Şimdi Ara

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
532
Cevap
3
Favori
56.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

quote:

Orijinalden alıntı: JustHunteR

@KaSaTuRa

Ya istiklâl, Ya ölüm diyerek varını yoğunu ortaya koymak zoru başaracagına inanmak ne zaman olmaması gereken bir durum oldu ? Küçücük bir kara parçasında Senin o yüksekten uçanlar diye tabir ettiğin bizlerin oluşturdugu millet 250 bin şehit verdi. Ve yine gerekirse 1 metre karelik alanda binlerce şehit veririz hiç problem değil. Söz konusu vatan ise milyonlar hazır...Ben içimizdeki hainleri şunu bunu burda konu almıyorum genel anlamda durumu izah etmeye calısıyorum.

Sarıkamış çok uç bir örnek ve onun içeriğinin şu an tartıştıgımız konuyla uzaktan yakından ilgisi yok. Bizler taarruzdan değil savunmadan bahsediyoruz. Yine yinelemek gerekirse Bizim topraklarımıza hiç bir işgalci devletin elini sürmeye kudreti yetmez. Tarihin tozlu sayfalarını karıştırırken ayrıntıları göz ardı etmemek gerekir.

varını yoğunu ortaya koymak vardır kendini yüksek görüp sonunda eldekinden de olmak vardır, osmanlı 1. dünya savaşına öyle güçsüz dandik bir orduyla girmedi, üstelik sayı bakımından azımsanamayacak güçteydi, son dönemlerde de modernleştirmelerle de en azından topraklarını koruyabilecek güçteydi, yok biz gireriz orta asyaya kadar yok yürürüz avrupanın ortasına diyerek olan ordu da mahvedildi, güneyde doğru düzgün birlik bırakılmadı, ya istiklal ya ölüm diyen tek millet biz değiliz, milliyetçiliğe bakarsak da almanların ingilizlerin fransızların eline su dökemeyiz, hayal görmeyin bazı illerde camına insanlar Türk bayrağı asamıyor artık istanbulda arabanda Türk bayrağı varsa çoğu yerde arabanın camlar inmiş buluyorsun, daha kendi sınırlarımızı köylerimizi şehirlerimizi koruyamıyorken onla bunla aşık atmaya kalkarsak tarih tekerrür eder biraz daha küçülürüz o kadar

30 milyon kişinin silah altına alınabileceğinin iddia edilmesi de ayrı bir komedi zaten, oldu olacak 70 milyonu alırız deyin de tam olsun

Sen iyice aldın başını gittin bilmem farkında mısın ? Ne demek kendi köylerini koruyamamak ? Sen hangi türkiyede yaşıyorsun ben merak etmeye basladım iyice. Kimse avrupaya yürümekten falan bahsetmiyor şu devirde. Mevcut topraklarımıza düşman elinizi uzatmaya yeltendiğinde tokadı yiyecektir diyoruz. Sen buna atamazsın diyorsan benim gözümde k.bakma hainsin arkadaşım. Nasıl bir düşünce tarzıdır ki bu bu kadar yerebiliyorsun kendi ülkeni. Dosta düşmana gücümüzün bu denli zayıf oldugunu yoktan sebeplerle kanıtlamaya yönelik girişimlerde bulunmayı nasıl düşünebiliyorsun. Yazıklar olsun ... Milliyetçilikden dem vurdugumu falan ifade etmeye calısmıssın. Benim anlayısımdaki milliyetçilik senin kafandakinden farklı ? senin o teslimiyetçi zihniyetinden daha uzak farklı bir bakış açısı farklı bir düşünce benimkisi bilmem anlatabiliyor muyum ? Ben 1 karış topragı için canından gözünü kırpmadan vazgeçebilicek bir topluluk daha gösteremezsin diyorum bizim milletimizden başka. Senin anlatmaya calıstıgın örnek vermeye calıstıgın milliyetçilik NAZİ lerin ırkçılıgından fransızların kendini beğenmişliğinden ve bencilliğinden öte birşey değil. Onlara sor bakalım toprakları işgal altında oldugunda önce kimden medet beklerler ? Kurşuna, topa, tüfeğe gövdesini koşarak siper ederler mi bi sor bakalım ? Arkadaşının yanında öldüğünü ve 1 dk sonra kendisinin öleceğini bile bile elinde silahını kendinden emin elleri titremeden tutabilen bu milleten başka bir millet var mı bi sor bakalım bi öğren ? urfayı antepi maraşı o öve öve bitiremediğin fransadan alan ve bunun bir tek örneğini gerçekleştirebilen bu aziz milletten başka bir millet var mı bi öğren bakalım. Yeter ama bu denli de teslimiyetçi, Vurdunduymaz, elin gavurunu öven bir zihniyet olamaz. Yeter...Gücünü farkında ol, bilmiyorsan araştır geçmişin kalıntılarına bak kavra biraz. Bana burda ana avrat küfret yine bu denli üzemezsin sen beni arkadaşım. Nedir bu yani.

Ülkeni sevmekle, tabii oldugun milleti diğer milletlerden üstün görmek arasındaki ince ayrımı yapmalısın.Fransızlar ve almanlar milliyetçiliğin bu bahsettiğim 2. boyutundalar ve hep öyle kalıcaklar. Biz ise Vatanımızı topragımızı geçmişimizi tarihimizi asla unutmayacağız ve topragımızın üstüne namağrem eli değdiği anda gereken cevabı misli ile vereceğiz. Bu inançtan Seni yoksun bırakan onların nükleer gücü, teknolojisi ve ekonomik durumları ise Kendini sorgulamanın sırası gelmiş demektir.

