Şimdi Ara

FSP HD700 Hydro 700W 80+ BRONZE Güç kaynağı Kutu Açılımı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
2.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar ben de dün sistemimi kurdum güç kaynağı olarak 700w hydro aldım. Yalnız bana gerçekten çok yüksek sesle çalışıyor gibi geldi. İşlemci fanı, kasa fanlarına kulağımı dayıyorum hiç ses yok neredeyse ama psu tarafından oldukça rahatsız edici bir uğultu geliyor. Cızırdama filan yok onun haricinde. Psunun etrafına da bir sürü fazla kablo yerleştirdim ondan mıdır nedir bunun sebebi? Yerine tam oturmuş durumda, zaten alt kısımlarında süngerimsi yumuşak birşey de mevcut.
    Ayrıca bu powerin %kaç yükle kaç derecede çalıştığını görebiliyor muyum bir yazılımla?
  • Merhabalar hocam. Sonrasında bir bilgi vermemişsiniz, ne oldu sorun hangi parçadaymış.
  • Güç kaynağında sorun yok hocam anakart ssd tam oturmuyormuş yapıştırdım geçti sorunsuz aylardır uzun süre renderda da kaldı sıkıntı Yok güç kaynağından gayet memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Hala memnun musunuz psudan?
    İkinci el olarak alacağım 2 yıllık. 3 yıl garantisi kalmış

• saasc S kullanıcısına yanıt
    Sattım psu yu ben 1 2 ay önce.

Psu'yu 1 - 1,5 ay kadardır aktif olarak kullanıyorum. Tavsiye ederim. Zalman ZM700 G-LX'den sonra bana fanı sesli geldi. Rahatsız olmuyorum. Sistemi ilk kurup ayarlarını yaptığımda çok zorladım fakat Psu'dan gelen fan sesini sabit olarak gözlemledim. Yani ilk açtığında neyse o. Kablo yapısı da çok hoş.
    Sesin kaynağıda fanın önünü yarıya kadar kaplayan şeffaf plastik film sanırım. Hava akışını daha iyi yönlendirmek için yapılmış galiba.
    Uzun vade de sıkıntı çıkarttı mi? Birde özel değilse satma sebebiniz neydi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mustafa.D.K. kullanıcısına yanıt
    Görsellik önemli değil benim için :) Ama 400w psum var ve ucu ucuna yetiyor almışken 700 alayım fazla fazla yeter dedim.
    Sıfır alırsam tabi 300tlye anca alt sınıf PSU alabiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 28 Ocak 2020; 10:23:26 >
    Bu sınıftaki psu ları benim gibi üst seviye sistem ile kullanırsan, hem tam yüke binince fan sesi duyarsın hemde 15k lık sistemi 300tl lik psu ya emanet etmiş olursun aurum pt 1200w aldım o sebeple boşa çıkınca sattım. Kötü bir psu değil sistemime daha üst seviye bir psu almak gerektiği için sattım ben.

1.5 yıldır Hydro 600 kullanıyorum ben de. Sistemi ilk topladığımda elimde bulunan fanlar sesli olduğundan PSU'nun fan sesini farketmemiştim,sessiz fanlara geçince psu'nun fan sesinden ciddi derecede rahatsız oldum. Kullanmadığım fazla kabloları (molex vs.) kesip, psu'nun fanını AF140'la değiştirdim, şimdilik sorun yok gibi. Ayrıca hava akışını komponentlerin üzerine yönlendiren plastik parça hydro 600'den çıkmadı. Ona rağmen fanı boştayken bile gereksiz gürültülüydü.
  • Plastik filmi çıkarıp fanını değiştirmeyi düşündüm fakat 5 yıllık garantiyi çöp etmek istemedim.
    Başlangıçta ben de öyle düşündüm, fan sesi için FSP'ye mail attım. Şöyle ki PSU'yu aldıktan 2-3 ay sonra fandan tıkırtı - sürtünme sesi gelmeye başlamıştı, garantiye göndersem, elimde yedek PSU olmadığından 1 ay kadar sistemsiz kalacaktım ki o esnada sistem lazımdı. Attığım maile de cevap gelmeyince açıp psuyu temizleyip, fanı yağlayıp geri kapatmıştım. Her 2-3 ayda bir sürekli bunu yapıyordum, geçenlerde tak etti, bunun fazla kablolarını keseyim dedim, o ara fanı da değiştirdim. Halen tam olarak sessiz diyemem, fanı 10V'ta çalıştırıyorum, ama eski haline göre bariz çok daha sessiz.
  • Valla sistemim yeni ve kulaklıkla ses kasıyorum. Bende senin durumuna düşebilirim ileride ve sonra...
    Anladım teşekkür ederim

• Benim HD600 den de hava akış sesi gelşyor sürekli boşta bile. Tıkırtı vs yok ama boştaki hava sesi rahatsız ediyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F996CAA7D

1.5 yıldır Hydro 600 kullanıyorum ben de. Sistemi ilk topladığımda elimde bulunan fanlar sesli olduğundan PSU'nun fan sesini farketmemiştim,sessiz fanlara geçince psu'nun fan sesinden ciddi derecede rahatsız oldum. Kullanmadığım fazla kabloları (molex vs.) kesip, psu'nun fanını AF140'la değiştirdim, şimdilik sorun yok gibi. Ayrıca hava akışını komponentlerin üzerine yönlendiren plastik parça hydro 600'den çıkmadı. Ona rağmen fanı boştayken bile gereksiz gürültülüydü.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 29 Ocak 2021; 23:23:39 >
  • Selamlar, bir süredir foruma girmiyordum mesajınızı şimdi gördüm. Fan PCB'ye direkt olarak lehimli, soket yoktu. 14 cm fan vida yuvalarına denk gelmiyor, çift taraflı köpük bant ile yapıştırıp, fan kablosunu diğer kabloların çıktığı yerden geçirip anakarta bağlayarak kullanmıştım.

• Guest-F996CAA7D G kullanıcısına yanıt

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 29 Ocak 2021; 23:23:27 >
  • Model bazında değişiklik gösterebilir, Hydro 600 modelinin içerisindeki fanın üretici sayfasından özelliklerine ulaşmıştım. Markası ADDA idi sanırım, model numarasını şu an hatırlamıyorum.

Güç kaynağının kendi içerisindeki fan hız kontrolüne dışarıdan müdahale edebilmem mümkün değildi, bu konuda herhangi bir yazılım desteği vs. sunulmuyor zaten. Değiştirmeyi planladığım fan ile orjinal fanın özellikleri birebir eşleşmediğinden ve fan hızını kendim kontrol edebilme isteğimden dolayı böyle bir yola başvurdum. Her fanın başlangıç gerilimi aynı değil, kimi fan 3V'ta tepki vermeye başlarken bir diğeri 4.4V'ta dönmeye başlayabilir.

Dediğim gibi, basitçe, güç kaynağının fan kontrol mekanizmasına dışarıdan müdahale edemediğim için böyle bir yola başvurdum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.