Şimdi Ara

Fotoğrafçılığa İlk Adım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Uzun zamandan beri içimde bir heves olarak kalan fotoğrafçılık isteğini artık hayata geçirmeyi düşünüyorum.Tabii ki her yeni başlayan gibi benim de bir kaç sorum olacak.
    İlk olarak alınması gereken fotoğraf makinesi. Yaptığım araştırmalara göre şu an için Canon 100D başlangıç için ideal gözüküyor.
    İkinci sorum ise fotoğrafçılık kursuna gidilmeli mi?
    Diğer sorum ise,makineye takılacak olan SD KART seçimi. Bu seçimi etkileyen iki tane faktör var araştırdığıma göre.Okuma hızı ve tabii ki Depolama kapasitesi. Aklımda şu an 64GB 150mb/sn var.
    Ayrıca fotoğraf makinesiyle birlikte alınacak olan lens seçimi. 18-55 ile 18-135 lensleri arasında ne fark vardır? Sorduğum bir kaç kişi 18-135 önerdiler.Lens seçimi ile ilgili ilk sorum hangisini tercih etmem gerektiği ve nedeni. İkincisi ise örnek olarak CANON 100D yanında 18-55 lens ile birlikte geliyor. Fotopazar dan baktığımda 18-135 lens ile birlikte alma opsiyonu var. Ancak kutu açılıyor ve lens değiştiriliyor benim anladığım kadarı ile. Herhangi bir sorun yaşar mıyım bu konu ile ilgili?
    Dediğim gibi pek fazla bilgim yok. Yukarıdaki sorulardan başka bana söylemek istediğiniz / tavsiye ettiğiniz herhangi bir şey varsa her bilgiye açım.
    Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler.

• Kart olayına çok para harcamna gerek yok.

Ben lexar 633x ve samsung evo mikro sd kartlarını kullanıyorum normal sd dönüştürücü ile tabii.
    Video çekenlere 32 - 64
    sadece fotoğraf çekeceklere 8 -16 öneriyorum.

Ve her zaman 1-2 adet yedek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.