Şimdi Ara

Frostpunk için Resmi Türkçe Dil Desteği Yolda

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
       11 bit studios, This War of Mine'dan sonra yeni oyunu Frostpunk'a da resmi Türkçe dil desteği getirecek.

Oyungezer'e konuşan 11 bit studios partnerlik yöneticisi Pawel Miechowski ekibin oyunu Türkçe’ye çevirdiğini söyledi. Pawel Miechowski ayrıca oyunda 100 binin üstünde çevrilmesi gereken kelime olduğu için şimdilik tahmini bir tarih veremeyeceklerini belirtti.

Frostpunk 50,00 TL fiyat ile Steam'de ulaşılabilir durumda. 

Toplum hayatta kalma oyunu olarak adlandırılan Frostpunk'ta donmuş bir dünyada insanlar, ezici soğuk ile mücadele etmek için buharla çalışan teknolojiler geliştirirler. Şehrin yöneticisi hem halkı hem de halkın yaşadığı altyapıyı yönetmelidir.

• Oyun oynamak, herkesin hakkıdır. Tamam. Ama farkındasındır umarım, oyun zaten başlı başına bir lükstür. Oyunun kendisin den, oyunu oynayacağın platforma kadar gani gani para veriyorsun. İş biryer den sonra denize giren ıslanıra dönüyor. 30 dolar karşılığı bizde 50 tl ye satiliyorsa bana göre çok iyi bir fiyattir. Bu iyilik paran olsa da olmasa da geçerlidir. Adamlar eminim ellerin den geleni yapiyorlardir. Bir de insanlar bir şeyi çıktıgı gibi tüketmese herkes için çok daha iyi olacak. Bekle indirim zamanini o zaman kadar oyun da da gelistirmeler devam eder dil destegi oturur, sen de mis gibi ucuz ve stabil bir oyun alirsin. Yok ben illa hemen çıktıgı gibi oynayacagım diyorsan da o vakit kusura bakma, adam kaç lira diyorsa vereceksin.
  • Nerede strateji oyunu varsa ona geliyor
  • Dil desteğinden önce fiyat desteği istiyoruz. Gönül verdiğimiz oyunları çevirmek için Türk oyun gruplarının ellerinden her iş gelir, ama fiyatlar konusunda elimizden bir şey gelmiyor. This War of Mine için çıkışından 1 ay sonra %25, 4 ay sonra %33, 6 ay sonra %60 indirim vermişlerdi; o zaman yaptıkları güzellikleri yine bekliyoruz. Aksi halde bu fiyatlama 11 bit studios'a yakışmıyor.
  • Haplo kullanıcısına yanıt
    30 dolarlık oyun 50 lira, dolar normalde 4 lira hesabı sen yap. Daha ne tür bir fiyat desteği ve güzelliği istiyorsun bedavaya mı satsınlar?
  • Ama gow uncharted last of us gibi oyunlar Türkçe dil deateği eklenince maliyetli oluyor nasıl iş bu nalzemeden mi çalıyorsunuz yoksaaa.
    Yada siz işi bilmiyorsunuz verin ps türkiyeye aize trkçe oyun nasıl kakalanır öğretsin :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Ama gow uncharted last of us gibi oyunlar Türkçe dil deateği eklenince maliyetli oluyor nasıl iş bu nalzemeden mi çalıyorsunuz yoksaaa.
    Yada siz işi bilmiyorsunuz verin ps türkiyeye aize trkçe oyun nasıl kakalanır öğretsin :D
    Bahsettiğin oyunlarla bu oyunu çevirmenin maliyeti aynı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: busterr

30 dolarlık oyun 50 lira, dolar normalde 4 lira hesabı sen yap. Daha ne tür bir fiyat desteği ve güzelliği istiyorsun bedavaya mı satsınlar?
    Arkadaş Haplo galiba.
    Böyle insanların sigaraya verecek parası her zaman olur nedense...
  • quote:

Orijinalden alıntı: busterr

50 lira sana çok gelmediyse bu konuda tartışabileceğimizi zaten sanmıyorum ama görüşümü aktarmak için bir şansımı deneyeyim.

Parası olan, olmayanın halinden anlamaz. Sen 50 lira verebilirken, veremeyenin halinden anlayamazsın; "50 lirası yok mu" diye şaşırırsın; bir insanın nasıl oyuna verecek 50 lirası olmayabilir ki? Ben 20-30 lira verebilirken, veremeyenin halinden anlayamam; "oyun sevmesine rağmen 20 lira ayıramıyor mu?" diye şaşırırım; oynamak istese bile 20 lirayı ayıramayacağını, veremeyeceğini anlayamam. Kimilerinin 10 lira verecek dahi durumu yoktur, biz o durumu anlayamayız. Bir başkası 30,000 dolara bir oyundan yalnız bir skin satın alır, onu anlayabilecek insan çok daha azdır. Kimilerinin de parası vardır ama "bedavası varken oyuna para mı verilir" deyip korsana yönelir, onların anlaşılacak tarafı zaten hiç yoktur.

