Şimdi Ara

'''__Fuji Kafe_72 ÜYE__''' (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.288
Cevap
2
Favori
142.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam....bir fuji A 800 dijital fotoğraf makinası aldım fakat vistaya tanıtamıyorum ..... bir fikri olan arkadaş varsa dinlerim..cd sini yükledim fakat tanımıyor...fujı nın siteside şu anda yenilenmekte...bilginize..
  • Arkadaşlar burası yerimi bilmiyorum ama xd kartımı fotoğrafçıya basması için verdim.Bilgisayarda bütün resimler açılmadan takıldı,geri verdiğinde makinaya takınca bütün fotoğraflar uçmuştu.Aslında bilgisayardan bakınca bellek dolu gösteriyor,fakat makinada bakınca resim yok uyarısı veriyor.Ne yapacağım?Acil yardımmm,yarın seyahate çıkıyorum.
  • hadi beni de ekleyiverin bari bugün alıyorum s6500 ü=)
  • Recovery programları var eğer silindiyse onlarla kurtarabilirsin kart bozuk değil değil mi

Olmazsa formatla kartı sonrada daha başka bir şey çekmeden bu tarz programları kullan zaten geri gelebiliyor fotoğraflar

quote:

Orjinalden alıntı: Beyazmartı

Arkadaşlar burası yerimi bilmiyorum ama xd kartımı fotoğrafçıya basması için verdim.Bilgisayarda bütün resimler açılmadan takıldı,geri verdiğinde makinaya takınca bütün fotoğraflar uçmuştu.Aslında bilgisayardan bakınca bellek dolu gösteriyor,fakat makinada bakınca resim yok uyarısı veriyor.Ne yapacağım?Acil yardımmm,yarın seyahate çıkıyorum.
  • Dostum karo gerçektende çok hoş olmuş bende her zaman giremiyorum net e sınavlar falan çok berbat durumdanyım
    quote:

Orjinalden alıntı: insomnia1985

f47fd ile cekilmis amator bir foto ilk fotom

• Sağolasın Carmelo_Anthony.
    Üzerine yeni fotoğraf çekmek zorunda kaldım malesef.bu durumda kart bozuk değildir sanırım.bozuk olduğunu nasıl anlayabilirim?çektiğim fotoğrafları makinada bir sorun olmadan görebiliyorum.diğerleri için üstüne bir bardak soğuk su içmek zorundayım artık

quote:

Orjinalden alıntı: Carmelo_Anthony

Recovery programları var eğer silindiyse onlarla kurtarabilirsin kart bozuk değil değil mi

Olmazsa formatla kartı sonrada daha başka bir şey çekmeden bu tarz programları kullan zaten geri gelebiliyor fotoğraflar

quote:

Orjinalden alıntı: Beyazmartı

Arkadaşlar burası yerimi bilmiyorum ama xd kartımı fotoğrafçıya basması için verdim.Bilgisayarda bütün resimler açılmadan takıldı,geri verdiğinde makinaya takınca bütün fotoğraflar uçmuştu.Aslında bilgisayardan bakınca bellek dolu gösteriyor,fakat makinada bakınca resim yok uyarısı veriyor.Ne yapacağım?Acil yardımmm,yarın seyahate çıkıyorum.

• Ben buradayım, ancak bağlantım Dual-Up ve yazlıkta bana tuzluya oturuyor. Bu nedenle sadece PM' lere o da hafta sonları cevap verebiliyorum ama topikleri devamlı takip ediyorum. Şu an tam burada 2200 fotograf çektim ve 30 Haziran' da sağlık kontrollarım için 23 Temmuza kadar (22 Temmuz' da oy kullanacağım)Ankara' da olacağım ve seçtiklerimi foruma koyacağım.
    Herkese Burhaniye/Balıkesir'den selam, Sevgiler......
    Bülent
  • quote:

Orjinalden alıntı: psikopak

arkadaşlar hepsiburada'da s6500'ün 4gb'a kadar desteklediği söyleniyor. doğrudur heralde dimi ???

orda satılmıo ama kart, fiyatı nedir acep bilen var mı ???

bir de en önemli soruyu sorayım, s6500'e dielimki 2GB - 4GB kart taktık, video çekimi 1GB 1GB die mi böler Canon gibi, kesintisiz mi kaydeder ???

hayır canon daki gibi bölme olayı yok.2gb karta 30dk 640*480 30fps video cekebilirsin kesintisiz..
  • allah zihin acikligi versin!!! daha makinayi yeni aldim pek fotograf cekme imkanim olmadi ama gercekten super bir makina kizil otesi ozelligi dahi var

