Şimdi Ara

Foxconn kendi markasıyla ekran kartı üretimine son veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Endüstri devi pek çok firma adına komponent üreten Tayvanlı donanım devi Foxconn, kendi markasıyla devam ettiği ekran kartı üretimini durduruyor. Asus, Gigabyte ve MSI gibi isimlere rakip olmak amacıyla yola çıkan Foxconn, bu hedefini gerçekleştirmekte sıkıntılar yaşayınca kendi markasıyla ekran kartı üretimini sonlandırıp OEM çalışmalarına ağırlık vereceği belirtiliyor.

Küresel ekonomik kriz ile birlikte operasyonlarında yeniden yapılandırmaya giden Foxconn'un, kanal çalışmalarını sürdüren Kanal Servis Bölümü'ndeki 9000 çalışanını OEM operasyonlarına kaydırdığı bildirilmekte. OEM operasyonlarına kaydırılan çalışan sayısının fazla olması Foxconn'un kendi markasıyla anakart üretimine son vereceği iddiasını gündeme getiriyor.

• hiç duymamıştım foxconn ekran kartını.
    sağlam anakart yapıyorlar ve bende anakartlarını kullanmaktayım.
    şimdi anakart işine ve oem çalışmalarına hız verir ve ortaya daha başarılı bileşenler çıkarabilir
  • Yazık olmuş. Şu kriz de bitmedi gitti ya. İnşallah anakart üretimini durdurmazlar. Foxconn anakartların ASUS, GIGABYTE kadar olmasa da anakart piyasasında bir yeri var, f/p ürünleri var. Anakart üretimini durdururlarsa çok yazık olur.
  • zamanlada anakart üretimini durdurmasınlar???
  • Foxconn Intel dahil bir çok oem üreticisi ve MNC ler için Anakart üretiyor ve bildiğim kadarı ile de üretim kapasite sıkıntıları çekiyordu. bu yüzden OEM üretimine ağırlık verebilmek için böyle bir yol izlemiştir.
  • krizle alakası olduğunu sanmıyorum , yatırımları başka tarafa çekiyorlar . sony nin amerikada ki televizyon fabrikasını satın aldılar... belki de bekledikleri başarıyı yakalayamadıkları için kapatıyorlardır...
  • basit ve ucuz bileşenler kullanırsa rakip'in tabi r'si olamaz extreme anakartları iyi sadece
  • Alla alla, hangi markanın giriş seviyesinde kullanılan malzeme kaliteli? Bi söylede onu kullanalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.