Şimdi Ara

'''__Fuji Kafe_72 ÜYE__''' (32. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.288
Cevap
2
Favori
142.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adı fuji club ama kulüpte kimse kalmamış..Kuranlar nerede peki?
  • Valla bende Fuji, alacaktım ama D70 aldık fark etmez burada da takılırız

ama ilk başta gelen arkadaşların hiçbiri uğramıyor
    quote:

Orjinalden alıntı: armored

adı fuji club ama kulüpte kimse kalmamış..Kuranlar nerede peki?
  • selam arkdaşlar. sınıf arkdaşım w/t ile usa ya gidiyor ve ben ona uzun süren araştırmalarım sonunda s9600 getirtmeye karar verdim. onceleri d40 dusunuyordum ama sonrdan fiyatın yuksel olması ve yeterince zoom ozelliği olmayan bir lensi olmadığı için vede ilk kez makina alacağım için 9600 almaya karar verdim.

onceleri 6500 dusunuyordum ama bu makinanın lensinin biraz daha iyi olduğunu ve fiya farkının da fazla olmadığını gorunce 9600 de karar kıldım ( ayrıca 2" ekran 2.5" e gore nispeten daha az pil harcar)

usa fiyatı amazon.com da şuan 380$ civarında. yorumları okudum ama yinede sizlerin bu makina hakkındaki fikirlerinizi almayı isterim.

yardımcı olup fikir belirten arkdaşlara şimdiden tesekkurler ediyorum...

saygılar...

• Fujifilm S6500FD ile çektiğim bir fotoğraf. Exif bilgileri dosyada mevcuttur.

'''__Fuji Kafe_72  ÜYE__'''
  • Bende sipariş verdim almanyadan S6500fd modelini

ben S6500fd ve S9600 her iki makinanın da objektiflerinin aynı olduğunu biliyorum. (28-300)
  • dün-bügün çektiğm fotolar.
    tüm fotolar Ev-1/3 ile çekildi.

tarlada

kuş yuvası

burçak tarlasında hasat

misafir kamplumbağa

başak

• quote:

Orjinalden alıntı: sepulturgay

selam arkdaşlar. sınıf arkdaşım w/t ile usa ya gidiyor ve ben ona uzun süren araştırmalarım sonunda s9600 getirtmeye karar verdim. onceleri d40 dusunuyordum ama sonrdan fiyatın yuksel olması ve yeterince zoom ozelliği olmayan bir lensi olmadığı için vede ilk kez makina alacağım için 9600 almaya karar verdim.

onceleri 6500 dusunuyordum ama bu makinanın lensinin biraz daha iyi olduğunu ve fiya farkının da fazla olmadığını gorunce 9600 de karar kıldım ( ayrıca 2" ekran 2.5" e gore nispeten daha az pil harcar)

usa fiyatı amazon.com da şuan 380$ civarında. yorumları okudum ama yinede sizlerin bu makina hakkındaki fikirlerinizi almayı isterim.

yardımcı olup fikir belirten arkdaşlara şimdiden tesekkurler ediyorum...

saygılar...

yok mu soruma bir cevap verecek olan???

• 6500fd daha keskin ve net fotolar verir.
    9600 ise daha manuel özelliklere sahip.daha fazla işlev eklenmiş.
    aynı tip objektifi kullanıyor.
    aralarında mpiksel farkı var.
  • S6500FD keskinik ve temiz fotoğraf açısından daha iyidir ben s6500FD tercih ederdim açıkçası
  • quote:

Orjinalden alıntı: Carmelo_Anthony

S6500FD keskinik ve temiz fotoğraf açısından daha iyidir ben s6500FD tercih ederdim açıkçası

hocam oyle diyorsunda o zamn bu aralarındaki 300 ytl fiyat farkı neden??

ayrıca 6500 de 1/1.7 9600 da 1/1.6 sensor var

madem 6500 daha avantajlı o zamn mantıken 9600 un fiyatının daha ucuz olması gerekmez mi?

tr de 9600 1300 ytl 6500 1000 ytl

usa da 6500 320$ 9600 385$

???????????????????????????????
  • Sensör olarak S9600 ne kadar büyük ki belki %5 ama Pixel farkı oran olarak %33 falan demek istediğim buydu

Her yerde de bundan bahsediliyor Sensör Pixel uyumu çok iyi.

