Şimdi Ara

FTTH gelince ev telefonu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eğer evimize fiber gelirse ev telefonunu nasıl çalıştırıyoruz? Eski bakır hatlar devre dışı kalınca nereye takacağım ben bu telefonu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Verdikleri modem routerda telefon girişi oluyor.

• thelordof kullanıcısına yanıt

FTTH'de internet abonesi olmadan ev telefonu kullanılabiliyor mu peki?

• bparker B kullanıcısına yanıt

Bence kullanılır ama prosedür nasıl bilmiyorum.

• Fiberde verilen router uzerinde telefon çıkışı var, oradan telefonunu takıyorsun kullanıyorsun. Ancak bu devirde kimin buna ihtiyacı var orası ayrı mesele. Görüp bildiğim tanıdığım herkesin interneti yalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 23 Mart 2022; 14:26:32 >

Kullanılır bence ama bu şekilde bir yöntem izleyen görmedim hiç.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 23 Mart 2022; 14:25:55 >
  • 2019 da yaşanan depremde bütün herkesin telefonları kitlenmişti, ama ben ev telefonundan diğer evin telefonunu arayıp konuşmuştum. Bu yüzden kapattırmıyorum

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Ayrıca yurt dışını aramanın ve yurt dışından aranmanın (arayan açısından) en ucuz yolu ev telefonu, bu yüzden biz de kapattırmıyoruz.

• Bende Tuk.net ve Milleni.com dışında sabit telefon hattı üzerinden internet hizmeti veren (yalın internet hizmeti vermeyen) operatör arıyorum.

Bilgi paylaşırsanız mutlu edersiniz.

• kim o K kullanıcısına yanıt
    Milleni telefon var mı? Ücretleri nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verdikleri modemde Phone1 portu olur. Oraya sokucaksın. (kabloyu)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt

Milleni.com tarifesi Turk.net e göre bir tık yüksek fiyatlı. Telefon hizmeti ile beraber kullanabiliyorsun.

Fakat içinde yaşadığımız ekonomik şartların getirdiği ciro düşmesi kar marjlarını azalması giderlerin artması sebebi ile maliyetleri kısmak için alternatif yollar arıyorum.

Bu nedenlerle daha uygun fiyatlı internet ve ses hizmeti veren operatör arıyorum.

Her iki hizmeti ayırıp farklı operatörlerden de alabilirim.

Hatta internetten vaz geçip sadece ses hizmetini uyguna alabileceğim bir operatörde olur.

Tavsiyeniz olursa mutlu edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kim o -- 24 Mart 2022; 13:49:4 >
  • kim o K kullanıcısına yanıt

Bende arıyorum. Ama bulamadım. Köyde mobil operatör yok. Mecbur sabit hat kullanıyoruz. Google "sabit hat" arama yapınca bir kaç firma çıkıyor ama fiyatları çok eski. Satıyorlar mı tek tek aramak lazım. Bazıları sadece voip üzernden hizmet veriyor.

• gulnare G kullanıcısına yanıt

O voip sağlayıcıların çoğu da bireysel hizmet vermiyor. Ben Netgsm'den başka bireysel hizmet veren voip sağlayıcı bulamadım. Voip için internet şart. Mobil internette Turkcell ve Vodafone voip trafiğine engelleme yapıyor, bir de bu mesele var. Voip bir tek TT mobilde sorunsuz kullanılabiliyor. En azından benim deneyimim böyle.

Nac telekom var bireysel veren diye biliyorum

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

turknet te tt ftth dan turknet ev telefonu + net kullanıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.