Şimdi Ara

FRANK RİJKAARD (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
0
Favori
4.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rijkaardı gönderip forumdan 1-2 kişiyi takımın başına getirelim en iyisi bu olacak.

Gözünü sevdiğimin ülkesine bak ya, daha elle tutulur 1 tane teknik direktör (Terim) çıkarmış ülke, kalkmış Rijkaarda sallıyor.

Avrupada adam gibi 1 tane futbolcumuz bile yokken, kaldırmadığı kupa kalmayan Rijkaarda futbol cahili diyebilecek kadar ileri gidebiliyoruz.

Her zaman diyorum bu olumsuzluklar (spor, sanat, siyaset, ekonomi, eğitim, vs..), her alanda bize müstehak. Hakediyoruz çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

Rijkaardı gönderip forumdan 1-2 kişiyi takımın başına getirelim en iyisi bu olacak.

Gözünü sevdiğimin ülkesine bak ya, daha elle tutulur 1 tane teknik direktör (Terim) çıkarmış ülke, kalkmış Rijkaarda sallıyor.

Avrupada adam gibi 1 tane futbolcumuz bile yokken, kaldırmadığı kupa kalmayan Rijkaarda futbol cahili diyebilecek kadar ileri gidebiliyoruz.

Her zaman diyorum bu olumsuzluklar (spor, sanat, siyaset, ekonomi, eğitim, vs..), her alanda bize müstehak. Hakediyoruz çünkü.

iyi cok biliyorsun ya seni ve 1 2 kisiyide rijkarda yardimci yapalim sacma sapan ahkam kesiyorsunuz baska bir olayinizda yok. Yeni cikti galiba bir seyi konusmak icin onu yapmak gerektigi bos konusmalar ve bos döngüler icindesiniz.
    Bize müstahak cünkü her alanda yalakligi seviyoruz.

• rijkaard sonrası var fatih terim plase tugay kerimoğlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mancukya

quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

Rijkaardı gönderip forumdan 1-2 kişiyi takımın başına getirelim en iyisi bu olacak.

iyi cok biliyorsun ya seni ve 1 2 kisiyide rijkarda yardimci yapalim sacma sapan ahkam kesiyorsunuz baska bir olayinizda yok. Yeni cikti galiba bir seyi konusmak icin onu yapmak gerektigi bos konusmalar ve bos döngüler icindesiniz.
    Bize müstahak cünkü her alanda yalakligi seviyoruz.

zaten bi tek sen anlıyorsun futboldan 6 aydır sistem oturmamışta bilmem ne olmamışta,mış, mış
    çok biliyorsan sen geç takımın başına, yada projelerini anlat herkes saygı göstersin

bahsettiğin sistemsizlik belki adamın sistemidir, ne biliyorsun senin bildiğin sistemler 4-4-2 / 4-2-3-1 / 4-3-3 / 4-1-2-3 / bunlardan mı ibaret?
    6 aydır, 6 ay önce de oynayan şimdide oynayan kaç futbolcun var? hangi sistemden bahsediyorsun, antrenman sahan hastahaneye dönmüş, 2 puan farkla lidersin 8 10 eksiğin var ilk 11inde 3 yeni oyuncu var ve daha 1 aydır oynuyorlar halla uyum süreci içindeler
    en iyi bildiğiniz iş ordan burdan sallamak!

birileri bundan bahsettiği zaman da yalaka oluyor, siz nesiniz peki? eleştirmen mi? hıncal uluç mu? rıdvan dilmen mi? yada galatasaraydan başka bir takıma gönderilmiş, ve galatasaraya karşı oynarken çirkeflik yapan futbolculardanmısınız?
    dün eskişehirde kaç galatasaraylı vardı biliyormusunuz, siz zamanında bu futbolcuları da beğenmeyip derhal gönderilmeli vs vs diye orda burda yırtınmıyormuydunuz

skibbe'den 5 yiyince hemen müthiş td yok bize gelmeli bilmem ne olmalı diyenleride hatırlıyoruz skibbe geldikten sonra aynı kişilerin söylemlerini de ağlamasını da hatırlıyoruz

rijkaard'ı sen beğenmeyebilirsin, ama adamın marka değeri bile kendisini bugün türkiyede en büyük kulüp sayan kulüplerden bile daha değerlidir ama sizin gibiler bunu anlayamaz

Alex ferguson
    Arsene wenger

bu iki isim ingiltere premier ligde en uzun süre teknik direktörlük yapan adamlar her sene bunlar mı şampiyon oluyor? yada 20 yıldır bu td'ler kaç şampiyonluk yaşamış
    sizin mantığınıza göre bunlarında gitmesi gerek arsenal, ve manu'dan

bir teknik direktör, 6 ayda gönderilmez gönderilmemeli, hele bu isim marka değeri yüksek bir teknik direktörse hiç olmamalı bu adama şans vermiyeceksin, kendine şan verip bu adamı takımın başında tutacaksın
    galatasarayın 1 değil 2 teknik direktörü var buda diğer takımlarla aramızda ki fark, daha doğrusu rijkaardın farkı

size tavsiyem gözlüğünüzü çıkarın, geriye yaslanın kahvenizi yudumlayıp biraz sabır gösterin, bu sezon böyle geçsin şampiyon olmayalım gerekirse şampiyonlar ligine de gitmeyelim
    gelecek sezon aynı sorunlar devam ederse söz bende bu yazdıklarımdan dolayı konuyu hortlatır sizden özür dilerim

• Çok biliyorsan sen geç takımın başına demek işin kolayına kaçmaktır.Kimse Teknik adam olduğunu söylemiyor.Herkesin nasıl bir mesleği varsa Rijkaard ında mesleği bu ve eleştirecekler.

