Şimdi Ara

Fringe (2008 - 2013) [BİTTİ] (495. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.414
Cevap
55
Favori
390.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir nefes alıp ondan sonra başla derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoCaKuRT_

İronik Adam @ Az önce bitirdim diziyi. En iyisi hiç başlamamakmış

fds14 @ The X Files ya da Breaking Bad ikisinden birine başlamayı düşünüyorum. Yalnız Fringe in bitmesi kötü oldu :/ yalan yok fena kaptırmışım kendimi :/

The x-files sarmaz büyük ihtimal.

Eğer haklı çıkarsam aç person of interest i izleneye başla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fds14 F kullanıcısına yanıt
    fds14 @ Doğru diyosun biraz mola vereyim en iyisi.

Blackkan @ person of interest devam ediyomuş galiba yarım bırakma ihtimalim olabilir belki. Gerçi 3-5 gün sonra başlasam Fringe in bitmesi iyi gelmedi.
  • quote:

Blackkan @ person of interest devam ediyomuş galiba yarım bırakma ihtimalim olabilir belki. Gerçi 3-5 gün sonra başlasam Fringe in bitmesi iyi gelmedi.

Ben fringe'i bitireli 1 yıl oldu. İlk 6 ay sadece the walking deadi takip edebildim oda çerez niyetine, sonradan lost ve poi yi keşfettim. Sana tavsiyem biraz mola vermen.

• quote:

Biraz mola ver dizilere. Başka şeylerle ilgilen. Eğer etkilendiysen yeni diziye başlanmıyor pek.
  • Ve fringe bitti

genel olarak diziyi çok beğendiğim söylenemez ama kötü bir dizide değil ana hikayenin üstüne doldurma bölümlerin giriş gelişme sonuç basitliğinde olması diziyi ve ana konusunu çok arka planda bırakmış dizide belli bir gizem var 4.sezonda çoğu soruya cevap getirlimiş ama bence cevaplar biraz basit sci-fi derinliğinde değil biribirinden kopuk bölümlerin arasında pek bir bağ yok bir bölümde bilimsel bir konu varken diğer bölümlerde fantastik sayılabilcek bazı olaylar yaşanabilmekte bu yüzden bir bölüm diğer bölümü takip etmiyor ve her bölümün (3.sezon ve sonrası hariç) gerçekleşen olayın walterın çözmesi ve sonuca ulaşılması sonucu kendini sürekli tekrar eden bölüm konsepti çizilmiş

her bölüm farklı olay yasanmakta ve basit bir şekilde açıklanmakta bir olay olur şu yüzden olmuştur sonuç budur ve olay kapanır olayın derinine inmemesi ve ilgi çekici bir olay olmadığı için takip etmek sıkıcı olabiliyor tüm sezon boyunca bu tarz bölümler mevcut yani biraz basit kurgu çok hoşuma gitmedi

Ana hikayeye gelirsek daha ilgi çekici ve daha dinamik işlenebilirdi diyorum ilk seoznda massive dynamic,zft, sam weiss ,observers biribirinden alakasız pek çok unsur ve gizem nasıl bağlanacak merak ediyorsunuz ilk 2 sezon bu konular işleniyor 3.sezon bir paralel evren hikayesi konuluyor önümüze ki bence bu hikaye gereğinden fazla uzatıldığını düşünüyorum ve 4.sezonda bazı taşlar gediğine oturuyor ve tek bir noktada birleşiyor aslında fringe sadece ana konunun derinine inerek işleseydi ve gelişen olaylar üzerinden hem bilimle dair cevap verip hemde kurguya dair etki edici şeyler işlenebilirdi işte o zaman daha müthiş olurdu diyorum çünkü ana konuda bile olaylar arası kopukluklar var kurgu herşeyiyle bir bütün olabilirdi

Ana konunun william bell in ideasına bağlanması fena bir bağlayış değildi beğendim de fakat tam hazmedemeden bir anda olaylar sonuçlandı olayın derinine inebilirlerdi ayrıca biribirinden alkasız olan bölümleri aralarında bağ olsun diye bell in deneyleri olarak açıklamalrı bence biraz zorlama olmuş onun haricinde david robert jones nasıl oldu ne oldu nasıl birden öldü bazı şeyleri üstün körü geçmişler