30 milyon kişinin silah altına alınabiliceğini ben sölemiyorum işsiz genç nüfusu ve nüfus piramidini incelersen kendin farkına varmış olursun Komedi anlayısın gerçekler ise hayatın çok güzel olmalı bol bol gülüyorsundur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guest222134453 -- 3 Mayıs 2011; 18:16:55 >

• Arkamızda pascal nouma gibi bi fransız oldukça fransa bizi durduramaz.
  • quote:

quote:

quote:

@KaSaTuRa

Ya istiklâl, Ya ölüm diyerek varını yoğunu ortaya koymak zoru başaracagına inanmak ne zaman olmaması gereken bir durum oldu ? Küçücük bir kara parçasında Senin o yüksekten uçanlar diye tabir ettiğin bizlerin oluşturdugu millet 250 bin şehit verdi. Ve yine gerekirse 1 metre karelik alanda binlerce şehit veririz hiç problem değil. Söz konusu vatan ise milyonlar hazır...Ben içimizdeki hainleri şunu bunu burda konu almıyorum genel anlamda durumu izah etmeye calısıyorum.

Sarıkamış çok uç bir örnek ve onun içeriğinin şu an tartıştıgımız konuyla uzaktan yakından ilgisi yok. Bizler taarruzdan değil savunmadan bahsediyoruz. Yine yinelemek gerekirse Bizim topraklarımıza hiç bir işgalci devletin elini sürmeye kudreti yetmez. Tarihin tozlu sayfalarını karıştırırken ayrıntıları göz ardı etmemek gerekir.

varını yoğunu ortaya koymak vardır kendini yüksek görüp sonunda eldekinden de olmak vardır, osmanlı 1. dünya savaşına öyle güçsüz dandik bir orduyla girmedi, üstelik sayı bakımından azımsanamayacak güçteydi, son dönemlerde de modernleştirmelerle de en azından topraklarını koruyabilecek güçteydi, yok biz gireriz orta asyaya kadar yok yürürüz avrupanın ortasına diyerek olan ordu da mahvedildi, güneyde doğru düzgün birlik bırakılmadı, ya istiklal ya ölüm diyen tek millet biz değiliz, milliyetçiliğe bakarsak da almanların ingilizlerin fransızların eline su dökemeyiz, hayal görmeyin bazı illerde camına insanlar Türk bayrağı asamıyor artık istanbulda arabanda Türk bayrağı varsa çoğu yerde arabanın camlar inmiş buluyorsun, daha kendi sınırlarımızı köylerimizi şehirlerimizi koruyamıyorken onla bunla aşık atmaya kalkarsak tarih tekerrür eder biraz daha küçülürüz o kadar

30 milyon kişinin silah altına alınabileceğinin iddia edilmesi de ayrı bir komedi zaten, oldu olacak 70 milyonu alırız deyin de tam olsun

Sen iyice aldın başını gittin bilmem farkında mısın ? Ne demek kendi köylerini koruyamamak ? Sen hangi türkiyede yaşıyorsun ben merak etmeye basladım iyice. Kimse avrupaya yürümekten falan bahsetmiyor şu devirde. Mevcut topraklarımıza düşman elinizi uzatmaya yeltendiğinde tokadı yiyecektir diyoruz. Sen buna atamazsın diyorsan benim gözümde k.bakma hainsin arkadaşım. Nasıl bir düşünce tarzıdır ki bu bu kadar yerebiliyorsun kendi ülkeni. Dosta düşmana gücümüzün bu denli zayıf oldugunu yoktan sebeplerle kanıtlamaya yönelik girişimlerde bulunmayı nasıl düşünebiliyorsun. Yazıklar olsun ... Milliyetçilikden dem vurdugumu falan ifade etmeye calısmıssın. Benim anlayısımdaki milliyetçilik senin kafandakinden farklı ? senin o teslimiyetçi zihniyetinden daha uzak farklı bir bakış açısı farklı bir düşünce benimkisi bilmem anlatabiliyor muyum ? Ben 1 karış topragı için canından gözünü kırpmadan vazgeçebilicek bir topluluk daha gösteremezsin diyorum bizim milletimizden başka. Senin anlatmaya calıstıgın örnek vermeye calıstıgın milliyetçilik NAZİ lerin ırkçılıgından fransızların kendini beğenmişliğinden ve bencilliğinden öte birşey değil. Onlara sor bakalım toprakları işgal altında oldugunda önce kimden medet beklerler ? Kurşuna, topa, tüfeğe gövdesini koşarak siper ederler mi bi sor bakalım ? Arkadaşının yanında öldüğünü ve 1 dk sonra kendisinin öleceğini bile bile elinde silahını kendinden emin elleri titremeden tutabilen bu milleten başka bir millet var mı bi sor bakalım bi öğren ? urfayı antepi maraşı o öve öve bitiremediğin fransadan alan ve bunun bir tek örneğini gerçekleştirebilen bu aziz milletten başka bir millet var mı bi öğren bakalım. Yeter ama bu denli de teslimiyetçi, Vurdunduymaz, elin gavurunu öven bir zihniyet olamaz. Yeter...Gücünü farkında ol, bilmiyorsan araştır geçmişin kalıntılarına bak kavra biraz. Bana burda ana avrat küfret yine bu denli üzemezsin sen beni arkadaşım. Nedir bu yani.

Ülkeni sevmekle, tabii oldugun milleti diğer milletlerden üstün görmek arasındaki ince ayrımı yapmalısın.Fransızlar ve almanlar milliyetçiliğin bu bahsettiğim 2. boyutundalar ve hep öyle kalıcaklar. Biz ise Vatanımızı topragımızı geçmişimizi tarihimizi asla unutmayacağız ve topragımızın üstüne namağrem eli değdiği anda gereken cevabı misli ile vereceğiz. Bu inançtan Seni yoksun bırakan onların nükleer gücü, teknolojisi ve ekonomik durumları ise Kendini sorgulamanın sırası gelmiş demektir.

