Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Fotoğrafçının hakları.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
11
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Giriş
    109 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba. Uzatmadan konuya giriyorum, herhangi bir kamuya açık bir etkinlikte/herhangi bir caddede bir insanın ya da bir çok insanın aynı karede olduğu bir fotoğraftaki bir kişi, bir gün birisi "bu fotoğraftaki kişi benim bu fotoğrafı siler misin" diye karşımıza çıksa, bu durumda fotorğafçının hakkı nedir, fotorğafta görünen kişinin hakkı nedir? Bu konuda "gerçek" bilgiye sahip olanlar var mıdır?

|
    |

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

Onu bunu bilmem de forumda fuji markasını eleştirirsen üyeliğini engellerler sorgusuz sualsiz, bunu gördüm bunu bilirim...

sanalpazar ile de anlaşaması var donanımhaber in, sanalpazar ın da y.içi kargo ile anlaşması var, y.içi kargo ürününüzü parçalasa da getirip kafanıza atsa da bence onu da burada yazmayın, ne olur ne olmaz, tam bir despotluk yaşıyoruz bu aralar
    |
    |

İzin almadan benim fotoğrafımı çekip onu kafana göre istediğin ortamlarda kullanamazsın.
    Görürsem şikayet ederim, kaldırtırım.

Senin yapacağın en iyi şey benim yüzüme mozaik eklemek olur
    |
    |
    esclamazione kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: esclamazione

Arkadaşlar merhaba. Uzatmadan konuya giriyorum, herhangi bir kamuya açık bir etkinlikte/herhangi bir caddede bir insanın ya da bir çok insanın aynı karede olduğu bir fotoğraftaki bir kişi, bir gün birisi "bu fotoğraftaki kişi benim bu fotoğrafı siler misin" diye karşımıza çıksa, bu durumda fotorğafçının hakkı nedir, fotorğafta görünen kişinin hakkı nedir? Bu konuda "gerçek" bilgiye sahip olanlar var mıdır?

Yasal olarak kimsenin toplumsal alanlarda çekilen fotoğrafları engelleme hakkı yoktur. Kimse hak iddia edemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 11 Aralık 2013; 14:02:52 >
    |
    |
    Bahsedilenler: SebastianTR
  • Yarbay
    2772 Mesaj

Çek sana kimse çekme demiyor ki...
    Sen benim iznim olmadan benim fotoğrafımı çekip sağda solda yayınlayamazsın.
    Tabi ben şikayetçi olduğum müddetçe.
    |
    |
    madmax50 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: SebastianTR

Laf olsun diye yorum yapıyorsun, adam ciddi bir soru sormus . Sen burda gelmiş ben izin vermem şikâyetçi olurum diyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    2772 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

quote:

Orijinalden alıntı: SebastianTR

Laf olsun diye yorum yapıyorsun, adam ciddi bir soru sormus . Sen burda gelmiş ben izin vermem şikâyetçi olurum diyorsun.

Şaka yaptığını düşünüyorum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: esclamazione

Bir ara ben koymuştum üst başlıkta sabitlenmişti ama şimdi nerelerde bilmiyorum...

Burda fotoğrafçının çekilen çekilmeyen herkesin haklarını bulabilirsin...

http://www.tfsf.org.tr/indir/haklarimiz.pdf

• Yarbay
    10358 Mesaj

Birileri geçenlerde 10-24'le bi hakkımı yemiş
    |
    |
    Zommby kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

http://resim.donanimhaber.com/m_59060803/mpage_1/f_/key_//tm.htm#59060803
    |
    |
  • Sokakta izinsiz çektiğin fotoğrafları hiçbir şekilde kullanamazsın fotoğrafı çekilen kişinin red hakkı vardır ama bu durum kişinin çok az görüldüğü ya da o olmadığı durumlar için geçerli değildir yani sokaktan yürüyen bir kişinin fotoğrafını çekemezsiniz ama Direk geniş açı sokağın fotoğrafını çekebilirsiniz bazı durumlarda buda yasak olabiliyor utandırıcı ya da buna benzer bir aksi durum varsa o fotoğrafda sorun çıkabilir.
    Şu konuda daha detaylıca açıklanmış ben üstün körü geçtim ama kısaca sokakta birinin fotoğrafını çekip onu kullanmak yasal değildir.
    http://resim.donanimhaber.com/m_59060803/mpage_1/f_/key_//tm.htm
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
üniversite
Mobilya Takımları
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.