Şimdi Ara

Fransız Başbakan başörtüsünü üniversitelerde yasaklatmak istiyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
1
Favori
1.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mansurhusrev

quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

quote:

Orijinalden alıntı: brain

Mesajımı okumadın heralde. Suçladığım şeyi yapıyorsun şu an.

Felsefeni yayıyorsun dersen ben de inatla şimdi yaptığım şeye devam ederim. Yanlış algı oluşturan sensin, ateizmle evrimi bağdaştırıyorsun. Ben de öyle olmadığını ispatlıyorum.

Başörtüsü meselesiyle alakasını da yukarıda söyledik. Erkek hastaya bakmam diyorsan senin tıp fakültesinde işin yoktur. Ne hikmetse bunlar da hep başörtülülerden çıkıyor, bizzat başıma geldi ondan söylüyorum.

Ne demek tıp fakültesinde işi yok sana mı soracak ister kıza bakar ister erkeğe ister yaşlıya ister gence isterse hiç doktorluk falan yapmaz zevkine okur senden icazet mi alacak? Çok zor birşey değil erkek hastaya erkek doktorun kadın hastaya kadın doktorun bakmasını sağlamak. Hastanın da doktorun da isteği bu yönde olursa başkasına ne ?

Ayrıca ateizmle evrimin hiç alakası yokmuş gibi konuşuyorsun da bazı evrimci bilim adamları öyle demiyor. Evrimle ilgilenen biri olarak bunu bilmemen ilginç.

Benden değil de, ettiği yeminden icazet alsın. Çünkü insan ayırmamaya yemin edersin.

Bu yemin işime gelmiyor diyorsa ya başka bölüm okusun, ya da okumasın. Ya da okusun ama doktorluk yapmasın.

Hastanın ise böyle bir yemini yok.

O bilimadamlarının kişisel düşüncesidir. Bu kişisel düşüncelerini bilime karıştırmazlar. Bu durumda, onların kişisel düşüncesi beni ilgilendirmez.

DNA Tanrının dilidir diyen Hristiyan bir bilimadamının videosu var yukarıda mesela, kişisel düşüncesini bilime karıştırmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lews Therin Telamon -- 14 Nisan 2016; 14:58:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lews Therin Telamon kullanıcısına yanıt
    Yahu ona bakarsan her doktor her hastaya bakmıyor ki zaten herkes kendi bölümüne bakıyor o zaman insan mı ayırmış oluyor ? Aciliyeti olmayan durumlarda kadın hastaya kadın doktorun erkek hastaya erkek doktorun bakmasının ne sakıncası var ? Doktorların ve hastaların arzusu bu yöndeyse yapılması gereken budur. Ayrıca o yemin falan işleri semboliktir abartmaya lüzum yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mansurhusrev

Yahu ona bakarsan her doktor her hastaya bakmıyor ki zaten herkes kendi bölümüne bakıyor o zaman insan mı ayırmış oluyor ? Aciliyeti olmayan durumlarda kadın hastaya kadın doktorun erkek hastaya erkek doktorun bakmasının ne sakıncası var ? Doktorların ve hastaların arzusu bu yöndeyse yapılması gereken budur. Ayrıca o yemin falan işleri semboliktir abartmaya lüzum yok.

Yahu aciliyeti yoksa diyorsun ama, babamı hastaneye götürüyoruz durumu acil, kadın doktor bakmıyor erkek doktoru çağırıyorlar. Yemin ediyorum o halimle dalacaktım ya. O kadın doktorluk yapmasın arkadaşım.

Ayrıca her kasabaya köye bir erkek bir kadın doktor mu yollayacağız? O kadar da doktor açığımız var.

Bölümlere göre ayrılması da dediğim duruma ters değildir. Doktor gelen hastaya bakar, o konuda bilgili olmadığını düşünüyorsa başka doktora yönlendirir. Burada insanlara karşı ırk, renk, cinsiyet ayrımı göremiyorum

Ayrıca anatomi öğrenirken bir sürü penis vs. fotoğrafı görüyor bu bacılarımız. Ne olacak şimdi?

