Şimdi Ara

Freni boşalan bi otobüs de Bursa'dan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Kırmızı arabaya yandan vurduktan sonra arabanın üstünde bir adam gözüküyor. 5.'ye izledim. O adam nereden çıktı hala anlayamadım.

Bu midibüslere bir denetim gelmesi gerek artık. 23 kişinin vefat ettiği kazada da buna benzer bir problem yaşanmış olabilir.
  • Bakım yok bir şey yok.Allah'a emanet vallaha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • QRX kullanıcısına yanıt
    vurduğu arabadan savrulup üstüne düşüyor kemer falan takılı değil anlaşılan
  • Kazanın olduğu yer çekirge meydanı. Aracın geldiği cadde uludağ yoluna bağlanıyor. Muhtemelen uludağ dan yada çekirgenin üst mahallelerinden indi frenler iptal oldu.
  • Fren hidroliği zamanla özelliğini kaybediyor ve kaynama noktası düşüyor şeklinde bir yazı okumuştum. Fren patlaması / boşalması denilen olayın bir sebebi de bu imiş.

• Bu fren boşalma olayı belli araçlarda var sanırım.Retardersiz tırlar var hala ama onlarda böyle bir olay olmuyor.En fazla yazın sıcakta balata yakıyorlar.

Aynı şekilde İstanbul'da 20 sene İkarus otobüsler kullanıldı kütük gibi arabalardı ama o kadar yüklenmelerine rağmen İstanbul un rampalarında frenleri bosalmadı bu araçların.

• Motordakilerin verilmiş sadakası varmış. Kıl payı kurtardılar.
  • Bu tür araçları hiçbir gelişmiş ülkede göremezsiniz. Nedeni ise 1970 li yıllardan kalma şase üzerine oturtulan şişman kabinlerdir. Cılız bacaklı tombul vücutlar gibidir. Yüksek ve dar kabin yol tutuş kabiliyetleri facia sayılır. Bizim gibi üçüncü dünya ülkelerinde iş yapar. isuzu, otoyol ve temsa gibi firmalar aynı fosil şaselerin üstüne makyajlı bu ucubeleri satmayı sürdürürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alıştık artık;
    -Turist katili,
    -Tarım işçileri katili,
    -Günübirlik gezicilerin katili;
    -Çevik Kuvvet katili;
    -İşçi servisi katili;
    -Memur servisi katili...

Bu ucube, başlıbaşına tasarım ve uygulama hatası olan bu otobüs-minibüs kırması ne olduğu belli olmayan yürüyen tabutların üretimi, satışı durudurulsun artık. Daha alçak, dengeli uzun şasi minibüsler kullanılsın bu işler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan3156 -- 23 Mayıs 2017; 9:33:26 >

• ölene tabut.
    kalana zabıt.
    maktul derdest.
    katil firar.
    asayiş berkemal.
  • Araç günü birlik turdan vs den Uludağdan geliyor Burasi Çekirge Meydani.

Yani Uludağdan sonra şehir merkeziyle ilk buluştuğunuz nokta.

Uludağ ile Çekirge meydani arasi yaklasik 40 km dimdik rampa dağ inişi.

Arabanin frenleri şişmiş belli ki. Sonrasi kacinilmaz son.

Normalde hafta sonlari yoğun bi piknik dönüşü olunca bile binek arabalarin frenleri nar gibi kizariyor.

Öyle bi yol burasi

• Ben aracın uludağ yokuşunun büyük bölümünü boşta indiğini düşünüyorum. Ayak sürekli frende, sonunda iyice ısınıp zayıflamış olabilir. Hidrolik de özelliğini yitirmiştir belki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vozer kullanıcısına yanıt
    Bana da öyle geldi. Askeri Hastane'nin önlerine kadar normal işlevini görmüş ama otellerin oradan Çekirge'ye inerken son anlarda işlevini yitirmiş. Allah korumuş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.