30 milyon kişinin silah altına alınabiliceğini ben sölemiyorum işsiz genç nüfusu ve nüfus piramidini incelersen kendin farkına varmış olursun Komedi anlayısın gerçekler ise hayatın çok güzel olmalı bol bol gülüyorsundur...

ilk önce bulunduğun yerden bir çıkman lazım, etrafına bakman çevrene bakman biraz dolaşman lazım, doğudaki illerde özellikle de diyarbakırdaki nüfus patlamasının nedenini bir öğrenmen lazım, askerler köylerden insanları sizi koruyamıyoruz şehirde daha güvende olursunuz diye teşvik ediyor, senin kendi dünyanda ilkokul tarih kitaplarındaki kahramanlıklara uymaz bunlar tabi ama ne yazıkki böyle

o bir karış toprak için ölmekti falan çanakkalede son demlerini yaşadı sakaryada da bitti, kurtuluş savaşında bile Türk ordusu kendi milletinden teslimiyetçi insanlarla savaştı, o şanlı milletimizin hiç azımsanmayacak çürük yumurtaları olmasaydı şu anda güney sınırımız böyle dağlardan bayırlardan geçiyor değil güneydeki düzlüklerden geçiyor olacaktı

ingiliz fransız alman japon bunların milliyetçiliğiyle en azından şu anda bizimkini kıyaslamam bile, hatta milleti olmayan abd yle bile kıyaslamam, bunlar hep 2-3 ülkücünün kendini gaza getirmesi o kadar, dünyada hiçbir milletin insanı başka bir ülke vatandaşlığına geçtiğinde bu kadar çabuk eski kimliğini unutturma çabasına girmez, hiçbir milletin mensubu buna en cacıktan milletler de dahil yabancı birine kimliğini söylemekten utanmaz

senin sınırın yol geçen hanı, sen burdan çıksan hiçbir sınır kontrolüne girmeden hakkari den şırnaktan sınırı geçebiliyorsun, bazı bölgeler var ne sınır var ne asker var, bu mu senin sınırlarını koruman? senin sınır kapından şenliklerle girdi teröristler, sivas tan öteye kamyoncular bile gidemiyorum diyor, haberin yok galiba çoğu yerde pkk sanki kendi güvenlik gücüymüş gibi yol kontrolü yapabiliyor, birşey olmaz dene dene doğu illerinde bölücülük aldı başını gitti, hakkari de belediye binalarında araç gereçlerinde Türkçe dışında başka dilde adlar yazılıyor

bu şartlar altında sen memleketteki bebek çocuk yaşlı dede tüm erkekleri askere alıyorsun öyle mi? sen bunu ciddi rütbeli bir komutana falan söylesen bir yeriyle güler, ha bu arada ben senin gibi kendi cam fanusumda yaşamıyorum, tüm sülalem askerdir hatta baba tarafım osmanlıdan bu yana orduda subay astsubay kademelerindedir, çevremde rütbeli asker emekli olsun aktif olsun çok fazladır, bu yüzden bu boş vatan millet sakaryaları yer bazıları da ben yemem, biz yok saldırsalar asarız keseriz anında tüm memleket asker olur diye diye varolanı da koruyamaz hale geldik, artık bazı insanların gözü açılsın da göz göre göre bizi bu hale getirenlere bir dur diyebilsin, son 200-300 yıllık tarihimizde başımıza gelenlerin birebir aynısı oluşurken uyumayın artık

• quote:

Orjinalden alıntı: KaSaTuRa.
    lk önce bulunduğun yerden bir çıkman lazım, etrafına bakman çevrene bakman biraz dolaşman lazım, doğudaki illerde özellikle de diyarbakırdaki nüfus patlamasının nedenini bir öğrenmen lazım, askerler köylerden insanları sizi koruyamıyoruz şehirde daha güvende olursunuz diye teşvik ediyor, senin kendi dünyanda ilkokul tarih kitaplarındaki kahramanlıklara uymaz bunlar tabi ama ne yazıkki böyle

o bir karış toprak için ölmekti falan çanakkalede son demlerini yaşadı sakaryada da bitti, kurtuluş savaşında bile Türk ordusu kendi milletinden teslimiyetçi insanlarla savaştı, o şanlı milletimizin hiç azımsanmayacak çürük yumurtaları olmasaydı şu anda güney sınırımız böyle dağlardan bayırlardan geçiyor değil güneydeki düzlüklerden geçiyor olacaktı

ingiliz fransız alman japon bunların milliyetçiliğiyle en azından şu anda bizimkini kıyaslamam bile, hatta milleti olmayan abd yle bile kıyaslamam, bunlar hep 2-3 ülkücünün kendini gaza getirmesi o kadar, dünyada hiçbir milletin insanı başka bir ülke vatandaşlığına geçtiğinde bu kadar çabuk eski kimliğini unutturma çabasına girmez, hiçbir milletin mensubu buna en cacıktan milletler de dahil yabancı birine kimliğini söylemekten utanmaz

senin sınırın yol geçen hanı, sen burdan çıksan hiçbir sınır kontrolüne girmeden hakkari den şırnaktan sınırı geçebiliyorsun, bazı bölgeler var ne sınır var ne asker var, bu mu senin sınırlarını koruman? senin sınır kapından şenliklerle girdi teröristler, sivas tan öteye kamyoncular bile gidemiyorum diyor, haberin yok galiba çoğu yerde pkk sanki kendi güvenlik gücüymüş gibi yol kontrolü yapabiliyor, birşey olmaz dene dene doğu illerinde bölücülük aldı başını gitti, hakkari de belediye binalarında araç gereçlerinde Türkçe dışında başka dilde adlar yazılıyor

bu şartlar altında sen memleketteki bebek çocuk yaşlı dede tüm erkekleri askere alıyorsun öyle mi? sen bunu ciddi rütbeli bir komutana falan söylesen bir yeriyle güler, ha bu arada ben senin gibi kendi cam fanusumda yaşamıyorum, tüm sülalem askerdir hatta baba tarafım osmanlıdan bu yana orduda subay astsubay kademelerindedir, çevremde rütbeli asker emekli olsun aktif olsun çok fazladır, bu yüzden bu boş vatan millet sakaryaları yer bazıları da ben yemem, biz yok saldırsalar asarız keseriz anında tüm memleket asker olur diye diye varolanı da koruyamaz hale geldik, artık bazı insanların gözü açılsın da göz göre göre bizi bu hale getirenlere bir dur diyebilsin, son 200-300 yıllık tarihimizde başımıza