İki makinada çok iyi ama arkadaş bu ikis arasındaki farkı çözememişse bence S9600 almasında gerek yok (kesinlikle aşşağılamıyorum)

Ayrıca S9600 de haraketli LCD var bu da fiyatı artırıyor 300 YTL artıtırrmı dersen pixel farkı+LCD o kadar fark eder body de tabi
    quote:

quote:

S6500FD keskinik ve temiz fotoğraf açısından daha iyidir ben s6500FD tercih ederdim açıkçası

hocam oyle diyorsunda o zamn bu aralarındaki 300 ytl fiyat farkı neden??

ayrıca 6500 de 1/1.7 9600 da 1/1.6 sensor var

madem 6500 daha avantajlı o zamn mantıken 9600 un fiyatının daha ucuz olması gerekmez mi?

tr de 9600 1300 ytl 6500 1000 ytl

usa da 6500 320$ 9600 385$

???????????????????????????????

• quote:

Sensör olarak S9600 ne kadar büyük ki belki %5 ama Pixel farkı oran olarak %33 falan demek istediğim buydu

hocam bu bahsettiğin sensor pixel uyumu bu 2 makinalardan hangisinde daha iyi?

bu arada kabul ediyorum fotoğrafcılık konusunda bilgi olarak yetersizim. ama şu da var ki kimse fotoğrafcı olarak yada bu bilgileri öğrenmiş olarak dunyaya gelmiyor. nedense fotoğrafcılıktan anlayanlar arasında hep bu tabir kulanılıyor

"""bunları soruyorsan almana gerek yok """".

benim istediğim sadece bir öneri eğer yapmak istemiyorsan bu mesajı okur gecer gidersin. yerdım etmek istersende bildiğin şeyleri yazarsın. (sözlerimi kimse şahsi algılamasın lutfen!!)

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sepulturgay -- 8 Haziran 2007; 18:19:17 >

• Pixel uyumu S6500FD de tabiki daha iyidir bir de her şey pizel değil ki yani sen hobi olarak yapacaksan bu işi bizim arkadaşlar Üniversite gazeteine haber ajansına falan çok eski makinaları kullanıyorlar 4-5 mp lik makinalar yani 6 bana göre normal.

bende D70 var ianan 10 MP lik komppakt lara 10 basar kalite çok iyi
    quote:

quote:

Sensör olarak S9600 ne kadar büyük ki belki %5 ama Pixel farkı oran olarak %33 falan demek istediğim buydu

hocam bu bahsettiğin sensor pixel uyumu bu 2 makinalardan hangisinde daha iyi?

bu arada kabul ediyorum fotoğrafcılık konusunda bilgi olarak yetersizim. ama şu da var ki kimse fotoğrafcı olarak yada bu bilgileri öğrenmiş olarak dunyaya gelmiyor. nedense fotoğrafcılıktan anlayanlar arasında hep bu tabir kulanılıyor

"""bunları soruyorsan almana gerek yok """".

benim istediğim sadece bir öneri eğer yapmak istemiyorsan bu mesajı okur gecer gidersin. yerdım etmek istersende bildiğin şeyleri yazarsın. (sözlerimi kimse şahsi algılamasın lutfen!!)

saygılar...

• al bendende fuji f47fd (f40fdnin ingiltere versiyonu 9 mp)
    quote:

Orjinalden alıntı: jtomato

fuji ya sadece F30 ve s6500FD.olmasın nekadar fujici varsa burda olsun

a500
  • f47fd ile cekilmis amator bir foto ilk fotom

• Selam arkadaşlar.
    f31 cihazı webcam olarak kullanabiliyormuyuz?Yada herhangi bir fuji yi?
    Teşekkürler
  • kişisel tavsiyem fotoğraf makinasını webcam olarak kullanma :)

ucuz ve çok kaliteli webcam'ler var, ihtiyacını fazlasıyla görür, mesela A4-Tech PK 635

tabi bu sadece benim görüşüm, karar senin...
  • Sakın ha fotoğraf makinelerini webcam gibi kullanmaya kalkmayın sensörleri zarar görüyor gidin alın 2030 ytl ye webcam makineyi hurda etmeyin
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrcan

Sakın ha fotoğraf makinelerini webcam gibi kullanmaya kalkmayın sensörleri zarar görüyor gidin alın 2030 ytl ye webcam makineyi hurda etmeyin

Teşekkürler arkadaşlar.Size danışmadan böyle bir işe kalkışmadığıma sevindim.
  • arkadaşlar hepsiburada'da s6500'ün 4gb'a kadar desteklediği söyleniyor. doğrudur heralde dimi ???

orda satılmıo ama kart, fiyatı nedir acep bilen var mı ???

bir de en önemli soruyu sorayım, s6500'e dielimki 2GB - 4GB kart taktık, video çekimi 1GB 1GB die mi böler Canon gibi, kesintisiz mi kaydeder ???
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.