Şimdi Ara

Fotograflarla Avrupadan arabalar(11 ülkeden arabalar) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
2
Favori
64.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bi kere belçikaya gittim. Anwerp e. Gece 23:00 falan. Yayalara kırmızı yanıyor, ve ufukta hiç araba yok. Ama yayalar bekliyor. Siz isterseniz enayi diyin, ben medeni derim.
    ben istanbuldan kalma alışkanlıkla kırmızı yansa bile yola atlıyodum, bütün arabalar frene basıyorlar. Hatta 50 metre ötedeki bile(nedense). Rezil oluyodum. fakat ne bir korna, ne de bir bağrış. Sonra dikkat etmeye basladım. Karşıdan karşıya kırmızı ışıkta geçen varsa, kesin göçmendir orda.
    Herkes bisiklet kullanıyor. İnanılmaz. Bisiklet yolları var kaldırım kenarında. Bi kadın gördüm, ön selede bir bebek, arka selede diğer bir çocuk. Çok da usta kullanıyor. Vay be dedim.
    Toplu taşıma ve raylı sistemlerin ne kadar gelişmiş olduğunu anlatmaya gerek yok.
    Bu arada taksiciler çok kibar ve bilgili. bindiğim taksiler hep mercedes ti. Bizim memlekette mercedes e binen kendini sadrazamın sol şeyi sanıyor.
  • bizim polisler reno 12 ile bunlar 2007 bmw ile
  • saolasın yaw sayende dunyayı gezdık vlla cok guzel emegıne saglık ..
  • güzel konu imzandan buldum konu hortladı sayemde
  • Ben de yeni gördüm konuyu ama çok güzel olmuş, emeğine sağlık

Ben de Almanya ve Hollanda'ya gitmiştim, Amsterdam'da şehir merkezi için çok temiz olduğunu söyleyemeyeceğim (yine de bizden daha temiz) ama diğer yerler gerçekten çok temiz ve bakımlı. Almanya'da bir kasabada kalmıştık, inanın yollardaki ve kaldırımlardaki işçiliği burada ancak evlerde görebilirsiniz, adamlar öyle düzgün kaldırım yapmışlarki sanki sanal ortamdasınız. Ayrıca Almanya'da şöyle bir olay gördüm;

kasabada panayır vardı ve bu nedenle bir döner kavşakta özellikle iki yönden konvoy şeklinde sürekli araçlar geliyordu, 15-20 dakika orada bekledim araçlar sıra ile geçiyorlardı, sadece bir kere bir araç sırayı bozdu (o da kesin Türk'tür )

• tabi otomobil bolumu oldugu ıcın agırlıklı olarak motorlu araclar hakkında konusuorz ama su sokakların temizliiğine bakın beyler.Herseyi acıklıor zaten.İnsanlar kendılerıne de etrafındakilerine de cevresine de duyarlı ve saygılı
  • paylaşım için tşk
    Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

öncelikle arkdaşım süper çalışma olmuş. çok düşüncelisin paylaşımından dolayı..

Walla o da bişey mi? Ben Avrupa'ya geldikten sonraki ilk arba kornasını 1 ay 21 gün sonra duydum. Hatta duyunca aaa korna diye şaşırdım valla
    Yazık bizim ülkemizdeki insanlara çektikleri sıkıntı, stres, karmaşa vs vs. Ve bir de avrupada trafikte herkes güleryüzlü, hpşgörülü, saygılı. Yayaların çok inanılmaz bir üstünlüğü var.

yunanlılar bize benzer biraz modifiye tutkuları ordan olsa gerek... ikinci olarak avrupada nüfus genelde yaşlı olduğu için herkes çok sabırlı ve olgun.. almanlar bmw oğlu bmw ye biniyor. doğru dürüst mercedes bile yok hoşuma gittii:) (bmw&galatasary süper ikili) bu ikiliyi değişmem hiçbişeye.. tıpkı ferrari yerine porche yi beğendiğim gibi.. almanyada polisler dahi bmw ye binerken hala 15-20 milyarlık bmw alana "ne para var be adamda" diye saçma sapan dşüncelere sahip arkdaşlarımızı yetiştirmeye çalışıyoruz.. lafım kimseye değil burdaki..

medeniyet güzel bmwler porsche ler güzel herşey güzel.. yaşanacak yer.. bazen diyorum bu kadar rahat olsam trafik yaşadığpım şehir insanlar düzgün olsa acaba rahat batar mıki? ne de olsa yıllar yılı hep mücadeleyle geçiyor türk milletinin hayatı.. neyse herkese iyi akşamlar..