İş Sülalenin askeri alandaki mevcut mesleklerine girmek olursa mahçup olacağına emin olabilirsin. Senin anlayısına göre sülalesinde askeri alanda mesleğini seçmiş insanların çoklugu türkiye hakkında fikir sahibi olmaya %100 olanak sağlıyor dimi ? Sen burda bitiyosun zaten benim için. Senin dünya görüşün akrabalarının fikirleri doğrultusunda şekilleniyorsa zaten bu işi tartışmanın hiç bir gerekliliği yok.Kamyoncuların sivastan öteye geçemediklerini söylemelerini iddia etmende ayrı bir komedi zaten. Sivastan öteye doğu ve güneydoğu illerine senin bu anlayısına göre yük tonajlı hiç bir motorlu araç giremiyor hea :) Sen cudi dağının etekleri ile karıştırdın otobanları herhalde . Kim kimin yolunu kesiyor ? 2011 deyiz bilmem farkında mısın ? Senin dediklerin 1990 lı dönemlerde zirveye ulaşmıştı sonradan iş farklı noktalara kaydı. Allah bilir senin sınır muhabbetin suriye'den ülkemize sızan bir takım teröristlerdir. Sınırlar kalktı bilmiyosan öğren dostum. Ha sınırların kalkması güvenliği elden bırakmayı gerektirirmi orası ayrı bir konu. Bu işlerin odak noktasında somut görüntüler yok. Senin benim göremediğim bir çok şey var bu memlekette. Tüm bunların gizemi başka bir devletin seni gelip darma duman edebileceğinin bir göstergesi olamaz. Sen baştan karar kılarsan bu teslimiyetçi politika üzerinde baştan kaybedersin. İnanç yoksunlugu yurdunu gerektiği zaman müdafa etme bilinci olmadıktan sonra işimiz yaş. Üzülüyorum şu yazdıklarını görünce yazık diyorum. Nasıl yok olmuş inanç. Gelene hoşgeldin diyeceksen ne diyim ki ben sana daha ? İnanç somut düşünceler tarafından yeşermez her zaman bazen ufkunu geniş tutucaksın büyük düşünüceksin.Biz savaş meraklısı değiliz ona buna saldıralım işgal edelim sömürelim demiyoruz, biz sadece en kutsal görev olan vatanı müdafa etme durumu söz konusu oldugunda akan sular durur gerekenin fazlasını yapar zoru başarırız diyoruz. Sen ben Fransa'nın kağıt üstündeki üstünlüğüne bakarak eyw. der işime bakarım dersen o senin biliceğin iş.

Ayrıca olaylara kendi penceremden baktıgım için emin ol çok mutluyum. Senin negatif limanlardan pozitif sulara geçmen ne kadar olanaksızsa , benimde teslimiyetçi, aidiyetçi, boyun eğen, güce itaat eden bir kişiliğe bürünmem o denli imkansızdır. Bak arkadaşım herşeyi geçtim senin tüm bu dediklerin doğru olsun senin Türkiye'deki gençlerin yarısından fazlasının takip ettiği bir forumda bu denli güçsüz bir duruş sergilemen bazı kesimleri sevindiricektir. Bunu bilip bunları halen dile getiriyorsan konuyu takip etmeme gerek yok. Asker çocugu Bunları yazmaz Osmanlı döneminden beri askerliğin her kademesinde görev yapmıs bir soya sahibim diyorsun, bu denli inançsız bir duruş sergiliyorsun. Hiç inandırıcı değilsin.

• quote:

fransa kendi teknolojisiyle kendi silahlarını üreten hala dünyanın birçok bölgesinde asker tutan savunma bütçesi görünürde bizden çok daha fazla olan ve tahminen bilinmeyen birçok harcaması da olan bir ülke, bizim çok güçsüz olduğumuzu anlamanız lazım, bizim hava kuvvetlerimiz yok deniz kuvvetlerimiz sıfıra yakın kara kuvvetlerimiz ortalama düzeyde, elalemin bir tarafıyla gerdeğe girilmez, istenildiğinde hedef şaşırtılabilen hatta yerinden bile kaldırılmayabilecek uçaklarla gemilerle güçlü olunmaz

Haha cahil cesareti bu olsa gerek. Sendeki ezilmişlik psikolojisinin temeline inmek lazım. Sıfıra yakınmış, yokmuş, 500.000 lik orduyu hiç ettin. Lütfen yeter daha cevap yazma ne demişler 'boş davul çok ses çıkarır' .

• justhunter sana diyeceklerimi dedim, sen kendini istediğin şekilde inandır, Atatürk vefat ettiği günden bu yana askeri açıdan eli kolu bağlanan birilerinin isteğine göre hareket eden bir askeri güce sahibiz, bunun aksini iddia etmek anlamsız, inanç meselesi ayrı bir mevzudur, senin inancın olabilir milletine benim olabilir çevrendeki insanların olabilir ama şu anki ülke gerçeğini değiştirmez, burada oturup forumdaki çocuklar gibi şöyle ordumuz böyle gücümüz var diye bol keseden atsak da olur, bize ne fayda sağlar? bit kadar israil kafasına göre istediği yeri vurabilecek durumdayken, suriyeyi bombalamak için uçaklar bizim sınırlarımıza bile girip geçebiliyorsa ama biz kuzey ırak ta belli yerleri vurmak için 50 tane izin alıp 100 kere bir yerlere bildiriyorsak hiç çıkıp da şöyle büyüğüz böyle güçlüyüz demeyelim, zayıflıkları görmek inançsızlık değildir, bol keseden atmak da inançlılık değildir bunu da unutmamak lazım