Adam Bilet satın alıp maça gidiyor kusura bakma ama Memnuniyetsizliğinide dile getirecek.Galatasaray ın birinciliğide göz boyamasın.Bursa maçlarını kazandığı halde Liderliğe o yükseliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fallout 3

Çok biliyorsan sen geç takımın başına demek işin kolayına kaçmaktır.Kimse Teknik adam olduğunu söylemiyor.Herkesin nasıl bir mesleği varsa Rijkaard ında mesleği bu ve eleştirecekler.

Adam Bilet satın alıp maça gidiyor kusura bakma ama Memnuniyetsizliğinide dile getirecek.Galatasaray ın birinciliğide göz boyamasın.Bursa maçlarını kazandığı halde Liderliğe o yükseliyor.

kimsenin memnuniyetsizliğinizi dile getirmeniz yada getirmemeniz konusunda birşey söylediği yok ... ama sen doktora çok ağrım olmasına rağmen uydurmesin değilde hemoglobin verdi bu adam işi bilmiyoruz diyormuyuz ? herkes futbol izliyor diye saçmalamanın ne manası var ...herkese saçma geliyor ama futbol herkesin bildiği kadar kolay bir oyun değil ....çıkın oynayın kardeşim demekle olsa o kadar para boşuna bu isimlere verilmez .... memnun değilsen takım iyi oynamadı dersin ama her hafta rijkaard gitsin demek komik oluyor açıkcası ... dünkü maçı izleyen herkes takımın kötü oynadığını görmüşür ve memnun değildir zaten ... ama bunun bir sorumlusu varsa bu kesinlikle rijkaard değildir ....

• quote:

Orijinalden alıntı: senfield25

quote:

Orijinalden alıntı: Fallout 3

Çok biliyorsan sen geç takımın başına demek işin kolayına kaçmaktır.Kimse Teknik adam olduğunu söylemiyor.Herkesin nasıl bir mesleği varsa Rijkaard ında mesleği bu ve eleştirecekler.

kimsenin memnuniyetsizliğinizi dile getirmeniz yada getirmemeniz konusunda birşey söylediği yok ... ama sen doktora çok ağrım olmasına rağmen uydurmesin değilde hemoglobin verdi bu adam işi bilmiyoruz diyormuyuz ? herkes futbol izliyor diye saçmalamanın ne manası var ...herkese saçma geliyor ama futbol herkesin bildiği kadar kolay bir oyun değil ....çıkın oynayın kardeşim demekle olsa o kadar para boşuna bu isimlere verilmez .... memnun değilsen takım iyi oynamadı dersin ama her hafta rijkaard gitsin demek komik oluyor açıkcası ... dünkü maçı izleyen herkes takımın kötü oynadığını görmüşür ve memnun değildir zaten ... ama bunun bir sorumlusu varsa bu kesinlikle rijkaard değildir ....

Sorumlu, futbol takımının patronu olan rijkaard değil de malzemeci mi o zaman?

• çok sevdiğiniz babanızın oğlu rijkaard o kadar çok büyük antrenör mourinho 1 rijkaard 2 dünyada yok rijkaard almadığı kupa almamışda falanda filan ee bu adam madem bu kadar iyi galatasarayı her türlü açık ara şampiyon yapması lazım beklentiler buydu sezon öncesi herkes gibi bizde sevindik işte rijkaard geldi çok güzel havalara girdik ee elde ne var şimdi bana söyleyin deli ediyosunuz adamı.rijkaard benim kadar senin kadar sizin kadar seviyormu zannediyorsanız galatasarayı adam alıyor parasını paşalar gibi yaşıyor hiç bir şey umrunda değil yarın barcelona gel dese koşa koşa gidecek olan bir adamı savunuyorsunuz.tamam galatasaray uefada kaybetsin ligdede kaybetsin ister küme düşsün ister hakemler hakkımızı yesin bu önemli değil benim için takımın iyi oynayıpda isterse kaybetsin bu önemli t.direktör kim olmus ister mourinho ister rijkaard ister terim ister barboros ister x biri benim için önemli değil benim için galatasarayın iyi oynaması beni rahatlatır önemli olan galatasarayın şampiyon olması avrupada başarılı olmasıdır buda biz taraftarları galatasaray camiasını mutlu eder.şimdi gelelim günümüze rijkaardın takıma + sını biri sölesin arkadaş geleceğe doğru adım diyelim hadi genç takımdan bir tek emre çolak oynuyor arkadaş nasıl bir genç takım bu santos jo filan demeyin bunlar kiralık iyi oyuncularsa zaten kulupleri satmaz.bugün jo santos iyi oynasın yarın satmaz bu takımlar bu oyuncular ama iyi oynuyorlarsada galatasarayın almaya çalışmasıda lazım bu oyuncuları genç oyuncular.bana diploma verelim diyen bir arkadaş sen at gözlüğüyle izlemeye devam et maçları zaten doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış sizlere laf yetiştirende kabahat sadece hissettiklerimi içimde kalanları yazdım buraya siz sadece galatasaraya inanın elin yabancı adamlarına değil galatasaray kalıcıdır ama rijkaard değil bırakın bu rijkaard taraftarlığı bırakın geçmişte x takıma yaptıklarını bugün galatasaraya yaptıklarına ve yapacaklarına bakın.rijkaard giderse sizde bırakın takımımızı eyy rijkaard taraftarları

