Şimdi Ara

***FREELANDER SAHİPLERİ BURAYA*** (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
6
Favori
75.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nuhoglu55

Freelander kesinlikle Land Rover in en kötü arabasıdır. Bunu 1 sene önce 2.0 td4 2005 model siyah renk freelander sahibi olarak söylüyorum. Aracımda koltuk isitma falan hepsi vardi HSE yani en fullü. Arabayı 28.500 tl yazıp internete koydum ne arayan varr ne soran. Tam 4 ay internette kaldı ve dizel otomatik girtlak dolusu bir jipi 25 bin tl ye verdim. Pişmanmiyim inanin hiç değilim araç elimizde patladı o kadar uygun fiyat yazmişken. Birdaha freelander mi? ASLAAA !!! Kimseye önermiyorum bu araçlari arkadaşlar uzak durun. En problemli land roverdir kendileri. Arazi şanzumani denilen lanet bir parçaları var 2 ayda bir arıza veriyor. Diyiceğim o ki kesinlikle uzak durun. İlla bi jipe binicem derseniz biraz para biriktirip 40-50 arası on numara yeni modelli bir jipe sahip olursunuz..
    Saygılar...

O kadar yorum okudum aradığım cevabı veren 2 kişiden birisin arkadaşım.Arkama bakmadan kaçıyorum bu arabadan :)

40-50 bin arası dediğn alınabilir yeni modelli jipler hangisi

• quote:

Orijinalden alıntı: rochss

quote:

Freelander kesinlikle Land Rover in en kötü arabasıdır. Bunu 1 sene önce 2.0 td4 2005 model siyah renk freelander sahibi olarak söylüyorum. Aracımda koltuk isitma falan hepsi vardi HSE yani en fullü. Arabayı 28.500 tl yazıp internete koydum ne arayan varr ne soran. Tam 4 ay internette kaldı ve dizel otomatik girtlak dolusu bir jipi 25 bin tl ye verdim. Pişmanmiyim inanin hiç değilim araç elimizde patladı o kadar uygun fiyat yazmişken. Birdaha freelander mi? ASLAAA !!! Kimseye önermiyorum bu araçlari arkadaşlar uzak durun. En problemli land roverdir kendileri. Arazi şanzumani denilen lanet bir parçaları var 2 ayda bir arıza veriyor. Diyiceğim o ki kesinlikle uzak durun. İlla bi jipe binicem derseniz biraz para biriktirip 40-50 arası on numara yeni modelli bir jipe sahip olursunuz..
    Saygılar...

O kadar yorum okudum aradığım cevabı veren 2 kişiden birisin arkadaşım.Arkama bakmadan kaçıyorum bu arabadan :)

40-50 bin arası dediğn alınabilir yeni modelli jipler hangisi

Hocam yardımcı olduysam ne mutlu bana. Siz nasıl bir jip istiyorsunuz yüksek olması yeterli şehir jipimi yoksa gerçek bir arazi arabasımı ?

• rochss R kullanıcısına yanıt
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-dodge-acil-ihtiyactan-fiyat-dusurdum-222532709/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-chevrolet-sahibinden-satilik-otomatik-hatasiz-kazasiz-full-trax-212211223/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-citroen-son-fiyatt-c4-cactus-e-hdi-1.6-feel-etg6-dizel-45.000-km-220319436/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-kardesler-otomotiv-den-satilik-2009-model-hatasiz-kuga-titanium-222622867/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-gladiator-auto-2008-crv-99-bin-km-orijinal-219739971/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-hyundai-servet-auto-dan-2012-ix-35-65-bin-km-de-beyaz-cam-tavanli-221295052/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-2007-model-jeep-compass-2.0-crd-140-hp-4x4-limidet-orjinal-218694773/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-egin-car-s-2011-model-mitsubishi-asx-1.6-mivec-intense-prins-lpg-220282759/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-orjinal-nissan-juke-tekna-217747622/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-opel-opel-mokka-1.4-4x4-tuana-otomotiv-den-222602083/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-peugeot-peugeot-3008-1.6-vti-95.000-de-tertemiz-garaj-arabasi-215087817/detay

Evet liste biraz uzun oldu ama bence bu arabalara bi göz atmalısınız.. Bütcenizin bir tık üstündeler ama masraf filan çıkartmayacak sağlam araba olduklarını söyleyebilirim. bunlardan 1-2 tanesine binmişliğim var ama bu listedekilerin hepsini arayıp sorup uzun uzun araştırmıştım bunların sorunsuz güzel araba olduklarına eminim..

