Şimdi Ara

Fransız ihtilali ile sened-i ittifak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
7
Cevap
0
Favori
724
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> Fransız ihtilali ile sened-i ittifak
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2603 Mesaj
    Tonguç denemesinde fransız ihtilaliyle ilişkilendirilemez diye soruyordu. Şıklarda bu da vardı. Benim bildiğim kadarıyla bu bir demokrasi hareketi değil sadece Padişahın, Ayanları tanıması olayıydı. Ama bunu bağdaştırmış. Yanlış mı sizce?

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

iyi de ayanlar zaten türk değil mi? azınlık değiller o yüzden. demokrasiyle ilişkilendirilir ama fransız ihtilaliyle bağdaşmıyor bence. yani fransız ihtilalinin demokratikleşme olayıyla bağlantılı ama oradaki asıl amaç azınlıklara bağımsızlık kazandırmak olduğu için saçma geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schtroumpfette -- 8 Aralık 2016; 13:38:37 >
    |
    |
    samet14242 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
  • Yarbay
    2603 Mesaj

Aslında demokrasi hareketi olduğu için doğrudan Fransız İhtilaliyle ilişkilendirebiliriz. Hiç o yönden düşünmedim direk geçmiştim soruyu. İlk demokrasi hareketi olarak geçtiğine göre almalıyız.
    |
    |
    schtroumpfette kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

direkt tek yönden baktığımız için gidiyor soru ve ösym bunu çok yapıyor
    |
    |
    pieceofme kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.