Bana göre, yaşamak kadar oynamak da herkesin hakkıdır. Zamanında oynayıp bitirdiğim oyunları bugün yeniden oynamasam bile parasını verip alıyorsam, kendimce destek olmak istediğim içindir. Ama herkesin destek olabileceği miktar birbirinden farklıdır; ben 20 liralık destek olabilirim, sen 50 liralık destek olursun, bir başkası 300-500 liralık destek olur. Nasıl ki tek bir fiyatı kalkıp bütün dünyaya karşı uygulayamıyorsak, 30 dolar gibi bir ücreti de kalkıp Türk lirasına çevirmenin, sonrasında da "aa bak, bize %60 indirimli zaten" gibi yaklaşımın elle tutulur bir yanı yoktur. Yalnızca uluslararası olarak değil, bir memleketteki her bireyden de aynı ücreti ve aynı desteği verebileceğini beklemek zaten saçmalıktır. Fiyatlar yalnız bir grup için değil, her grup için uygun olmalı; çok parası olmayan zaten bu durumu kötüye kullanamaz; ortada bir kötüye kullanım varsa yine parası olanın gücündedir; az önce dediğim "parası olsa dahi korsana yönelen" kişiler gibi...

Mesela severek oynadığım, başkalarına tavsiye ettiğim, 10 liralık bir oyun var; benim satın alım gücüme göre 20 lira da olsa alınıp oynanabilecek bir oyun. Ne yapıyorum, oyunu beğendiğim için gidip bir adette arkadaşıma hediye ediyorum. Sonuç olarak 10 liralık oyuna 20 liralık destek vermiş oluyorum. Ama bu oyun 10 lira yerine 20 lira olsaydı, belki kendime kadar alabilirdim ama daha fazlasını yapamazdım. Oyunu 20 lira yerine 10 lira yaptığı için, oyun sahibi zarar etmedi; cebine giren para değişmedi; ne oldu? Aynı paraya 1 yerine 2 oyuncuya ulaşabildi. Ben birinci oyuncu olarak oyuna verebileceğim destek limitimi doldurdum, ama ikinci oyuncu oyunu bedava elde ettiği için henüz sevdiği bir oyuna verebileceği destek limitini kullanmış değil. Eğer o da oyunu severse, destek olmak isterse, bir başka arkadaşına hediye edebilir. İşte bu noktadan sonra zarar gibi gördüğünüz düşük fiyatlama ve indirimler uzun vadede kazanca dönüşmeye başlıyor. Eğer ikinci oyuncunun da limiti benim gibi 20 TL ise, sevdiği iki arkadaşına hediye edebilir; 10 TL ise bir arkadaşına hediye edebilir. Belki benim beğendiğim oyunu beğenmemiş olabilir; öyleyse dilerse de kimseye hediye etmez. Beğenmediği oyunu başkasına hediye etmemesi normaldir ve bu bir kötüye kullanım değildir; zaten en başta bedavaya almıştı. Şimdiye kadar verdiğim örnekte hiçbir kötüye kullanım durumu oluştu mu?

Aynı oyun üzerinden bir de durumu kötüye kullanabileceklerden bahsedelim. Bu 10 liralık oyun, 50 lira bile olsa verip alacak durumu olan birisi olsun. 10 lira verdi aldı, beğendi, oynadı, "çok iyi oyunmuş, 50 lira bile verilir" yorumunda bulundu ama fazladan bir iki kopya daha alıp kimseye vermek istemedi, oyun üreticisine destek olmak istemedi, onun yerine "yerim içerim keyif çatarım" dedi: İşte bu kötüye kullanım olur. Oyunu beğenmediyse, sevmediyse, oynamadıysa zaten kötüye kullanım yok demiştik. Yanlış anlaşılmasın, buradan "parası olanlar niyeti kötüye kullanır" gibi bir sonuç çıkmaz; sadece "niyeti kötüye kullanmak, yalnızca parası olanın elindedir" durumu mevcuttur. Kişinin beğenmeyeceği bir oyuna "her ne kadar durumu olsa dahi" 50 lira veya 300 lira istemek de oyun şirketinin niyeti kötüye kullanımıdır. Şirket, bu kötüye kullanımın önüne geçmek için başlangıçta yüksek fiyat verebilir. Kısa dönemde belki işe yarar sonuç veriyormuş gibi de görülebilir; ama uzun vadede faydadan çok zararı olduğunu düşünüyorum.