• insanda biraz akil olur her doktorda iyi doktor degildir önce onu bil ve ögren.
    Futbol fakiri sahislarsiniz rijkard bos cikti afiyet olsun sizin gibi müritlere zaten gecen zaman icinde kimin hakli olduguda ortada hepinizin bos hayelleri gercekleri örtbas edemiyor.
    Bilin ögrenin öncelikle gercek Galatasarayli olup gelin ahkam kesin, GS camiasi boru degil bu Rijkard kim ya sanki GS 4 cü sinif takimda iste sizin bos insanlar yok doktor yok hoca yok bilmem ne bos bos konusur.
    Her hastayi herkez tedavi edemez futbolu bilmek icin hoca yada oyuncu olmana gerek yok futbol bir tutkudur anladigin kadar konusursun sizin capiniz bilgi ve zakaniz ancak buna yetiyor.
    Baska konuda Hashus arkadasin söylediklerini okuyup anlamaya calisin biraz gerci sizler icin cok zor.
    Skibbeyi taraftar getirmedi Akay KLC o cok dahiyene bilgilerinide kendine sakla.
    Sapka düstü kel göründü koskaca GS camiasi istanbulda Manisa gibi ibb gibi takimlara korkup defansdan cikamaz hale geldi gene göremediniz Uefa aliriz diye 100 tane konu acip yuttunuz Rijkard hhoca falan degil Bülentden belki biraz daha iyi.
    Kimse kusura bakmasin bazilari gercek GS taraftari bizim gibi bazilarida sizin gibi naylon taraftar kendiniz gibi düsünmeyenleri ilk defa bu sene bu kadar yargiliyan sahislar gördüm.
    Galatasarayin ilaci bu adam degil bu adam Galatasarayimizi iyice hasta eder ve salak salakda yönetim hatalarindan yollanan sayisiz hoca ve teknik ekibide taraftarin sucu degil taraftar dikmedi Hagi ve Bülenti gecen sene Kocaeli macina özel davetli diye.
    Taraftar olma bilincine, GS sevgisine sahip olun sizin GS kücü görenlerden gercekten utaniyorum GS Rijkard olasada olmasada GSdir bunu hic bir seyi göremiyen kafalariniza sokun 7 mactir FB kazanamis sürekli kaybetmis By cektigin haftada puan farki yapabilmisin, 1 hafta kazandiginda rakibin tekrar ayni puandasin Kupa ve Uefadan elenmisin ne oldu Topal, israil tkaimlarimi gelmeliydi sürekli ?
    Biraz utanir ve destekli sallar bir kere burda ona buna laf ederken takimin yildiz oyuncularinin iyi oynamadigini bunun Servet Topal vs vs gibi adamlari etkiledigini dahi göRemiyecek kadar gözleriniz kör.
    Su uyduruk Bülent bile bu ligte 10 puan fark rahat yapardi.
    Bana karislik verirken verdigim örnekleri cevapliyarak gelin eften püften artislik hareketlerle degil ben Gsliyim sizin gibi 2000 sonrasi FB görünüslü taraftar degilim

• rijkaardın takıma ne gibi katkısı var allah aşkına biride söylesin.
    motivemi ediyor takımı kenardan sinema izler gibi maç izliyor. rijkaard fanatikleri biz bu sene bişiy beklemiyoruz diyorlar soruyorum o zaman: ligte kaçıncı haftayız ve takımda ne gibi bir + oldu. savunan arkadaşlar çıkıp söylesin.
    rijkaard sistem hocasıymış elinde o sisteme uygun adam olmasa sistemi nasıl uygulayacaksın be adam. başka bişiy bilmezmisin sen?
    rijkaard çok abartıldı. takıma geldiği zaman herkez korktu, büyük td dendi falan filan. zaten bizim oyuncular lakayıt eline sopayı almazsan adam gibi çıkıp oynamazlar. baktılar rijkaard da sıradan mış çalsın sazlar oynasın kızlar mantığına büründüler.
    felix magath gelsin bizi o toparlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldBullet

çok sevdiğiniz babanızın oğlu rijkaard o kadar çok büyük antrenör mourinho 1 rijkaard 2 dünyada yok rijkaard almadığı kupa almamışda falanda filan ee bu adam madem bu kadar iyi galatasarayı her türlü açık ara şampiyon yapması lazım beklentiler buydu sezon öncesi herkes gibi bizde sevindik işte rijkaard geldi çok güzel havalara girdik ee elde ne var şimdi bana söyleyin deli ediyosunuz adamı.rijkaard benim kadar senin kadar sizin kadar seviyormu zannediyorsanız galatasarayı adam alıyor parasını paşalar gibi yaşıyor hiç bir şey umrunda değil yarın barcelona gel dese koşa koşa gidecek olan bir adamı savunuyorsunuz.tamam galatasaray uefada kaybetsin ligdede kaybetsin ister küme düşsün ister hakemler hakkımızı yesin bu önemli değil benim için takımın iyi oynayıpda isterse kaybetsin bu önemli t.direktör kim olmus ister mourinho ister rijkaard ister terim ister barboros ister x biri benim için önemli değil benim için galatasarayın iyi oynaması beni rahatlatır önemli olan galatasarayın şampiyon olması avrupada başarılı olmasıdır buda biz taraftarları galatasaray camiasını mutlu eder.şimdi gelelim günümüze rijkaardın takıma + sını biri sölesin arkadaş geleceğe doğru adım diyelim hadi genç takımdan bir tek emre çolak oynuyor arkadaş nasıl bir genç takım bu santos jo filan demeyin bunlar kiralık iyi oyuncularsa zaten kulupleri satmaz.bugün jo santos iyi oynasın yarın satmaz bu takımlar bu oyuncular ama iyi oynuyorlarsada galatasarayın almaya çalışmasıda lazım bu oyuncuları genç oyuncular.bana diploma verelim diyen bir arkadaş sen at gözlüğüyle izlemeye devam et maçları zaten doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış sizlere laf yetiştirende kabahat sadece hissettiklerimi içimde kalanları yazdım buraya siz sadece galatasaraya inanın elin yabancı adamlarına değil galatasaray kalıcıdır ama rijkaard değil bırakın bu rijkaard taraftarlığı bırakın geçmişte x takıma yaptıklarını bugün galatasaraya yaptıklarına ve yapacaklarına bakın.rijkaard giderse sizde bırakın takımımızı eyy rijkaard taraftarları

O kadar kupa kazanmış felan diyorsun doğrudur, fakat ne alaka bu açık ara şampiyon yapması lazım lafı onu anlamadım ? Rijkaard'mı çıkıp oynayacak sahaya ? Ayrıca sen rahat ol başkan bile açıklıyor Rijkaard gece-gündüz takım başarısı için çalışan birisi. Parayı alayım yatayım mantığı yok yani. Senden benden daha çok düşünüyor Galatasaray'ı.