nirvana uçaklarımızı kendimiz mi üretiyoruz cacıktan kanat parçaları falan hariç? bak bakalım dünyada ona buna höd diyecek adamların askeri teknolojisi nasıl? aselsan da o mühendisler neden bir anda intihar etti yani öldürüldü? hava kuvvetlerimizin abd israil veya bu konumda bir güç karşı çıktığında hareket bile edemeyeceğini bilmiyor musun? deniz kuvvetlerinde elimizdeki büyük çaplı gemiler abd den alınma veya hibe edilen gemiler, herhangi bir arıza veya bakım durumunda bile abd den gelip yapıyorlar, belli kısımlara dokunma iznimiz yok, bunları da biliyor musun? sahil güvenlik botlarıyla da kıyılarını koruyabilme gücüne ya da herhangi bir yere saldırı gücüne sahip olabileceğini mi sanıyorsun?

ne diyimki dünyadan haberiniz yok, tabi bu millet de hak ediyor bunu, milli üretimi isteyen yerli malı için her yönden bağımsızlık ekonomik olsun siyasi olsun bağımsızlık isteyen insanları pkk lılarla aynı kefeye koyup sallayan insanlarla bu kadarı normal, bu ülkede en ağır milliyetçiyim diye geçinen insanlar yerli sermayeyi görmezden gelip yabancı sermaye gelsin diye yalvarıyor, fransa sizin hayallerinizdeki gibi olsun bizden güçsüz bir ülke diyelim, herşeyi geçtim adamların sırf gümrüklerde limanlarda yerli malı yerli üreticisi yerli satıcısı kazansın diye yabancılara yarattığı engeller bile bizden çok daha milliyetçi olduklarını gösterir

• quote:

Orijinalden alıntı: ATOMKARINCAKARARINCA

kavga etmeyin arkadaşlar son noktayı ben koyayım. Türkiye'nin yıllık askeriye harcamaları 4-5 milyar dolar. Fransa'nın askeri harcamaları 100 milyar doları geçiyor. Neyi neyle kıyaslıyorsunuz. Bitirirler vallahi adamı. Hiç hafife almayın. Eskidendi cephede tüfekle savaşmak. Şuan 2011 itibari ile diyorum Türkiye-Fransa savaşı olsa Fransa çok büyük kayıplar verir acayip yara alır ama Türkiye diye bişeyde kalmaz. Adamların teknolojisi yerli herşeyi 4-4'lük. Bizim elimizdekilere bakın birde fransanın elindekilere. Tartışması bile saçma bu konuyu. Amerika'nın sonunu getirecek 6-7 ülkelerden bir taneside Fransa'dır bunu unutmayın. Size tarih bile veririm 2023-2030 arası Türkiye bitirilecek. 2050 yılı civarı Amerika-Avrupa-Rusya-Çin savaşları başlayacak. Al sana 3.Dünya savaşı. Amerika da bitecek günü gelince. Çok çok uzun bir zaman da sürmeyecek amerika'nın Varlığı. Osmanlı gibi 600 küsür yıl yaşamayacak Amerika

/>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 5 Mayıs 2011; 15:55:08 >

• quote:

kavga etmeyin arkadaşlar son noktayı ben koyayım. Türkiye'nin yıllık askeriye harcamaları 4-5 milyar dolar. Fransa'nın askeri harcamaları 100 milyar doları geçiyor. Neyi neyle kıyaslıyorsunuz. Bitirirler vallahi adamı. Hiç hafife almayın. Eskidendi cephede tüfekle savaşmak. Şuan 2011 itibari ile diyorum Türkiye-Fransa savaşı olsa Fransa çok büyük kayıplar verir acayip yara alır ama Türkiye diye bişeyde kalmaz. Adamların teknolojisi yerli herşeyi 4-4'lük. Bizim elimizdekilere bakın birde fransanın elindekilere. Tartışması bile saçma bu konuyu. Amerika'nın sonunu getirecek 6-7 ülkelerden bir taneside Fransa'dır bunu unutmayın. Size tarih bile veririm 2023-2030 arası Türkiye bitirilecek. 2050 yılı civarı Amerika-Avrupa-Rusya-Çin savaşları başlayacak. Al sana 3.Dünya savaşı. Amerika da bitecek günü gelince. Çok çok uzun bir zaman da sürmeyecek amerika'nın Varlığı. Osmanlı gibi 600 küsür yıl yaşamayacak Amerika

Türkiye ve diğer ülkeler hakkında bi bok bilmiyosun. Söylediklerine çıldırmamak elde değil laflarına bak şumun ya ! Şu yazılarımı forumdan uzaklastırma alacagımı bile bile yazıyorum ki hiçte pişman değilim. Sana şurda sorsam Fransan'ın yerli üretimi olan otomobillerden 5 tanesini söylemekten aciz oldugun ortaya çıkar eminim...Gelmiş burda askeri alandaki fransanın gücünden bahsetmeye calısıyor kendince. TÜRKİYEYİ yok edicekler diyor sen kimsin neyin fesisin nerdesin olm sen ? Hangi alemde yaşıyorsun ? PKK nın militanımısın nedir senin derdin ? kim kimi yok ediyor etsinde görelim hadi ? Saçma sapan son noktayı koyacakmış bide senin nefes alman bu ülkeye zarar. Benim içime soktugun öfkenin 10/1i seni yok eder defolup gidersin inş. bu memleketten. Bu sözlerinden sonra senin bu memleketin topragına ayagına basman hata. Ne insanlar var söylemlerini farkında olmayan lafının nereye gideceğini hesap edemeyen. Söylediklerimin hepsinin arkasındayım bu yazdıklarımı iyi oku iyi anla. Şu söylemlerinle vatan hainleri ile arandaki fark nedir ? tarihler vermiş kendince yok olucak devletleri sıralamış, kendince siyasi blokları belirtmiş. Senin olmayan aklın buraya lazım değil..Türk'üm diye geçiniyorsun bide...Senin uludag sözlükteki maldanadam nickli şahıs olduguna da bahse girerim ...Fransız millyetçisi seni...Ciddi söliyorum bu hudutlar içersinde yaşaman hata...Git bizi yok edecek devletlerin eteklerinin altına sığın. TSK'nın savunma bütçesine 5 milyar $ diyorsun konuya yorum yapmış olmak için mi yorum yaptın sen ? günümüzdeki TSK savunma bütçesi resmi olanı belirtiyorum sana 20 milyar $ ın üzerinde. Ergen aklınla gelip burda milletin kafasını bulandırma...Fransanın ki 100 milyar $ mış. bla..bla...bla.. Onuda git kendin öğren. Kocaman kocaman yazmış bide kör mü var senin karşında ? KÖR MÜYÜZ BİZ ?

