Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Fractal Design & Be Quiet! & Arctic Oyuncu Ürünleri Türkiye'de!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: HaybridX Daha Az
1 Kayıtlı Üye
412
Cevap
9
Favori
25.916
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> Fractal Design & Be Quiet! & Arctic Oyuncu Ürünleri Türkiye'de!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    179 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: leventserdar

Çok faydalı ufak detaylara sahip 601 modelin (BGW25) pencereli olanının fiyatı yurtdışı fiyatlarından bile iyi.
    Bu arada metal kapaklı 601 kasanın sayfasında 5 yıldız verilmişti, yorum yapılmış zannederek okumak için üstüne tıkladım ve 4 yıldız vermiş oldum.
    Kullanıcı girişi yapmayanların oy kullanmasını engellerseniz daha iyi olur.
    Merhaba,
    oy için teşekkür ederiz. Kullanıcı girişi yapmadan oy kullanma izni aklımıza hiç gelmemişti. Gerekli düzenleme için bilgi verildi.

Kasa fiyatları yurt dışı fiyatlarına göre bayağı uygun tuttuk. Be Quiet kasaların bildiğim kadarıyla en iyi fiyatı Türkiye'de diyebiliriz.
    |
    |

• Binbaşı
    1976 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Ürünler Almanya'da mı üretiliyor, yoksa uzakdoğu mu ?

Almanya'da tasarlanıp, uzakdoğuda üretiliyor diye biliyorum da, yine de sorayım dedim.
    PSU'ları FSP'ye ürettiriyorlar hocam.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Daha düşük fiyata su soğutma sistemleri alabiliyoruz.
    Kasasını, fanlarını ve soğutucularını kullanmış biri olarak kesinlikle önerdiğim firma. 4 tane BL067 varken 5. lazım olunca firmayı görmem çok iyi oldu,hemen siparişi verdim. Ertesi gün fan elimdeydi. Ama fiyatları bir tık daha avantajlı görmek isterdim. Ürün çeşitliliğinin ve Türkiye'ye özel firmanın fiyat politikasını gözden geçirmesini bekliyorum.

|
    |

Orijinalden alıntı: Morphinz

Bu fiyatlarla keşke almasaydınız dedirtti.
    Daha düşük fiyata su soğutma sistemleri alabiliyoruz.
    650 TL'ye 250W TDP karşılayan aio var mı? Hem de o denli sessizlikte.
    |
    |
    NZXT S340 Red n Black | Corsair TX550M 80 Plus Gold | MSI Z370-A Pro | Intel I5 8600K 5.0 Ghz 1.375V Delid | Crucial Ballistix 2x8GB 2666 Mhz | Corsair Force Le200 120GB | WD Blue 1TB | MSI RTX 2070 Armor | Be Quiet Dark Rock Pro 4 | AOC G2460PF 144Hz 1MS n Philips 190CW 75Hz 5MS | G710 Plus Cherry MX Blue | Corsair M65 Pro RGB | HyperX Cloud II | Logitech G920 n Shifter // Honda Accord 7 K24
  • Yüzbaşı
    591 Mesaj
    oh çok iyi ya be quiet noctua bunlar lazım ya buraya
    |
    |
    MSI GTX 1080 Ti, Intel i7 8700, Samsung 970 Evo NVM.e SSD,Z370-A Pro, Kingston Hyperx Predator 16GB (2x8GB) 3000MHZ, Aerocool KCAS 650W 80 Gold, Mouse: Razer Deathadder Chroma, Ekran: MSI MAG27CQ Laptop: MSI GE70 NOTEBOOK CORE İ7 4700 2.40 GHZ-16GB-1TB-17.3
  • Yarbay
    3253 Mesaj
    Hoş geldiniz. Be Quiet!'ın kalitesi çok övülüyor redditte. Siyah, materyal tasarıma da bayıldığım için çok sevdiğim bir markaydı.

Umarım Fractal Design'ın en azından kasalarıyla da ilgilenirsiniz.

TG
  • Firma Yetkilisi
    179 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

Hoş geldiniz. Be Quiet!'ın kalitesi çok övülüyor redditte. Siyah, materyal tasarıma da bayıldığım için çok sevdiğim bir markaydı.

Umarım Fractal Design'ın en azından kasalarıyla da ilgilenirsiniz.
    Hoşbulduk. Fractal Design markasının bu kadar seveni olduğunu bilmiyorduk :) şuan Arctic Cooling ürünlerini getiriyoruz 2-3 haftaya kadar gelecek büyük ihtimal. Sonrasında Enermax ile görüşmeyi düşünüyorduk. Fractal Design markasını değerlendirmeye alalım.

Enermax da iyi bir marka ama önceliği Fractal Design'a verin bence.

Alternatif bir marka olarak Nanoxia da değerlendirilebilir (hazır girişimci bir firma bulmuşken gaza gelelim biraz )
    |
    |
    bilisimport.com kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

#Ankaragücü!
  • Yüzbaşı
    540 Mesaj
    950TL psu satıyorsunuz 10TL kargo ücreti yazmışsınız bu fiyat seviyesinde ürün satıp kargo ücreti alan kaldı mı

come athelas! come athelas!
    Life to the dying
    In the king's hand lying!
  • Firma Yetkilisi
    179 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: darklight

950TL psu satıyorsunuz 10TL kargo ücreti yazmışsınız bu fiyat seviyesinde ürün satıp kargo ücreti alan kaldı mı
    tüm be quiet ürünlerinde ücretsiz kargo kampanyasını tanımladık 1 saate aktif olur. Daha önce alışveriş yapan müşterilerimizin kargo ücreti iade edilmiştir.
    |
    |

Fractal Design gelirse benim üyelik adını çizerler :) Gelsin yeter ki ben isim değiştirmeye razıyım.

