Şimdi Ara

Fsx de Analatımlı Ils iniş boeing 737-800 ng (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
5
Favori
54.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gizmo_x

yaw gercek ucakla daha kolay uca bilirsin netekin bununla.

Gerçek uçaklarda da bu kullanılıyor.
  • Kapitan sen FSX mi kullanıyosun deluxe mi?
  • fsx delux

Fsx de Analatımlı Ils iniş boeing 737-800 ng
  • Kapitan bişey sorcam ben herşeyi düzgünce yapıom piste inmeye başlıo piste 300 feet kala oto pilottan çıkıom ama ne çıkış uçağın burnu birden kalkıyo bende mecbur oto pilotta iniom.
  • Joystik al bence ...
    Trimi çok veriyorsun...
    Mause ile uçarken başıma geliyor bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: brsnt

Video da anlatılanların tamamını yaptım ama şöyle bir sorun var.
    Önce gprs kullanarak havalanı bölgesine ulaştım. sonra belirtildiği şekilde Atatürk H.L için nav 1 ayarlarını yaptım. ve aktif ettim. ama uçak ukraynada doğru gitti ve bir süre sonra da ils kapsama alanından çıktı.
    grps yi açtığımda uçak geri havalimanına dönüyor ama nav a döndüğümde tekrar ukrayna tarafına gidiyor. Nav ayarlarını video dakilerle aynı ayarladım (Tam hatırlamıyorum ama 111,300 e 358)

Nerede hata yaptığımı anlamadım, yardımcı olursanız sevinirim. şu uçağı indirme işini hala yapamıyorum.

Yardımcı olabilecek yok mu?
  • quote:

quote:

Önce gprs kullanarak havalanı bölgesine ulaştım. sonra belirtildiği şekilde Atatürk H.L için nav 1 ayarlarını yaptım. ve aktif ettim. ama uçak ukraynada doğru gitti ve bir süre sonra da ils kapsama alanından çıktı.
    grps yi açtığımda uçak geri havalimanına dönüyor ama nav a döndüğümde tekrar ukrayna tarafına gidiyor. Nav ayarlarını video dakilerle aynı ayarladım (Tam hatırlamıyorum ama 111,300 e 358)

Nerede hata yaptığımı anlamadım, yardımcı olursanız sevinirim. şu uçağı indirme işini hala yapamıyorum.

app geçmemişsin.
    Ordaki yapılanlardan 1 tanesi bile eksik olmamalı.
    Yaklaşmadan eve piste 20 mil kala 3000 feete alcal

• quote:

Orjinalden alıntı: Kapitän_zur_See

quote:

quote:

app geçmemişsin.
    Ordaki yapılanlardan 1 tanesi bile eksik olmamalı.
    Yaklaşmadan eve piste 20 mil kala 3000 feete alcal

Cevap verdiğin için teşekür ederek başlamak istiyorum.
    Ama hem app da hemde diğer modda defalarca denedim.
    şimdi yapılması gerekenleri madde madde sıralarsak
    1-Havalimanına 20 mil kalana kadar gps ile gidebilirsin.
    2-20 mil ve 3000 feette nav 1 bölümüne pistin ils bilgilerini course bölümüne de yön bilgisini gir.
    3-Nav 1 deki butonu aktif ediyoruz ve ils sinyal sesini duymaya başlıyoruz.
    4-grp/nav butonunu nav a getiriyoruz.
    5-vor loc aktif düğmesine basıyoruz. (alt feed ve onun sağındaki tuş da aktif durumda)

Bu ayarlardan sonra uçağın ıls sinyaline doğru gitmesi gerekiyor öyle değil mi?
    Atladığım nedir anlayamadım.
    Heading değeri sıfır ve pasif durumda bununla bir alakası olmaması lazım diye düşünüyorum.
    Üzerinde CTR yazan düğmenin yanlış pozisyonda bulunmasının bir etkisi olabilir mi?
    (en sonunda videosunu çekip koyacağım nerede yanlış yaptığımı hala bulamadım. Başka havalimanlarındada denedim örnek olarak Esenboğa da uçak havalanına değil başka yerlere gidiyor.

