Şimdi Ara

FREE Media server/share paylaşan oldumu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
54
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • FREE yapılmış paylaşılmış varmı veya yapan olabilir mi ?

merhaba
    NAS ım var. vede başka bir pc de xampp localhost um var.
    ve bol miktarda youtube den indirdiğim excel word server vb eğitim video ları var. birçok arkadaşımız bu konuda oldukça detaylı paylaşımlar yapan var ve onları indirdim
    netice olarak da onları LAN da paylaşmak istiyorum.

aklımdaki kurgu şu şekilde
    NAS da eğitim diye bir ana dizin ve altında da excel word gibi alt dizinler açıp, eğitim dizinini map yapmak localhost un olduğu pc ye. şuan için win7 de çalışıyor ama olursa linux veya raspi gibi bir cihaz da yapmak istiyorum localhostu ama şuan için win7 de.
    ben youtube den indirdiğim video ları direk alt dizine atacağım....

istediğim şu...
    localhost daki script 10dak gibi aralıklar ile veya benim manuel çalıştıracağım bir komut ile, video ları alfabetik olarak listeye ekleyecek ve video nun codec vs bilgilerini de alıp db ye ekleyecek.
    eğer mümkün ise; video dan 4:3 gibi oranlarda caps alıp bunu ani-gif gibi bir yapıda kendi alt dizininde saklayacak.

ben veya LAN daki kullanıcı excel gibi bir dizine girdiğinde alfabetik olarak video lara listesini görecek.
    video adının üzerine geldiğinde varsa codec bilgisi, diğer sutuna gittiğinde ise az önce bahsettiğim ani-gif ile video dan görüntüleri 1sn gibi aralıklar ile görebilecek. aradığı eğitim ise basıp seyredecek.
    pc lere klitecodec paketi ile içindeki mplayer classic olacak

düşüncem bu şekilde.

bu tür bir çalışma yapmış veya yapmak isteyen arkadaş olursa çok harika olur.

bunları yazarken aklıma geldi. aynı script evlerdeki arşivciler içinde mükemmel olur diye düşündüm

paylaşım yapmak isteyen olursa görüşmek isterim.

ücret ile yapılacak veya yaptırılacak birşey değil arkadaşlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.