@KaSaTuRa

Sen ne saçmalıyorsun kardeşim senide anlamak mümkün değil. Konu konu olmaktan çıktı saçmalama moduna bağladı iyice. Söylemlerini farkında mısın bilmiyorum ama gerçekten manasız cümleler kurmaya basladın. Kim yerli sermayi destekleyen milli yazılımları öne çıkarmak istiyen insanları PKK lılar ile aynı kefeye koyuyor ? Cümledeki tezatlıga bakar mısın sen sabır ver ALLAH ım ya. ''milli'' yazılımı destekleyen insana hangi keriz PKK lı yaftası yapıştırır ALLAH için söyle merak ettim. Aldın başını gidiyorsun coştun iyice.

Ayrıca sen karman çorban bir durumdasın dostum. Bak karıştırdığın en mühüm nokta siyasi güç ile askeri güç. Aradaki ince çizgiyi farkında değilsin. İsrailin suriyeyi elini kolunu sallayarak bombalaması sahip oldugu siyasi güçten kaynaklanıyor. Türkiye'nin sınır ötesi harekatın 10. gününde geri çekilmesi siyasi gücünün diğer devletlere nazaran zayıf oldugunun göstergesidir, ''ordusunun değil''. Ben altını çizdiğim nokta Türkiye'nin işgalci kendini bilmez herhangi bir A devletine karşı gerekli olan savunmayı başarıyla yapacağı ve mağdur tarafın kendisi olmayacağıdır. Ekonomik zararlar açısından değerlendirirsek şüphesizki sahip oldugumuz ekonomi nedeniyle herhangi bir savaştan çok ciddi zarar almamız zaten kaçınılmaz bir durumdur. Fakat Saldıran devletin başarısız olması ki öyle olucagı kesin, onların kendi rakipleri arasındaki güç kaybına neden olur buda onların hiç işine gelmez. Olası bir savaş durumundan önce bunları göz önünde bulundurur o Meşhur Fransan...Avrupa devletleri arasında güç kaybetmek sıkıntı çekmek istemez. Sözümün arkasındayım Fransa'nın yurdumuza saldırması onlar adına hazin bir sonla biter, tarih tekerrür eder diyorum. günümüz Türkiyesinde senin o dediğin kontrol altındaki hava kuvvetleri ( düşmanı tanımlayamayan ABD yazılımlı F-16 lar) fln şu an için milli yazımlımlarla alternatifleri hazırlanmış ve uygulanmaya çoktan konulmuş durumdadır. Birazcık takip etsen , iyi durumlar görmezden gelmesen, inancını kaybetmesen, teslim olmasan tüm bunları sende göreceksin.

Sana kalsa bu devletin ayakta kalması mucize...Fransa'nın milliyetçiliği ırkçılık dan öte birşey değil hala anlamıyor musun sen bunu ? tutum ve davranışlarındaki barbarlıgı bile farkında varamıyorsan artık seni anlıyamam ben k.bakma. Libya'ya menfaatleri için nasıl aceleci bir tavır , duruş sergilediklerini tüm dünya gördü. İşte buradan sana ben diyorum ki bir pay çıkart. Milliyetçilik diğer milletleri dışlamak onları görmezden gelmek topraklarına göz dikmek yer altı ve yer üstü kaynaklarına sahip olma gayesi için yaşamak demek değildir...Milliyetçilik tanımını kendince yapıyorsan orasını bilemicem kolay gelsin ne diyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guest222134453 -- 5 Mayıs 2011; 16:40:26 >

• Bence Fransa Bizim ile savaşacak cesareti kendinde bulamaz bizden teknoloji anlamında 10 kat üstün olsalardı bile....Türkiye de zaten durup dururken kimseye savaş açmaz....

Ama tekrar söylüyorum Teknoloji bir yere kadar. En fazla dağı taşı döversin eninde sonunda karaya çıkıcaksın...
  • teknolojik olarak üstünler...
    hadi karada biz yenelim..
    ama bizde hain çok arkamızdan saldırırlar
    sanırsam sonuçta Fransa alır...
    ama içimizde hain olmasaydı zor alır derdim....istediği kadar teknoloji ile gelsinler..
    ilerde hainleri temizlersek biz alırız...
    unutmadan fransa bize tek saldırmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 7 Mayıs 2011; 1:02:59 >
  • quote:

quote:

@KaSaTuRa

senin bu ülkede yaşamaya hakkın olduğunu sanmıyorum. Bir insan ülkesini bu kadar aşağılık görebilir mi ya ? neymiş de fransa bizden daha milliyetçiymiş. Öncelikle şunu iyi bil biz kapitalist bir ülke değiliz. bu yüzden kimseyi caydırma gibi bir politikamız olamaz. Fransa dediğin ülke tek başına bir halt yiyemez. ABD ingilitere ile birşey yaparlar. Kimse nin bi tarafları yemez bu coğrafya ya girmeye. bırakın bu coğrafya ya türki devletlere bile.

