Şimdi Ara

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ? (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
532
Cevap
3
Favori
56.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: netten^

quote:

Orijinalden alıntı: _ARTiZ_

quote:

quote:

Of ya ülkenin nükleer füzelerini söyleyenler olmuş zaten bütün ülkelerde çatır çatır söylüyo kaç tane nükleer füzesi oldugunu , ne içtiler çok merak ediyom türkiyenin nükleer füzesi yok diye yazan arkadaşa hayatında başarılar diliyorum.

Mobildeyim guldurdun lan anten capsini koyamiyorum neyse anladin sen.nukleer tesisi olmayan bir ulkenin nasil nukleer basligi olsun akla bak.natonunkiler var ama kullandirtirlar dimi bize.kimsede satmayacagina gore bizde nukleer yok nokta.

Of be kardeşim ne bu seviye düşüklüğü , adam yazmış şu ülkenin şu kadar nükleeri var bu ülkenin bu kadar var diye yazmış , nükleer füzelerinin sayısını bile söylemiş adam , şimdi sen bi ülkenin nükleer füze sayısını kesinlikle bilemessin , arkadaşım nükleer füze yok demişssin ama gizli anlaşmalar olmadıgı ne malum ya herşeyi biliyonuz havaları nedir anlamıyom yok anten capsini koyarmış yok bilmemne ben buraya bişey yazıyom eğer yanlış olduğunu düşünüyosan seviyeli bi şekilde tartışılır , forumun senin gibiler yüzünden seviyesi düşüyo sen git kardeşim tartışmayı öğren sonra gelir yorum yazarsın forumda.

evet evet ben bilmiyorum gizli anlaşmaları sen biliyorsun dimi.Git liselimisin nesin benim okuduğum bölüm zaten bu konuları işliyor neyin bilmişliğini taslıyorsunuz?Sen o atom bombalarının ucunuda taramalı tak asagı inerken çuf çuf yapsın

Cidden seninle daha fazla tartışmayacağım aşırı yılışık bişeysin.

Okuyom diyosun ama aşırı böbürleniyosun bize ne kardeşim senin ne okuduğundan adama bak yahu işi gücü böbürlenmek insanlara hakaret etmeye çalışmak sen nasıl bi kişiliksin neyse zaten bu sana son mesajım block listeme girdin istediğin kadar yaz artık iplemiyom seni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ARTiZ_ -- 22 Aralık 2011; 18:36:45 >

• Olaya değişik bir açıdan yaklaşmak istiyorum.

Fransız insanı tarihten beri,hep sorgulayan,isyan eden,kuralların sebeplerine derinlemesine inen bir yapıya sahip olmuştur.

Dilerim ki, Fransız insanı,

Sorgusuz,sualsiz,koşulsuz,itirazsız kabul edilen bu yasayı inceleyecek,sorgulayacaktır.

Bardağa dolu tarafından bakmak istiyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Of ya ülkenin nükleer füzelerini söyleyenler olmuş zaten bütün ülkelerde çatır çatır söylüyo kaç tane nükleer füzesi oldugunu , ne içtiler çok merak ediyom türkiyenin nükleer füzesi yok diye yazan arkadaşa hayatında başarılar diliyorum.

Mobildeyim guldurdun lan anten capsini koyamiyorum neyse anladin sen.nukleer tesisi olmayan bir ulkenin nasil nukleer basligi olsun akla bak.natonunkiler var ama kullandirtirlar dimi bize.kimsede satmayacagina gore bizde nukleer yok nokta.

