Şimdi Ara

FRENLERİNİ EN BAŞARILI BULDUĞUNUZ OTOMOBİL ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
4.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tartışmasız Mercedes c180 w204. B7 passat da kullandım, freni aşırı hassas. Dozajlaması zor. Mercedes'te hem dozajlayabiliyordum, hem de freni köklediğimde araç kazık çakar gibi duruyordu.

Çok enteresandır ki w124 kasanın frenleri dozaj konusunda aşırı başarılıydı. Frene basasınız geliyor durup dururken, o derece güzel bir hissi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jozef38

En berbat frenler Honda. 2005 Civic ile hız fark etmiyor 50-80-120 fren yap durmuyor araba hemen abs devreye giriyor boyuna kayıyor.

Honda'lar frenden kronik problemlidir lakin durma konusunda değil, disklerin zamanla eğilmesi ve frende titreme yapması konusunda. Abs hemen devreye giriyorsa problem kuvvetle muhtemel lastiktedir.
  • Auto show gibi taraflı bir dergide bile Fiat grubu araçlar en iyi fren duruşu verileri yakalamış Linea 100 metre 36.9 fiorino 37 metre gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan G.

Hocam prefill benzeri sistem Transporterlarda bile var senelerdir

İkincil çarpışma freni mi yoksa başka birşey mi?

• Vw'ler güven veriyo denmiş ama bende hiç öyle değil.
    B7 passat kullanıyorum 16'' fabrika lastikleri ile hafif frenlemelerde sıkıntı yok ama her aniden durmam gerektiğinde abs devreye yarı girdi yarı girmedi hep kaydı araç.
    Bir de frene hafif basılı hafif bir cukura girince abs hemen devreye giriyo acaba bizim arabada mı sorun.
  • Daha önce bir çok araç kullandım ama beni en çok şaşırtan 2014 model bir polo oldu. 15" saç jantlı 185 tabanlı lastiklerle hiç beklemediğim fren ve yol tutuş performansı gösterdi. Kırmızı ışığı son anda gördüğüm bir durumda yaklaşık 80-90 km hızla frene abandım, ben ışıkta durmam 5-10 metre de geçerim diye beklerken daha ışık çizgisine dahi gelmeden durmuşum donanım konusu fiyat konusu tartışılır ama B segmentinde polo gayet iyi bir seçenek.

• quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

Vw'ler güven veriyo denmiş ama bende hiç öyle değil.
    B7 passat kullanıyorum 16'' fabrika lastikleri ile hafif frenlemelerde sıkıntı yok ama her aniden durmam gerektiğinde abs devreye yarı girdi yarı girmedi hep kaydı araç.
    Bir de frene hafif basılı hafif bir cukura girince abs hemen devreye giriyo acaba bizim arabada mı sorun.

Fabrika lastikleri ile derken fabrikada takılan lastiklerin hala üstünde olduğundan mı bahsediyorsunuz ?

• C sınıfı içerisinde en iyi fren FOCUS...!

• ahmet3976 kullanıcısına yanıt
    İlk aldığımızdan beri aynı.
    Fabrika lastikleri ile kullanıyoruz ama daha 11binde araba 3 sene olmadı alalı.
  • C sınıfının içerisinde bana göre freni güven veren Focus'tu. Belki daha iyileri olabilir ama beni tatmin etmişti. Ayrıca bir olayda 60-70 kmh civarında gözümün önünde Focus'un önüne araba atladı frene basmasıyla durması neredeyse bir oldu ve hayat kurtardı bana göre
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    W124 çok değişik bir freni var katılıyorum size. Yılına göre efsane.

• kahraman202 kullanıcısına yanıt
    Ayak frenden çekilince balataların diske yaklaşması.Hatta şey de var,silecekler çalıştırıldığında 5 dakikada bir balataları diske değdiriyor balataların ıslak olmaması için sanıyorum.
  • Accent era değildir

• quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

İlk aldığımızdan beri aynı.
    Fabrika lastikleri ile kullanıyoruz ama daha 11binde araba 3 sene olmadı alalı.

Lastiklerin üretim tarihini kontrol edin eski tarihli bir lastik takıldıysa birde üstüne 3 yıl az değil. Lastikleri konyrol edip yeniletmek yapılacak en iyi hareket. Sonuçta en kötü 70-80 bin tl lik araba en pahalısı 1500 tl olan lastiklerin tutuşuna bağlı gidiyor.

• Mitsubishi L200 Pick-up 2016 Model, inanılmaz bir fren performansı var frene bastın mı, sanki aracın üstünde fil oturmuş gibi araç çok dengeli bir şekilde duruyor.
  • ahmet3976 kullanıcısına yanıt
    İlk aldığımızda da aynıydı, lastikler 2014 üretimi arabayıda o yıl almıştık zaten

• Bence kısa mesafede durmanın yanında panik frende aracın çizgisini koruması da çok önemli.
    Yine çok ser fren esnasında küçük manevralarda hakimiyetin kaybolmaması gerekir.
    Şimdiye kadar 2 aracım oldu.
    İlk aracım 2005 C4. Panik frende çok iyiydi. Yüksek hızda giderken aniden frene basınca birden o yüksek hız balon gibi yok oluyordu.
    Öne doğru yığılma çok hissedilmiyordu. Ve çizgiden en ufak sapma yapmıyordu.
    Tatlı bir virajda ani fren yapmak durumunda kalmıştım. Gayet başarılı ve güvenliydi.

Gelelim 2. aracım sportage'a
    2015 model bu aracın frenleri panik frende güvenli değil.
    Araç yüksek olduğundan panik frende arka taraftaki yük öne doğru yığılıyor.
    Ve en kötüsü araç düz yolda bile çizgisinden sapıyor.
    Sportage'ın beğenmediğim tek yönü bu.
    Gerçi lastikler çok yeniydi denediğimde belki onun da etkisi olabilir.
    Yazın tekrar deneme yapacağım.
    Ama C4'ü bu konuda arıyorum.

• Punto Evo 2010. 105hp multiair.

Fren konusunda hassas bir insan olduğum için ben beğenmiyordum şahsen. Binenler beğeniyordu. Fiat servis ile görüştütm, abi disklerde balatalarda iyi dediler.

Ebc green balata alacaktım, aracı sattım.

Frenlerinden memnun olmayan arkadaşlar; Ebc green balatalara yönelebilirler. Öyle atla deve bir fiyatı da yok.
  • iyi de frenin başarılı olup olmaması daha çok lastikle alakalıdır. %30 araç, %70 lastik derim.
  • Honda civic 2004 gecen yagmurda dallamanın biri önüme atladı frene yapışmamla abs devreye girdi ama sanki durmuyoduk :D burada yagmur + yaz lastigi olması durumları karıstırır ama kısa süreli krız gecirdim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.