Ayrıca düşün bir teknik direktör var ve sistemi aslen muhteşem, uygulattığı takımlar inanılmaz başarılara koşmuş ve sistemide uzun pasa dayalı ve sistemin en kilit noktası defanstan atılan uzun paslar... Fakat elinde buna uygun oyuncu yok, yani oyuncu yapısı sisteme müsahit değil ve oyuncuda genç değil öğrenme olayını geçmiş...

Bu durumda teknik direktörün sistemi başarılı olur mu ? Olmaz mı ? Tabii ki olmaz. Çünkü sisteme uygun oyuncusu yok en önemli bölgede. Sorun teknik direktördemidir ? Hayır değildir çünkü elindeki malzeme sisteme yetmiyor. Peki teknik direktör için ikinci şık yani elindekilere göre sistem kurma olayı doğrumudur ? Kısa vaade için belki doğru olabilr, ama uzun vaade ve gelecek için doğru değildir.

Rijkaard'ın durumuda böyle. Kısa vaadede başarı çok kolay. Ama Rijkaard ve Galatasaray uzun vaadeli planlar peşinde.

Bu sene Rijkaard takımı kendi sistemiyle oynatıyor. Sisteme alışanlar takımda kalacak, alışmayanlar sene sonu gönderilecek ve sisteme uygun oyuncular getirilecek. Zaten altyapıdakilere bu sistem alıştırılmaya çalışılıyor. Böylece altyapıdan gelenlerde bu sisteme alışkın halde gelecekler.

Neden bu kadar eminim bu uzun vaade konusunda ? Çünkü Rijkaard uzun vaadeli planlar yapan bir hoca. Galatasaray'da bunu düşünerek Rijkaard'ı getirdi. Altyapıyada Hollandalı Derks'i getirdi ki altyapıdaki gençler sisteme alışsın şimdiden. Yoksa boşa getirilmedi yani Derks. Kısa vaadeli plan olsaydı hollandalı adamı altyapıya getirmezlerdi. Bir de bunun üzerine zaten Tugay geldi. Bunu da şöyle açıklayabiliriz. Rijkaard sistemi oturtmaya çalışıyor şuan. 10-20 sene kalmayacağı için sistem oturduktan sonra ve belirtilen sürelerden sonra takımdan ayrılacak elbet ve Tugay takımın başına gelecek. Sistem aynen devam edecek...

Ayrıca belirteyim Rijkaard o süper Barcelona ile bile ilk devre küme düşme potasına kadar geldi, ama Barcelona'yı nasıl bu hallere düşürürsün demediler sabrettiler. Devre arasından sonra süper bir çıkışla 2. oldu takım. Sonraki seneler süper başarılar geldi ve hala Rijkaard'ın sistemi kullanılıyor. Referans için Madrid maçı sonrası Guardiola'nın açıklamalarına bakabilirsiniz. Ayrıca Messi gibi dünya yıldızına şans veren ve onu a takıma çıkaran da Rijkaard'tır...

Şimdi böyle bir plan var, başımızda böyle bir hoca var. Hala neye dayanarak gönderilecek diyorsunuz ? Neye dayanarak bu adamı kötülüyorsunuz ? (sözüm bu konudaki arkadaşlara) Mancukya denen arkadaş Bülent'ten biraz iyi demiş bunu Cem Yılmaz komedi şovunda felan söylese millet kahkahalardan yerlere yıkılır o derece komik bir laf. Bu lafa cevap bile vermeye tenezzül etmiyorum, kendimi komik duruma düşüremem çünkü...

Eğer hala itirazın varsa git bak Guardiola'ya ne demiş. Messi'ye bak ne demiş. Eto'o'ya bak ne demiş ? Hepsi övmüş Rijkaard'ı. Guardiola'da bu süper başarıların kaynağının Rijkaard olduğunu söylemişti Madrid maçından sonra. Yani dediğimiz gibi şuanda da Rijkaard'ın sistemi var Barcelona'da. Ve hala Rijkaard'a Bülent'ten biraz iyi diyebiliyorsan yazık sana. Zaten diyorsan komik duruma düşüyorsun çünkü bunu diyerek hem başarılara, hem sisteme, hem Barcelona'nın oyununa, hem Guardiola'ya, hem Messi'ye laf etmiş ve onları karşına almış olursun ki bu daha da çok facia senin için :) . (Bülent Korkmaz'a lafım yok yanlış anlaşılmasın, her zaman saygı duyduğum bir isim ve teknik direktörlükte henüz genç...)

Ayrıca Progrock;

Rijkaard'ın ne gibi katkısı var demişsin. Yazayım ben sana;

-Birincisi ve en önemlisi geleceğimizi kurtarıyor. Altyapıya Derks'i önerdi ve altyapıdakiler sisteme alıştırılıyor ki a takıma çıktıklarında yabancılık çekmesinler diye. Rijkaard'ta zaten sistem hocası ve sistem takımı yapmaya çalışıyor Galatasaray'ı. Bugünde baktığımızda dünyadaki en süper kulüplerin hep bir sistemi vardır ve o sistem üzerinden giderler. Rijkaard'ta bunu hedefliyor, Rijkaard'ı getirten başkan da bunu hedefliyor.
    -Gençlere önem veriyor. Emre Çolak'ı cesaret edip oynatması ve sürekli şans vermesi bile onun kalitesini gösterir. Sene başı Serdar Eylik'e felanda şans vermişti. Kupa maçlarında Çetin, Berkin gibi isimlere şans verdi. Sürekli şans veriyor yani, Skibbe zamanında var mıydı böyle birşey ?
    -Transferler çok kolaylaşıyor. Bunu anlatmama zaten gerek yok 31 yaşındaki Neill bile "Rijkaard'tan öğreneceğim çok şey var" diyebiliyorsa ne mutlu bizlere böyle bir hocaya sahibiz.
    -Oyuncular yıldız dahi olsa birşey diyemiyor, çünkü başlarında onlardan da kariyerli birisi var. En ufak örnekte hep sorunlu denilen Keita. Yedek kaldı sorun etmedi, oyuna girdi elinden geleni yaptı sorun çıkarmadı ve şuan mutlu kulüpte. Bir örnek daha Elano. Elano gibi süper bir isim kaç kere yedek kaldı, kaç kere son dakikalarda girdi ama girdiği zaman as takıma girmek için hep çırpındı, mücadele etti. Bu da Rijkaard sayesindedir.