Of be kardeşim ne bu seviye düşüklüğü , adam yazmış şu ülkenin şu kadar nükleeri var bu ülkenin bu kadar var diye yazmış , nükleer füzelerinin sayısını bile söylemiş adam , şimdi sen bi ülkenin nükleer füze sayısını kesinlikle bilemessin , arkadaşım nükleer füze yok demişssin ama gizli anlaşmalar olmadıgı ne malum ya herşeyi biliyonuz havaları nedir anlamıyom yok anten capsini koyarmış yok bilmemne ben buraya bişey yazıyom eğer yanlış olduğunu düşünüyosan seviyeli bi şekilde tartışılır , forumun senin gibiler yüzünden seviyesi düşüyo sen git kardeşim tartışmayı öğren sonra gelir yorum yazarsın forumda.

evet evet ben bilmiyorum gizli anlaşmaları sen biliyorsun dimi.Git liselimisin nesin benim okuduğum bölüm zaten bu konuları işliyor neyin bilmişliğini taslıyorsunuz?Sen o atom bombalarının ucunuda taramalı tak asagı inerken çuf çuf yapsın

Cidden seninle daha fazla tartışmayacağım aşırı yılışık bişeysin.

Okuyom diyosun ama aşırı böbürleniyosun bize ne kardeşim senin ne okuduğundan adama bak yahu işi gücü böbürlenmek insanlara hakaret etmeye çalışmak sen nasıl bi kişiliksin neyse zaten bu sana son mesajım block listeme girdin istediğin kadar yaz artık iplemiyom seni.

nolur beni ekleme block listene

son çare olarak böbürlendim çünkü sizin gibi lisede okuyan kişilerin bilmişlik taslamasından sıkıldım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YAG1ZHAN

quote:

quote:

quote:

quote:

Soğuk savaş döneminden kalma 100 küsür tane aktif olarak kullanılabilecek modern halde 90 tane türkiyenin var ve kimse bunları geri isteyemez ayrıca incirliktete amerikanın getirdiği bir 300 kadar var ayrıca bir süre önce bir bakan 1-2 sene içerisinde nükleer füzemizi kendimiz yapacağız demişti.bu işler bangır bangır ben nükleer yapıyorum demekle olmaz yani havlayan köpek ısırmaz.böyle bir savaş çıkarsa ki çıkması imkansız gibi bu bir dünya savaşı olur merak etme!

Soguk savas donemoyle turkiyenin ne alakasi var?rusya ve abd de bize hediye etcekler dimi yepyeni bir teknolojiyi guldum

Soğuk savaş dönemiyle bizim ne alakamız mı var?Sanırım Yaşın Henüz Küçük Yada O Zamanki Gündemi Takip Etmedin Herhalde Bence Git Bir Araştır (Bknz: GOOGLE) Eğer Zor Gelirse Araştırmak Ben Anlatırım

Güldüm

İstanbul üni sosyal siyaset ve uluslar arası 4.sınıfta okuyorum ve bu konuda senden fazla bilgim var.çok biliyorsan tahsilini yap forum generalleri sizi.Hala atom bombası var sanıyorlar ülkede

Bak arkadaşım o zaman 2 ihtimal var
    1-derslere pek katılmıyor olabilirsin
    2-bu konuyu bilmiyor olabilirsin ki bence bilmemek değil öğrenmemek ayıptır eğer benimde bilmediğim birşey olursa (belgeleriyle gösterdiğinde) kabul etmeye hazırım ama şimdi şu soğuk savaş dönemindeki nükleerlere gelince aşağıda anlatacağım:
    Amerika soğuk savaş döneminde Almanya,Türkiye Belçika Ve Hollandaya Nükleer Silahlar Verdi Bunlar Nükleer Başlıklardı.(Bu Ülkeler Nükleer Başlıkları Savaş Sonrası Geri Vermeyen Ülkelerdir.)
    Bunu Vermesinin sebebi soğuk savaş dönemindeki Varşova Paktı Ülkelerinin Türkiye Sınırına Dayanmış Olması Ve Ülkelerin Herhangibibir durumda kendini savunmasını sağlamak ( rusyadaki binlerce nükleere nasıl 200 civarı başlıkla karşı koyacaklarsa).Ayrıca Sadece Nükleer Başlık Değil Tank,Füze Vs Gibi Ekipmanlarda Yine Soğuk Savaş Döneminde Türkiyeye Gönderilmiştir. Ha Şimdi Buna Sen Gine İnanmaz İsen Cevabını Bekliyorum Şayet Bu Konuyu Tam Net Olarak Bilmiyorsan da Bence Hocalarına Bir Danışmalısın.Ayrıca Benim İlk Yazımı Okursanız Benim Ne Dediğimi Göreceksiniz Ancak Ben Yinede Belki Önceki Sayfaları Okuma Zahmetine Katlanmazsını Belki Diye Yorumumu Aşığıda Belirteceğim .

