Şimdi Ara

Fsx de Analatımlı Ils iniş boeing 737-800 ng (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
5
Favori
54.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • S.a Bu Videolardan sonra defalarca denedim ils yi ve inerken her defasında V/S yi acık bırakmısım 3000 ft teyken deltoit yukarda kalıp cimlere indigimi gördum ufacık bi hata bile kabul etmiyor. benim gibi yeni ögrenenler için buyuk ayrıntı ve Bilgi Kolay gelsin.
  • Kapitan zür see bıraktın mı FS'yi ?
  • Çekmiyor bilgisayar. Mecburen bıraktım.
  • Şimdi kaptan bişe sorcam ben bu microsoft flight similatörde X demo oynuyorum ve görev yapıyorum benden uçağı St.Maarten pistine indirmemi istiyor herşey normal gidiyor pisti felan ortalıyorum 12 nm. kala motorları yavaşlatıyorum 632 km iniyor hızı 3 nm. de ise iniş takımlarını açıyorum piste iniş yapıyorum ama çokmu hızlı iniyorum ne kdr frene basssamda bi türlü pisti sonuna kdr durmuo yavaşlıo sende pistin yarısında duruo ltfen yardım edersen sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: clonex6127

Şimdi kaptan bişe sorcam ben bu microsoft flight similatörde X demo oynuyorum ve görev yapıyorum benden uçağı St.Maarten pistine indirmemi istiyor herşey normal gidiyor pisti felan ortalıyorum 12 nm. kala motorları yavaşlatıyorum 632 km iniyor hızı 3 nm. de ise iniş takımlarını açıyorum piste iniş yapıyorum ama çokmu hızlı iniyorum ne kdr frene basssamda bi türlü pisti sonuna kdr durmuo yavaşlıo sende pistin yarısında duruo ltfen yardım edersen sevinirim

Piste 5 mil kala FD (flight director) kapat.
    2 mil kala AT (Auto throttle) kapat.
    En son olarak da 1 mil veya daha az kala AP (Auto Pilot) kapat.
  • tmm tşkler dünkü soru mesajını attıktan sonra güsel bi iniş yapıp durdurdum tşkler yinede yardımların için :D
  • Hocam eğer airbus serisi ve boeing 777 ve 747 içinde videolar çekerseniz harika olur...
    Birde bişey soracağım acaba bu tarz hiç el kontrolü son metrelerde bile almadan iniş yapmak gerçekte de mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_North_Face

Hocam eğer airbus serisi ve boeing 777 ve 747 içinde videolar çekerseniz harika olur...
    Birde bişey soracağım acaba bu tarz hiç el kontrolü son metrelerde bile almadan iniş yapmak gerçekte de mümkün mü?

konu acılış tarihine baktınmı. Bdn artık tank komutanıyım. Ayrıca istediklerini yaptım. Videoların hepsine bak.
  • Kaptan, ben herşeyi yaptım sorunsuz inecektim ama uçak piste gelmeden alçaldı yani piste gelmeden tekerlekler yere deydi sorun nerde olabilir app ye geçtiğimde hızım 140 knot civarıydı kesinlikler altında değildim
  • hocam merhaba,

fsx ıls ile iniş birkaç denememe rağmen olmadı. ilk önceleri bunu başarıyordum fakat tam iniş sırasında piste sert çarpıp kaza oluyordu. şimdi ise bütün ayarlarımı yapıyorum ama 20 nm kala nav konumuna getirdiğimde pisti ortalamıyor ve düşüş konumuna geçiyor. Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlar msn adresimi eklesin lütfen. kubilay4085@hotmail.com
  • Hocam 1 aydır uğraşıyorum şu işi tüm dediklerinizi yaptım bi türlü pisti ortalayamıyorum nav konumuna aldığımda uçak başka bi yere gidiyo. Uçağı internetten indirdim onunla ilgili bi sorun olabilir mi?
  • arkadaşlar ben kompile yeni başladım bu işe. , bana bu işi temeliyle anlatacak birileri varsa lütfen eklesin konuşalım isterim..
    https://www.facebook.com/ustunel.senol
  • ben bugün onur aır yaması indirdim ancak uçakın gövdesi gözükmüyor nedeni nedir ?
     Fsx de Analatımlı Ils iniş boeing 737-800 ng
  • çok güzel olmuş teşekkürler
  • Mc.Paradox kullanıcısına yanıt
    rex essential plus overdrive
  • arkadaşlar benim fsx demo bir görev var ucak indirme onu yapamıyorum bir arkadaş resimli veya videolu atabilirimi

nottttttttttttttt ucak ((((((bombrider crj 700)))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artistumutcan -- 27 Haziran 2014; 21:53:54 >

• birisi Allah için şu ils inişi madde madde yazabilirmi Allah için diyorum en az 30 sefer iniş denemesi yaptım hiç biri pisti hizalamadı yaptıklarım şunlar
    ilk başta rotayı piste gore çiziyorum
    kuleden iniş izni istiyorum
    course ve frekansı giriyorum ötmeye başlıyor
    ardından gpsden nava geçiyorum
    hizalama yapıyor
    app a ne zaman getireceğimi bilmiyorum???
    uçak hiç bişekilde alçalma yapmıyor ??
    hızı ve feeti ben düşürüyorum
    pise inmeye yaklaştım bi baktım beni pistin 30 metre sağına isabetlemiş
  • Öncelikle eğer uçağı düz bir hatta oturtuyorsa işin yarısı tamamdır. Eğer yüksekliğinizde fazla değilse genelde pembe renkli baklava desenli bir nokta ortaya gelecek kadar bekleyeceksiniz. Eğer yukarıda kalıyoraanız ils sinyalini alamaz ve haliyle sizi indirmez. Bunun içinde aslında atc size bilgi veriyor olması lazım. Headingi şu yap şu feet de ol sinyali alırsın diye. Hız zaten sizin elinizde doğru oranlayarak flapleride açacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyblitzer -- 21 Kasım 2015; 22:58:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • heavyblitzer kullanıcısına yanıt
    Çok tesekkurler hocam dediklerinizi yaptim şimdide su sorun ortaya çıktı 6 ucusumun 3u böyle oldu
    Courseyi giriyorum frekansı giriyorum gpsden nava geçer geçmez uçak bambaşka yöne dümdüz gidiyor ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.