Şimdi Ara

FPS Düşmesi ve 5-6 Saniyelik Anlık Takılmalar (ÇÖZÜLDÜ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
6.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sommet de la montagne

quote:

Orijinalden alıntı: Yunus Köse

Söylenilen herşeyi yaptım.

* BIOS Güncel
    * Ekran Kartı Sürücüsü Güncel
    * Oyunu D'den C'ye Taşıdım
    * Dahili Ekran Kartıyla Çalıştırdım

fakat hala durum aynı, bir çözüm bulamadım.

Fanını temizleme büyük ihtimalle ısınma problemi yaşıyorsun.

Laptopu açıp içini bir güzel temizledim, tek bir toz bile kalmadı. Bakalım oynayıp göreceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdiosKid

Ayni laptop ssd ile ayni sorun devam ediyor

SSD siparişi vermiştim bende.
  • Bugün SSD ve soğutması için fan satın aldım, deneyip sonucu burada paylaşacağım.
  • 128 GB SSD ve kaliteli bir notebook soğutucusu aldım, sorunum çözüldü. Artık anlık takılma ve fps düşüşü yaşamıyorum.
  • buyuk ihtimal sorun isidan kaynakli hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

buyuk ihtimal sorun isidan kaynakli hocam

Aynen hocam bende öyle tahmin ediyorum.
  • IraArel kullanıcısına yanıt
    macunun dogru surulmemistir dogru surulen macun her turlu fayda saglar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demek ısıdan kaynaklı ha. Bende bugün önce elektrik süpürgesiyle tozu çekip sonra saç kurutma makinesiyle tozu ittirdim ama pek faydası olmadı. Yine ping ve takılmalar oluyor. İlk laptobum casperdı ve hemen arka kapağı açınca fana ulaşabiliyordum. Şimdiki 4 yıldır kullandığım Hp650 laptobun fanına ulaşmak çok zor. Arka tarafını komple sökmek gerekiyor. Klayve anakart vs dahil. Sökmesine sökerim ama geri toplayamam diye korkuyorum. Youtubeda var videoları ama yemiyor açıkçası. Pc tamircisine verip temizletsem en az 50 lira para alırlar üstelik kaç gün kalacağı da belli değil. Kendi kaldığım öğrenci evindeyken hatırladığım kadarıyla böyle bi problem yoktu. 5 gün sonra tekrar eve döndüğümde eğer hala kasma,donma devam ederse götürüp servise vericem. 4 yıl boyunca hiç fanını temizletmedim zaten. Hep başta dediğim gibi önce elektrik süpürgesi sonra fön makinesiyle temizledim. Pc baya rahatlar diye tahmin ediyorum eğer güzelce temizlenirse.

• hdd ile alakası olmaz sanmıyorum daha cok netten kaynaklı olabilir bu sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.Jackson

hdd ile alakası olmaz sanmıyorum daha cok netten kaynaklı olabilir bu sorun.

FPS düşüyordu Ping değil dostum.
  • yok pc actım temızledım tozları aldm format attım eskıden 300 fps gören pc suan 90-130 bazen 80 iniyor takılıyor lanet olsun ne yapacagım sorun ney kı
  • quote:

Orijinalden alıntı: VanGuardMan

yok pc actım temızledım tozları aldm format attım eskıden 300 fps gören pc suan 90-130 bazen 80 iniyor takılıyor lanet olsun ne yapacagım sorun ney kı

Oyun oynarken bilgisayarın ısınıyor mu önce bunu test etmelisin. Bunu test edebileceğin programlar internette mevcut.
  • işlemcim maks 30 derece gpu ise 30 derece oyundayken
  • Soğutucu olarak ne aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForWinTakeSupport

Soğutucu olarak ne aldınız?
    FPS Düşmesi ve 5-6 Saniyelik Anlık Takılmalar (ÇÖZÜLDÜ)

Zalman ZM-NS2000 17" 200mm Fanlı Yükseklik Ayarlı Notebook Soğutucu Stand
    Hepsiburada Linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legendâry -- 20 Şubat 2017; 15:22:47 >

• Arkadaşlar bana da çözüm bulun pls. Laptop daha yeni 1 sene olmadı. Başlarda 200'e yakın fps alırken şuan oyunu oynayamıyorum. Minyonlar gelince fps 5'e kadar düşüyor. Genel olarak laptop performansı düştü.

Bir de şunu söyleyeyim. Fan çok dengesiz çalışıyor. Aşırı ses çıkartıyor. Eskiden ısınırdı fakat şuan herhangi bir ısınma da söz konusu değil. Laptop ısınacak kadar performans göstermiyor orası da ayrı mesele.

• quote:

Orijinalden alıntı: YücelOnline

Arkadaşlar bana da çözüm bulun pls. Laptop daha yeni 1 sene olmadı. Başlarda 200'e yakın fps alırken şuan oyunu oynayamıyorum. Minyonlar gelince fps 5'e kadar düşüyor. Genel olarak laptop performansı düştü.

Bir de şunu söyleyeyim. Fan çok dengesiz çalışıyor. Aşırı ses çıkartıyor. Eskiden ısınırdı fakat şuan herhangi bir ısınma da söz konusu değil. Laptop ısınacak kadar performans göstermiyor orası da ayrı mesele.

Fanı açıp temizlemeyi denedin mi dostum?
  • Legendâry kullanıcısına yanıt
    Hocam garantisi olduğu için açmadım içini. Garantiye göndercem fakat laptop üzerinden ders çalışıyorum 1 aydan aşağı gelmez. Kesin sorun sizce fanda mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: YücelOnline

Hocam garantisi olduğu için açmadım içini. Garantiye göndercem fakat laptop üzerinden ders çalışıyorum 1 aydan aşağı gelmez. Kesin sorun sizce fanda mı?

Benim fanın içi toz dolmuştu, yarım saat uğraştım iyice temizlemek için. Asıl sorun ısınmadan kaynaklı. İşlemci ısındığı için tam performansı veremiyor ve sürekli takılıyor. Ben öncelikle kasayı açıp fanı bir güzel temizledim. Sonra SSD alıp sistemi ve oyunu SSD'nin içine kurup performansı arttırdım. Birde ısınma sorunu için kaliteli bir soğutucu aldım. Ben böyle çözdüm dostum.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.