Daha istersen sayabilirim.

• quote:

çok sevdiğiniz babanızın oğlu rijkaard o kadar çok büyük antrenör mourinho 1 rijkaard 2 dünyada yok rijkaard almadığı kupa almamışda falanda filan ee bu adam madem bu kadar iyi galatasarayı her türlü açık ara şampiyon yapması lazım beklentiler buydu sezon öncesi herkes gibi bizde sevindik işte rijkaard geldi çok güzel havalara girdik ee elde ne var şimdi bana söyleyin deli ediyosunuz adamı.rijkaard benim kadar senin kadar sizin kadar seviyormu zannediyorsanız galatasarayı adam alıyor parasını paşalar gibi yaşıyor hiç bir şey umrunda değil yarın barcelona gel dese koşa koşa gidecek olan bir adamı savunuyorsunuz.tamam galatasaray uefada kaybetsin ligdede kaybetsin ister küme düşsün ister hakemler hakkımızı yesin bu önemli değil benim için takımın iyi oynayıpda isterse kaybetsin bu önemli t.direktör kim olmus ister mourinho ister rijkaard ister terim ister barboros ister x biri benim için önemli değil benim için galatasarayın iyi oynaması beni rahatlatır önemli olan galatasarayın şampiyon olması avrupada başarılı olmasıdır buda biz taraftarları galatasaray camiasını mutlu eder.şimdi gelelim günümüze rijkaardın takıma + sını biri sölesin arkadaş geleceğe doğru adım diyelim hadi genç takımdan bir tek emre çolak oynuyor arkadaş nasıl bir genç takım bu santos jo filan demeyin bunlar kiralık iyi oyuncularsa zaten kulupleri satmaz.bugün jo santos iyi oynasın yarın satmaz bu takımlar bu oyuncular ama iyi oynuyorlarsada galatasarayın almaya çalışmasıda lazım bu oyuncuları genç oyuncular.bana diploma verelim diyen bir arkadaş sen at gözlüğüyle izlemeye devam et maçları zaten doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış sizlere laf yetiştirende kabahat sadece hissettiklerimi içimde kalanları yazdım buraya siz sadece galatasaraya inanın elin yabancı adamlarına değil galatasaray kalıcıdır ama rijkaard değil bırakın bu rijkaard taraftarlığı bırakın geçmişte x takıma yaptıklarını bugün galatasaraya yaptıklarına ve yapacaklarına bakın.rijkaard giderse sizde bırakın takımımızı eyy rijkaard taraftarları

Ayrıca Jo, Santos gibi isimlerin bonservis opsiyonu bizde sevgili kardeşim. Kaynakta Haldun Üstünel .

Ve anlıyorum ki başarı istiyorsun doğaldır bizde istiyoruz ama büyük kulüpler hep sabrederek büyük kulüp oldu. Biz de sabrederek zamanında büyük kulüp olduk. Derwall sistemi oturtmaya başladı, sonraki senelerde 4 sene şampiyonluk üstüste ve UEFA, Super Kupa gibi şeyler geldi.

Şimdide aynı dönemeçteyiz. Sürekli geleceğe önem veriyoruz. Bu yüzden Rijkaard burda zaten. Rijkaard'ta Derwall gibi sistemi oturmaya çalışıyor ve çok değil seneye belkide 1-2 sene sonra eminim büyük bir başarı gelecek ALLAH'ın izniyle.

İnan buna. Kısa vaadede başarı sonuç getirmez, uzun vaade önemlidir. Sistem önemlidir. Gelecek önemlidir !