Bugün azerbaycan da petrol zengini bir ülke hadi sıkıysa ABD bir işgal etsin orayı eften püften bir sebeple. Türkiye nasıl seferberlik ilan ediyor. Siz savunma harcaması derken neyi kastediyorsunuz bilmiyorum ama. Türkiye'nin yıllık savunma harcaması 60 milyar doların üzerinde. en son 10 milyar dolarlık denizaltı aldık.

• Bizim Aziz ordumuzu bu kadar hakir görenlere üzüldüm.
  • Ben bu konularda tecrübesizim ama bazı kişiler çok sallamış ya bu kadarda olmaz
  • İnsani gelişim endeksinde Fransa 14. Türkiye 83. Bence başka birşey söylemeye gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gayrisafimillihafıza -- 7 Mayıs 2011; 1:26:56 >
  •  Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gayrisafimillihafıza

İnsani gelişim endeksinde Fransa 14. Türkiye 83. Bence başka birşey söylemeye gerek yok

İnsani gelişim endeksinde Norveç birinci

O zaman bir savaş çıksa Norveç bizide yener üstüne Fransayıda koyar onuda yener
    Birde Abd var tabi onun için sorunda değil onuda geçiyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ARTiZ_

Ben bu konularda tecrübesizim ama bazı kişiler çok sallamış ya bu kadarda olmaz

Tecrübesizsen değerli kardeşim, Bırak fikrini beyan etme. Kimin kime göre neye göre salladıgını idrak etmen için konu hakkında bilgi sahibi olman gerekir. Zaten askeri konularda kimse %60 ın üzerinde bilgi sahibi olamaz. Olması saçma olur bunlar gizli kamuoyuna lanse edildiği kadar bilinen bilgiler sadece. Biz dağın görünen kısmını tartışıyoruz.

@BurakLEE

Bu aziz milletin ordusunu bildiğini sananlar değil gerçekten bu konuya zaman ayırmış insanlar, yarası olanlar bilir...Onun dışında her vızıldayan sineğe içimizdekilerle nasıl mücadele ederiz yok arkamızdan vurucaklar sırtımızı nereye döneceğiz diyenlere söliyorum; Onlarıda ezer geçeriz. Elin Gâvurunu övmek kolay, anlatırsında anlatırsın kağıt üzerinde, ama bunu tarih bilgisinden yoksun, günümüzü teknoloji adledip vatan sevgisinin hiç bir işe yaramadıgını, silahın imanı susturabiliceğini sananlar yapar. İşte bizim farkımız bu. Buradan yazıp çizmekten de ayrıca nefret ediyorum şüpheci bir şekilde bu konuyla ilgili enine boyuna ayrıntılarıyla tartışmak istiyen herhangi bir temiz arkadaşımız olursa özelden temasa geçebilir ben gerekli mail adresi üzerinden yazışmayı sağlayabilirim. Ama bu bu kadar uzatılmamalı artık, TSK'yı tutup burada 1.000 karakter arasında anlatmamızı savaş senaryolarını çizmemizi kimse beklemesin bizden. Bilgi kirliliği mi dersin, 2002 nin bütçelerini burada paylaşıp devletini milletini aciz göstermek mi dersin ne dersen burda var şu anda. Bu topikten bilgi istifade etmek oldukça zor. Amacının dışına sapması da konunun an meselesi, kişisel tartışmalar vesayre...Bana karşı olan bir ithama belki sessiz kalabilirim, lakin şu kutsal ordu ve milletimize edilen haksız ithama asla sessiz kalmamı beklemeyin benden. Sonuna kadar buradan yazılan her yanlış söze , milletimizi aşağılayıcı, askerimizi küçük düşürücü söyleme gereken cevabı vermeye devam edicem.

NOT: Saçma sapan direkt mesaj vermeye ve tartışmaya girmekten çekinen bu yüzden konuya alıntı yapmak suretiyle yorum yapmak yerine çeşitli ss ler ile kişisel anlamda bir gruba veya şahsa ithamda bulunanlara sesleniyorum, onlarda konuşucakları kelam varsa okuyalım , anlayalım mantık süzgecinden geçirdikten sonra eğer varsa bir doğruluk payı tmm buda varmış diyelim. Burada yanlış anlaşılmasın biz Onaylıyıcı makam falan değiliz haşa biz sadece bu milletin sahip oldugu şeylerin farkında olunmamasının yanlıslıgını dile getiriyoruz ve bu hususta devletimizin yıpratılmasını sağdan soldan bilgisiz insanların dil uzatmasını engellemeye çalışıyoruz. Yaptıgımızın doğru olduğunu düşünüyor ve sonuna kadar devam etmeyi planlıyoruz...En azından ben böyle düşünüyorum...

• quote:

quote:

quote:

