DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Fotoğraflar Hafıza kartında ama göremiyorum acil yardım!!!
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
53
Cevap
2
Favori
189.920
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Fotoğraflar Hafıza kartında ama göremiyorum acil yardım!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      271 Mesaj
      18 Temmuz 2008 03:05:19
      arkadaşlar casio marka makinamla fotograf çekimimi bitirdikten sonra 1 GB olan SD kartımı pc ye taktım fotoğrafları bilgisayara aktaracaktım.
      SD kartta fotoğrafları gördüm bilgisayara attım sonra kartı makinadan çıkardım.
      bilgisayardaki klasörde fotoğraflar görünmüyor kartı tekrar taktım onun içinde de fotograflar görünmüyor
      kartı makinaya takıyorum orda da fotolar görünmüyor bu seferde hafıza dolu diyor
      hafıza kartının 1 gb lik kısmı dolu olarak görünüyor ama içinde hiç birşey yok.
      bu fotoğraflara ulaşmam için bana nasıl bi yöntem önerirsiniz acil yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar...

• Yüzbaşı
      271 Mesaj
      18 Temmuz 2008 03:13:11
      arkadaşlar şimdi bi işlem yapınca gördüm dosyalar FILE0001.CHK FILE0002.CHK FILE0003.CHK ... diye sıralanıyordu. diğer resimler için de geçerli bu yani dosyaların ismi türü değişmiş ve görünmüyor.
      bu sorunu halledersek sevinirim

• Yarbay
      4137 Mesaj
      18 Temmuz 2008 03:15:04
      VİRÜS gibi geldi bana, Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm > Gizli Dosya ve klasörleri Göster'i seçiniz ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) tiki kaldır, ikazları geç vs.. bak bakalım o aradığın dosyalar gizli halde duruyor mu?

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."
    • Yüzbaşı
      271 Mesaj
      18 Temmuz 2008 03:58:04
      [ÇÖZÜLDÜ]

nihat35 dediğini yaptım gizli bi klasör buldum içinde de benim dedigim .CFK uzantılı dosyalar vardı bunu JPG uzantılı hala getirince resimlerim göründü.

NOT:

uzantıları tek tek değiştirmek yerine vindowsu kullandım programsız :)

başlat > çalıştır > cmd [enter]

İlgili klasöre gelebilmek için konsol içine;

cd C:\Program Files\pcdekidosyayolunuyazın [enter]

Tüm xxx uzantılarını yyy yapmak için yine konsol içine;

ren *.xxx *.yyy [enter]

klasördeki dosyaların uzantıları hepsi değişiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.D.K -- 18 Temmuz 2008; 3:59:13 >

• Er
      2 Mesaj
      18 Kasım 2010 09:45:41
      arkadaşlar dosya yolunu yazın demişsiniz dosya yolu nedir?

• Er
      2 Mesaj
      18 Kasım 2010 09:51:30
      arkadaşlar benim telefonumda tüm herşey görünüyordu daha sonra ben telefonumun hafıza kartını bilgisayara taktım klasörler açılmadı sonra da bilgisayardan çıkarıp telefona taktım ama klasörler yerine başka şeyler çıktı onları açıncada "dosya biçimi desteklenmiyor" yazısı çıktı bu sorunun çözümünü bilen varsa cevap yazsın lütfen. aksi takdirde tüm kayıtlı şeyler gidicektir.

• Er
      2 Mesaj
      23 Kasım 2010 16:13:32
      bir kaç hafta önce pc de virüs vardı telefon kartımdaki flash belleğimdeki bütün dosyaları exe uzantılı yaptı pc de dosyalar gözükmüyordu.format attım biçimlendirdim fln sorunu çözdüm ama fotoğraf makinesinin kartını bi arkadaşım pc sine taktı resimleri aldı geçen gün bende taktım ama virüs programı virüs bulundu kaldırıldı dedi.Şimdi fotoğraf makinesinin kartı dolu gözüküyor fotoğraf makinesinde resimler çıkıyor ama hiç bi pc de gözükmüyor.NASIL ÇÖZEBİLİRİM ACİL YARDIM!!!

• Er
      1 Mesaj
      28 Ekim 2011 23:51:03
      arkadaşlar ben de casio marka exilim fotoğraf makinesini kullanıyorum aynı sorun bende de var.klasör seçeneklerinden gizli dosyaların gösterimi açık ama ortada resimler yok. recyler diye bir dosya var o da boş. nasıl ortaya çıkarıcam bu fotoğrafları bilen lütfen bir yardım etsin

• Er
      2 Mesaj
      16 Aralık 2011 23:06:32
      merhaba arkadaslar benı hafıza kartım telefona taklı ıken herseyı goruyor ama kartı pc ye taktıgımda bazı verileri goremıyorum yardım edebılecek arkadaslara sımdıkten tesekurler

• Yarbay
      2406 Mesaj
      16 Aralık 2011 23:10:58
      quote:

