Şimdi Ara

FSP Hydro 600w vs High Power Performance GD 600w

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. 3-4 gün önce konu açmıştım PSU hakkında. Orada LEON-X sağolsun yardımcı bütçem dahilinde fsp Hydro önerdi. Dün forumda araştırırken high Power performance GD gördüm.

FSP Hydro (469 TL)
    Tier listesinde D sınıfında yer alıyor. 80+ Bronze sertifikalı. 2015 ürünü. 5 yıl garantisi var.
    High Power Performance GD (537 TL)
    Tier listesinde B+ sınıfında yer alıyor. 80+ Gold sertifikalı. 2019 ürünü. 2 yıl garantisi var.

High Power daha iyi gibi gözüküyor kağıt üstünde ama fspnin 5yıl garantisi olup high powerin 2 yıl garantisi olması kafamı karıştırdı. Ürününlerine güvenseler daha fazla garanti verirler diye düşündüm. Alacağım bu Psuyu 7 8 yıl kullanmayı düşünüyorum. Ayrıca 450tl olan limitimi aşmaya değer mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Finansal bir yukumluluk yaratiyor bu garantiler. Sirketer yasal olarak zorunlu olduklari kadar garanti verip bu yukumlulugu azaltma yoluna gidebilir. Fiyati daha asagi cekmek icin kullanilan bir yontem ozetle, malina guvenmemek ile "her zaman" eslestirilemez.

Soyle ki, firma size 10 sene garantili bir urun sattiginda bu 10 sene boyunca sattigi urunlerin bir kisminin garanti kapsaminda degisecegini hesaplayarak finansal tablosunda bir gider kalemi olusturuyor. 10 sene boyunca olusabilecek kadar gider yaziyor yani. Zaten uygun fiyata satilan bir urun icin bir de 10 senelik gider yazma yontemini tercih etmiyor firmalar haliyle. Seasonic, Corsair gibi tepe modeller aldiginizda siz zaten bu 10 senelik garantinin bedelini de oduyosunuz urun ile birlikte, fiyatlari o yuzden yuksek.

FSP pazarlama stratejisi olarak bu gideri goze alip 5 sene garanti vermis, bu guzel bir fayda tuketici icin tabii ama bu yuzden Gold B+ PSU ya yakin fiyatla Bronze D PSU satiyor. Karar sizin.

• Ürünlerin linklerini paylaşabilir misiniz? Ben de aynı arayış içerisindeyim
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Karar veremedim bende fiyatı göz önüne almazsak eğer hangisini seçerdiniz. Birde acaba high Power servisi nasıl?

• Equaties kullanıcısına yanıt
    http://teknofiyat.com/?search=high+power+gd

http://teknofiyat.com/?search=fsp+hydro

@saasc > servis hakkinda en ufak fikrim yok, ben olsam GD serisinden alirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saasc

Karar veremedim bende fiyatı göz önüne almazsak eğer hangisini seçerdiniz. Birde acaba high Power servisi nasıl?
    D tier psu yu boşver gitsin high power olanı alabilirsin yada vereceğim listede Tier a yada b+ altına düşmeden beğendiğin modeli bulup alabilirsin.

https://linustechtips.com/main/topic/1116640-psucultists-psu-tier-list/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 1 Temmuz 2020; 13:55:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7-8 yıl kullanacaksanız bir de buna göz atın.

https://www.dfsbilgisayar.com/high-power-750w-80-bronze-element-br-

• quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

7-8 yıl kullanacaksanız bir de buna göz atın.

https://www.dfsbilgisayar.com/high-power-750w-80-bronze-element-br-
    Bu ürün 3 sene garantili araştırmamda gördüm değerleri 750w Gold olan performance gd ile aynı gibi güzel duruyor ama daha yeni çıkmış hakkında fazla bilgi yok buda f/p olarak dikkat çekici duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 1 Temmuz 2020; 14:58:31 >

• Highpower gd nin 8 pin cpu kablosu biraz kısa, başka bir konuda ciddi sıkıntı olmuştu. Kasanız büyükce ise kablo arkadan yetişmeyebilir (yetiştirende olmuş).

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Evet bu listeden baktım bende

• quote:

Orijinalden alıntı: saasc

Evet bu listeden baktım bende
    O listede ki c-d-e tierlerin hepsini yeni alım için özellikle eleyin direkt.. Elde olsa sorun yoksa iyi devam edin isterseniz denebilir (ama riskler içerir) ama yeni alımda uzak durun.

Adamlar C tier için dahili gpu için önerilir yazmış yani şu işlemcinin içinde gelen kıvamda gpu geri kalan d tier ve e tier sınıfını hiç karıştırma bunu söylediklerinden sonra onlar malesef direkt çöp sınıfı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 1 Temmuz 2020; 15:46:32 >
  • FSP Hydro 600 kullanıp 3 tane rx560, 1 rx570 1, gtx 1060 ile mining denemişliğim de var sıkıntı yapmadı ancak şu an alcak olsam(bütçe varsa tabi) en az yarı modüler bir psu alırdım. Hydro 600 yüklendiği zaman biraz ses yapabiliyor bunu da ekliyeyim.

ek olarak kıyasladığın ürün gold ama biri %88 biri %90 fazla fark yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fade to Black -- 1 Temmuz 2020; 16:14:54 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Bu fiyattaki en iyi bronzlardan biri ama maks 400w tuketimli sisyemde 600gold gddaha mantikli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 1 Temmuz 2020; 18:52:27 >
  • merhaba,

az evvel fsp hydro 600w aldım sinerjiden.
    internette herkes fsp önermiş. inş iyidir :)
  • samsungq S kullanıcısına yanıt
    Tier D • Recommended only for very cheap builds yani kötü diyorlar öyle 5600-5700 ile kullanılmasını kesinlikle önermiyorlar...

https://linustechtips.com/main/topic/1116640-psucultists-psu-tier-list/
  • hydro 700 var bende de yükte gerçekten sesli olabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: VoicesOfTheDead

hydro 700 var bende de yükte gerçekten sesli olabiliyor
    +1 yük altında sesli çalışıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.