• bende genç oyunculardan yanayın bazılarına göre herkes emre çolak girdi diye kızıyor ama girmeliydide sonra rijkaardı emre güngör ü oynatıyor diye tebrikde etmiştim yine servete döndü bu adamdan geçen sene bir türlü kurtulamadık neyse.geleceğe yatırım yapıyorlar diyelim rijkaardın sözleşmesi kısa 2 sene + opsiyonlu birde 2 senede o zaman geleceğe yatırım yapabilirmi.galatasaray bu sezon diyelim yine 5. oldu en kötü ihtimalle ee şampiyonlar ligi yine yok gittikçe her sene imaj + avrupadan gelecek para yok oluyor biz galatasarayız ne bursayız ne fener ne trabzon ne fenerbahçe bizim hem geleceği sağlama almamız lazım hemde her kötü ihtimalle şampiyon adayı olmamız lazım en düşük ihtimalle en kötü sezon bile 3.lük olmalı bizim kadro tamam çok iyi olmayabilir (barcelona,real,manutd,inter vs değilizde olamayızda) ama ligdeki en iyi kadro bunun taraftarlıkla alakası yok en iyisi bizde ee buna rağmen şampiyon olamazsak bu teknik direktörün başarısızlığıdır.serdar eyiliki vs filan göndermez takımda oynatsa geleceğe yönelikde şampiyon olamasa tamam derimde bu takım hazırlanıyor derim ama 1 tek emre çolak oynuyor oda çok nadir buna rağmen iyi oynatmak zorunda iyi teknik direktör her oyuncuyla başarılı olur.oyunculara laf atmayın rijkaardın bir sistemi varsa elinde bunlara göre oyuncu yoksa burda kim yanlış yaptı o zaman ya yönetim hatası bu oyunculara yanlış antrenör getirtti yada td yanlış yapıyor bu oyunculara ters taktik uygulatarak.birde bunlar örtmez rakiplerin kötü olduğu sezonda başarısızlık geçen seneki hocalar 1 şey yapamadılar gönderildiler ee bu sene rijkaarda bişey yapamıyacak gibi o zaman o td ler niye gönderildi.rijkaard denilen adam eğer büyükse oyunculara söz geçirecek şişirme diyorsa topu şişirmeyecekler birde galatasaray zaten 4-3-3 oynamıyorki 4-2-1-2-1 şeklinde oynuyor kanata getiriyorlar topu sanki hakan şükür var ceza sahasında yüksekten orta 1 tane yerden yada hafif havadan sert orta yapmıyorlar rakipi bozacak servet dibindeki adama bile top atamayan adam topu şişiriyorsa servet önceden neyse şimdide oysa demekki bir şeyler öğretememiş bu takım demekki çalışmıyor sadece rijkaard o zaman menajer gibi takım yapıp sahaya sürüyor.bakalım görcez haftaya nolacak aynı tas aynı hamam mı yoksa birşeyler değişmişmi.birde size bursadan örnek vereyim bursa hem geleceğe yatırım yapıyorlar (eğer büyük kulüp olsalardı genç yeteneklerini asla satmazlar)hemde malasef şampiyonluğun en büyük adayı gelecek hafta galatasaray kazanırmı diye tahmin yapamıyorum ama bursa yener diye düşünebiliyorum.ee bursanın td kim bjk kovduğu ertuğrul sağlam.bir oyuncu değerlerine bakın bakalım galatasaray kadrosuyla adamlar galatasarayın çeyreği bile değil değerlerde.bu adamlar iyi oynuyorlar bizim takım o mükemmel dediğiniz rijkaard a rağmen oynuyamıyorsa artık birşey demiyorum her zaman her branşda galatasaray ölümden sonra bile galatasaray!

• quote:

bende genç oyunculardan yanayın bazılarına göre herkes emre çolak girdi diye kızıyor ama girmeliydide sonra rijkaardı emre güngör ü oynatıyor diye tebrikde etmiştim yine servete döndü bu adamdan geçen sene bir türlü kurtulamadık neyse.geleceğe yatırım yapıyorlar diyelim rijkaardın sözleşmesi kısa 2 sene + opsiyonlu birde 2 senede o zaman geleceğe yatırım yapabilirmi.galatasaray bu sezon diyelim yine 5. oldu en kötü ihtimalle ee şampiyonlar ligi yine yok gittikçe her sene imaj + avrupadan gelecek para yok oluyor biz galatasarayız ne bursayız ne fener ne trabzon ne fenerbahçe bizim hem geleceği sağlama almamız lazım hemde her kötü ihtimalle şampiyon adayı olmamız lazım en düşük ihtimalle en kötü sezon bile 3.lük olmalı bizim kadro tamam çok iyi olmayabilir (barcelona,real,manutd,inter vs değilizde olamayızda) ama ligdeki en iyi kadro bunun taraftarlıkla alakası yok en iyisi bizde ee buna rağmen şampiyon olamazsak bu teknik direktörün başarısızlığıdır.serdar eyiliki vs filan göndermez takımda oynatsa geleceğe yönelikde şampiyon olamasa tamam derimde bu takım hazırlanıyor derim ama 1 tek emre çolak oynuyor oda çok nadir buna rağmen iyi oynatmak zorunda iyi teknik direktör her oyuncuyla başarılı olur.oyunculara laf atmayın rijkaardın bir sistemi varsa elinde bunlara göre oyuncu yoksa burda kim yanlış yaptı o zaman ya yönetim hatası bu oyunculara yanlış antrenör getirtti yada td yanlış yapıyor bu oyunculara ters taktik uygulatarak.birde bunlar örtmez rakiplerin kötü olduğu sezonda başarısızlık geçen seneki hocalar 1 şey yapamadılar gönderildiler ee bu sene rijkaarda bişey yapamıyacak gibi o zaman o td ler niye gönderildi.rijkaard denilen adam eğer büyükse oyunculara söz geçirecek şişirme diyorsa topu şişirmeyecekler birde galatasaray zaten 4-3-3 oynamıyorki 4-2-1-2-1 şeklinde oynuyor kanata getiriyorlar topu sanki hakan şükür var ceza sahasında yüksekten orta 1 tane yerden yada hafif havadan sert orta yapmıyorlar rakipi bozacak servet dibindeki adama bile top atamayan adam topu şişiriyorsa servet önceden neyse şimdide oysa demekki bir şeyler öğretememiş bu takım demekki çalışmıyor sadece rijkaard o zaman menajer gibi takım yapıp sahaya sürüyor.bakalım görcez haftaya nolacak aynı tas aynı hamam mı yoksa birşeyler değişmişmi.birde size bursadan örnek vereyim bursa hem geleceğe yatırım yapıyorlar (eğer büyük kulüp olsalardı genç yeteneklerini asla satmazlar)hemde malasef şampiyonluğun en büyük adayı gelecek hafta galatasaray kazanırmı diye tahmin yapamıyorum ama bursa yener diye düşünebiliyorum.ee bursanın td kim bjk kovduğu ertuğrul sağlam.bir oyuncu değerlerine bakın bakalım galatasaray kadrosuyla adamlar galatasarayın çeyreği bile değil değerlerde.bu adamlar iyi oynuyorlar bizim takım o mükemmel dediğiniz rijkaard a rağmen oynuyamıyorsa artık birşey demiyorum her zaman her branşda galatasaray ölümden sonra bile galatasaray!