Corsair kasadan Fractal Design kasaya geçtim her yönden çok daha başarılı Fractal Design.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 10 Nisan 2019; 23:45:46 >
    |
    |
    HaybridX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1044 Mesaj

her firma garanti konusunda bu şekilde olsa keşke.. hem kullanıcıyı bekletmemek için hemde tamir edilmiş ürünü kimse istemez.. modüler güç kaynağı arıyordum bu aralar be quieta bi göz atayım
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Fractal Design gelirse benim üyelik adını çizerler :) Gelsin yeter ki ben isim değiştirmeye razıyım.

Corsair kasadan Fractal Design kasaya geçtim her yönden çok daha başarılı Fractal Design.
    şimdi yüzeysel olarak baktığımda fractal design kasa tasarımları kaliteli ve başarılı. Geri kalan egzoz fanı, cpu soğutucu, güç kaynağı olarak be quiet ve arctic cooling daha üstün gibi?

Şu an piyasda ki tüm kasalar Define S'in kopyası ve ondan geliştirilmiştir/türetilmiştir, ilk bu tasarımı Define S ile Fractal Desing kullanmıştır.

Şu an ise; Meshify S2, S2, R6 gibi çok başarılı modelleri var.

Güç kaynağı, soğutucuyu vs. kimse almıyor zaten Fractal designin olayı kasa işidir.

Koskaca corsair dediğiniz bile fractal design'dan tasarım çalmayı bırak videosunun bile kopyasını yapmış;
    https://www.youtube.com/watch?v=VNSxLT-0wDc 2015
    https://www.youtube.com/watch?v=98hBzP3QP9E 2019

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 11 Nisan 2019; 0:20:43 >
    |
    |

• Firma Yetkilisi
    179 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: djoguzhan55

her firma garanti konusunda bu şekilde olsa keşke.. hem kullanıcıyı bekletmemek için hemde tamir edilmiş ürünü kimse istemez.. modüler güç kaynağı arıyordum bu aralar be quieta bi göz atayım
    tamamen üretici firmanın veriği desteğe bağlı. Kaliteli markanın şirket politikası da kaliteli oluyor.
    ilerleyen dönemlerde be quiet güç kaynaklarını çeşitlendireceğiz. şuan için almanya da en çok satılan modelleri getirdik.
    |
    |

Fractal Design kasaları gerek tasarımı gerek malzemesi bakımından çok kaliteli. Kendi kasam için yani Define C için söylemem gerekirse her yeri toz filtreli. Üst için ayırca takıp çıkartılabilen sert kapak ve mıknatıslı toz filtresi de mevcut. Kasanın tüm kapakları buna ön kapak da dahil ses izolasyonlu. Kablolama için de çok güzel düşünülmüş bir kasa. Güç kaynağı ve HDD bölümü karmaşası için ayrı bölümü var.

Şu güzelliğe bir bakın;

Kasa üzerinde gelen 2 adet Fractal Design Dynamic X2 GP12 fan var. Ayrıca sonradan aldığım 1 adet Arctic F14 PWM PST 140mm fan var. Bu iki fanı kıyaslarsam Fractal fanlar tam güçte neredeyse sessiz iken Arctic 700 devirden itibaren sesli çalışmaya başlıyor. Yani fanları da gayet güzel ve sessiz. Be quiet! fanlarını takip ediyordum ama yurtdışından almak biraz pahalı geldiğinden elim gitmiyordu. Belki bundan sonra sesli çalışan 14cm'lik Arctic freezer yerine 12cm veya 14cm Be quiet! düşünebilirim.

Güç kaynağı için yorum yapamam hiç bir fikrim yok. O konuda Corsair RM650X tercih ettim tam modüler, gold sertifikalı ve %40 kapasiteye kadar hiç fan çalıştırmamasından dolayı.

Kasa konusunda Fractal Design markasını mutlaka dikkate almalısınız. Pişman olmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 11 Nisan 2019; 0:36:23 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    522 Mesaj

Adamların yaptıkları kasalar tam hayal ettiğim gibi. Tek alternatifin yurt dışı olması bazı ürünlerinin gelişini kısıtlayabiliyor. Amazon.de satıyor ama kargoyu tekrar ücretli hale getirdikleri için pek bir anlamı kalmadı üstelik Euro'nun geldiği seviye ortada.

Meshify C almayı kafaya koymuştum, kasa tam bir tasarım harikası ama ekran kartım baya bir büyük olduğu için (1070 HoF) sığmıyordu. Sonra adamlar Define R6 ve S2 gibi kasaları duyurunca keşke şu Meshify için de büyük kasa yapsalar dedim ve bombayı patlattılar. Ön tarafın neredeyse tamamen kapalı olduğu kasalar ilgimi çekmiyor ama Meshify S2 benim için tam alınacak kasa.

Şu an halen Obsidian 450D kullanıyorum (performansından da çok memnunum) ve değişim düşünürsem ilk tercihim olur.
    |
    |
    fractal design kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
son dakika
Lastik Fiyatları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.