Orijinalden alıntı: korsan2156

merhaba arkadaslar benı hafıza kartım telefona taklı ıken herseyı goruyor ama kartı pc ye taktıgımda bazı verileri goremıyorum yardım edebılecek arkadaslara sımdıkten tesekurler

klasör seçeneklerinden gizli dosya ve klasörleri göster tikini tıkla. Az aşa in korunan dosya ve klasörleri göster tikinide işaretle dene bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

zalman z11, fsp epsilon 600w 80plus,MSI 760gm-e51, FX6100 3.3ghz, ASUS GTX660, kingston 8gb,corsair force 120gb sata3 SSD, WD500gb 16mb 7200rpm, 21.5 inch grundig
    • Er
      2 Mesaj
      17 Aralık 2011 22:07:43
      çok saolun dedıgınızı yaptım oldu problemım cozuldu tesekurler

• Yarbay
      2406 Mesaj
      17 Aralık 2011 22:19:09
      quote:

Orijinalden alıntı: korsan2156

çok saolun dedıgınızı yaptım oldu problemım cozuldu tesekurler

nedemek sevindim sorununun çözüldüğüne.
      Ama arasıra telin hafıza kartını boşalt biçimlendir hem telefon verimi artar hem butür sıkıntılarla karşılaşmazsın

zalman z11, fsp epsilon 600w 80plus,MSI 760gm-e51, FX6100 3.3ghz, ASUS GTX660, kingston 8gb,corsair force 120gb sata3 SSD, WD500gb 16mb 7200rpm, 21.5 inch grundig
    • Yarbay
      16767 Mesaj
      09 Ocak 2012 10:05:23
      arkadaşın e71indede aynı sorun oldu

evet korunan dosyaları göster yaptık oldu

bilgisayarda görünüyor

ama telefonda nasıl görünür hale getireceğiz acaba

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
    • Binbaşı
      1354 Mesaj
      09 Ocak 2012 12:03:09
      quote:

Orijinalden alıntı: A.D.K

[ÇÖZÜLDÜ]

nihat35 dediğini yaptım gizli bi klasör buldum içinde de benim dedigim .CFK uzantılı dosyalar vardı bunu JPG uzantılı hala getirince resimlerim göründü.

NOT:

uzantıları tek tek değiştirmek yerine vindowsu kullandım programsız :)

başlat > çalıştır > cmd [enter]

İlgili klasöre gelebilmek için konsol içine;

cd C:\Program Files\pcdekidosyayolunuyazın [enter]

Tüm xxx uzantılarını yyy yapmak için yine konsol içine;

ren *.xxx *.yyy [enter]

klasördeki dosyaların uzantıları hepsi değişiyor...

bunu arıyordum.. Eyvallah

Kimi gittiği yeri mutlu eder, kimi terkettiği yeri..
    • Er
      3 Mesaj
      14 Ocak 2012 15:55:19
      hafıza kartımı dijital fotoğraf makinem görüyor fotoğraflar onda çıkıyor fakat pc ye takktığımda içinde hiçbir dosya görünmüyor..... seçeneklerden gizli dosyaları göster diyorum onun dışında hiç bir eklenti yok.... acil yardımmmmmm lütfennnnnn......

seçenkler kısmında da sadece uzantıyı göster/gizle birde gizli dosyaları göster/gizle var başkada birşey yok....

bilgisayrım xp lütfen yardımm edin banaa bugün açmam gerekiyor bunlarıı :(

• Er
      3 Mesaj
      14 Ocak 2012 16:20:57
      Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir.

• Er
      3 Mesaj
      14 Ocak 2012 16:25:28
      quote:

Orijinalden alıntı: nihat35nihat

VİRÜS gibi geldi bana, Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm > Gizli Dosya ve klasörleri Göster'i seçiniz ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) tiki kaldır, ikazları geç vs.. bak bakalım o aradığın dosyalar gizli halde duruyor mu?

çoooooooook teşekkür ederimmmmmmmmmm gözümün önünde duruyormuş paylaşımın görmemişim çok saollll yardımın için çok işime yaradı artık açabiliyorum teşekkürler :) :)

• Onbaşı
      36 Mesaj
      18 Ocak 2012 17:23:07
      quote:

Orijinalden alıntı: KEREM04283

Alıntıları Göster

klasör seçeneklerinden gizli dosya ve klasörleri göster tikini tıkla. Az aşa in korunan dosya ve klasörleri göster tikinide işaretle dene bakalım

Çokk teşekkürler, dediğiniz gibi yaptım oldu, harikasınız...

• Er
      1 Mesaj
      25 Ocak 2012 20:18:37
      ya arkdaşlar bendede sony cybershot var . fotoğraflar makinede görürken bilgisayarda görünmüyor .yardımcı olursanız iyi olur

• Binbaşı
      1013 Mesaj
      22 Şubat 2012 14:27:17
      bu forumu seviyorum :)))

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.