Şimdi Ara

FRANSIZ ARAÇLAR (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
0
Favori
8.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Emekli Milletvekili maaslarinin yeni hali konusunda da bir yaptirim dusundunuz mu arkadaslar?

Fransa, boykot ayagina pat diye devasa oranda artti maaslar. Bizim partiler de cakal yemin ediyorum.
  • kurtuluş savasında fransız asker üniformasını ermenilere giydirip onları kullanan millet bugün onları mı savunuyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Emekli Milletvekili maaslarinin yeni hali konusunda da bir yaptirim dusundunuz mu arkadaslar?

Fransa, boykot ayagina pat diye devasa oranda artti maaslar. Bizim partiler de cakal yemin ediyorum.

söz konusu milletvekili maaşlari, emekli milletvekili maaşlari, milletvekili danisman maaslari olunca hepsi birbiriyle hemfikir. zehir zıkkım olsun!
  • ne oldu?

buralar dün dutluktu hep, gölgesinde insanlar otururdu... 1 gün sonra başlığı otomobil genelde ilk sayfada bulamadım bile...

önceden de dediğimiz gibi bizden olmaaaaaz... Renault almayın diyenlere 5000 TL indirim yapılsa kaç kişi koşacak merak ediyorum...

bordo klavyeliler... yazık be...
  • quote:

Fransız Uzmanlar da yasaya sert tepki!
    "Gereksiz" ve "Aptalca"

Fransız uzmanların çoğu, Sarkozy'nin Ermeni hamlesini gereksiz ve aptalca buluyor.Cezayirlilerse "Paris Cezayir Soykırımını tanımalı" diyor.

Fransa'da Ermeni iddialarına karşı çıkanların cezalandırılmasını öngören yasa teklifinin kabulü Fransız uzmanların da tepkisine neden oldu. Fransız diplomatların da durumdan memnun olmadığı belirtiliyor. Cezayirliler ise, Fransa'nın Cezayirlilere karşı uyguladığı soykırımın tanınması çağrısında bulundu.

"Gereksiz" ve "Aptalca"

Fransız haber ajansı AFP'nin haberine göre, Fransız uzmanların birçoğu, Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy'nin Ermeni hamlesini gereksiz ve aptalca buluyor.

Uluslararası İlişkiler Enstitüsü uzmanlarından Philippe Black Defarges, bu konuda şunları söyledi:

"Liderlerimizin yaptığı bu aptalca şeyden hayalkırıklığına uğradım. Zamanlama tuhaf. Zira Türkiye şu sıralar pek çok meselede güçlü konumda."

Türkiye'nin hem siyasi, hem de ekonomik ağırlığının arttığına işaret eden Defarges, yaşanan krizin Sarkozy'nin dış politikasının bir sonucu olduğunu kaydetti.

"Senatoya Takılsa Bile Türk-Fransız İlişkileri Ağır Darbe Aldı"

Fransız Uluslararası İlişkiler ve Strateji Enstitüsü uzmanlarından Didier Billon da, yasa teklifi Senato'ya takılsa bile, Türk-Fransız ilişkilerinin ağır darbe aldığını, izlerinin kolay kolay silinemeyeceğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Alain Juppe'nin daha bir ay önce Suriye konusunda işbirliği için Ankara'ya gittiğini anımsatan Billon, şimdi işbirliğinin tehlikeye girdiğine işaret etti.

"Türkiye İle Bilek Güreşine Girmek Çok Saçma"

Le Monde gazetesinde çıkan bir yazıda da, "Türkiye ile şimdi bir bilek güreşine girmek çok saçma. Bu politika, Fransa'yı Ortadoğu'da özellikle de Suriye'de bir yere götürmez, hele de Türkiye'nin işbirliğine ihtiyaç duyduğu bir anda" deniliyor.

Yazıda, Fransız diplomatların da teklifin Meclisten geçmesine tepki duydukları, Dışişleri Bakanı Juppe'nin Türkiye ve İran konusunda Sarkozy ile görüş ayrılığı yaşadığı ileri sürülüyor.