Türkiye ve diğer ülkeler hakkında bi bok bilmiyosun. Söylediklerine çıldırmamak elde değil laflarına bak şumun ya ! Şu yazılarımı forumdan uzaklastırma alacagımı bile bile yazıyorum ki hiçte pişman değilim. Sana şurda sorsam Fransan'ın yerli üretimi olan otomobillerden 5 tanesini söylemekten aciz oldugun ortaya çıkar eminim...Gelmiş burda askeri alandaki fransanın gücünden bahsetmeye calısıyor kendince. TÜRKİYEYİ yok edicekler diyor sen kimsin neyin fesisin nerdesin olm sen ? Hangi alemde yaşıyorsun ? PKK nın militanımısın nedir senin derdin ? kim kimi yok ediyor etsinde görelim hadi ? Saçma sapan son noktayı koyacakmış bide senin nefes alman bu ülkeye zarar. Benim içime soktugun öfkenin 10/1i seni yok eder defolup gidersin inş. bu memleketten. Bu sözlerinden sonra senin bu memleketin topragına ayagına basman hata. Ne insanlar var söylemlerini farkında olmayan lafının nereye gideceğini hesap edemeyen. Söylediklerimin hepsinin arkasındayım bu yazdıklarımı iyi oku iyi anla. Şu söylemlerinle vatan hainleri ile arandaki fark nedir ? tarihler vermiş kendince yok olucak devletleri sıralamış, kendince siyasi blokları belirtmiş. Senin olmayan aklın buraya lazım değil..Türk'üm diye geçiniyorsun bide...Senin uludag sözlükteki maldanadam nickli şahıs olduguna da bahse girerim ...Fransız millyetçisi seni...Ciddi söliyorum bu hudutlar içersinde yaşaman hata...Git bizi yok edecek devletlerin eteklerinin altına sığın. TSK'nın savunma bütçesine 5 milyar $ diyorsun konuya yorum yapmış olmak için mi yorum yaptın sen ? günümüzdeki TSK savunma bütçesi resmi olanı belirtiyorum sana 20 milyar $ ın üzerinde. Ergen aklınla gelip burda milletin kafasını bulandırma...Fransanın ki 100 milyar $ mış. bla..bla...bla.. Onuda git kendin öğren. Kocaman kocaman yazmış bide kör mü var senin karşında ? KÖR MÜYÜZ BİZ ?

@KaSaTuRa

Sen ne saçmalıyorsun kardeşim senide anlamak mümkün değil. Konu konu olmaktan çıktı saçmalama moduna bağladı iyice. Söylemlerini farkında mısın bilmiyorum ama gerçekten manasız cümleler kurmaya basladın. Kim yerli sermayi destekleyen milli yazılımları öne çıkarmak istiyen insanları PKK lılar ile aynı kefeye koyuyor ? Cümledeki tezatlıga bakar mısın sen sabır ver ALLAH ım ya. ''milli'' yazılımı destekleyen insana hangi keriz PKK lı yaftası yapıştırır ALLAH için söyle merak ettim. Aldın başını gidiyorsun coştun iyice.

Ayrıca sen karman çorban bir durumdasın dostum. Bak karıştırdığın en mühüm nokta siyasi güç ile askeri güç. Aradaki ince çizgiyi farkında değilsin. İsrailin suriyeyi elini kolunu sallayarak bombalaması sahip oldugu siyasi güçten kaynaklanıyor. Türkiye'nin sınır ötesi harekatın 10. gününde geri çekilmesi siyasi gücünün diğer devletlere nazaran zayıf oldugunun göstergesidir, ''ordusunun değil''. Ben altını çizdiğim nokta Türkiye'nin işgalci kendini bilmez herhangi bir A devletine karşı gerekli olan savunmayı başarıyla yapacağı ve mağdur tarafın kendisi olmayacağıdır. Ekonomik zararlar açısından değerlendirirsek şüphesizki sahip oldugumuz ekonomi nedeniyle herhangi bir savaştan çok ciddi zarar almamız zaten kaçınılmaz bir durumdur. Fakat Saldıran devletin başarısız olması ki öyle olucagı kesin, onların kendi rakipleri arasındaki güç kaybına neden olur buda onların hiç işine gelmez. Olası bir savaş durumundan önce bunları göz önünde bulundurur o Meşhur Fransan...Avrupa devletleri arasında güç kaybetmek sıkıntı çekmek istemez. Sözümün arkasındayım Fransa'nın yurdumuza saldırması onlar adına hazin bir sonla biter, tarih tekerrür eder diyorum. günümüz Türkiyesinde senin o dediğin kontrol altındaki hava kuvvetleri ( düşmanı tanımlayamayan ABD yazılımlı F-16 lar) fln şu an için milli yazımlımlarla alternatifleri hazırlanmış ve uygulanmaya çoktan konulmuş durumdadır. Birazcık takip etsen , iyi durumlar görmezden gelmesen, inancını kaybetmesen, teslim olmasan tüm bunları sende göreceksin.

Sana kalsa bu devletin ayakta kalması mucize...Fransa'nın milliyetçiliği ırkçılık dan öte birşey değil hala anlamıyor musun sen bunu ? tutum ve davranışlarındaki barbarlıgı bile farkında varamıyorsan artık seni anlıyamam ben k.bakma. Libya'ya menfaatleri için nasıl aceleci bir tavır , duruş sergilediklerini tüm dünya gördü. İşte buradan sana ben diyorum ki bir pay çıkart. Milliyetçilik diğer milletleri dışlamak onları görmezden gelmek topraklarına göz dikmek yer altı ve yer üstü kaynaklarına sahip olma gayesi için yaşamak demek değildir...Milliyetçilik tanımını kendince yapıyorsan orasını bilemicem kolay gelsin ne diyim...

Bir daha beni vatan hainliğiyle suçlama oldu mu yeğen?

Sana bi dünya tam sana yakışır 3 paragraf dolusu yazı yazdım da dua et konuya mesaj kabul edilmedi mesaja kapnmış gibi bir uyarı geldi. Sana özetliyim sen benim gözümde öylesin ! o kocaman kocaman yazdıkların senin düşünce yapını özetlemeye yeterli. Şimdi kaybol burdan akşam zaten burada olmayacaksın...

•  Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _ARTiZ_

Ben bu konularda tecrübesizim ama bazı kişiler çok sallamış ya bu kadarda olmaz

Tecrübesizsen değerli kardeşim, Bırak fikrini beyan etme. Kimin kime göre neye göre salladıgını idrak etmen için konu hakkında bilgi sahibi olman gerekir. Zaten askeri konularda kimse %60 ın üzerinde bilgi sahibi olamaz. Olması saçma olur bunlar gizli kamuoyuna lanse edildiği kadar bilinen bilgiler sadece. Biz dağın görünen kısmını tartışıyoruz.

Yok hocam öyle böyle sallamamışlar yutulcak cinsten degil

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.