• nuhoglu55 kullanıcısına yanıt
    Selamlar,2014 Ağustos'unda araçlardan anlamayan babamın,aracı hiçbiryere göstermeden galericiden aldığı 2000 model dizel freelander aracı henüz 1 yılını doldurmadan temmuz ayında motor arızası vermiştir ve yolda kalmıştır,galiba radyatöre yağ da karışmış,contada yakmış.Bu aracı alırken 2005 model 1.3 Hyundai Accent ve üzerine 15bin TL para verildi.Maddi durumumuz da çok iyi değil.Yani şu an arabasız kaldık.

Şimdi bu aracın tamiri için 5 ila 10 Bin TL masraf olacağı söyleniyor,ancak yapılırsa tekrar arıza vermesinden korkuyorum ve aracı bu haliyle 12 Bin TL ye alacak olan var (Ankara ya gönderirsek)

Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seko3838

Selamlar,2014 Ağustos'unda araçlardan anlamayan babamın,aracı hiçbiryere göstermeden galericiden aldığı 2000 model dizel freelander aracı henüz 1 yılını doldurmadan temmuz ayında motor arızası vermiştir ve yolda kalmıştır,galiba radyatöre yağ da karışmış,contada yakmış.Bu aracı alırken 2005 model 1.3 Hyundai Accent ve üzerine 15bin TL para verildi.Maddi durumumuz da çok iyi değil.Yani şu an arabasız kaldık.

Şimdi bu aracın tamiri için 5 ila 10 Bin TL masraf olacağı söyleniyor,ancak yapılırsa tekrar arıza vermesinden korkuyorum ve aracı bu haliyle 12 Bin TL ye alacak olan var (Ankara ya gönderirsek)

Merhabalar hocam geçmiş olsun öncelikle. Aracı 12 bine verirseniz tam anlamıyla yazık olur. Arabayı yerdik ezdik falan ama motorları o kadarda dayanıksız kötü motorlar degiller. Sonuçta motorda Bmw eli var. Motorun güzelce tamiri yapılıp 1-2 ay daha binerseniz binerkende normal aracın piyasasına satarsınız çok daha mantıklı olur. Veya araçtan memnunsanız motor iyi yapıldıktan sonra her türlü gider diğer yerleri sıkıntısız olduktan sonra. Dedigim gibi motor bmw motoru ve gayet sağlam motorları var. 12.000 tl ye aracınızı vermenizi hiç istemem. Ama motoru yapıldıktan sonra satılmasında fayda var çünkü her an arazi şanzımanı arıza verebilir. İyi akşamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seko3838

Merhabalar hocam geçmiş olsun öncelikle. Aracı 12 bine verirseniz tam anlamıyla yazık olur. Arabayı yerdik ezdik falan ama motorları o kadarda dayanıksız kötü motorlar degiller. Sonuçta motorda Bmw eli var. Motorun güzelce tamiri yapılıp 1-2 ay daha binerseniz binerkende normal aracın piyasasına satarsınız çok daha mantıklı olur. Veya araçtan memnunsanız motor iyi yapıldıktan sonra her türlü gider diğer yerleri sıkıntısız olduktan sonra. Dedigim gibi motor bmw motoru ve gayet sağlam motorları var. 12.000 tl ye aracınızı vermenizi hiç istemem. Ama motoru yapıldıktan sonra satılmasında fayda var çünkü her an arazi şanzımanı arıza verebilir. İyi akşamlar

Öncelikle teşekkürler,bizim aracın motoru ingiliz motormuş,Bmw değilmiş,aracı yaptırmaktan korkuyorum çünkü arıza tekrarlayabilirmiş diye duydum,dediğiniz gibi 12bin TL az ama nerden arıza çıkaracağıda belli değil bu araçların,ayrıca yapılınca kaça satılır orası da muamma