Cezayirliler Kararlı

Bu arada Cezayirliler de, Fransızların işlediği soykırımın tanınması hedeflerinden asla vazgeçmediklerini bildirdi.

"Peki Paris Neden Cezayir Soykırımını Tanımıyor"

Cezayir'de koalisyonun büyük ortağı Ulusal Kurtuluş Cephesi sözcüsü Kassa Aissa, Fransa'nın Ermeni politikasına atıfta bulunarak, "Peki Paris neden Cezayir soykırımını tanımıyor" diye sordu.

1945'den sonra Cezayir'in Fransa'ya karşı verdiği bağımsızlık mücadelesi sırasında, Fransızlar ülke nüfusunun yüzde 15'ini yok etmişti.

Sıra Cezayir'e Gelince Başka!

Gözlemciler, Fransa'nın, sıra Cezayir soykırımına geldiğinde, "konu parlamentoların vereceği bir karar değildir, tarihçilerden oluşan bir komisyon kurulsun" tezini savunduğuna dikkat çekiyor.

"Sıra Cezayir'e Gelince Başka!
    Gözlemciler, Fransa'nın, sıra Cezayir soykırımına geldiğinde, "konu parlamentoların vereceği bir karar değildir, tarihçilerden oluşan bir komisyon kurulsun" tezini savunduğuna dikkat çekiyor."
    paso kendileriyle çelişiyor budalalar çocuk oyunu çevirdiler bide sarkozy nin Türkiye fransanın inançlarına saygı duysun şeklinde bir açıklaması vardı kendileri soykırımı inkar edene saygı duymayıp para ve hapis cezası verirken

bence avrupanın yaptığı soykırımlar konusunda soykırıma uğramış halklar devlet tarafından <el altından> gizli bir şekilde yani desteklenmeli finanse edilmelidir. yani görünürde o halklar kendi haklarını arıyormuş gibi gözükecektir

• Ben kendi adıma boykot etmeye çalışıyorum Arifcim.

Fransız markalarının logolarının bulunduğu resmin çıktısını alıp eve götürdüm. En azından safım belli olsun istiyorum, kanunlaştırılan yasa önerisinin yanlış ve yersiz olduğunu düşünüyorum. Tabi ki bu arada özellikle İsviçre, İtalyan ve Alman markalarından da uzak durmaya çalışıyorum.

Kesinlikle bir an bile aklıma ben tek başıma boykot etsem ne olur ki diye bir düşünce gelmedi. Birliktelik, teklikten doğar. Biz birlik olmaktan uzak kalırsak, 1. Dünya Savaşı sonrasında yapamadıklarını yakın gelecekte yaparlar.

Renault konusunda ise ben de biraz ılımlı düşünenlerdenim. Yıllardır bu ülkeye hizmet eden, katma değer sağlayan, istihdam yaratan ve Türk halkı ile ilişkileri kuvvetli olan bir marka. Dün gazeteleri takip ettiyseniz, konuyla ilgili açıklama yapan tek marka Renault ydu bildiğim kadarıyla. Fransa hükümeti ile görüşeceklerinden bahsediyorlardı. Olması gerekenden sert davranmanın hoşgörüsüzlük olacağını düşünüyorum ama bundan sonra birilerine Citroen veya Peugeot tavsiye edebileceğimi sanmıyorum.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: happynessmud

quote:

Fransız Uzmanlar da yasaya sert tepki!
    "Gereksiz" ve "Aptalca"

...

"Sıra Cezayir'e Gelince Başka!
    Gözlemciler, Fransa'nın, sıra Cezayir soykırımına geldiğinde, "konu parlamentoların vereceği bir karar değildir, tarihçilerden oluşan bir komisyon kurulsun" tezini savunduğuna dikkat çekiyor."
    paso kendileriyle çelişiyor budalalar çocuk oyunu çevirdiler bide sarkozy nin Türkiye fransanın inançlarına saygı duysun şeklinde bir açıklaması vardı kendileri soykırımı inkar edene saygı duymayıp para ve hapis cezası verirken

bence avrupanın yaptığı soykırımlar konusunda soykırıma uğramış halklar devlet tarafından <el altından> gizli bir şekilde yani desteklenmeli finanse edilmelidir. yani görünürde o halklar kendi haklarını arıyormuş gibi gözükecektir