quote:

arkadaşlar şimdi öncelikle belirteyim 2 nato ülkesi savaşa giremez.ama olaki girerse abd bizim arkamızda olur çünkü ortadoğuda fransanın olmasını istemez sebebide fransanın yayılmacı politikası.hadi abd de arkamızda olmadı savaşa başladık askeri güçlerimiz aşağıdadır.

Kullanılabilir Asker 41.637.773 28.802.096 (Bu Sayılar Ülkedi Erkek Sayılarıdır)
    Aktif Askeri Personel 612.900 362.485 (Kara Savaşında Büyük Faktör Oynayan Bu Güçte Aktif Durumdaki Türk Askeri Gücü Daha Durumdadır.
    Hava İndirme Sanatları 90/100 60/100
    Toplam Uçak 1940 1757 (Dünyanın En Büyük 3. F16 Filosu Türkiyededir Ancak Fransadada Sabit Duruşa Sahip uçaklar Vardır)
    Toplam Kara Kökenli Silahlar 69.774 10.621 (Son Yıllarda Atılım Gösteren TR Ordusundaki Tankların Kabiliyetleri İleri Fransızlarınki Birbirine Denk Seviyededir)
    Toplam Deniz Birimleri 265 289 (Deniz Gücünde Türkiye Eksiktir)
    Uça Taşıyıcılar 0 1 (Ancak Kıbrıs Adası Ve Üzerindeki Birlik Türkiye İçin Büyük Bir+)
    Fırkateyn 19 23
    Denizaltılar 16 10 (Fransada Nükleer Denizaltı Vardır silahsız)
    Mayın Harbi El Sanatları 20 18
    Amfibik Operasyon El Sanatları 55 13 (Kabilet Olarak Aktif Durumdaki Türk Ordusu Daha Üst Seviyededir)
    Savunma Bütçesi $ 25,000,000,000 $ 44,788,000,000
    Nükler Güç 90 Nükleer Başlık 290 Nükleer Başlık (Resmi Rakamlar)

Yukarıdaki Rakamlara Bakıldığında İki Ülkede Kolay Lokma Değildir Savaş Bittiğinde İki Ülke Ve Çevresindeki Ülkelerde Çok Fazla Etkilenecek Ve Muhtemel 3. Dünya Savaşı Patlak Verebilecektir.Ayrıca Nükleer Bombaların Kullanılmasıda birbirine yakın ülkelerde risklidir ve bu sadece türkiyeyi değil çevre ülkeleri aynı zaman da fransa ve çevre ülkeleride etkileyeceği için dünya savaşı patlak vermesi muhtemeldir)Böyle Bir Savaşın kazananı olmayacağı gibi 4. dünya savaşını taş ve sopalarla (ki ortada bir dünya kalırsa) yapılacaktır.