Gören zannedecek şampiyonluk adayı değiliz. Uyan hocam lideriz biz. Dediklerin kendine ters orantı aslında. Sende iyi düşünüyorsun ama suçu Rijkaard'ta buluyorsun. Ama yanlış. Biz bu sene şampiyon olacağız Allah'ın izniyle. Ayrıca sistemimiz 4-3-3 sistemi. Dörtlü defans, önlerinde ön libero, ön liberonun önünde oyunu çift yönlü oynaması gereken iki oyuncu, sağ ve sol açık gizli forvet tarzı ve tam forvet oyuncusu. Ayrıca 1 senede başarı var var yoksa göndereceğiz diye mantıkta düşünmüyor yönetim. Ve Rijkaard'ın sözleşmesinin 2 senelik olduğu gerçeği geleceğe düşünülmüyor gerçeğini değiştirmez. Şimdilik 2 senelik sözleşme imzalandı. Eminim uzatılacak çünkü Rijkaard'ta efsane olmak istiyor. Son olarak Rijkaard sonuçta kendini kanıtlamış birisi ve güvenmemiz pek tabii ki normal. Barcelona gibi kulübü bile sistem pahasına küme düşme potasına kadar düşürdü ama sistem oturunca nasıl oynadılar gördük ki dediğim gibi hala o sistemle devam ediyorlar ve dünyanın en iyi futbol oynayan kulübüler. Biz ise Galatasaray küme düşme potasına felan gerilemediğimiz gibi şuanda lideriz. Ve şampiyon olacağız inşallah. Geleceğe zaten umutla bakıyorum ben. Sen rahat ol, seneye Allah bize yaşatırsa o anları, biz yaşarsak eğer bu forumda inşallah gene karşılaşırız da sen haklıymışsın dersin bana.

• Az önce çok merak ettim alex ferguson'un kariyerine baktım. Adam geldikten 6 yıl sonra şampiyon yapmış. Ama o zaman sistem oturmuş olmalı ki başarılar devam etmiş.
    Bizde bir teknik direktör değil 6, 1 yıl şampiyon yapamasa postalanır. Teknik direktörler serveti terry'e, caner'i evra'ya, topal'la ayhan'ı, diarra ile gerrard'a hoop diye dönüştüremiyor beyler. Dönüştürenini bulursanız onu alalım.
  • Yahu hani ilk sene şampiyonluk bile beklemiyordunuz? Hani Barcelona bile sistemi bir senede oturtamamıştı? Hani sabredecektik? Takım lider hala Rijkaard eleştiriliyor.

Rijkaard bizim için büyük şanstır. Bu futbol sistemi işlediğinde neler olabileceğini geçen hafta Kasımpaşa maçında gördük. Benim uzun yıllardır izlediğim en iyi Galatasaray'dı. Eğer (oyuncu eksiklerine rağmen) bunu başarabilmişse gelecekte umut var demektir.
  • quote:

insanda biraz akil olur her doktorda iyi doktor degildir önce onu bil ve ögren.
    Futbol fakiri sahislarsiniz rijkard bos cikti afiyet olsun sizin gibi müritlere zaten gecen zaman icinde kimin hakli olduguda ortada hepinizin bos hayelleri gercekleri örtbas edemiyor.
    Bilin ögrenin öncelikle gercek Galatasarayli olup gelin ahkam kesin, GS camiasi boru degil bu Rijkard kim ya sanki GS 4 cü sinif takimda iste sizin bos insanlar yok doktor yok hoca yok bilmem ne bos bos konusur.
    Her hastayi herkez tedavi edemez futbolu bilmek icin hoca yada oyuncu olmana gerek yok futbol bir tutkudur anladigin kadar konusursun sizin capiniz bilgi ve zakaniz ancak buna yetiyor.
    Baska konuda Hashus arkadasin söylediklerini okuyup anlamaya calisin biraz gerci sizler icin cok zor.
    Skibbeyi taraftar getirmedi Akay KLC o cok dahiyene bilgilerinide kendine sakla.
    Sapka düstü kel göründü koskaca GS camiasi istanbulda Manisa gibi ibb gibi takimlara korkup defansdan cikamaz hale geldi gene göremediniz Uefa aliriz diye 100 tane konu acip yuttunuz Rijkard hhoca falan degil Bülentden belki biraz daha iyi.
    Kimse kusura bakmasin bazilari gercek GS taraftari bizim gibi bazilarida sizin gibi naylon taraftar kendiniz gibi düsünmeyenleri ilk defa bu sene bu kadar yargiliyan sahislar gördüm.
    Galatasarayin ilaci bu adam degil bu adam Galatasarayimizi iyice hasta eder ve salak salakda yönetim hatalarindan yollanan sayisiz hoca ve teknik ekibide taraftarin sucu degil taraftar dikmedi Hagi ve Bülenti gecen sene Kocaeli macina özel davetli diye.
    Taraftar olma bilincine, GS sevgisine sahip olun sizin GS kücü görenlerden gercekten utaniyorum GS Rijkard olasada olmasada GSdir bunu hic bir seyi göremiyen kafalariniza sokun 7 mactir FB kazanamis sürekli kaybetmis By cektigin haftada puan farki yapabilmisin, 1 hafta kazandiginda rakibin tekrar ayni puandasin Kupa ve Uefadan elenmisin ne oldu Topal, israil tkaimlarimi gelmeliydi sürekli ?
    Biraz utanir ve destekli sallar bir kere burda ona buna laf ederken takimin yildiz oyuncularinin iyi oynamadigini bunun Servet Topal vs vs gibi adamlari etkiledigini dahi göRemiyecek kadar gözleriniz kör.
    Bana karislik verirken verdigim örnekleri cevapliyarak gelin eften püften artislik hareketlerle degil ben Gsliyim sizin gibi 2000 sonrasi FB görünüslü taraftar degilim

yani forumda bir tek sen galatasarayın hasta rijkaardın ise uygun doktor olmadığını görüyorsun da bu kadar kullanıcı salak anlamıyor ....üslubun çok kötü bu arada dikkat edersen ben hiç rencide edici şey söylemiyorum ..... bu son mesajım ... senin düşüncen rijkaardın iyi hoca olmadığı yönünde ise tamam ama bana göre rijkaard çok iyi bir teknik direktör ... sen rijkaardın kovulup sene başına dönülmesi için dua et ben zaten rijkaard kalsın diye dua ediyorum ...

yukarda bir arkadaş galatasaray kötü oynadıysa sorumlu galatasarayın malzemecisimi diye sormuş ... takımda herkes kötüydü vasat diyebileceğimiz oyuncu 2 yada 3 tü iyi oyuncu yoktu ... bu halde suçlu ne malzemeci nede rijkaardır bana göre ..hiçbirşey yapmayan oyunculardır .....