Konu şimdi çok güzel istediğiniz yere geldi değil mi? İşte ihtiyacınız olan tam da böyle bir şey lazım dı..
    Artık bundan sonra sürekli haklısınız?..

Dediğinize göre : Ateist olmanızın, Evrim'i savunmanızın bunlarla da hiç alakası yok!

Yine dediğinize göre : Siz sadece bilime karşı çıkanlara karşı çıkıyorsunuz.

Biz de tüm bunlara inandık!

Bir de gidip hıristiyan doktor dinlememiz gerekiyormuş.

Az aklınızı geliştirin, az mantığınızı geliştirin, ondan sonra dalavere çevirin.
  • quote:

Konu şimdi çok güzel istediğiniz yere geldi değil mi? İşte ihtiyacınız olan tam da böyle bir şey lazım dı..
    Artık bundan sonra sürekli haklısınız?..

Dediğinize göre : Ateist olmanızın, Evrim'i savunmanızın bunlarla da hiç alakası yok!

Yine dediğinize göre : Siz sadece bilime karşı çıkanlara karşı çıkıyorsunuz.

Biz de tüm bunlara inandık!

Bir de gidip hıristiyan doktor dinlememiz gerekiyormuş.

Az aklınızı geliştirin, az mantığınızı geliştirin, ondan sonra dalavere çevirin.

Yav he he.

Son noktayı mı koyuyorsun, bilim evladı olan bilim savunucusu, yakışıyor mu tıp öğrencisine, zeka yetmedi mi? verecek cevap bulamadın mı?
  • quote:

Son noktayı mı koyuyorsun, bilim evladı olan bilim savunucusu, yakışıyor mu tıp öğrencisine, zeka yetmedi mi? verecek cevap bulamadın mı?

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

• Yahu madem herkes bu kadar evrim karşıtı, ne diye onca zaman Aziz Sancar'ı başımızın üstünde taşıdık?
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Köydeki büyük dedem anlatır zamanında parise gidiyorlarmış babaannem.Fakat babaannemin türbanını türkan saylan ekibi(fransa teşkilatı) zorla çıkarıyormuş.inanıyor musun hocam eyfel kulesinin altında 50 tane fransız deri ceketli türbanlıların üstüne işiyormuş

Allah bu günleri bize göstermesin AMİN

• quote:

Orijinalden alıntı: Bill Russell

Yahu madem herkes bu kadar evrim karşıtı, ne diye onca zaman Aziz Sancar'ı başımızın üstünde taşıdık?

Madem bu kadar evrimin yanlış olduğunu düşünüyoruz, neden son model antibiyotikleri kullanıyoruz?

Bu mantığa göre tesadüfen bulunmuş penisilinin ötesine gitmememiz gerekirdi. Sonuçta evrim yanlışsa, penisiline direnç geliştiren bir bakteri olmamalı.

Kullanılmasın, doğal seçilim görelim biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: RQFQR

Köydeki büyük dedem anlatır zamanında parise gidiyorlarmış babaannem.Fakat babaannemin türbanını türkan saylan ekibi(fransa teşkilatı) zorla çıkarıyormuş.inanıyor musun hocam eyfel kulesinin altında 50 tane fransız deri ceketli türbanlıların üstüne işiyormuş

Allah bu günleri bize göstermesin AMİN

Paris sinir kapisinda bizim cabrio ustu kapali araci zorla actirmislardi Ocak ayinda ustu kapali olamazmis

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Üzdünüz hocam zalimler için yaşasın cehennem
    Allahım umarım bir daha o günleri görmeyiz...

• Adamlar haklı . Bu yüzsüzlük bir tek müslümanlarda var . Üniversiteler bilim içindir dokmatikliğe yer yoktur . Kanıt vardır deney vardır makaleler vardır . Sevgili arablar artık Nejd çöllerinde değilsiniz ya sosyal hayata uyum sağlayın yada sesinizi kesin . Kardeşlik , tolerans dini islama bak laikliğin çıktığı ülkeye zorla türban dayatıyorlar . Sizin duygu sömürüleriniz ancak Türkiyede işe yarar .