Bu arada bölümünü söylemek biraz görgüsüzlük oluyor bu yüzden söylemiyorum ancak bilki bu geçen sene sınava girdim ve puanım 450'den yüksekti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAG1ZHAN -- 22 Aralık 2011; 18:58:44 >

• quote:

Fransadaki nukleer tesis dunyanin hicbir ulkesinde yok

Evet arkadaş temelini attı hatta
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Soğuk savaş döneminden kalma 100 küsür tane aktif olarak kullanılabilecek modern halde 90 tane türkiyenin var ve kimse bunları geri isteyemez ayrıca incirliktete amerikanın getirdiği bir 300 kadar var ayrıca bir süre önce bir bakan 1-2 sene içerisinde nükleer füzemizi kendimiz yapacağız demişti.bu işler bangır bangır ben nükleer yapıyorum demekle olmaz yani havlayan köpek ısırmaz.böyle bir savaş çıkarsa ki çıkması imkansız gibi bu bir dünya savaşı olur merak etme!

Soguk savas donemoyle turkiyenin ne alakasi var?rusya ve abd de bize hediye etcekler dimi yepyeni bir teknolojiyi guldum

Soğuk savaş dönemiyle bizim ne alakamız mı var?Sanırım Yaşın Henüz Küçük Yada O Zamanki Gündemi Takip Etmedin Herhalde Bence Git Bir Araştır (Bknz: GOOGLE) Eğer Zor Gelirse Araştırmak Ben Anlatırım

Güldüm

İstanbul üni sosyal siyaset ve uluslar arası 4.sınıfta okuyorum ve bu konuda senden fazla bilgim var.çok biliyorsan tahsilini yap forum generalleri sizi.Hala atom bombası var sanıyorlar ülkede

2-bu konuyu bilmiyor olabilirsin ki bence bilmemek değil öğrenmemek ayıptır eğer benimde bilmediğim birşey olursa (belgeleriyle gösterdiğinde) kabul etmeye hazırım ama şimdi şu soğuk savaş dönemindeki nükleerlere gelince aşağıda anlatacağım:
    Amerika soğuk savaş döneminde Almanya,Türkiye Belçika Ve Hollandaya Nükleer Silahlar Verdi Bunlar Nükleer Başlıklardı.(Bu Ülkeler Nükleer Başlıkları Savaş Sonrası Geri Vermeyen Ülkelerdir.)
    Bunu Vermesinin sebebi soğuk savaş dönemindeki Varşova Paktı Ülkelerinin Türkiye Sınırına Dayanmış Olması Ve Ülkelerin Herhangibibir durumda kendini savunmasını sağlamak ( rusyadaki binlerce nükleere nasıl 200 civarı başlıkla karşı koyacaklarsa).Ayrıca Sadece Nükleer Başlık Değil Tank,Füze Vs Gibi Ekipmanlarda Yine Soğuk Savaş Döneminde Türkiyeye Gönderilmiştir. Ha Şimdi Buna Sen Gine İnanmaz İsen Cevabını Bekliyorum Şayet Bu Konuyu Tam Net Olarak Bilmiyorsan da Bence Hocalarına Bir Danışmalısın.Ayrıca Benim İlk Yazımı Okursanız Benim Ne Dediğimi Göreceksiniz Ancak Ben Yinede Belki Önceki Sayfaları Okuma Zahmetine Katlanmazsını Belki Diye Yorumumu Aşığıda Belirteceğim .

quote:

arkadaşlar şimdi öncelikle belirteyim 2 nato ülkesi savaşa giremez.ama olaki girerse abd bizim arkamızda olur çünkü ortadoğuda fransanın olmasını istemez sebebide fransanın yayılmacı politikası.hadi abd de arkamızda olmadı savaşa başladık askeri güçlerimiz aşağıdadır.

