Şimdi Ara

Fractal Design & Be Quiet! & Arctic Oyuncu Ürünleri Türkiye'de!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
593
Cevap
14
Favori
32.629
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> Fractal Design & Be Quiet! & Arctic Oyuncu Ürünleri Türkiye'de!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    614 Mesaj

Evet sizde am4 için çıkması gereken kit yok. Daha doğrusu am4'e dikey olarak konumlandırma aparatları. Resimde dikkat ederseniz sol alttaki 2 ayaktan sizde mevcut değil. Ama bu haliyle bile am4 desdeklemesi lazım yatak olarak konumlandırılacak şekilde. Yani fan ramlere ya da kasa ekgzoz taraflarından birine değil de ekran kartı ya da kasa üstü taraflarından birine bakacak şekilde.

|
    |
    VgrooveR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam sol alttakiler bende mevcut ama soğutucuya yakın olan yani sol üstteki aparatlar yok. Sanırım dediğiniz aparatlar bunlar.

Peki şunu sorayım. Ekran kartına bakarsa sıcak havayı işlemciye aktaracak. Peki diğer tarafa yani kasanın üstüne bacak şekilde konumlandırırsak sizce stok fana göre artımız mı olur eksimiz mi? Sizin fikriniz nedir bu konuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VgrooveR -- 2 Şubat 2020; 23:5:28 >
    |
    |
    Bahsedilenler: afkazankayaa

Evet benim de bahsettiğim aparatlar sol alttaki dört aparattan heatsinke yakın olan çifti. Bence fanı ekran kartına bakacak şekilde kullanmanız daha faydalı olacaktır. Egzoz fanınızı kasanızın üstüne konumlandırabilirsiniz ya da ekstra bir fan alıp kasanın üstüne egzoz görevi görecek şekilde kullanabilirsiniz (yani bir arkada bir de heatsink hizası kasa üstünde toplam 2 adet egzoz olacak bu durumda) böylelikle hem işlemci soğutucunuza pull push mantığı yapmış olursunuz hem de kasa içi hava akışını bozmamış olursunuz. Kasa önünde intake fanınız varsa hiç bir sıkıntı olmaz ekran kartına bakması. Aksi taktirde havanın akış güzerganını bozmuş olacaksınız çünkü ısınan hava zaten kasa üstüne çıkacak siz bunu yukarı konumlandırdığınızda sıcak havayı tekrar aşağı iteceksiniz. Ve hava izlemesi gereken güzergahı izleyemeyeceginden tahminimce tahliye edilemeyip kasa içinde hapsolacaktır.
    |
    |
    VgrooveR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    14064 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: VgrooveR

Faturasını kontrol ettim şimdi, 2016 yılında alınmış. Be Quiet olduğu için pek düşünmeden acele ile aldım. Satıcı arkadaş da sanırım kutu üzerine bakmayıp, benim gibi resmi siteden kontrol etmiş. Resmini gönderdiğim kısım sanırım am3(+) soketi için. Am4 soketi için ekstra bir parça mı çıkması lazım. Eğer çıkması gerekiyorsa sanırım öyle bir parça yok.

Alıntıları Göster
    2016 yılında alınmışsa zaten am4 yoktur ama sonradan 2017 yılında am4 çıkınca aparat çıkardıysa sormak lazım

ayrıca ekleme yapayım fan ekran kartına bakacak şekilde montaja katılmıyorum bu tip soğutucularda tercih edilmiyor ideal tercih fanlar arka egzoz fanına doğru bakması 2 fan varsa biri de ramlere doğru bakar bu şekilde kasa önünden gelen taze havayı alıp soğutucuya verir ve arka egzoz ile de dışa atar ve daha iyi soğutur örnek benim kasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Şubat 2020; 1:8:22 >
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ

• Yarbay
    14064 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SiSKHoBBiT

neden istemediniz noctua bu 2 markadan daha kaliteli ürünleri var fiyat açısından birşey diyemem.Türkiyede noctua satan çok az yer var sizde bunlardan olsaydınız emin olun çok güzel kazanırdınız.
    bence de
    |
    |
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ
  • Yüzbaşı
    614 Mesaj

Zaten ideali o. Ama o sekilde monte edemiyorsunuz demek istedigim nokta o :) heatsink sadece yatay konumlaniyor aparat cikmadigi icin. Yani ya ekran kartina bakacak ya da yukariya. Ben de yukariya bakmasindansa ekran kartina bakmali diyorum anlamamissiniz :) 2018 sonrasi zaten revize edildi olmasi gerektigi gibi ya rame ya da egzoza bakiyor dikey konumlanabildigi icin.
    |
    |
    mito1172 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler. Şuan için iş yerindeyim. Akşam eve gidince montajını deneyeceğim ama benim gönderdiğim fotoğraftaki amd aparatı am3(+) gibi. Benim fikrim yüksek ihtimalle montaj yapamayacağım ama yine de şansımı deneyeceğim. Aslında elimin altına 3d yazıcı var. Hazır am4 çizimleri olsa (ki biraz bakındım bulamadım) baskı alıp kullanabilirim.
    |
    |
    Bahsedilenler: mito1172 , afkazankayaa

ben zaten fikrimi belirttim size bir şey demedim soğutucu 2016 alınmış zaten ve am4 aparatı olması mümkün değil sonradan çıkardılarsa ve tek satışı varsa alınabilir

@VgrooveR am3+ bazı kartlara uyabiliyor denemek lazım
    |
    |
    Bahsedilenler: VgrooveR , afkazankayaa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    445 Mesaj

Cooler Master ML240L'nin gürültülü ve tıkırtılı fanlarından bıkan ben, Be Quiet! BL070 Sılent Wings 3 120mm Fan alıp sıvı soğutmaya taktım ve oldukça memnunum. Eğer fan alacak arkadaşlar varsa hiç düşünmeden tercih etsinler. Hem malzeme kalitesi, hem kutulama, hem de kalite olarak diğer markalardan çok daha iyi BeQuiet.
    |
    |
    AMD Ryzen 7 3800X CPU | Asus ROG Strix B450-E Gaming Mainboard | G.Skill TridentZ 2X16GB DDR4 3200Mhz Ram | ASUS ROG Strix Radeon VEGA64 GPU | Samsung 950 Pro 256gb M.2 V-NAND SSD | 2 x Western Digital Blue 4TB HDD | Cooler Master MasterLiquid ML240L CPU Cooler | Corsair RM850X 80+ Gold PSU | Cooler Master MasterCASE H500 Case
  • Yüzbaşı
    316 Mesaj
    https://www.bilisimport.com.tr/urun/be-quiet-silent-base-601-turuncu-pencereli-oyuncu-kasasi-bgw25

Be quiet almak istiyorum ama ölçülerinde 27.5cm yazıyor anakart için kasanın, ama anakart 27,7 sizce bu sorun çıkarır mı?

E atx yazıyor ama ölçülerde farklılık var

Eğer çıkarırsa kasa öneriniz var mı?

Bequiet powersupply dark aldım, fanını aldım, güzel markaymış, kasasını almak istiyorumda.

Tesekkurler

@bilisimport

Merhaba,
    Açıklamada: "Motherboard compatibility: E-ATX (30.5 x 27.5), ATX, M-ATX, Mini-ITX" görünüyor.Ölçü boyutlarına göre ürün bakmalısınız.
    |
    |
    fatihred kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba, Be Quiet! BN296 Pure Power 11 500/600/700W ürünleriniz ne zaman stoklara girer kesin bir tarih alma şansım var mıdır?
    |
    |

fractal design era itx kasa getirecek misiniz acaba? fiyatı ne olur tahminen?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Bilisimport
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
kolayoto.com
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.