
    quote:

Orjinalden alıntı: selimer

Merhaba Arkadaşlar bende aranıza Yeni katildim beni de ekleyiverin lütfen.

bu resimi yorumlarsaniz sevinirim açıkçası biraz deneme yanilma yolu ile buldum cok da begenmedim

Saygılar ..

• Arkadaşlar merhaba dün sirkeci yalçınlardan aldım fuji 6500 ü 900 ytl çanta ve 1 gb h tipi hafıza kartı ile süper fotoğraf makinesi gerçekten süper brşey fakat manuel fotoğraf çekemiyorum melesef manzara çekimlerinde hangi ayarda çekmem lazım ortaköy sultanahmet filan ?
  • F değerini en yükseğe getir 11'e yani,sonra enst. değerini de 1/100 gibi yap.Karanlık çıkarsa enst. değerini düşür,aydınlık çıkarsa yükselt ona göre ayarla.

Bir de hazır modlarda manzara modu var,istersen onunla çek ve hangi değerlerle çektiğine bak.
  • Selam arkadaşlar Fuji S6500`e Kenko 58 mm uv filtre alacam. Bu filtre`yi kullananlar var mı? Bana bilgi verirse sevinirim. Teşekkürler
  • sevgili AKINLASINN verdiğin bilgiler için teşekkürler
    biraz daha aydinlata bilirmisin dediğim gibi her modda cektim sonucta bu resmi bulabildim
    sence en iyi hangi modda gece çekimi yapilabilir

simdiden tesekkürler ...

quote:

Orjinalden alıntı: AKINLASINN

Sadece poz süresini 3-4 saniye yapsan bu ayarlarda yeterli güzel çıkması için.
    Hayırlı olsun makinen.
    quote:

Saygılar ..

• linkde verdiğin fotoğraf auto modunda mı çekildi??
  • Bu resim için modla birlikte poz süresini uzatabileceğin tuş var, ama 6500 kullanmadığım için hangi tuş onda onu bilmiyorum. Kullanma klavuzu varsa ona bakman da yeterli olur.
    quote:

sevgili AKINLASINN verdiğin bilgiler için teşekkürler
    biraz daha aydinlata bilirmisin dediğim gibi her modda cektim sonucta bu resmi bulabildim

simdiden tesekkürler ...

quote:

Hayırlı olsun makinen.
    quote:

Saygılar ..

• gece modunu da deneyebilirsin.
    örnekteki resim için
    iso800 yerine 100-200-400 deneyebilirsin(çekim süreisni buna göre değiştirerek)
    iso ayarına göre çekim süresini arttırman gerek. örnein bu resmi
    iso800 1/4sn yerine iso200 4 sn deneyebilirsin.
    F7 civarı olsa, ok dir gibi

quote:

Bu resim için modla birlikte poz süresini uzatabileceğin tuş var, ama 6500 kullanmadığım için hangi tuş onda onu bilmiyorum. Kullanma klavuzu varsa ona bakman da yeterli olur.
    quote:

sevgili AKINLASINN verdiğin bilgiler için teşekkürler

simdiden tesekkürler ...

quote:

Hayırlı olsun makinen.
    quote:

Saygılar ..

• Arkadaşlar kimse cevap yazmıyacak mı?

quote:

Orjinalden alıntı: kanahmet

Selam arkadaşlar Fuji S6500`e Kenko 58 mm uv filtre alacam. Bu filtre`yi kullananlar var mı? Bana bilgi verirse sevinirim. Teşekkürler
  • Arkadaşlar en sonunda fuji s6000 fd dün Usa dan geldi.Bana maliyeti yaklaşık 480 ytl ye maloldu
    Bir dslr kullanıcısı olarak D200 den sonra hafif gelsede özellikleri itibariyla çok başarılı buldum
  • Arkadaşlar 2 gb lik xd kart almak istiyorum fiyat ve marka olarak ne tavsiye edersiniz?
  • ben kullanıyorum. ilk aldığımda lens çizilip kirlenmesin diye almıştım. iş yarıyor.

tek dez avantajı güneşe karşı çekimlerde ghost image denen şey oluşuyor. belli açıdan karşıdan ışık gelince...

quote:

Arkadaşlar kimse cevap yazmıyacak mı?

quote:

Selam arkadaşlar Fuji S6500`e Kenko 58 mm uv filtre alacam. Bu filtre`yi kullananlar var mı? Bana bilgi verirse sevinirim. Teşekkürler

• Fujinin xd kartlarınde iki model var birisi M ve H olarak bunların farkları nedir acaba?
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.