• Herşey normal görünüyor.
    ben yanlışını göremdedim. Sime bozuk uçak felan mı kurudn
  • fsx üzerinde oyun ile birlikte gelen 737'de deniyorum.
  • brsnt arkadaşım sen vor yaklaşması yapmıyorsun galiba ils yaklaşması yapıyorsun yani hem pisti sabitleyip hemde piste otomatik alçalacaksın o yüzden approach tuşuna basacaksın
  • Ya bu app tuşu bendede bazen sorun çıkarıyor.Hatta ILS tuşuda bi keresinde şöyle bi olay oldu herşey tamam esenboğaya iniyorum.3L pistine ama uçak pistin soluna inecek gibi gözüküyor bende allah allah dedim normal heralde.Emindim çünkü ILS görüntüsünüde açmıştım(Ekranda sanal halkalar çıkıyor uçak onun içinden geçiyor).Sonra bi baktım halkalar pistin solunda bitiyor.uçak piste değil solundaki çime indi.Oyunla ilgili bi hata heralde...
  • büyük ihitmal oyun ile ilgili scenery ile ilgili sorun büyük ihtimal bende de oluyor arada.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gayipten Gelen Ses

Ya bu app tuşu bendede bazen sorun çıkarıyor.Hatta ILS tuşuda bi keresinde şöyle bi olay oldu herşey tamam esenboğaya iniyorum.3L pistine ama uçak pistin soluna inecek gibi gözüküyor bende allah allah dedim normal heralde.Emindim çünkü ILS görüntüsünüde açmıştım(Ekranda sanal halkalar çıkıyor uçak onun içinden geçiyor).Sonra bi baktım halkalar pistin solunda bitiyor.uçak piste değil solundaki çime indi.Oyunla ilgili bi hata heralde...

Dostum Sanal halkaları nasıl çıkardın?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Gayipten Gelen Ses

Ya bu app tuşu bendede bazen sorun çıkarıyor.Hatta ILS tuşuda bi keresinde şöyle bi olay oldu herşey tamam esenboğaya iniyorum.3L pistine ama uçak pistin soluna inecek gibi gözüküyor bende allah allah dedim normal heralde.Emindim çünkü ILS görüntüsünüde açmıştım(Ekranda sanal halkalar çıkıyor uçak onun içinden geçiyor).Sonra bi baktım halkalar pistin solunda bitiyor.uçak piste değil solundaki çime indi.Oyunla ilgili bi hata heralde...

Dostum Sanal halkaları nasıl çıkardın?

Önce nav1 e gerekli bilgileri girdikten sonra.üst tarafta menü varya alt tuşuyl açtığımız.Orda aircraft var soldan ikinci ona giriyosun orda visualt flight die bişey olması lazım ona gir enable olan seçeneği işaretle.o zaman çıkıyor.

• Allah Allah bende niye çime inmiyor..
    Ankara iniş videom

• fs x için havalimanı add on scenery dosyaları var avsimde bir bak istersen hem daha gerçekçi olur esenboğayı görünce şaşırdım fs x gerçekten türkiyeye hiçbir şey katmamış
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kapitän_zur_See

Allah Allah bende niye çime inmiyor..
    Ankara iniş videom

videonu izledim ama yaptığın ayarları göstermemişsin.
  • @Kapitän_zur_See
    bende herzaman çime inmiyor sanırım Ankara havaalanı değildi ben yanlış hatırladım başka bi hava alanı olabilir.
  • İşte böyle iniyorum ben

Fsx de Analatımlı Ils iniş boeing 737-800 ng

Ne güzelde indim esenboğaya :D

Kapitan bi hatam varmı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.