Dostum karo gerçektende çok hoş olmuş bende her zaman giremiyorum net e sınavlar falan çok berbat durumdanyım
  • Selamlar bende f5600 kullanıyorum daha doğrusu kullanmayı öğrenmeye çalışıyorum öncelikle otomatik çekimden vaz geçip manuel'e gectim burda iso-enstantene ayarlarını ögrenip resim çekmeye çalışıyorum.
    Benim sorum eğer bunları öğrenirsem daha doğrusu yutarsam diyeyim.
    Like makineye devammı edeyim? yoksa dslr ye mi geceyim?
    şimdiden 6500 u gözüme kestirdim fotoğraflara baktıkca hoş bir makina olduğunu görüyorum.
    Birde fotoğrafcılık ile ilgili kitap arıyorum öneriniz nerden ve nasıl bir kitap almalıyım?
  • çok teşekkürler ilgilendiğin için, heralde bu s5700 için falan da geçerlidir.

peki şu 4GB olayı hakkında bilgisi olan var mı? çok pahalı gerçi ama belki makinayı alırsak, kartı yurtdışından getirtiriz makina için cesaret edemiyorum da, kart için olabilir
    quote:

Orjinalden alıntı: armored

hayır canon daki gibi bölme olayı yok.2gb karta 30dk 640*480 30fps video cekebilirsin kesintisiz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi people are strange -- 14 Haziran 2007; 12:26:57 >
  • Arkadaşlar ben de fuji s6500 sipariş ettirdim. Yakında s6500 ile yanınızda olacağım.
  • @bipekkan
    eyvallah dostum oralar şimdi süperdir ya. İnternet kafe vardır herhalde evden kasma dediğin gibi
    -------------
    -------------
    @Beyazmartı
    Dostum olay şimdi fotoğraf möakinasında fotoğrafları görebiliyorsun ama bilgisayarda kart okuyucuda ya da USB ile göremiyorsun şimdi
    Makinanda fotoğrafları görebiliyor ve karta fotoğraf çekebilyorsan sorun yoktu olmazsa karta format at recovery programı varbende eğer üzerine tekrar bir şey yazılmasıysa hepsini kurtarır olmazsa sana mail ile gönderirim proyu.

--------------
    -------------
    @insomnia1985
    Eyvallah hocam valla sınavlar çok zorluyorlar havalar sıcak hiç keyfim yok valla büt yapacaz gibi.
    Elindeki makina güzel valla değerlendir.

---------------
    ------------------------
    @OrioNx

dostum manüel ayarları kullan derim çünkü istediğin gibi çekersin manuel ayarlarda makina yaklaşık değerler verir sen kendin farklı şeyler yaparak daha iyi fotoğraflar çekersin. Bende D70 kullanıyorum. İnanılmaz hızlı ve çok kaliteli fotoğraflar çekebiliyorsunuz kullanması da çok basit hem çok seri S6500 e en az 700-800 vereceksin 0 alırsan daha fazla bence 300D bile alsan en iyi SLR-Like ye on basar Ayrıca bende 300D alacaktım ama Alperileri abi bunu verdi bunu aldım

• slmlar,
    uzun bir aradan sonra...
    yurtdışında çektiğim fotolarla tekrar katıliyim dedim foruma :)
    S6500fd..

'''__Fuji Kafe_72  ÜYE__'''
  • Bu iki resim arasında ton farkının nedeni ex.time mı iso mu..
    başka bir fark yok sanırım..

• viyanada kuşlar, bizimkilerle aynı

• gece fotoğralarında Exif bulamadım sen yazsana çekim modları da etkilemiş olabilir eğer manuel değilse

Üstteki daha fazla pozlanmış gbi duruyor
  • beyaz ayarından kaynaklanıyor olabilir
  • quote:

gece fotoğralarında Exif bulamadım sen yazsana çekim modları da etkilemiş olabilir eğer manuel değilse

Üstteki daha fazla pozlanmış gbi duruyor

resimleri kaydedince exif görünüyor olmalı bu ekranda.
    üsstteki resim 15sn/f8/iso400
    alttaki daha kırmızı tonda olan 30sn/f8/iso100
    her iki resim de auto beyaz ayarında.
  • Arkadaşlar s6500fd de 2 Gb karta en iyi kalitede 30 dakika video çekimini ,kesintisiz durmadan yapsak
    sensöre bir zarar verir mi acaba? Lütfen devamlı video çekimini denemiş arkadaşlar cevap versin.
    Bir yerde zarar verir bir yerde de hiç bir zararı olmaz diye okumuştum. İkilemde kaldım.....
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.