Düşünüyorum, ben şimdi Fransız olsam, mecliste de bu yasa çıksa... Bana ne yaa? Ülkem bunu kabul etse, aksini iddia edene ceza verse ne, vermese ne? Yanlış mıyım? Tamamen Ermeniler'e yalakalık, Türkler'i kışkırtma yasası bu... Fransa'da yaşayan Fransız halkla uzaktan yakından ilgisi yok

Aynı şekilde ülkemizde Cezayir Soykırımı tanınsa, aksini iddia eden hapse girecek olsa, bana ne ki? Fransa halkı da buna yeni yeni uyanıyor, yeni uyanmaları da doğru, ortada hiçbir şey yokken, bizimle alakalı bir durum yokken, neden Türkler'in nefretini bu kadar kazandık diye soruyorlardır kendilerine.

Devlet sömürülenleri, soykırıma uğramışları finanse etmeli diyorsunuz da Kıbrıs'ımızı destekledik de ne oldu? Adamlar birleşmeye kalkmadılar mı? Kelin merhemi olsa başına sürer, sen bugün o ülkeleri el altından destekleyeceksin, Avrupa'nın da haberi olmayacak öyle mi? Ondan sonra ya şu sizin borç vadelerini biz çok uzattık, şu borçları en kısa zamanda ödeyin diyecekler... O halklar hakkını nerede arayacak? Var mı bağımsız bir kurum? İftira attılar diye ellerinde olan da gider ben size söyleyeyim, daha biz bile Türkiye olarak şu saçma soykırım iddiasının yalan olduğunu kabul ettiremedik, ispatlayamadık, ispatlattırmadılar...

Bugün borç alan, yarın emir alır! Uçan kuşa borcu olan bir ülkenin sözünü de kimse dinlemez... Yarın bir gün çıkacak birisi, siz zencileri katlettiniz, ödeyin bakalım şu kadar tazminat diyecekler, aksini kim ispatlayabilir? Tarafsız(!) bir tarih kurulu oluşacak da bizim haklı olduğumuzu ispatlayacaklar öyle mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

Ben kendi adıma boykot etmeye çalışıyorum Arifcim.

Fransız markalarının logolarının bulunduğu resmin çıktısını alıp eve götürdüm. En azından safım belli olsun istiyorum, kanunlaştırılan yasa önerisinin yanlış ve yersiz olduğunu düşünüyorum. Tabi ki bu arada özellikle İsviçre, İtalyan ve Alman markalarından da uzak durmaya çalışıyorum.

Kesinlikle bir an bile aklıma ben tek başıma boykot etsem ne olur ki diye bir düşünce gelmedi. Birliktelik, teklikten doğar. Biz birlik olmaktan uzak kalırsak, 1. Dünya Savaşı sonrasında yapamadıklarını yakın gelecekte yaparlar.

Renault konusunda ise ben de biraz ılımlı düşünenlerdenim. Yıllardır bu ülkeye hizmet eden, katma değer sağlayan, istihdam yaratan ve Türk halkı ile ilişkileri kuvvetli olan bir marka. Dün gazeteleri takip ettiyseniz, konuyla ilgili açıklama yapan tek marka Renault ydu bildiğim kadarıyla. Fransa hükümeti ile görüşeceklerinden bahsediyorlardı. Olması gerekenden sert davranmanın hoşgörüsüzlük olacağını düşünüyorum ama bundan sonra birilerine Citroen veya Peugeot tavsiye edebileceğimi sanmıyorum.

Saygılar.

Ben kesinlikle boykot edilmesin demiyorum, boykot edilsin, Renault da babamın oğlu değil zaten... Ama Rusya, Amerika, Avrupa, İsrail bu yalanı kabul etmişler... Tanımışlar...