• seko3838 S kullanıcısına yanıt
    merhabalar bende 2005 model td4 var 2 senedir kullanıyorum şu an 109000 km de arka bagaj kapı kolu arızası dışında hiçbir sorun yaşamadım anladığım kadarıyla düzenli bakım yaptırırsan sorun yok çok memnunum 2004 ve sonrası td4 ler bmw motoru olduğu için problem çıkarmıyor bunu birçok kişiden duydum hatta arkadaşımda 2001 model vardı motor üflüyordu çok zor sattı alan adamda yaptıramamış söylendi durdu 2004 öncesinden uzak durun derim. bence bir an önce yaptır ve elinden çıkar yaptıracak yer bulamıyorsan atatürk oto sanayide ataland var bir çok servisin parça tedarikçisi onlar bu konuda yardımcı olurlar tel: 0212 485 1111 muhtemelen seni ycl landrover servisine yönlendirir çok memnun kalırsın saygılar selamlar...
  • Selam arkadaşlar;
    Bizde de 2004 model freelander td4 se var,babamın arabası. 2004 yılında 0 km almıştık.
    Araba şu an 95000 km.de, bakımları hep zamanında yapılmış bir araç.
    Biz bugüne kadar küçük elektronik arızalar dışında hiçbir sorun yaşamadık,babam hala aracını çok seviyor ve kendine göre çok lüks segment hariç muadilini bulamadığı için değiştirmeye kıyamıyor.
    Bir kez turbo hortumu yırtılmış basit bir konuydu,70.000 bakımında da yaklaşık 2.000TL ilk bir masraf yaptık o kadar.bu arabayla gitmediğimiz yol kalmadı,balık tutma uğruna buzlu çamurlu yollardan geçtik.uzun yol keyfi de gayet güzel daha dün İzmir'e gittik geldik 600km.
    Babam halen arabasını çok seviyor,ki babam bugüne kadar 22 araba değiştirmiş(saymış) birisi,memnuniyetsiz kısacası,bu arada şöförlük yaptığı dönemde ilk aracında dahi 100.000km yaptığını da tecrübeli olduğunu anlatmak adına belirtmek isterim.
    Demem o ki iyi kondisyon da temiz bir freelander un sahibini üzmeyeceğini belirtmek isterim,fakat sunroof motoru yüzünden sunroofu bir türlü verimli kullanamadığımızı da söylemek istiyorum

• merhaba arkadaslar 2.0 benzinli ile 2.2 dizel arasinda ne kadar ve nasil bir fark var yakit acisindan? yani 2.0 benzinli daha kafama yatiyo ama hem 1,6 benzinliden sonra biraz korkutuyo
  • apr247 A kullanıcısına yanıt
    2.0 si4 sehir ici 13, sehir disi 8,8 benzin
    2.2 td4 sehir ici 9 sehir disi 7.6 mazot tuketiyor. ikisi de var 2011 ve 2013 olarak. Alabiliyorsaniz dizel alin. 2.2 Ford Duratorq motoru (mondeo,transit vb arabalarinda var).
    Benzinliyi mecburen getirdiler otv %130 olunca 58.000 lik araca 93.000 euroya cikti. Benzini dert edecekseniz yanina bile yaklasmayin derim. Bizdeki benzinliyi ben kullanirken tuketim s. ici 15 lerden asagi dusmuyor. Hanim kullaniyor o zaman iste 12-14 arasi.
    Siz simdi tuketimden sonra gidisi de sorarsiniz tabiiki benzinli iyi gidiyor (8-)))
  • Merhaba cok tesekkurler valla bende CLA var benzinli 1.6 10 un altina inmiyo 11 de oluyo tabiki kiyaslanmaz ama oturdugum yerden dolayi jip gibi bisi almak istiyorum baktigim zaman freelander en uygunu gibi geliyo bana model yili ve fiyat bide land rover olunca.Birde vergisine baktim 2.0 inda 2.2 nin masallah :) 2900 3000 senelik vergisi sizde benzinlimi var ? tavsiye edermisiniz
    Ikisi de var. Bende dizel var, hanimda benzinli. Benzinli tavsiye etmem. Tuketim cok yuksek, ikinci elde para etmiyor. Dizel versiyonu ceyrek altin gibi. 38-43 bin euro her zaman.
    2011 inci yarisi makyajli olan dizel versiyonu tavsiye ederim. Zaten 2012 de OTV %130 a cikinca bir daha 2.2 td4 gelemedi, 2.0 si4 benzinli getirdiler.
    Arazide 1.6 otomatik jip olmaz, olsa olsa suv olur. ama asfallta binecegim diyorsaniz o zaman tiguan 1.4tsi dsg bile isinizi gorur.
  • Merhaba ilginize cok tesekkur ederim hyundai tuscon baktim gecen 1.6 benzin 177 bg 4 ceker ama tabi freelander kadsr 4 cekermi bilmiorum km sikintisi varmi acaba yani 100 bini gecmemis bisi ariyorum cunku 200 250 bin km beni korkutuyo .benim derdim off road diil aslinda oturdugum yerde yollar cok kotu ve biraz sehir disi gibi 4 ceker olursa hem karda falan sikinti cekmiyim hemde yumusak olsun araba tak tuk etmesin istegim var