Kullanılabilir Asker 41.637.773 28.802.096 (Bu Sayılar Ülkedi Erkek Sayılarıdır)
    Aktif Askeri Personel 612.900 362.485 (Kara Savaşında Büyük Faktör Oynayan Bu Güçte Aktif Durumdaki Türk Askeri Gücü Daha Durumdadır.
    Toplam Uçak 1940 1757 (Dünyanın En Büyük 3. F16 Filosu Türkiyededir Ancak Fransadada Sabit Duruşa Sahip uçaklar Vardır)
    Toplam Kara Kökenli Silahlar 69.774 10.621 (Son Yıllarda Atılım Gösteren TR Ordusundaki Tankların Kabiliyetleri İleri Fransızlarınki Birbirine Denk Seviyededir)
    Uça Taşıyıcılar 0 1 (Ancak Kıbrıs Adası Ve Üzerindeki Birlik Türkiye İçin Büyük Bir+)
    Fırkateyn 19 23
    Amfibik Operasyon El Sanatları 55 13 (Kabilet Olarak Aktif Durumdaki Türk Ordusu Daha Üst Seviyededir)

Yukarıdaki Rakamlara Bakıldığında İki Ülkede Kolay Lokma Değildir Savaş Bittiğinde İki Ülke Ve Çevresindeki Ülkelerde Çok Fazla Etkilenecek Ve Muhtemel 3. Dünya Savaşı Patlak Verebilecektir.Ayrıca Nükleer Bombaların Kullanılmasıda birbirine yakın ülkelerde risklidir ve bu sadece türkiyeyi değil çevre ülkeleri aynı zaman da fransa ve çevre ülkeleride etkileyeceği için dünya savaşı patlak vermesi muhtemeldir)Böyle Bir Savaşın kazananı olmayacağı gibi 4. dünya savaşını taş ve sopalarla (ki ortada bir dünya kalırsa) yapılacaktır.

Bu arada bölümünü söylemek biraz görgüsüzlük oluyor bu yüzden söylemiyorum ancak bilki bu geçen sene sınava girdim ve puanım 450'den yüksekti

geçen sene sınava girdin ve puanın 450 den yüksekte üni 1 sin yani.Belli ki bu konularda pek bir bilgin yok.Burda şunun şusu var şunun şusu var diye taraf karşılaştıramayız ki bunlar sadece cephanedir cephanenin savaşlarda bir yere kadar önemi var.Bilmeliyizki Türkiyenin lobisi 0 dır.Fransa ise bizden bayağı bir güçlüdür.Sizler israile abd nin yavrusu diyebilirsiniz ama abd israilin yavrusudur lobilerle yönetiliyor abd.Şimdi gelelim nükleer konusuna.Benim emekli albay akrabamda var kendiside bana anlattı zaten.Türkiyede şuanda 0 nükleer başlık var.Abd o nükleer başlıkları senin olsun diye vermedi.Ki daha sonra o başlıklar natoya dahil edildi.O dediğin tanklar füzelerde şuan hurdada bekliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: asa11

quote:

Fransadaki nukleer tesis dunyanin hicbir ulkesinde yok

Evet arkadaş temelini attı hatta

quote:

Orijinalden alıntı: asa11

Selam ben 12.sınıf öğrencisiym yabancı dilden sınava giricem. Kesinlikle öğretmen olmak istemiyorum.

Aklımda -Rus Dili ve Edebiyatı
    İngiliz dili ve Edebiyatı
    Amerikan kültürü ve edb.

Oysaki bunu lisede öğretiyorlardı sistem değişti sanırım

http://cografya.150m.com/nukleer/nuk_sant.htm

Fransa dünyada 2. nükleer tesis konusunda

Nükleer başlık konususunda ise abd ve rusyadan sonra geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netten^ -- 22 Aralık 2011; 19:24:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

quote:

Orijinalden alıntı: pog

quote:

Orijinalden alıntı: XavionS

Avrupa'ya yürümek ne hocam :D k.çımızı kurtarsak gene iyi.

Yapma kardeş allah aşkına. bitmiş bir Osmanlı Türk ordusu bile galiçya, romanya cephesinde kadar gitti 1. dünya savaşında.

Onlar oraya Almanya'ya destek amaçlı gitti. Öyle savaşarak gitmediler.

