Şimdi Ara

FreeSync destekli ilk Nvidia sürücüsü yayınlandı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
9
Favori
14.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Süper bir olay ya monitörüm c24fg73 dü renkleri harika idi tek eksiği gsync diyordum oda geldi süper oldu yağ gibi akıyor maşAllah :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekoko54 E kullanıcısına yanıt
    Oyun içi ayarlarda VSync kapalı olsun hocam. Ayrıca nVidia Control Panel 3D ayarlarında yine VSync kapalı ve monitör teknolojisi G-Sync Compatible olacak.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136747260
  • quote:

Orijinalden alıntı: massacrer

Oyun içi ayarlarda VSync kapalı olsun hocam. Ayrıca nVidia Control Panel 3D ayarlarında yine VSync kapalı ve monitör teknolojisi G-Sync Compatible olacak.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136747260
    Adamdın kral sağol

• Sizce gerçek gsync deneyimi yaşatıyormu bu olay modülle aynımı yani

• massacrer kullanıcısına yanıt
    indukatör olayını farketmemişim dediğiniz gibi aktifmiş aslında. Bir de oyun içinde adaptive sync açık kalmış onu off yaptım. Emeğinize sağlık teşekkürler.

Önceden fast sync ayarı bu vazifeyi görmüyor muydu ? gsync ile olan farkını tam kavrayamadım .
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Ne demek hocam. Çözüldüyse ne mutlu.

Fast Sync ile bu G-Sync compatible arasındaki teknik farkı tam olarak bilmiyorum ama G-Sync kendisi donanımsal diğerleri yazılımsal diye hatırlıyorum. İlk sayfalarda sanırım 1-2 arkadaş açıklamıştı lakin aklımda yer etmemiş. Benim esas merak ettiğim bu teknolojinin adı madem adaptive sync orijinalde; aylardır belki de yıldan fazla süredir zaten adaptive sync ayarı vardı nVidia Control Panel altında. O neydi o zaman peki?
    Evet benim de kafam karışık bu konularda. Tam anlamış değilim g sync katkısını ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventserdar

Bahsettiğiniz program şu olsa gerek:https://www.nvidia.com/coolstuff/demos#!/g-sync

G-sync aktif değilse zaten demo esnasında g-sync seçeneği seçilemiyor. V-sync kapalı olduğunda kırılmalar belli oluyor, v-sync açık olduğunda sarkaç hafif atlayarak sallanıyor, g-sync seçildiğindeyse hareket akıcı ve gözü rahatsız etmiyor. "Show test pattern" seçilince bu yazdıklarım çok daha net belli oluyor, sütunun akıcı bir şekilde hareket ettiğini görebiliyorsunuz.

Monitörüm AOC C24G1 ve test programında sonuç açık seçik belli. Oyunlarda test edemedim henüz. 144hz monitörde zaten kırılma yaşamıyordum ama takılmaların azalmasına sebep olacak galiba.
    Konuya yeni vakıf oldum da v-sync açtığımızda bariz fps düşmesi oluyor ben ne anladım bu işten? Yani bu mevzu özellikleri ortalamanın üzerinde sistemler için fena sayılmaz bir iş diye algılıyorum doğru mudur?

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    1070 ile nasil at kossun hocam. Biraz abarttin sanki.

• Yok sonrada yazdığım gibi 1070'e hiç bir zaman denk gelemez. Sadece 1-2 oyunda denk koşulduğunu gördüm ama genel olarak 1060'ın çok az önüne geldi (%5-%10) dahası da olmaz bu saatten sonra. Artık vegalar cartlar curtlar ancak.
  • Exnuc kullanıcısına yanıt
    İşte v-sync'in performansı olumsuz yönde etkileyerek yaptığı işi g-sync/freesync farklı bir yöntemle oyun tecrübesini baltalamadan yapıyor.
    Bendeki freesync monitör önceden belirli aralık dışında düşük fps durumunda da tazeleme hızını yırtılmayı önleyecek şekilde değiştiriyor, freesync zaten böyle işliyormuş. G-sync düşük fps durumunda ne yapıyor, tecrübe etmeden bir şey diyemeyeceğim.
  • Bu işden Amd zararlı çıkar birçok insan Freesync den dolayı Amd ekran kartı alıyordu şimdi bu altın yumurtlayan kazıda eliyle itiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: leventserdar

İşte v-sync'in performansı olumsuz yönde etkileyerek yaptığı işi g-sync/freesync farklı bir yöntemle oyun tecrübesini baltalamadan yapıyor.
    Bendeki freesync monitör önceden belirli aralık dışında düşük fps durumunda da tazeleme hızını yırtılmayı önleyecek şekilde değiştiriyor, freesync zaten böyle işliyormuş. G-sync düşük fps durumunda ne yapıyor, tecrübe etmeden bir şey diyemeyeceğim.
    Yani G-sync, Freesync(yeni adıyla G-sync compatible) v-sync açsak bile etkinse performansı baltalamıyor? Doğru mu anladım?
  • Exnuc kullanıcısına yanıt
    Hayır, v-sync kapalı olmalı çünkü g-sync/freesync aktif olduğunda ve düzgün çalıştığında ona gerek yok artık.
  • Bütün oyunlarda tam çalışma prensibini anlatabilirmi biri gsync açıp neleri kapatıp açmak lazım oyunlarda ve 3d ayarlardan

• ekoko54 E kullanıcısına yanıt
    Hocam benim monitörde tecrübe ettiğim durum şu. Uzun bir mesajım var 11. sayfada; oradakiler yapıp sistemi ayarladıktan sonra VSync'i, nVidia Control Panel üzerinden kapattım. Oyunlarda da ayar varsa kapattım yine. Monitörü 70Hz'e overclock yapıp Riva Tuner ile 65Hz'e limitledim.

Hellblade, Portal 2, Borderlands 2, FIFA19, Dirt 4, Forza Motorsport 7 ve Just Cause 3 oyunlarında rahatsız eden bir yırtılma vs olmadı. Tamamen sıfır diyemem çok çok az var hala ama çok bariz bir şekilde eski halden iyi. Özellikle Hellblade sürekli 50FPS civarında geziniyor grafiklerinden mütevellit ve orada ekran disko gibiyken şu an mükemmele yakın durumda.
  • Benim monitör 75Hz'di. Fakat 75Hz'de frame skipping sorunu vardı. Bu yüzden 60Hz'de kullanıyordum hep. Bu sürücü ile çözüldü, bu bana yeter. (LG 34UC98 - FreeSync)
    Monitör ara ara siyah ekrana düşüp gidip gelmeye başladı sürücüden olabilir mi sizce ?
  • bu gelişmeyle freesync bir monitör almaya karar verdim. c27hg70 veya c24fg73 alacağım inşallah. deneyimli arkadaşlar bilgilendirse keşke bizi ekran kartım gtx 1080.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.