Şimdi Ara

Fotograflarla Avrupadan arabalar(11 ülkeden arabalar) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
2
Favori
64.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gercekten mukkemmel bir calısma olmus yıllarca yorum alır bu calısma ben yeni gordum 3sene olmus ellerine saglık
  • Teşekkürler
  • evet ne kadar çok motor kullanan varsa mezarlıkları daha büyük olur....
  • güzel paylaşım olmuş
  • Konu başliğina ne kadar uygun bilmiyorum ama bende Amerika'da(Miami) çektiğim birkaç resmi koyayim.
     Fotograflarla Avrupadan arabalar(11 ülkeden arabalar)
    PLAKAYA DİKKAT !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChymerA -- 9 Nisan 2009; 12:20:16 >

• 33 OZ 333 hımm
  • Harika
  • gercekten cok güzel gezmişssin ve özel ve güzel bir çalısmada yapmıssın avrupa tur güzel gecmiş herkese nasip olmaz azda olsa avrupayı gezmiş kadar olduk tşkrlrrr...
  • Ne kadar gariban yaşadıgımızı hatırlatıyor kendi içimizde mutluyuz oysa ki.
  • hocam ellerine sağlık,gerçekten zahmetli ama güzel çalışma olmuş....
  • Bazı arkadaşlar Avrupa çok medeni ama biz değiliz gibisinden yazılar yazmış. Çok temiz falan diye, onlar için bir Paris anımı anlatayım...
    Sene 1999 ve Ağustos ayı..
    Ailem ile Paris'teyiz. Ama ne görürsün işlek ve önemli caddelerin ara sokaklarında(tabii örnekler çoğaltılabilir) affedersiniz evcil hayvan dışkıları. Az buzda değil, sokak boyunca 10-20 metrede bir bu iğrençlik. Bir sokakta 5-6 defa buna şahit oluyorduk.

Birde otopark konusu var. Gözlerimle şahit oldum. Bir oto caddeye giriyor. Bir sürü oto park halinde. Yeni gelen bu oto ise yarım arabalık boş bir yer buluyor ve bir öndeki otoya, bir de arkadaki otoya çarparak yer yaratıp park ediyor.

Saygılar
  • 33 OZ 333 diye bir plaka yok tramerden de baktım trafiktende
  • Çok güzel bir çalışma olmuş.Ellerinize sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: can bora

Fotoğraflar çok güzel. Gezip gördüğün yerler çok güzel. Herkese de nasip olmaz bu tür turlar. Avrupa turu yapmışsın resmen.
    Almanya, Lüxemburg vs... Fotoğraflarını koyduğun her yerde çok lüx, çok pahalı arabalar görmüşsün. Hepsi birbirinden güzel...
    Benim merak ettiğim Veyron' un içi veya Ferrari' nin karizması değil.
    -O gezdiğin yerlerde esas hoşuna giden bmwler, mercedesler ya da diğer arabalar mıydı, yoksa sokakların, caddelerin insanı rahatlatan bir temizlik duygusu ve kelimelerle anlatılamayacak düzeyde ferahlık veren bir düzen içinde olmasımıydı seni hayran bırakan?
    Özenmek yerine biraz da hayata geçirsek.
    -Bir tane çöp yok avrupada, diyip ertesi gün burnumuzu sildiğimiz mendili arabayı kirletmesin diye dışarı atmasak...
    -Yolda yürürken gördüğümüz bir naylon poşeti en yakında ki çöpe götürüp bıraksak...
    -Yolda giderken içtiğimiz sigaranın külünü dışarı savurmasak. Ve hatta ve hatta size zarardan ve öldüğünüzde yakınlarınıza acıdan başka birşey getirmeyecek olan şu zehiri içmesek...
    -Arabamıza bindiğimizde, o kadar inceleyip güvenlik donanımlarına para saydığımız otomobilde, emniyet kemerlerini her zaman taksak. Takmayanı uyarsak...
    -Karşıdan karşıya geçen birine hakaretler saymak yerine sakince beklesek. Ve çok özenilen korna çalmama alışkanlığını biraz da uygulamayı akıl etsek...
    -Yolda yürürken yola tüküren ya da elindeki çöpü pervasızca atan birini gördüğümüzde tepki göstersek...
    -Avrupa' nın sıkı kurallarına ağzımızın suyu akarken devletimizin çıkardığı her yasaya hakaretlerle tepki göstermesek...
    -Polislerimize biraz saygı göstersek...
    -Trafik beş dakika durduğunda sesimiz kısılana kadar bağırmak ve bir şeritten diğerine geçerek ilerlediğimizi sanmak yerine asla ve asla kuralları bozmasak...
    -Makas atmak gibi, yazarken bile insanı rahatsız eden saçma, gereksiz ve sadece ve sadece sorunlu insanların yapacağı davranışlardan uzak dursak...
    -Sürücüler olarak yayalara, yayalar olarak sürücülere saygı göstersek...
    -Hiçbir kuralı hiçbir zaman aksatmasak...
    -Hiçkimseye saygısızca hareketler yapmasak...
    -Sadece kendimizin haklı olduğunu varsayaktan vazgeçsek...
    -Ve en önemlisi de, kurallara uymamayı bir üstünlük olarak görmekten acilen vazgeçip, aslında böyle düşünen insanların aşağılık olduklarını hatırlatsak.
    - 200km.' yle radardan geçtim kimse durdurmadı diyen yada, emniyet kemeri ikazını metalle hallettim diyen bir adamın hava atmasını değil yaptığından dolayı utanmasını sağlasak...
    Eminim lüx arabalara ihtiyaç duymadan da o kadar hoş ve insanı rahatlatan bir yaşama alanı oluşturabiliriz. İyi niyetli olmak yeterli.
    ---Kim yapıyor ki ben de yapayım demeyelim. Düzgün davrananlar olarak sayımızı arttıralım ki,
    davranmayanlar utansın. En azından ben bundan sonra bu saydıklarıma daha fazla dikkat
    edeceğim. Siz de bu lafı kendi kendinize ifade edin. Bilgisayarının başında "Türkiye burası,
    bunlar hayal" diyenleri bir gün utandıralım. Bunun için yarından işe başlayalım...Saygılar ----

• hocam Fransa da Bourgogne bolgesine gelmissiniz 21 plakadan tanidim, benim yasadigim sehir Dijon , gerci 2006 da gelmissiniz. keske haberim olsaydi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fubo -- 21 Aralık 2009; 17:00:27 >
  • biraz hortlak olacak ama,
    konu çok güzel, arkadaşımız bir çok kişinin yapmayı istediği gezileri yapmış, buna ek olarak çok güzel fotograflarda çekmiş.

Tebrik ediyorum arkadaşı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ireyal -- 28 Temmuz 2010; 17:17:30 >
  • ELİNE EMEĞİNE SAĞLIK PAYLAŞIM NEYMİŞ GÖRÜN
  • Europe Carss :D Hepsi birbirinden güzeldi, otobüs-minübus derdi olmaması güzel. Almanya beklediğim gibi hakkını veriyor, araba tutkunları için ideal bi ülke
  • harika çalışma usta.bravo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eveready

Polis otomobillerinin markası yerine şu detaya takıldığınızda ve takdir ettiğinizde, o zaman bu ülkelere benzeme yolunda ciddi adım atarız diye düşünüyorum:

haklısınız ben abime bile kemer taktırtamıyorum nasıl yapacağız artık sonuçta bu araba kazaya hazırlıklı olmak lazım
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.