Sanki Fransızlar Paris'e kadar ülekesini karış karış savaştı büyük cepheler arası uzaklıklar uzun olur

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Güldüm

quote:

Fırkateyn 19 23

geçen sene sınava girdin ve puanın 450 den yüksekte üni 1 sin yani.Belli ki bu konularda pek bir bilgin yok.Burda şunun şusu var şunun şusu var diye taraf karşılaştıramayız ki bunlar sadece cephanedir cephanenin savaşlarda bir yere kadar önemi var.Bilmeliyizki Türkiyenin lobisi 0 dır.Fransa ise bizden bayağı bir güçlüdür.Sizler israile abd nin yavrusu diyebilirsiniz ama abd israilin yavrusudur lobilerle yönetiliyor abd.Şimdi gelelim nükleer konusuna.Benim emekli albay akrabamda var kendiside bana anlattı zaten.Türkiyede şuanda 0 nükleer başlık var.Abd o nükleer başlıkları senin olsun diye vermedi.Ki daha sonra o başlıklar natoya dahil edildi.O dediğin tanklar füzelerde şuan hurdada bekliyor

merak etme en az senin kadar biliyorum. ayrıca dünyayı yönetten lobi illuminatinin elindedir Bu arada tartıştığımız konuya gelince onlar hurdada beklemiyor merak etme (Benimde Tanıdığım Paşa Var) Hee hurdada bekleyenlerde var tabi onlarda tanklar ama nükleer başlıklar hurdada değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAG1ZHAN -- 22 Aralık 2011; 21:09:00 >

• Tr Kiiiim Fr kim
  • quote:

merak etme en az senin kadar biliyorum. ayrıca dünyayı yönetten lobi illuminatinin elindedir Bu arada tartıştığımız konuya gelince onlar hurdada beklemiyor merak etme (Benimde Tanıdığım Paşa Var) Hee hurdada bekleyenlerde var tabi onlarda tanklar ama nükleer başlıklar hurdada değil.

Nükleer başlıklar zaten natoya ait şuanda.İllümünati yönetiyor derken illüminati zaten yahudilerden oluşuyor.Bkz. Rotschild ve Rockafeller aileleleri illüminatiyi bunlar yönetiyor ve yahudiler

• bir ülke kendi içindeki bilgileri savunma sistemi nukler sistemi sayısını direk ap açık söylesin bunlar internette. Yazılan yazılar belki ortalama veriler tahminler alınmıştır Türkiye gördüğünüzden daha güçlü bir ülke küçümsemeyin okadar nukler oldugunada eminim bundan 15-20 yıl önce bir trende 35-40 metre uzunluğunda başlık bulundu tabi haberin üzeri kısa sürede örtüldü yani bizim burdaki yorumlarmiz tahminden ileri gidemez ülkelerin güçleri savaşlarda ortaya çıkar bunuda unutmamak gerekir savaşlar nasıl başlarsa başlasın Kara'da biter karadaki savaşlarda teknolojiyle deyil stratejiyle kazanılır isterse dunyanın en iyi teknolojisine sahip olun eyer strateji yoksa hiç bir ise yaramaz bunu canakkaledede gördük bizim dedelerimiz orda çürük eski usku silahlarla savaştılar ama iyi bır komutan iyibir strateji ve cesaretleriyle kazandilar ben size savaşmayı deyil ölmeyi emrediyorum diyen bir lider vardı o yillardada turkiye bitikti herkes alinacak gözüyle bakılıyordu hatta ülkeyi paylaşmaya bile başlamışlardı ama gorulduki is ne teknolojide nede güçte şimdide burdan bakıldığı gibi yorumlamak yanlış olayı Savas oldugunda ne olacağı hiç belli olma Alin size süper güç dediğiniz abece bitik askeri duzeni olamay. Bir Irak'a girdi sİmdiy kadar neredeyse sadece asker olarak 30.000 e yakın kayıp verdi helikopteri araçları filan hiç saymıyorum bile bide halkının Saddam'ı satmadığını duşunun Zor girerDi ABD irak'a ...

