Şimdi Ara

FRENLERİNİ EN BAŞARILI BULDUĞUNUZ OTOMOBİL ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
4.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • megane 3 frenleri cok iyi diyebilirim sinifinda. Bastigin an zink diye duruyor. Bide golf kullandigim araclar icindee iyiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lastikte bu konularda çok etken bir faktör. Daha önce birçok araç kullandım,ancak şuan kullandığım m paket 1 serisinin frenleri çok iyi.Daha doğrusu 50-50 dağılım dolayısıyla araç ani frenlemede viraj içinde müthiş dengeli.En ufak bir dengesizlik yaşamıyorsunuz. ABS neredeyse hiç devreye girmiyor.Ben çok memnunum frenlerden.

CSC5 lastiklerin kuru zemin performansından da çok memnunum bu arada.
  • G.punto zank diye dururdu ah niye sattım ki onu.

• Porsche 918 ve Mercedes SLR'ı gayet başarılı buluyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Flash 1700s
  • Peugeot 308 Cabrio 156 HP bi araçtı şanzımandan sanırım araba iyi gitmiyordu o güce rağmen ama frenleri çok iyiydi araba saplaniyodu.

• Discovery3, yanda oturanı ön camdan çıkarabilirsiniz.
  • Daha iyileri muhakkak vardır ama Giulietta'dan örnek vereyim.

*Brembo fren sistemine sahip Giu'larda diskler fazlasıyla büyük (spor versiyon premium d segmentlerden bile),

* kaliperler ile jant arasında 2-3 mm mesafe var

FRENLERİNİ EN BAŞARILI BULDUĞUNUZ OTOMOBİL ?

* En önemlisi, dynamic modda ayak gazdan çekildiği an balataların diske yaklaştığı prefill fren sistemi var

http://m.alfaromeo.com.tr/tr/models/giulietta/technology/prefill

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahraman202 -- 7 Şubat 2017; 12:35:46 >

• Vosvos olmadığı kesin de

• Ford kuga ağırlığına göre baya iyi durma mesafesi var. YouTube'da 100-0 37metre.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Corolla'nın frenleri de gayet iyi.

2007 corolla var bende, frenler premiumlardan iyi değil kesinlikle, ha araba uçup kaçmıyor zaten durmak istediğinde duruyorda yüksek hızda (100km ve üzeri) bana güven vermedi... Hanım yaris 2012 kullanıyor, onda arka frenler kampana olduğu için değerlendirmeye almıyorum...
  • Kendi aracım olan nissan almeranin frenlerini gayet başarılı buluyorum. Doğruluğu kesin olmamakla birlikte birkaç kaynakta 100-0 verisinin 27 metre olduğunu okudum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeytinbey

quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Corolla'nın frenleri de gayet iyi.

2007 corolla var bende, frenler premiumlardan iyi değil kesinlikle, ha araba uçup kaçmıyor zaten durmak istediğinde duruyorda yüksek hızda (100km ve üzeri) bana güven vermedi... Hanım yaris 2012 kullanıyor, onda arka frenler kampana olduğu için değerlendirmeye almıyorum...

Bende 2016 var, makyajlı, çok memnunum fren performansından. Turanza ER300 de fena değil.
  • Bineklerde mercedesin eline su dokebilecek pek marka yok.

• kahraman202 kullanıcısına yanıt
    Hocam prefill benzeri sistem Transporterlarda bile var senelerdir

• ATE fren sistemini kullanan tüm markalar bence iyidir...
  • Mercedes 1 numaradır ezelden beri..98 w210 bile zamk gibi duruyor.Tanka bile durdurur o frenler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullandigim 2 aractan biri

Citroen c1: 800 kg olmasina ragmen rezalet bir fren mesafesi var ve pedala azcik dokunusta abs devreye giriyor. Cok vasat frenler.

Bmw 1 serisi m, f20 kasa: binek arac standartlarinda gayet yeterli, oyle aman aman denilemez. 37-39 metrelerde duruyordur heralde. Kisacasi guzel. Ama frenaj anindaki ani manevralara aracin verdigi tepkiler muhtesem. Bir gece yarisi 4 seritli genisce bie yolda, trafik musaitken 130 kmh hizda kok fren yapip, ayni anda direksiyonu sert sekilde 2,3 serit sag ve sola kirmistim. Arac cizgisinden 10 cm dahi sapmamisti vallahi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cbascan -- 7 Şubat 2017; 18:55:25 >
  • kullandığım araçlar arasında;

hyundai ix35: ağırlığına göre iyiydi.

toyota corolla 2011 d4d mmt: rezalet. frenleri tutmuyor desem yeridir, abs erken devreye giriyor.

vw jetta 2008: iyiydi.

mitsubishi colt cz3: çok çok iyi. abs devreye girmeden zank diye duruyor. çok memnunum.

toyota yaris 2016 1.0 life: iyi. güven veriyor.

2004 mercedes e200 kompressor: anlatılmaz yaşanır, efsaneydi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.