Dizinin aslında en büyük eskiklerinden biri şu bu bir kurgu dizisi ve bir bilimkurgu biraz hareket ve tempo kesinlikle olmalıydı diyorum maalesef dizi akıcı dğeil bu konuda hem fikirim konudan konuya atlıyorsunuz ve dizi size bir bütünlük hissi vermiyor doğal olarak diğer bölümde ne olacak merak edemiyorsunuz

4.sezon herkes tarafından beğenilmemiş genel olarak ama 4.sezon dizi çağ talmaış diyebilirim şaşırtıcı olayların olduğu doldurma bölümlerin bile mantığa oturuşu kurgunun daha çok önplana çıkması herşeyiyle iyiydi tabi saçma olan mantığa aykırı giden pek çok şey vardı ve bazı şeyler bağlandı ve birden kendimizi 5.sezonda başka bişey izlerken bulduk

observerları açıklama mantıklartınıda beğenemedim maalesef

5.sezondaki o konu daha derinine işlenebilirdi aslında

Massive dynamic,observerlar,zft william bell, nina sharp bilimsel ve deneysel entrikaları dizinin ana konusu yapıp doldurma bölümleride işin gizem tarafına dahil ederek daha sağlam bir dizi çıkarabilirlermiş 4.sezon bitti tamam şimdi başlıyoruz dedim bir anda observerların hikayesi konuldu önüme yani gene bir kopukluk hissi uyandırdı ve bazı şeylerin cevabı basitçe oldu ve daha iyi işlenebilrdi

Final bölümü

kimse kusura bakmasın bence sıradan bir bölüm tadındaydı oldu bittiye getirildi hele ki sonu peterın en azından gülümsemesiylşe bitebilirdi bölüm finalden daha çok tehlikenin geleceğini belli eden bir bölüm gibiydi sıradan bir final bölümü ile her ne kadar kapanış saymasada kapanış bölümüyle sona erdi ve bazı sorular havada kaldı onada klasik jj abrams hayal kırıklığı diyorum

Olumlu yorumlara gelirsek

Tüm bu yazdığım olumsuzluklara rağmen dizi yinede kendini zilettiriyor özellikle walter ,astrid,olivia,caharlie,lincoln size bir aile hissi veriyor en aızndan kurulan ortam samimi özellikle walter için izlenir diyorum
    adamın oyunculuğuna bittim bence rolü için adamın oynayacağı ve oynanabilecek rolün son noktası diyorum adam cidden yaşamış john noble usta denilecek bir oyuncu olduyğunu defalarca dizide kanıtları

Ve olivia dunham hareketleri ve güzelliğiyle büyüleyen tek karakter sadece peterı itici buldum

William ve astrid diyorum belkide dizideki en iyi mizahlardan biriydi yok artık diyeceğiniz olaylar da dönmekte

Kısacası dizi fazla beklentilere girilmeden izleneibileckeiyi bir dizi hoşunuza gidebilir çok sevebilirsiniz belki tarzı sizi bağlar fanı olabilirsiniz fakat en iyi , başyapıt, en iyi kurgu denilebilecek bir dizi değil boş vakitlerinizde izlenebilir

• Darkdexterness kullanıcısına yanıt
    Çok ağır eleştirmişsiniz bukadar gömülmeyi haketmiyor, ki piyasada BSG ve Fringe harici bilimkurguların oldukça pasif olduğunu düşünürsek gayet tatminkar bi dizi Fringe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkuncand

Çok ağır eleştirmişsiniz bukadar gömülmeyi haketmiyor, ki piyasada BSG ve Fringe harici bilimkurguların oldukça pasif olduğunu düşünürsek gayet tatminkar bi dizi Fringe.

Tatminkar denilebilir çok kötü bir dizi değil elbet fakat çok fazla eksiği var hani diğer türlü bana çok fazla yorum geldi hayatında böyle bir dizi izlememşsindir diye o yorumlara istinaden fazla abartılı buldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkuncand

BSG'yi listeme aldım, harika bir diziye benziyor teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonunda başlıyorum
  • Dizi nasıl...
    entrika, şiddet, aksiyon unsurları içeriyor mu?
  • Ve en sonunda Fringe'i bitirdim. Bence en iyi bilim-kurgu diziydi. Bilim-kurgu adına yapılabilecek her şeyi yaptılar ve bence evet birkaç bölüm hariç bunu güzel bir şekilde yürütmeyi de bildiler.