• quote:

Orijinalden alıntı: pog

quote:

Orijinalden alıntı: SebaStianbjK

Konu aylar önce açılmış, 6 sayfalık mesaj atılmış, Demircibu paylaştığı karikatürle konuyu özetlemiş, başlığı gördükten sonra konu içeriğini okuma gereği bile duymadım. Birisi "Fransa Türkiye'den güçlü mü de" başlığıyla konu açıyorsa zaten onun yazdıklarını okumanın bir manası da yok. Sadece cevaplamak istedim. Dünya düzeninde Fransa'nın F'si Türkiye'nin 9353242384524375'inci üstünden bile güçlü

Sende erkeğim diye yaşıyorsun. Fransanın F si Türkiyede bilmem kaç kat üstünmüş. Türklüğünü yitirmişsin sen. Şimdi adamların bir düğmesi var bastımıydı bizi yok eder de dersin. O yüzden mi 6 haftada almanlara yenildiler bu kadar güçlü devlet. Ülkeri ellerinden gitti abd babaları geri vermedi mi ?

Siyasi ve ekonomik olarak üstün olabilirler ama artık Türkiye eski Türkiye değil bunu beynine sok. Kimse Türkiye'ye birşey kabul ettiremez.

Askeri açıdan Türkiye fransadan üstün. bunu ben demiyorum bu sıralamayı yapan kurumlar diyor. Ayrıca şunuda bilmende fayda Türkiye 24 saat içinde topyekün bir savaşa girebilecek kapasiteye sahip 2 ülkeden birisi. Diğeride İsrail

Bana fransanın tek başına kazandığı bir savaşı göstersene.

Evet haklısın. Çok yaşa Recep Tayyip Erdoğan!!! Böyle devam et

• Türkiye baba Fransa babayı döver
  • Vallahi Gülüyorum Size Sen Ki Dağdaki Teroristi Bitiremiyen Türkiye Senin Neyine Harp!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlu Dal

Fransa her türlü teknoloji alt yapı olarak bizden DAHA İYİ Durumda ama bizim milletimiz gibi askerleri varmıdır orası bilemem Türkiye ile fransa arasında savaş çıkmaz ama şunu söyleyim küreselleşen dünya 3.dünya savaşını gösteriyor bilinçli bir insan 3.dünya savaşının çıkacağını anlamıştır

Fransa türkiyeyi zarara uğratır belki ekonomimizi darmadağın eder ama işgal edemez bu ülkenin 1 karış toprağını alamaz

ekonomisi alt yapısı ve üst apısı darmadagın edilmiş bir ülkeyi kim ne yapsın?(zaten süper değiliz) bunları aptıktıktan soonra toprak almış almamış ne fark eder hayat kalitesini orta çağa getirdikten sonra bu ulkede insanlar toprakla mı karın doyuracaklar?

artık anlayın bir ülkeyi yok etmek için eskisi gibi işgal etmek gerekmiyor.ucaklarla ve çeşitli silahlarla(buna siyasi ve ekonomik olanlarda dahil)alt yapı ve ekonomi yok edildikten sonra geriye pek bişey kalmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: THUNDERBIRD

quote:

Orijinalden alıntı: rooftop

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?

sadece 1 aya fransayi almis adam

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlu Dal

quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

quote:

Orijinalden alıntı: THUNDERBIRD

quote:

Orijinalden alıntı: rooftop

Fransa Türkiye'den güçlü mü de ?

sadece 1 aya fransayi almis adam

Bugün savaşsalar fransa almanyayı göbekten füzeleri ile dağıtır ;)

Hic sanmiyorum almanya fransadan daha gucludur

• Almanya'da enayiydi, fransa'nın füzelere bön bön bakacak.
  • age of oynamaya başlamışlar yine. hacı tarla basma ilk çağda, odun yetişmez
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.