Boykot yapılacaksa bunlardan tek bir çöp bile almamak lazım, ben araba almayayım, siz akaryakıt almayın, başkası süt, meyveli yoğurt almasın da... Devletimiz gidip de milyon dolarlık ürün alımı yaparsa, ne duruma düşeriz? Enayi durumuna düşeriz yaa... Askeri ihaleler var, büyük projelerde hizmet alımları var, sağlık sektöründe cihaz, ilaç alımları var, var oğlu var...

Bu kadar dışa bağımlı hale gelmişken neyin boykotunu yapacağız? Tamam bizim safımız belli olsun da biz burada hararetli hararetli tartışırken, "vekillerimiz" memur emeklisine %5'i çok görürken, kendi emekli maaşlarına bir gecede %100 zam yapıyorlarsa, Fransa'nın da boykotunun da, meclisinin de..... diyorum ben... Adamların gece yarısı tartışmaları gereken konu nasıl bir yaptırım uygularız olmalıyken, emekli maaşlarına "5 dakikda" %100 zam veriyorlar hocam, var mı böyle utanç verici bir olay... 550'si de geberir gider inşallah bir tanesi de çıkıp da efendiler biz ne yapıyoruz demiyor yaa, ağrıma gidiyor, şimdi ben bu ülke için neyi boykot edeyim Allah aşkına?

Boykot yapana da saygım sonsuz kimseye de yapma demem ama devletin de içinde bulunduğu aciz durumu görün diyordum zaten 2 gündür, önceki günün geceyarısında emekli maaşlarına yaptıkları %100 zam, karakterlerini ortaya koydu.

utanıyorum yaa yaptıkları açıklamaya bakın karaktersizlerin
    http://haber.gazetevatan.com/vekilden-7-bin-750-liralik-maas-savunmasi/419772/1/Manset

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 24 Aralık 2011; 11:10:18 >

• Ülkemizin başındakiler DERSİM'de soykırım var diyor.

Onlara ne tepki gösterdiniz merak ettim?

Ben tepki mepki göstermiyorum. Sen "soykırım var" dersen elin Fransızı hayli hayli der, onlara suç bulamazsınız.
  • Olan garibim Türk milletine oluyor zaten, bir taraftan Almanı, Fransızı, Ermenisi derken bir taraftan da kendi vekilleri sıkıyor ha sıkıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

Ben kendi adıma boykot etmeye çalışıyorum Arifcim.

Saygılar.

Keske herkes olaya senin kadar genis bir aciyla bakabillse abi.

Ek olarak;

"Herkes dünyayı değiştirmek ister ama kimse kendini değiştirmeyi düşünmez." Tolstoy

• bu yasa tasarisi ilk defa kac senesinde cikti bilginiz var mi? o zamanda boykot yapmismiydiniz? yoksa birden simdi mi akliniza geldi? bu tasarinin henuz kanunlasmadigini biliyorsunuz degil mi? kanunlasti diyenler neye gore boyle yaziyor? cahillik mi? baska sebepler var mi? Boykotun etkili olmasi durumda kapanan fabrikalrdaki insanlar ne olcak dusundunuz mu? yada dusunecekmisiniz? yada ulan burasi nasil internet yazalim mi diyorsunuz? cok merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

Mesele Fransızların pisliği şerefi haysiyeti değil... Mesele bizim dış dünyadaki ezikliğimiz, hiç kimseye karşı sesimizin çıkamaması... Neden? Elimizde hiçbir güç yok, bir tek ORDUmuzdan korkarlardı, bir tek ordumuz güçlüydü, generallerinin yarısı içeride olan bir ordudan da artık kimse korkmuyor, komşumuz olan, bağırsak duyulacak tükürsek boğulacak olan bir avuç Suriye bile artık kafa tutuyor...

Eğitim... Yok
    Bilim... Yok
    Teknoloji... Yok
    Ar-Ge... Yok
    Politika... Yok
    Sanat... Yok
    Kültür... Yok
    Sağlık... Yok
    Huzur... Yok
    Saygı... Yok
    İnsan Hakları... Yok

Hammadde var, iş gücü var, taşeronluk var, montajcılık var bir de bol çenemiz var, yok İsrail'e Fransa'ya ABD'ye, AB'ye kafa tutuyormuşuz...

