Şimdi Ara

Fotoğrafları Yorumlamanızı İsterim :)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, bayramı fırsat bilerek 1 haftalık tatile çıktım. Bartın-Amasra ve Avşa Adası'na gittim. Birkaç fotoğraf çektim ve ps'ta nik collection ile düzenlemeler yaptım. Fotoğrafları yorumlarsanız, eksik konuları söylerseniz memnun olurum :)

Albüm için;
    https://www.flickr.com/photos/110447016@N08/sets/72157646186578311/

• güzell
  • başarılı. Güneşe odaklanmaktan vazgeç bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: ze_mahşer

güzell

Teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: Malcom Y

başarılı. Güneşe odaklanmaktan vazgeç bence

Sensöre zarar verebileceğini biliyorum. Ancak güneş batarken veya, bulutların arasındayken çekim yapıyorum. Ve şipşak çekmeye özen gösteriyorum :) Görüşünüz ve öneriniz için teşekkür ederim
  • ışık patlamaları fotoğrafı fotoğraf olmaktan çıkarır.güneşi karşına alarak fotoğraf çekme.ayrıca ilk etapta 3.parti efekt programları yerine kompozisyon ve teknik daha yararlı olur.
  • Daha az güneş odaklı resimler görmek dileğiyle.
  • Güzel fotolar fakat gözümü güneş aldı. Çok odaklanmışsın güneşe hocam. İnternette farklı fikirler için fotoğrafçılık sitelerini gezebilirsin.
  • gayet başarılı
  • Gerçekten güzel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten güzel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gayet başarılı
  • Yorumlarınız için herkese teşekkür ederim :) güneşe odaklama konusuna gelince öyle birşey yapmıyorum sensöre zarar vereceği için :) Sadece parlak alanları arttırıyorum düzenlerken buda güneşe odaklamış gibi gösterebilir. Yapma etme demek yerine şu sebepten dolayı şunu yapmayabilirsin demek daha doğru olur. Teşekkür ederim
  • M_Furkan kullanıcısına yanıt
    resimler güzel.. bartına nerdeyse her yaz giderim amasra cennet desem yeri ancak bu hafta avşa adasına gitmeyi planlıyorum bi pansiyon buldum denize sıfır hatta denizin içinde resmen çok hoşumuza gitti ailecek bir hafta planlıyorum gayette hesaplı geldi.. ancak sormak istediğim bi kaç şey var cevaplarsan memnun olurum..

denizi nasıl çocukların gireileceği düzeydemi yoksa dalgalı ve birden derinleşen bi yapıda mı.. bir diğeri feribotla araç geçişi var sanırım adada araç sorun oluyormu.. yani gitmeye değermi.. salı yada çarşamba yola çıkmayı planlıyoruz nasipse.. şimdiden saolasın...
  • Cok basarılı bence .

Fotograflarda photoshop ile renklerle oynadınız mı ?
  • Bence fotolar ya çok karanlık yada çok aydınlık az rütuşla iş yapabilcek güzel kompozisyonlar yaratmalısın.
  • gerçekten başarılı bir çalısma olmus
  • @öcüü..
    Öncelikle teşekkürler :) Bense her yaz Avşa'ya giderim. Ancak merkezde kalmam. Yiğitler Köyü var orada kalıyorum her zaman. Birkaç metre civarında marketleri bakkalları nargile salonları fırınlar kısaca gerekli olan herşey var. Deniz ise 10 metre önünde :) Merkeze gitmeye gerek duyulmuyor sadece akşam eğlence için gidiyorum. Ben bu yaz ilk kez Amasraya gittim ancak maalesef beğenmedim. 1 gün durmadan Avşa'ya doğru yol aldık :) Araç park problemi köylerde hiç olmaz. Merkezde ise sadece haziran - temmuz aylarında problem olur. Denize girecekseniz Altınkum'u öneririm. Deniz hırçın olursa, adanın diğer bir bölgesine giderseniz denizin çarşaf gibi olduğunu göreceksiniz. Araçla gidiyorsunuz anladığım kadarıyla, 2. vitese geçme gereği bile duymayacaksınız :) Birden derinleşen bir yapıda değil. Son olarak bu zamanlarda orada aktivite nasıl bilmiyorum memnun kalıp kalmayacağınıza söz veremem. Ancak temmuz - ağustos aylarında gidecek olursanız kesinlikle mumnun kalacağınıza eminim :) Yinede denemekte fayda var. Her zaman dediğim şey, "memnun kalmasamda nasıl biryer olduğunu artık biliyorum" :) Sormak istediğiniz başka birşey varsa yardımcı olabilirim.

@Alierent
    Teşekkür ederim :) raw dosyaları (nef) ViewNX2 programı ile hafif bir keskinlik verdim ve ardından ps cs6'da nik collection ile doygunluk verdim.

@zoombie07
    Öneriniz için teşekkürler. :)

@gülcin.oz
    Teşekkür ederim :)
  • M_Furkan kullanıcısına yanıt
    hocam bilgiler için teşekkürler oldukça aydınlatıcı.. ben evliyim gece hayatı bize göre değil öyle bi beklenti yok zaten

tek istediğimiz denize girmek mangal yakmak akşam sessiz sakin deniz kenarinda oturmak sohbet etmek.. evet aracımla gideceğim..

yiğitler köyü dediğiniz adanın başka bi yakası anlaşılan orda deniz nasıl kaldığınız yerle arası ( denizin arası ) 10m mi yani... asıl merakım bu mevsimde sizce havası nasıldır soğukmudur denize girilebilirmi.. birde yiğitler köyde nerde kaldınız memnun oldunuz mu... çok soru oldu kusura kalma lütfen
  • Hocam bence gayet iyi kareler yakalamışsınız masaüstü resmi olarak bile kullanabilirim bazılarını.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.