Şimdi Ara

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz (83. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.277
Cevap
32
Favori
202.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erkalcan

Hocam bilgisayarınızın özellikleri nedir laptop mu ?

hayır hocam laptop değil. i5 işlemci - saphire hd6850 256bit 2gbekran kartı - 4gb ram
  • testing kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bilgisayar alicam o yüzden sordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

FS 2004 - FSX, X-Plane ve Prepar3d' deki Deneyimleriniz

• quote:

revo'nun testlerini göz önünde bulunduraraktan önerim ekran kartının özeliklierini yüksek tut minimum 256bit 2gb olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: testing

quote:

revo'nun testlerini göz önünde bulunduraraktan önerim ekran kartının özeliklierini yüksek tut minimum 256bit 2gb olsun.

Naptin hocam en fazla 2000 tl lik pc alicam o ekran kartli bilgisayarlar uçuk fiyatlarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu canlansın biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: BBlackman

Görüntü default çözünürlükte bile süper görünüyor. Sony Vegas mı? Videonun sonunda texture un zamanında yüklenememesinden dolayı suya inmiş "gibi" görünüyor.

sony vagas yok enb var video edit programı kulanamıyom bilsem oynama yapcaktım sesler ve görüntü normal uçuştan direk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bullseye_F16 -- 2 Şubat 2014; 11:31:44 >

Sizce 4 işlemci var gücüyle çalışıyor mu? Kafayı yiyorum yardım edin

Not: Oyundan çıkar çıkmaz çekilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akın737 -- 3 Şubat 2014; 9:28:56 >

• Masaüstün çok kalabalık. Benim masaüstünde sadece Geri Dönüşüm Kutusu var.
    Performans ayarı seçeneğini de en iyi performans ayarına getirdim. Çok bilinmeyen bir ayar söyleyeyim.
    Masa üstünde en alttaki çubuğa sağ tıklandığında Görev Yöneticisi'ni başlat arabirimi çıkıyor.
    Bu Windows Görev Yöneticisinde çalışan tüm exe dosyalarında sağ tıklanınca Benzeşmeyi Ayarla seçeneği var.
    Buradan işlemcinin çekirdek sayısını ve hangilerinin çalıştırılacağını kutucukları işaretleyerek veya işaretini kaldırarak ayarlayabilirsiniz.
    Örneğin ben FSX için amd 8120 işlemciyi 4 çekirdek çalışacak şekilde ayarlıyorum. Yoksa fena şekilde ısınıyor.
    Ayrıca Prepar3d v2 için Benzeşmeyi Ayarla'yı tıkladığınızda tüm işlemcileri kullanmadığını göreceksiniz.
    Bende default olarak işlemcinin üç çekirdeği işaretli oluyor. Ben çalışma esnasında bunu arttırıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BBlackman

Masaüstün çok kalabalık. Benim masaüstünde sadece Geri Dönüşüm Kutusu var.
    Performans ayarı seçeneğini de en iyi performans ayarına getirdim. Çok bilinmeyen bir ayar söyleyeyim.
    Masa üstünde en alttaki çubuğa sağ tıklandığında Görev Yöneticisi'ni başlat arabirimi çıkıyor.
    Bu Windows Görev Yöneticisinde çalışan tüm exe dosyalarında sağ tıklanınca Benzeşmeyi Ayarla seçeneği var.
    Buradan işlemcinin çekirdek sayısını ve hangilerinin çalıştırılacağını kutucukları işaretleyerek veya işaretini kaldırarak ayarlayabilirsiniz.
    Örneğin ben FSX için amd 8120 işlemciyi 4 çekirdek çalışacak şekilde ayarlıyorum. Yoksa fena şekilde ısınıyor.
    Ayrıca Prepar3d v2 için Benzeşmeyi Ayarla'yı tıkladığınızda tüm işlemcileri kullanmadığını göreceksiniz.
    Bende default olarak işlemcinin üç çekirdeği işaretli oluyor. Ben çalışma esnasında bunu arttırıyorum.

Hocam bu çok değerli bir bilgi, ilk defa duyuyorum, eve gidince ilk iş deneyeceğim

Yalnız bir sorum olacak hocam: Çekirdekleri bu şekilde ayarlamak doğrudan FPS'yi artırıyor mu? Yoksa sadece çekirdeğin daha az ısınması için mi yapıyorsunuz bu ayarı?

