Şimdi Ara

Freedos Laptop a işletim sistemi kurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
4.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar asus x542 laptop aldım freedos geldi lisanslı win10 ürünleri 400-500 TL civarında

Korsan kullansak çok bir sıkıntı yaşar mıyım ?

Win10 home mu pro mu daha iyi olur

Bilgisayara format işletim sistemi yükleme işlerinden pek anlamam bir bilgisayarcıya götürüp yükletsem bir sıkıntı olur mu
    Yardımcı olun lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buradan Windows 10 Pro 1709 Redstone 3 indir ve RUFUS programını kullanarak flash belleğine at.

https://tb.rg-adguard.net/public.php

Eğer format atmayı bilmiyorsan flash bellek ve bilgisayarı bir bilgisayarcıya götür ve formatını attır.

Formattan sonra bilgisayarı internete bağlatma ve korsan olarak etkinleştirme yapma bilgisayarını hemen kap ve eve dön.

Bu işlemlerden sonra bir kaç ayar ve orjinal etkinleştirme işlemlerini birlikte yapabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Buradan Windows 10 Pro 1709 Redstone 3 indir ve RUFUS programını kullanarak flash belleğine at.

https://tb.rg-adguard.net/public.php

Eğer format atmayı bilmiyorsan flash bellek ve bilgisayarı bir bilgisayarcıya götür ve formatını attır.

Formattan sonra bilgisayarı internete bağlatma ve korsan olarak etkinleştirme yapma bilgisayarını hemen kap ve eve dön.

Bu işlemlerden sonra bir kaç ayar ve orjinal etkinleştirme işlemlerini birlikte yapabiliriz.
    Dediğimiz siteden seçtim fakat boyut 46.95 TB yapıyor. İnternetli bir bilgisayardan rufuslu bir flash yapıp buradan indirdiğimi atıp bilgisyarcı da yükletip hiç internete bağlamadan size özel mesaj atıyorum hocam o zaman şuanda bilgisayar yanımda değil evimde internet yok ofisten indirip atınca size dönüş yapsam olur değil mi

Birde yukarıdaki linkde ben mi yanlış seçim yaptım 46.95 TB dedi anlamadım

• domatesadam kullanıcısına yanıt
    O sitedeki toplam dosya hacmidir.

Bu şekilde ayarlayıp indirin. Sonra RUFUS indirin.https://rufus.akeo.ie

8 gb'lik bir flah belleği bilgisayarınıza takın ve RUFUS programını çalıştırıp ISO dosyasını seçin ve Flash belleği hazırlayın.

RUFUS programınıda aşağıdaki şekilde ayarlayın ve BAŞLAT butonuna basıp bekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 2 Haziran 2018; 12:19:14 >

• Hocam çok çok teşekkür ediyorum orijinallik noktasında tekrar haber ederim rahatsızlık vermezsem çok saolun pazartesi günü haber ederim bir aksilik olmazsa@MRT_

Pazartesi saat 16:00'dan sonra buradan haberleşiriz.
  • Hocam usb attıktan sonra bios ayarından USB seçip kendim kursam ürün anahtarı bölümünü sonradan gir mi seçeceğim bilgisayarcıya hiç gitmeden bir de driverlar ı CD si var ben kendim kuracağom değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi domatesadam -- 2 Haziran 2018; 13:44:27 >
    USB attıktan sonra BIOS dan ilk boot'u USB seçip kurabilirsiniz.

Ürün anahtarı bölümünde ürün anahtarım yok diyip atlayabilirsin.

Driver CD'sini takıp tüm driverları kendin kurabilirsin.
  • Güzel konu

• Hocam USB rufusla yaptım ancak bios utility ez mode da boot ayarlarında USB yi seçemiyorum. Uefi yazan var DVD var realtek var ancak USB yok hangisidir

• Hocam windowsu şuanda kurdum biraz zorlandım ancak oldu şuanda driverları yüklemedim sizden haber bekliyorum.@MRT_

Bilgisayarını internete bağlamadan önce

Ayarlar/Güncelleştirme ve güvenlik/Gelişmiş seçenekler

Yukarıdaki bölüme gir.

"Güncelleştirmelerin ne zaman yükleneceğini seç."

Yazan yazının altındaki ayarı Yarı Yıllık Kanal olarak ayarla.

Altındaki gün ayarını da 90 gün yapın.

Bu ayar ile birlikte 1803 sürümü sana 6 ay sonra gelecektir. 6 ay sonra 1803 sürümü çok daha stabil çalışacaktır.

Şimdi bu ayarı yaptıktan sonra bilgisayarını internete bağla ve güncelleştirmeleri Windows Updateden indirip yükle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 4 Haziran 2018; 20:12:0 >
  • Hocam çok teşekkür ederim şimdi lisanssız olarak kullanıyorum ama bir sıkıntı olmaz değil mi bir de eve interneti cuma günü bağlatacağım o zamana kadar driverları kurmam da bir sakınca var mı?

Bir sıkıntı olmaz. Lisans konusunda da size Özel Mesaj atacağım.
  • Hocam özel mesaj atamıyorum telefon onayını adminler çözemedi hala Mesajınızı aldım gerçekten çok teşekkür ediyorum. Avukatlık bir işiniz olduğunda her zaman bana ulaşabilirsiniz saygılarımla

Eyvallah kardeşim.
  • Biri konusunu acmisti 10 liraya key satiliyor diye.
    Pro yukleyin, home yuklemeyin sakin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu w10 u kurarken lisansım yok dedikten sonra lisanssız kullanma süresi diye bir şey var mı , istediğimiz kadar kullanabiliyomuyuz veya sağ altta "Windowsu etkinleştirin." falan mı yazıyor ? Cevap verirseniz sevinirim. Ona göre freedos veya w10 laptop alacağım.

• https://cloud.mail.ru/public/2PYC/AyLM987oE

• eteksen attığın linkteki indirilen program nedir ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.