Şimdi Ara

Fotoğraf ve Kısa Filmler İçin Kamera Önerisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fotoğraf makineleri veya video kameraları konusunda hiçbir bilgim yok. O yüzden buradan yardım almak istedim. Genelde stock fotoğraflar için ve kısa metrajlı filmlerde kullanılacak bir kamera önerisi istiyorum. Bütçem maksimum 4.000 TL'dir.

Herkese teşekkürler.

• A6000 veya A6300 bakabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A6300 alabilirsin vidyo da olduğu için işin içinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesapsız598

A6300 alabilirsin vidyo da olduğu için işin içinde
    Ancak 4.000 TL üzerinde. :(
  • Aradığınız fiyat bandına en uygun cihaz canon eos m50 video ağırlıklı internetten kısa filmlerine bakabilirsiniz kullanıcıların çektiği. Fotoğraftada oldukça başarılı lensleri sony’e oranla daha ucuz ve ikinci eli daha güçlü. Ef-eos m adaptörü ile tüm ef ve ef-s serisi lensleri kullanabiliyorsunuz. Aynasız olduğu için oldukça hafif ve kullanışlı bir göz atmanızda fayda var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NETHRON

Aradığınız fiyat bandına en uygun cihaz canon eos m50 video ağırlıklı internetten kısa filmlerine bakabilirsiniz kullanıcıların çektiği. Fotoğraftada oldukça başarılı lensleri sony’e oranla daha ucuz ve ikinci eli daha güçlü. Ef-eos m adaptörü ile tüm ef ve ef-s serisi lensleri kullanabiliyorsunuz. Aynasız olduğu için oldukça hafif ve kullanışlı bir göz atmanızda fayda var
    "Nikon D5300 DSLR Kamera + 18-55 AF-S VR II Lens" hakkında ne düşünüyorsunuz? Youtube üzerinden video testlerine baktım gayet hoş gözüktü gözüme. Amazon.com.tr üzerinde 3.000 TL şuanda. Ne düşünüyorsunuz?
  • AgentSilhouette A kullanıcısına yanıt
    Kullanma fırsatım olmadı fakat m50 almadan önce baya araştırmıştım. Dslr bir cihaz ve nikon tarafında o serinin yenileri çıkmayacak diye biliyorum git gide değersizleşmeye başlayacak ikinci eli ölecek karar yinede sizin fotoğraf olarak gayet iyi ama videolarda o kadar başarılı değil diye biliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 18-55 AF-S VR II lensle çok verim alabileceğinizi zannetmiyorum gövdeyi kullanmadım bilemem ama
    açık diyafram bir lens tavsiye ederim ama sony nin de her türlü hakkını verirsiniz
  • quote:

18-55 AF-S VR II lensle çok verim alabileceğinizi zannetmiyorum gövdeyi kullanmadım bilemem ama
    açık diyafram bir lens tavsiye ederim ama sony nin de her türlü hakkını verirsiniz
    Hangi kamerayı öneriyorsunuz peki? Sony'den veya başka markadan.
  • quote:

18-55 AF-S VR II lensle çok verim alabileceğinizi zannetmiyorum gövdeyi kullanmadım bilemem ama
    https://www.amazon.com.tr/dp/B00I9X2KGM/?coliid=I1UFX9MBQADI0P&colid=1S4GT237S4869&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it bunu önerir misiniz?
  • Olympus EM10 Mark 3e bakabilirsiniz, 14-42 EZ lens kitini alabilirsiniz daha sonra birsürü lensten istediğinizi seçersiniz, 4K ve gövde içinden stabilizasyon var.

burayı okumanızı tavsiye ederim:

http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=9210

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akzidenz -- 8 Aralık 2019; 11:7:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AgentSilhouette

Hangi kamerayı öneriyorsunuz peki? Sony'den veya başka markadan.

Alıntıları Göster
    Biz uzun süredir sony kullanıyoruz. Siz hem fotoğraf hem video çekeceğiniz için bütçenizi artırmanız lazım sony için. Farklı markalarda daha uygun fiyatlı bulabilirsiniz olympus fiyat performans olarak güzel.

Sizin bütçe neye yetiyorsa onu alın. Profesyonel şirketler daha çok Sony kullanıyor vidyo için. Ben size Sony A6300 öneriyorum vidyo için. Yanına da şimdilik manuel bir lens alırsını. İkinci el A6300 4bin tl. Manuel lens de 500 e rahat bulursunuz kameranız çok güzel olur bu şekilde. Lens de Pentax 50mm f1.7 olabilir.
  • quote:

Biz uzun süredir sony kullanıyoruz. Siz hem fotoğraf hem video çekeceğiniz için bütçenizi artırmanız lazım sony için. Farklı markalarda daha uygun fiyatlı bulabilirsiniz olympus fiyat performans olarak güzel.

Sizin bütçe neye yetiyorsa onu alın. Profesyonel şirketler daha çok Sony kullanıyor vidyo için. Ben size Sony A6300 öneriyorum vidyo için. Yanına da şimdilik manuel bir lens alırsını. İkinci el A6300 4bin tl. Manuel lens de 500 e rahat bulursunuz kameranız çok güzel olur bu şekilde. Lens de Pentax 50mm f1.7 olabilir.

Alıntıları Göster
    İkinci ele nası güvenebilirim ki? İkinci el konusunda fazlasıyla endişeli bir insanım. Sadece video değil dediğim gibi. Fotoğraf için de kullanacağım. Bana cidden iyi bir öneri yapma imkanınız yok mudur? Maksimum 5.000 TL'ye çıkabilirim.
    imzamdaki konuda
    neden ikinci el
    diye aratıp okumanızı öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • canon 250d
    video için çpok iyi
    stok foto için zayıf
    olur diye düşüyorum
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    https://www.amazon.com.tr/Canon-EOS-250D-Foto%C4%9Fraf-Makinesi/dp/B07QS1PYSB/ref=asc_df_B07QS1PYSB

Peki diğer arkadaşın da dediği gibi Canon 250D hakkında ne düşünüyorsunuz? Üstte linkini de bıraktım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.