Bak bacım , eğer dinine sosyal hayatını etkileyecek kadar bağlıysan üniversitede ne işin var ? Bu hastalıklı zihniyet namaz vakti diye 5 yaşında çocuğu ameliyat masasında terk edip KATLEDEN , erkek olduğu için hastasını muayene etmeyi redden hasta ruhlu türbanlı doktorlar üretiyor .

"Kafirlerden" azıcık ahlak öğrenin . Kapanmak isteyen Fransız kadınlar katolik okuluna gidip kendisini dinine adıyor . İyi o zaman Türkiyedeki Rumlar papaz cübbesiyle gelsin , Museviler haham takkesiyle gelsin , paganlar şaman cübbesiyle gelsin . Böyle saçmalık olmaz . Dersini bitir , kampüsten çık ister namaz kıl ister içki iç , ister türban giy ister tanga bunlar kişiseldir karışmakta kimsenin haddine değildir .

• uA-kktc kullanıcısına yanıt
    "Kafir" olan buradakilerse öğreneceğimiz ahlak neymiş gördük, almayalım, onlarda kalsın, bize yaramaz!..

Hastalıklı zihniyet, ilim düşmanlığı, yüzsüzlük vs. bu ve buna benzer özellikler müslüman da olmaz. Çünkü yakışmaz!...

Dinimiz böyle müslümanı kabul etmez, yasaklar, meneder, önce günahkar, sonra kafir eder, barındırmaz!..

Müslüman dediğin, hatasız da olmaz, karşınız da melek yok. Ama kimsenin günahı, kimseyi de bağlamaz!..

Allah (c.c.) size de, bize de, tam bir mümin olmayı nasip etsin.

Biz görevimizi yapmaya çalışalım da, gerisi Allah'a (c.c.) kalmış, niyeti bilir, ödülsüz de , cezasız da bırakmaz!...

Herkes cezasını çekeceği günü bekliyor.
  • Şunu okuyun

Kibrin yani aşağılık kompleksinin derinliklerinde yatan "değer sahibi olamama" hastalığı kemalistlerde de cemaatte de, şu şekilde karşımıza çıkıyor:

"İnanıyorum dediği değerleri aslında küçük görme, başka yaşayışlara hayran olma"

Ben ateistim ya da inanmıyorum hiçbirşeye diyen bir kemalist zor bulursunuz. Birçoğu "biz de müslümanız, hatta dindarız" der, oruç tutabilir, İslam'ın yüceliğinden bahs edebilirler; diğer yandan ise kabul ettiklerini söyledikleri dinin birçok emrini yaparlarsa kendilerini gerici hissedeceklerini söylerler.

Müntesibi oldukları dinin ruhuna, hakikatine, emirlerinin hikmetlerine bu denli yabanî oldukları için ne inandıkları ne inanmadıkları belli olan bu kitle, içinde bulundukları bu durumu bir de ilericilik zannederler.

Kendi yaşayışlarını hayran oldukları batı tarzı yaşayışa kıyas ederler, o tarza sahip olabildikleri ölçüde kendilerini yüksek ve seçkin hissederler.

Kendilerini dinin tüm emirlerini kabul etmekten kurtaran, batı tarzı yaşayışı "bir değer" olarak sunan liderlerine çok içli bir "Olmasaydın olmazdık" duygusu taşımaları bu yüzdendir.

Cemaatin durumu ise, çok benzer olmakla birlikte daha karışık.

"İnanıyorum dediği değerleri aslında küçük görme, başka yaşayışlara hayran olma" durumu daha gizli, daha derinlerde.

Bir insanı ya da topluluğu aşağılık kompleksi sahibi yapmanın yolu onu sürekli aşağılamaktır. Eğer kendisine bakışını anlamlandıran güçlü değerleri yoksa, ya da kendisine yapılanların duygusal olarak etkisinde fazla kalırsa kendisine saygısını yitirebilir.

O baskıyı yapanların gözüyle kendine bakmaya başlar. Onlar kendisini yüksek görüyorsa yüksek, alçak görüyorsa alçak olarak algılar.

Batılı gibi olabildiler diye kendilerini seçkin olarak algılayan kemalistler, 80-90 yıldır dindarlara tepeden baktılar. Sonradan görmeliğin ve kibrin gereği olan şeyleri yaptılar.