Yıllardır cfg'lerle uğraşıp durdum çekirdeklerin hepsini çalıştırmak için. Ömrümü yedi bu FSX ömrümü. Bu kadar basit miydi ya? Ama olmaz ki ya !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hannschneiderr -- 3 Şubat 2014; 11:44:06 >

• Arkadaşlar bende REX ve UTX kurulu. Eklentileri araştırıyorum, gözüme takılanlar FTX Global, GEX, FS Global 2010. Bu eklentilerin işlevi tam olarak ne? Hangilerini yüklememi tavsiye edersiniz? Birbiriyle çakışma yapar mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ftx ve gex textureleri komple değiştiriyor. ben ftx global kullanıyorum çok güzel bir eklenti tavsiye ederim. bunların ikisi aynı anda olmuyor, birinden birini seçmelisin
  • @hannschneiderr

Ben bu Benzeşmeyi Ayarla seçeneğini tamamen işlemci ısınmasın diye kullanıyorum. Bu yüzden performans artışına faydası oluyor mu bilmiyorum. Amcam FSX ile ilgiyi kesince kendi bilgisayarını bana verdi. AMD 8120 sekiz çekirdekli işlemci 8 mb ram var.
    Ancak işlemci çok çabuk ısınıyor. İşlemci hızı normalde 3.1 gh Turbo olarak 4 gh. kadar kendi ayarlıyor ama hem simülasyonlarda hem de oyunlarda biranda 35 - 40 c dereceden 80 derecelere çıkıyor. Bu yüzden ben dört çekirdek ve 2.8 gh de çalıştırıyorum.
  • GUERRA kullanıcısına yanıt
    Peki UTX ile FTX çakışma yapar mı? Yabancı forumlar sanki ikisini kıyaslamış gibi gördüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Albay7

Peki UTX ile FTX çakışma yapar mı? Yabancı forumlar sanki ikisini kıyaslamış gibi gördüm.

ftx firmanın veya sitenin adı. bir sürü projesi var ftx global ile utx çakışmaz ama ftx vector ile utx çakışır
  • Arkadaşlar ben REX es+ overdrive, GEX, UTX, ENBseries, Fsx tweaklı ve normal fsx ayarlarında geneli yüksek ayarda, EZDok kamerada var ayrıca bide gerçek uçuş keyfi için Airbus X extended var. Ama ben videolarda gördüğüm kaliteleri alamıyorum.
    Mesela şu videoda:http://www.youtube.com/watch?v=21Hzu-ChAq4
    Adamın dünya grafiği pek umrumda değil ama 1:49'daki pistine baksanıza yav. Bir pist bu kadar gerçekçi olamaz. Sizce bunu nasıl yaptı. Özel havalimanı scenerysimi bu. Birde benim ekstradan B738ngx pmdg uçağım var onda ayarlıyom başlatma prosedürlerini. Sonra yukarda irs kısmında ilk align yapıyorum ikisini sonra fmc'de pos initte bilgileri giriyom sonra irsde 2sinide nava getiriyorum ama bi türlü ikisini yakmayı başaramadım. Ya birini yakıyorum biri kırmızıda kalıyor yada biri yanıyor diğeri yanıp sönüyor yada ikiside yanıp sönüyor.

• IRS konumlandırma için

IRS L Switch > TURN NAV
    IRS R Switch > TURN NAV

yapmanız gerek. Bir süre sonra switchlerin üzerinde ALIGN ışıkları yanar. Daha sonra

DSPL SEL Switch > TURN HDG/STS

konumuna getiririz. Bu konumlandırma işlemi yaklaşık 8 dakika sürer. Ama istenirse FMC menüden IRS ALIGN süresi kısaltılabilir.

FMC > MENU > PMDG SETUP > OPTIONS > SIMULATION > IRS OPTIONS

Ama REALISTIC ayarlı ise 8 dakika sürer

Edit:
    İmla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hannschneiderr -- 4 Şubat 2014; 14:05:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EskiForumlu

Arkadaşlar ben REX es+ overdrive, GEX, UTX, ENBseries, Fsx tweaklı ve normal fsx ayarlarında geneli yüksek ayarda, EZDok kamerada var ayrıca bide gerçek uçuş keyfi için Airbus X extended var. Ama ben videolarda gördüğüm kaliteleri alamıyorum.
    Mesela şu videoda:http://www.youtube.com/watch?v=21Hzu-ChAq4
    Adamın dünya grafiği pek umrumda değil ama 1:49'daki pistine baksanıza yav. Bir pist bu kadar gerçekçi olamaz. Sizce bunu nasıl yaptı. Özel havalimanı scenerysimi bu. Birde benim ekstradan B738ngx pmdg uçağım var onda ayarlıyom başlatma prosedürlerini. Sonra yukarda irs kısmında ilk align yapıyorum ikisini sonra fmc'de pos initte bilgileri giriyom sonra irsde 2sinide nava getiriyorum ama bi türlü ikisini yakmayı başaramadım. Ya birini yakıyorum biri kırmızıda kalıyor yada biri yanıyor diğeri yanıp sönüyor yada ikiside yanıp sönüyor.

o pistin ayarla ilgisi yok bu scenery i alırsan sendede olur :)http://fullterrain.com/product_ybrm.html

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.