Şimdi Ara

Frenlerken olusan sarsıntı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Diskler çarpık hocam taşlanması lazım. Benimde o uğultu hoşuma gidiyor hafif bi çarpıklık varda çok sert frenlerde hissettiriyo o kadar açtırmaya gerek duymadım.
  • @sadece sürücü ;

Disk yamuk olursa fren yapmadan da sallar mı dediniz? Emin misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece fren yaptıgınızda titreme yapıyorsa arkadaşların dediği gibi disklerden kaynaklanıyordur. Disklerin yamulma ihtimallerinden birisi fazla ısınmış disklerin soğumadan yıkamaya girilmesi ve su sıkılmasıdır.

Disklerin durumunun ne oldugunu bilmediğimiz için sanayide göstermenizi öneririm. Çok fazla bitmemişse taşlama işlemi yapılır. Taşlama yapılan diskte balatalar değişmek zorundadır(Yararınadır)

Eğer disk taşlama ile düzelmiyorsa yani bitikse mecburen yeni disk balata seti takılmalıdır.

Kısacası her türlü masrafınız mevcut geçmiş olsun
  • Evet 130la giderken deli gibi titriyordu. fren yapınca titreme artıyordu. Fren yapınca artıyor; çünkü disk ile balatalar daha çok etkileşime giriyor ve yamukluk belli oluyor titremeyi arttırıyor...

Bu sebeple yıkamaya ya evden çıkıp gider yıkatırım. Veya aracı kullanıp gitmişsem, yıkamacıya abi ön tekerleri pas geç, sıcak şimdi yamulur diyorum. Aracın ön bakımından beri böyle yapıyorum gayet düzgün. bugün 140'a kadar çıktım gram titreme yoktu araçta.
  • diskler çok sıcak iken disklere su dökülmesi disklerin yamulmasına yol açar. bu konu anlaşıldı. fakat bir arkadaşım otomatik vitesli arabalarda bu durumun söz konusu olmadığını diskler çok sıcak iken su dökmenin otomatik vitesli araçlarda herhangi bir disk yamulmasına yol açmayacağını söyledi. sizce arkadaşım haklı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayri77

diskler çok sıcak iken disklere su dökülmesi disklerin yamulmasına yol açar. bu konu anlaşıldı. fakat bir arkadaşım otomatik vitesli arabalarda bu durumun söz konusu olmadığını diskler çok sıcak iken su dökmenin otomatik vitesli araçlarda herhangi bir disk yamulmasına yol açmayacağını söyledi. sizce arkadaşım haklı mı?

benim başıma gelenler otomatik ile idi.. Otomatik araba ile manuelin tek farkı şanzıman, frenler aynı, diskler, balatalar aynı, jant aynı, su bildiğimiz su yani sonuçta yamulacaktır. Biraz sallamış arkadaşınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz4335

quote:

Orijinalden alıntı: Kaptân-ı Cihan

arkadaşlar merhaba 2008 1.5 CRDI VGT getz sahibiyim. bugün eve gelirken kırmızı ışıkta durmak amacıyla frene bastığımda frenden gelen kamyonvari bir ses ve aracın sağa sola hafif meyilli gitmesi. rot balans ta sorun var gibi direksiyon sağ sol yaptı bu neden olabilir ? disk mi diyorum ama sabah bişey yoaynı sorun bende de varktu bir anda oldu balatalar yeni bir anlam veremedim açıkcası. bir bilen gören duyan varsa bilgi versin rica ediyorum

aynı sorun bende de var . frene dokununca uğultu ve direksiyonda titreme var . ustaya sordum fren diskleri taşlanacak dedi. herhangi bir sorun çıkarmayacağını söyledi. 3 yıldır böle kullanıyorum. 2 kere vizeye girdim sorunsuz geçtim.

Uzun süre bende bu durumu yaşadım sorun sertleşen balatalarmış. Belki sizin disktede bir sorun yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayri77

diskler çok sıcak iken disklere su dökülmesi disklerin yamulmasına yol açar. bu konu anlaşıldı. fakat bir arkadaşım otomatik vitesli arabalarda bu durumun söz konusu olmadığını diskler çok sıcak iken su dökmenin otomatik vitesli araçlarda herhangi bir disk yamulmasına yol açmayacağını söyledi. sizce arkadaşım haklı mı?

Disk yamulması mekanik bir problem, aracın manuel veya otomatik olması ile alakalı değil. Saygılar...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.