5. Sezonun son bölümleri birkaç kere izleseniz de sıkılmayacağınız cinsten.

Hele de Donald'dan sonraki bölümler. Bu karakter gerçekten ilginç ve çok yaratıcı olmuş. Son'a gelirsek, bence gayet güzel bitti, evet keşke Donald çocuğu ben götüreyim dedikten sonra o olanlar olmasaydı da direkt Walter götürseydi. Gereksiz heyecan yapmışlar. Zaten Walter'ın götürmesi çok daha mantıklıydı evrene yaptıklarından ve pişmanlıklarından dolayı. Walter-Peter konuşmaları her zamanki gibi güzel sahnelerdi. Duygu patlaması yaşattılar. Ve son sahne, mutlu son.
    Fringe'den sonra bu kalitede bilim-kurgu dizisini zor buluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: barisarock13

Ve en sonunda Fringe'i bitirdim. Bence en iyi bilim-kurgu diziydi. Bilim-kurgu adına yapılabilecek her şeyi yaptılar ve bence evet birkaç bölüm hariç bunu güzel bir şekilde yürütmeyi de bildiler.

5. Sezonun son bölümleri birkaç kere izleseniz de sıkılmayacağınız cinsten.

Hele de Donald'dan sonraki bölümler. Bu karakter gerçekten ilginç ve çok yaratıcı olmuş. Son'a gelirsek, bence gayet güzel bitti, evet keşke Donald çocuğu ben götüreyim dedikten sonra o olanlar olmasaydı da direkt Walter götürseydi. Gereksiz heyecan yapmışlar. Zaten Walter'ın götürmesi çok daha mantıklıydı evrene yaptıklarından ve pişmanlıklarından dolayı. Walter-Peter konuşmaları her zamanki gibi güzel sahnelerdi. Duygu patlaması yaşattılar. Ve son sahne, mutlu son.
    Fringe'den sonra bu kalitede bilim-kurgu dizisini zor buluruz.

Sen ona mutlu son diyorsan

• Blackkan kullanıcısına yanıt

:D Yani genel anlamda hocam yoksa mutsuz olduğum olay çok final için. :)

• quote:

:D Yani genel anlamda hocam yoksa mutsuz olduğum olay çok final için. :)

Avatarındakinin dizisi nasıl gidiyor ben en son 4. sezon 3. bölümü izledim biraz biriksin diye ara verdim valla oda çok şahane bişiy
  • Blackkan kullanıcısına yanıt
    İyi ara vermişsin,ben o kadar sabredemem :) Dizi harika gidiyor,olaylar olaylar.. :) Bence iyi birikmiş,izlemeye başla, haftaya 8. Bölümü izleyeceğiz :D

• quote:

İyi ara vermişsin,ben o kadar sabredemem :) Dizi harika gidiyor,olaylar olaylar.. :) Bence iyi birikmiş,izlemeye başla, haftaya 8. Bölümü izleyeceğiz :D

Ben pcden telefondan kurtulmaya çalışıyorum biliyorum başlarsam duramam o yüzden izlemiycem bi süre daha

• süper diziydi ya keşke devam etseydi özledim. Ama sonu çelişkiliydi.
    peterın olivia ile tanışmaması lazımdı bayaa karışık[

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joseph4 -- 16 Kasım 2014; 11:22:07 >
  • Beyler 3.sezon 2. bölümde William Bell'in vasiyetini okuyorlar , Massive Dynamic şirketini Walter'a miras bırakmış.Tamam da William Bell ölmedi ki , nasıl vasiyeti açıldı anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek Kural Ahmet Kural

Beyler 3.sezon 2. bölümde William Bell'in vasiyetini okuyorlar , Massive Dynamic şirketini Walter'a miras bırakmış.Tamam da William Bell ölmedi ki , nasıl vasiyeti açıldı anlamadım.

Öldü. Kendi enerjisini makineye aktardı. O sırada yok oldu hatta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackkan -- 16 Kasım 2014; 18:24:01 >
  • 
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.