Bu kadar yokoğluyok bir memleketi de kimse sallamaz, tarihmiş şanmış şerefmiş bunlara kimse artık prim vermiyor, tarih prim yapsaydı Osmanlı hala ayakta olurdu, anca boş konuşur boş övünürüz

Bugün hangimiz sokağa güvende çıkıyor, trafikte maganda, yaya olsan maganda, taciz, tecavüz, dayak, şiddet, gırla gidiyor forumda her gün yeni başlık açılıyor dayak yedim, önüm kesildi, komşum aracımı çizdi, komşum silah çekti, küfretti...

insan haklarını koruması gereken polis önce kendi hakkını sonra güçlünün hakkını kalırsa insan hakkını koruyor...

Biz de hala Fransa diyoruz...

ekleme: olacağı da söyleyeyim; "şiddetle kınayacağız"

katılıyorum ....

O değilde son aylarda hatta son yıllarda inanılmaz bir osmanlı kafası yaşıyoruz ya ...
    şimdi devlet erkanından biri çıkıp kanuni sultan süleymanın fransuvaya gönderdiği fermanı okusa şaşırmam

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

Mesele Fransızların pisliği şerefi haysiyeti değil... Mesele bizim dış dünyadaki ezikliğimiz, hiç kimseye karşı sesimizin çıkamaması... Neden? Elimizde hiçbir güç yok, bir tek ORDUmuzdan korkarlardı, bir tek ordumuz güçlüydü, generallerinin yarısı içeride olan bir ordudan da artık kimse korkmuyor, komşumuz olan, bağırsak duyulacak tükürsek boğulacak olan bir avuç Suriye bile artık kafa tutuyor...

Eğitim... Yok
    Bilim... Yok
    Teknoloji... Yok
    Ar-Ge... Yok
    Politika... Yok
    Sanat... Yok
    Kültür... Yok
    Sağlık... Yok
    Huzur... Yok
    Saygı... Yok
    İnsan Hakları... Yok

Hammadde var, iş gücü var, taşeronluk var, montajcılık var bir de bol çenemiz var, yok İsrail'e Fransa'ya ABD'ye, AB'ye kafa tutuyormuşuz...

Bu kadar yokoğluyok bir memleketi de kimse sallamaz, tarihmiş şanmış şerefmiş bunlara kimse artık prim vermiyor, tarih prim yapsaydı Osmanlı hala ayakta olurdu, anca boş konuşur boş övünürüz

Bugün hangimiz sokağa güvende çıkıyor, trafikte maganda, yaya olsan maganda, taciz, tecavüz, dayak, şiddet, gırla gidiyor forumda her gün yeni başlık açılıyor dayak yedim, önüm kesildi, komşum aracımı çizdi, komşum silah çekti, küfretti...

insan haklarını koruması gereken polis önce kendi hakkını sonra güçlünün hakkını kalırsa insan hakkını koruyor...

Biz de hala Fransa diyoruz...

ekleme: olacağı da söyleyeyim; "şiddetle kınayacağız"

katılıyorum ....

O değilde son aylarda hatta son yıllarda inanılmaz bir osmanlı kafası yaşıyoruz ya ...
    şimdi devlet erkanından biri çıkıp kanuni sultan süleymanın fransuvaya gönderdiği fermanı okusa şaşırmam

haberlerde gördüğümde "yok artık" Whisper911 bunu yazmıştı dedim

• keşke yanılsaydım ama hiç yanıltmıyorlar bu konularda
  • Herşeye yeterli tepkiyi gösterdik sanki de fransa kaldı.
  • eee napıyoruz şimdi ?

Fransız araba alıyormuyuz yoksa almıyormuyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFocus

eee napıyoruz şimdi ?

Fransız araba alıyormuyuz yoksa almıyormuyuz ?

cefasını biz çekiyoruz sefasını büyükler(!) sürüyor
  • Açık konışıyım, alırsam vicdan azabı duyarmıyım diye kendime soruyorum.
    Bizmi abartıyoruz yoksa olması gerekenmi bu ?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.