Sonuç olarak kendilerinden beklediğim güzellik, alım gücümün yeteceği bir indirim gerçekleşmesi. Hatta dediğim gibi, indirimle 20 lira yerine 10 liraya düşerse, ben de beğenirsem neden bir arkadaşıma da hediye etmeyeyim ki? Bugüne kadar onlarca oyun hediye etmiş, onlarca oyun hediye almışımdır. Oyun oynamak herkesin hakkıdır. "Güzel oyunmuş ama 20 TL çokmuş be abi" diyen bir bireyin varlığı sizin içinizi de sızlatmıyorsa, tartışmamız en başından beri anlamsızdı. Ve evet, keşke yanına bir bağış butonu koysalar ve bedavaya satsalar; ama iyiliğin suistimal edilmediği o kadar güzel bir dünyada yaşamıyoruz ne yazık ki...
  • Oyun oynamak, herkesin hakkıdır. Tamam. Ama farkındasındır umarım, oyun zaten başlı başına bir lükstür. Oyunun kendisin den, oyunu oynayacağın platforma kadar gani gani para veriyorsun. İş biryer den sonra denize giren ıslanıra dönüyor. 30 dolar karşılığı bizde 50 tl ye satiliyorsa bana göre çok iyi bir fiyattir. Bu iyilik paran olsa da olmasa da geçerlidir. Adamlar eminim ellerin den geleni yapiyorlardir. Bir de insanlar bir şeyi çıktıgı gibi tüketmese herkes için çok daha iyi olacak. Bekle indirim zamanini o zaman kadar oyun da da gelistirmeler devam eder dil destegi oturur, sen de mis gibi ucuz ve stabil bir oyun alirsin. Yok ben illa hemen çıktıgı gibi oynayacagım diyorsan da o vakit kusura bakma, adam kaç lira diyorsa vereceksin.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 30 doları 50 tl yapmışlar daha ne istiyosunuz insafsızlar.

Normalde 60 dolar olan oyunlar 270 tl oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türü sevenler için iyi bir haber fiyat da Dolar / TL kurunun geldiği noktaya göre uygun tutulmuş . Siz eğer steamin uyguladığı fiyatlara pahalı diyorsanız ve oyuncuyum ben oyunları oynamak istiyorum konsolda da güzel oyunlar var diyenlerdenseniz . Sakın ola konsol almayın gece gündüz ağlarsınız o fiyatları görünce .

Türkiye de oyun oynamak bir çok insan için ultra lüks ne yazık ki .
  • Ya yazmayayım diyorum da bugün en kötü oyunu oynamak için bile hatırı sayılır para döküp bir kasa toplamanız lazım ki o kadar parayı döken adam 20 30 lira için fakir edebiyatı yapmasın Allah aşkına. Şu kuş kadar haritalı oyun bile Gtx 660 istiyor minimum. Orta düzey bir ekran kartı kaç para olmuş açın bakın da ondan sonra bikbik. Her kuşun etini yedik 30 dolarlık oyunu 50 liraya alabildiğimiz için ağlıyoruz şimdi de. Dolar bugün 4 tl değil 1.5 tl olsaydı o sefer de bir kulp bulacaktınız neden doları 1 tlden almamışlar diye. Otuz dolar evrensel fiyatı olan bir oyunun Türkiye şartlarında 50 tlye alınabilmesi bir lütuftur arkadaşım bunun uzatılacak bir tarafı yok.
  • Boş yapmayın lütfen arkadaşlar Türkçesi çıksın oynarız sonuçta bu oyunun bedavasida var
  • Bir ay geç oynarsın.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Oyun zaten TR ye özel fiyatlandırma ile çıkıyor daha ne olsun bende this war of mine vardı %10 dahada düştü fiyat 30 dolarlık oyunu 45 TL ye aldım daha ne istiyorsunuz arkadaşlar 5 liramı olsun
  • arkadaşlar oyunda kömür stokların bitirdim kömür santrali yaptım işcide var kömür de üretiliyor lakin kömürüm artmıyor fikri olan varmı ?
    Şaka mı yapıyorsun sen ?

Oyun oynamak istiyorsan orta duzey de olsa pc' in var aylik en az 50 tl internete odedigim faturan var .muhtemelen steamin en az 15 oyunun var ama 30 dolarlik oyun 50 tl olmasina ragmen fiyati cok ve veremiyorsun öylemi .

Ölücülük yapma daha ucuz istiyorsan 1 yil icin de 10 tl indirimlerde olur bekler o zaman alirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.