Şimdi Ara

FPS - Hertz bağlantısı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. elimde rtx 2060'lı bir laptop var. bunu 144hz 1ms özellikli monitörüme şu an hdmi ile bağladım. oyunlara girdiğimde mesela cs:go 200 civarı fps alabiliyorum.

şimdi yarında elime mini display port - display port kablosu geçecek. bunu takacağım. fakat fark tam olarak ne olacak? orada da mı aynı fps'yi alacağım? ekran daha hızlı mı yenilenecek?

biraz kafam karıştı bu konuda. yardımcı olursanız sevinirim :)

• Bildogim kadariyla hdmi kablodan cok yuksek fps alamazsin dvi-D kullanman lazim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet daha hızlı yenilenecek, fps farkı monitörlerle alakalı bir şey değil. Çözünürlükleri aynı yaptıktan sonra laptoptan tek farkı (laptopu 60hz varsayıyorum) yenileme ve gecikme süresi.
  • hdmi zaten 144 hz değeri için gayet yeterli monitörün 144hz ise ekran sana 144hz görüntü verir 60hz üzerine çıktığın zaman zaten belirgin bir akıcılık sağlıyorsun 144hz monitörün 500fps alsa dahi bu sadece rakamsal olarak kalacak sen yine 144hz akıcılık göreceksin daha iyi kablo kullanman bir seye etki etmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her teknik yardım konusunda çok yanlış cevaplarla karşılaşıyorum, dünyadan heberiniz garip garip sallıyorsunuz, o sosis parmaklarınızı teknik yardım yazısından uzak tutun, insanları yanlış yönlendiriyorsunuz!

https://www.youtube.com/watch?v=qeLt8bks5jM&feature=youtu.be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.