Kendi değerlerinin farkında olan hakikat erbabı, onların zulümleri ve sindirme çalışmaları karşısında dik durdu. Onların bakışıyla kendini değerlendirme zilletine hiç düşmedi.

En önemlisi de küçük görüşlerinin kendi küçüklüklerinden kaynaklandığını göstermekte tereddüt etmedi.

http://www.annenotlari.com/oku/8059/hani-su-asagilik-kompleksinin-gostergesi-olan-kibir

• Avrupayı gözünüzde çok büyütmeyin. Haçlı savaşlarını biz bu adamlarla yaptık sonuçta.
    İslama olan düşmanlıkları ortada adamların.
    Suçu ben kendimde ararım salak gibi yatıp üretmezsen böyle olur.
    İslamı sadece dini kitap okuyup, ibadet etmek sanan saçma sapan insanlar dolu ülkemizde İslam coğrafyasında.
    Benim inandığım din OKU diye emir veriyor ve benim için ilk öncelik okumaktır.
    İnsanlar hakkıyla okumayı öğrense ve değerini kavrasa gerisi kendiliğiden gelecek zaten. Ama nerdeee...

• brain B kullanıcısına yanıt
    Siz hangi dünyada yaşıyorsunuz ? Bahsettiğim olay Türkiyede oldu . Katliam , tecavüz , pedofili , hırsızlık , fakirlik , cahillik hepsi müslüman toplumlarda .

İslamı benimsemiş toplumlar , modern çağda batı bilimi karşında eziliyor ve aciz durumda kaldı çünkü çok ilkeller . Hiçbir şekilde gelişmeye de açık değiller .

Dinimiz bunları kabul etmez diyorsun bir nevi Araplar dini yanlış anlıyor demeye getiriyorsun ki en komiğide bu . Ana dili arapça olan , peygamberin ırkı kendi dinini anlamıyor ama siz anlıyorsunuz değil mi ? Kusura bakmayın ama yanılıyorsunuz .

Benim amacım sizi kırmak değil inancınıza saygı duyuyorum . Sadece sizdende aynı saygıyı bekliyorum , inancınızı üniversitelere , devlet kurumlarına taşımayın . Gittiğiniz her yerin kuralını kendinize göre eğip bükmeye çalışmaktan vazgeçin .

Ya kendinizi Allaha adayıp hayatınızı ibadete adayın yada sosyal hayatın gerekliliklerini yerine getirin .

Benim cezalandırılmayı bekleyen bir günahım yok , onuda müslümanlar düşünsün .

• Hayaller fransa gerçekler R.T.E

• uA-kktc kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl tez? Bak o zaman ülkelerin suç oranlarına, öyle mi değil mi? Olmayan birseyi varmış gibi gostermeyin. Artıyorsa da ancak islamdan uzaklaşmayla artar. İslamdan değil.

Modern çağ dediginizden çok memnunsunuz. Bir uçtan bir uca huzur yok, mazlumlar, fakirler eziliyor, zenginler, güçlüler kaymağını yiyor, nerede huzur? Gelişmek sadece bilimle mi olur? Nerede insanı gelişim, bak afrikaya, bak güney amerikaya, bak asyaya, modern kölelik hüküm sürüyor. Amerika'daki evsizlere bak, mültecilerimize bak. Bu mu modernlik? İnsanlık yoksa ne edelim modernliği?

İnancımız, doğru yaşandığında bu size hicbir problem çıkarmaz, merak etmeyin.Başörtülü bir bacım, dünyaca ünlü bir bilim kadını olduğu gün sizde anlarsınız, bilim nasıl olurmuş. Ona da az kaldı. Çünkü okutmadınız bile, geç kaldı.

Hala gerikafalı düşüncenizle, "oturun ibadet edin karışmayın", diyorsunuz birde, bu eziyet çok sürdü,az bekle, gerçek medeniyete az kaldı.

Bir de saygıdan bahsediyorsunuz, önce insana saygıyı sağlayın,sizin demokrasi dediginiz salaklık, sizi bitirecek, ondan aklınız türbanda kaldı.

• Reid Rider kullanıcısına yanıt
    Uydurmayın gayet de bakıyorlar kardeşim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.