• Merhaba tekrardan freelender 2 de hangi paket en dolusu bide hangi paketleri vardi yani gs var xs var 2011 120 bin lere 2012 dizel td4 dizel 126 lara buldum fiyatlar nasil sizce

xs gs ve hse diye gider. bir ara xs ve gs arasi birseylerde getirdiler. bizimki ondan deri koltuk xenon var ama cam tavan ve 8 hoparlorlu alpine yok.
    Km lerini ve durumunu bilmeden fiyat icin birsey soylemek zor. Ben benim dizeli kosiflerde 320ix ile takaslayacaktim onlar son 128 dediler bende en az 135 trydedigim icin kaldi 1-2 hafta sonra yilsonu diye tekrar ararlar. benim arac 76500 km de boya vs yok mesela.
  • Bende 320 d xdrive baktim birde gt lere ama freelander gibi 4 cekeri nasildir bilmiprum cunku elektronik 4 ceker onlar yani cok givenemedjm ama emailiniz varmi acaba ?

• Freelander 1.8 binicisiyim.Yol tutuşu ve hakimiyeti olarak güzel bir araç.Bu aracı offroad değil,asfalt ve toprak yollarda binilecek bir araç olarak düşünmek lazım.Bu araçlarda en önemli konu işi bilen tamirci ve fiyatını şişirmeyecek yedek parçacı bulmaktır.Her şehirde parçaları satılıyor,isterseniz İstanbul piyasasından da kendiniz tedarik edebilirsiniz,bir günde kargo ile gönderiyorlar.Bu fiyatlara bu araçlara binmek harika bir olay.İngiliz malı araç arkadaşlar.Adamlar kötü araç yaparmı.Dediğim gibi işi bilen usta,uygun parça o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi observerman -- 18 Ocak 2016; 9:21:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: observerman

Freelander 1.8 binicisiyim.Yol tutuşu ve hakimiyeti olarak güzel bir araç.Bu aracı offroad değil,asfalt ve toprak yollarda binilecek bir araç olarak düşünmek lazım.Bu araçlarda en önemli konu işi bilen tamirci ve fiyatını şişirmeyecek yedek parçacı bulmaktır.İstanbul piyasasında biraz araştırma yaparsanız size en uygun yedek parçacıyı bulursunuz.Bulunduğunuz ile bir günde kargo ile gönderiyorlar.Bu fiyatlara bu araçlara binmek harika bir olay.İngiliz malı araç arkadaşlar.Adamlar kötü araç yaparmı.Dediğim gibi işi bilen usta,uygun parça o kadar.

Merhabalar, Var mı tavsiye edebileceğiniz bir yer yedek parça ve usta olarak ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • J_skellington kullanıcısına yanıt
    hangi şehirdesiniz?
  • Merhaba arkadaşlar,
    Freelander 1.8 almayı düşünüyorum.
    Bütçem 30.000tl civarı.
    Genellikle şehirler arası, yaz aylarında kullanmayı planlıyorum.
    Tavsiyeleriniz nedir? Önerilere açığım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.