• ingiLterede kaLdığımda iLk günLer $una çok $a$ırmı$tım ..
    otobüsten inerken $oföre günaydın inerkende te$ekkür ederim deniLiyor..
    ben way be demi$tim, biz bizim $oförLere desek nası bi$i oLurdu

birde orda yoLum hastaneye dü$mü$tü devLet hastanesine ..
    içeri bir girdim, çok önemLi bir adammı$ım gibi herkes güLüseyerek ho$geLdiniz faLan neyiniz var diye soruyor..
    kesin turist oLDuğumu anLadıLar bana öyLE yapıyorLar diye dü$ündüm, ama yerLi haLka da aynı davranıyorLar
    bizim burda ağızLarından cımbızLa Laf aLıyoruz .. en azından benim denk geLdikLerim böyLe
    medeniyet uLan diyesi geLiyor insanın ister istemez ..
  • Vallaha resmen Avrupa turu yaptık sayende bi kokusunu alamadım oraların yoksa kendimi orada sanacaktım resimlere bakarken, gerçekten çok düzenli ve gelişmişler kutlamaktan ve darısı başımıza demekten başka bişey gelmez elimizden, çok teşekkürler..
  • Son zamanların en yararlı hortu olmuş gerçekten görmemişim bu zamana kadar. Çok güzel bir çalışma olmuş.
  • Eski konu olmasına rağmen konuyu hortlatan arkadaşa tşk ediyorum.İyi geldi.Güzel resimler ve güzel bilgiler bu kadar zahmete ve konuyu açan arkadaşı da tebrik ettim.

Tigra sahibi olarak tigra ile ilgili msg gördüm ve güldüm maalesef bizim ülkemize özgü birşey sanırım.Onu bırakın biz çamur atmayı da çok severiz.Hatta bizde bir ara mercedes e200 pezevenk arabası da denmişti.Ama son 2 senedir Tigraya biniyorum.Şimdiye kadar hiç olumsuz bir olay yaşamadım.Sanırım unutuldu bazı şeyler Hatta yanıma gelen ve soru soran çok oluyor satıyormusun diye

• Madem konu hortlamış bunlarda benden olsun flash diski bulursam daha bolca koyarım farklı yerlerden

Fotograflarla Avrupadan arabalar(11 ülkeden arabalar)

• Resimler için teşekkür ederim keyif aldım hepsine bakarken...

turuncu renkte çektiğin motosiklet kawasaki z1000 ve siyah renginde acil satılık diyoruz dileyen PM den ulaşsın

• gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş ellerinize sağlık...
  • vallahi cok guzel olmus eline saglik

su alman polislerini cekmissinya, bizde olsaydi direk icerideydin haberin ola
  • Millet nelere binerken biz nelere biniyoruz,adamların ayak takımlarınınbindiği arabalara bizim burda bir devlet memuru ıkına sıkına emekliliğine doğru anca biniyor yazık bu ülkeyi adam edemeyenlere...Hadi arabalar ucuzladı diyelim,benzin,mazot ne olacak?
  • almanyadaki bmw ye binen polisler emniyet kemeri takıyorlar.....inşallah bi gün bizim polisimizide bmw ye binerken görürüz
    bu arada konu eski ama açan arkadaşa teşekkürler
  • Yaptığın bu güzel geziyi bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederim.Sayende gezmiş kadar olduk.Avrupa gezisi fotoğraflarına da baktım onlar da çok hoş olmuş. Ufkumuz açıldı diyebilirim.

Şimdi bu araba fotoğraflarına bakınca aklıma şu soru geldi:

Eğer onlar arabaya biniyorsa biz neye biniyoruz, biz arabaya biniyorsak onlar neye biniyor? :D
  • emegine saglık
    almanyada polis olmak varmış
  • bu kadar emeğe teşekkür edilir
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.