• quote:

quote:

yani forumda bir tek sen galatasarayın hasta rijkaardın ise uygun doktor olmadığını görüyorsun da bu kadar kullanıcı salak anlamıyor ....üslubun çok kötü bu arada dikkat edersen ben hiç rencide edici şey söylemiyorum ..... bu son mesajım ... senin düşüncen rijkaardın iyi hoca olmadığı yönünde ise tamam ama bana göre rijkaard çok iyi bir teknik direktör ... sen rijkaardın kovulup sene başına dönülmesi için dua et ben zaten rijkaard kalsın diye dua ediyorum ...

yukarda bir arkadaş galatasaray kötü oynadıysa sorumlu galatasarayın malzemecisimi diye sormuş ... takımda herkes kötüydü vasat diyebileceğimiz oyuncu 2 yada 3 tü iyi oyuncu yoktu ... bu halde suçlu ne malzemeci nede rijkaardır bana göre ..hiçbirşey yapmayan oyunculardır .....

Evet ben sadece Galatasarayliyim cokmu gücüne gitti.
    Artik maskara oldunuz batiyorsunuz daha önceleri sinir oluyordum aciklamaktan ama artik gülmeme sebeb oluyorsunuz sabit fikirlerinizle.
    Alemde tek eglence .. vardi ya gercekten alemde eglencesiniz artik.
    Gs tarihinin en kötü baskani döneminde bile ulan alay ettigimiz oyuncularla bile takim sampiyonluga oynadi son 2 senenin basarili baskani sayesinde duman oluyoruz elestiri yapamkta hata oluyor.
    Sizden kimse akil fikir yada bir sey ögrenecek degil zaten futbol bilginiz 0 sizlerle burda tartisma amaci karsilikli paylasimdi bununda icine edecek kadar ileri gitmeye kalkiyorsunuz.
    istedigin duayi et kardesim 2 senedir kepaze oluyoruz sizin icin bu normalse dua edin ben etmiyorum.
    Esasinda sen Roohans ve 3 4 arkadas fikirlerine saygi duydugum deger verdigim kisilerdiniz ama son dönemlerde mürit misali yaklasim tarsiniz hoc olmadigi icin bizleride ayni sekle itiyorsunuz.
    Ne büyük Gs sevginiz varki 2 senedir kepaze olan takim yönetim hocalarina söz söylemek hata oluyor vay be.
    Neyse gecen 1 ay demistim ne dedimse cikti simdide 3 hafta sonra görüsürüz.
    Sen beklemeye devam et bu arada daha sen ve sen gibiler cok bekliyeceksiniz.

• quote:

quote:

quote:

Evet ben sadece Galatasarayliyim cokmu gücüne gitti.
    Artik maskara oldunuz batiyorsunuz daha önceleri sinir oluyordum aciklamaktan ama artik gülmeme sebeb oluyorsunuz sabit fikirlerinizle.
    Alemde tek eglence .. vardi ya gercekten alemde eglencesiniz artik.
    Gs tarihinin en kötü baskani döneminde bile ulan alay ettigimiz oyuncularla bile takim sampiyonluga oynadi son 2 senenin basarili baskani sayesinde duman oluyoruz elestiri yapamkta hata oluyor.
    Sizden kimse akil fikir yada bir sey ögrenecek degil zaten futbol bilginiz 0 sizlerle burda tartisma amaci karsilikli paylasimdi bununda icine edecek kadar ileri gitmeye kalkiyorsunuz.
    istedigin duayi et kardesim 2 senedir kepaze oluyoruz sizin icin bu normalse dua edin ben etmiyorum.
    Esasinda sen Roohans ve 3 4 arkadas fikirlerine saygi duydugum deger verdigim kisilerdiniz ama son dönemlerde mürit misali yaklasim tarsiniz hoc olmadigi icin bizleride ayni sekle itiyorsunuz.
    Ne büyük Gs sevginiz varki 2 senedir kepaze olan takim yönetim hocalarina söz söylemek hata oluyor vay be.
    Neyse gecen 1 ay demistim ne dedimse cikti simdide 3 hafta sonra görüsürüz.
    Sen beklemeye devam et bu arada daha sen ve sen gibiler cok bekliyeceksiniz.

Tartışığımız adama bak. 2 senedir kepaze takım yönetim hocaları gibi saçma bir laf söylüyor, oysa ki Rijkaard geleli 1 sene olmadı. Ayrıca bak bakayım dünyada büyük kulüplere Barcelona dahil Manchester United dahil Liverpool dahil Arsenal dahil büyük hocalar dediğimiz insanlar kaç senede sistem oturtmuşlar.

Ayrıca bizim inancımız var. Kalitesinden emin olduğumuz adama inanıyoruz ve güveniyoruz. Bekleyeceğiz çünkü inşallah başarı gelecek. Ama biz beklerken sen de umarım sırf Rijkaard gitsin diye dua etmezsin başarılı olacağımız (inşallah) o günlerde. Ve inşallah gene seneye bu forumda olursun da görürüm ben seni çok bilmiş arkadaşım. Neymiş 3 hafta önceki dedikleri çıkmış sonrasında da çıkacakmış.

Zaten takımımızın geleceği senin aklından geçenlere ve söylediklerine bağlı değil mi ? Koskoca Galatasaray senin lafına kaldıysa yandık...

• [Deleted by Admins]
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.