Şimdi Ara

FOTOĞRAF MAKİNESİ SATIN ALMA REHBERİ VE ÖN İNCELEMELER (233. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.733
Cevap
21
Favori
1.196.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet üstadlar bende okudum araştırdım ama yine kararsız kaldım makina almak istiyorum evde aile içi çekim dışarıda manzara ve bazen açık alanlarda kendimi çekmek istiyorum samsung sony markaları başka cihazlarını kullandım çok memnunum 400 tl kadar bütçem var
  • Fujifilm FinePix S2980 14MP 18x yada Samsung WB100 16,2 MP 3.0''LCD 26X almak istiyorum. hepsi burada çok uygun makina konusunda çok bilgim yok biraz araştırma yaptım ama yinede karar veremedim. bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Fiyat olarak daha fazla üste çıkamam.

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?CategoryId=248&productId=ftkomfujis2980g
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?CategoryId=248&productId=ftkomsamwb100
  • Arkadaşlar ben de bir makine almak istiyorum. Önce ne marka almalıyım sony-canon arasında hangisi daha iyi. Ya da başka marka tavsiyeniz varmı?
    Çok fazla anlamıyorum.Bende kompakt denen modelden var ondan istemiyorum.Zumu iyi olan, iyi fotoğraf ve video çeken bir makine istiyorum. Model tavsiyenizi bekliyorum.
  • Merhaba arkadaşlar;

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Canon Eos 5D Mark III ve Canon Eos 1D Mark III kullanıcısıyım. Eos 5D Mark III'ü özel çekimler de kullanıyorum. EOS 1D Mark III'ü de Gazetecilik işimde kullanıyorum. Bugünlerde Canon EOS 7D aklımı çeliyor. Sizce Canon Eos 1D MARK III'ün yerine 7D'yi almalımıyım ? pişman olurmuyum ? 1D MARK III'ten sonra tatmin eder mi ? 10 MP bazen fotoğraf kalitesinde yetersiz kalıyor. ? sizce ne yapmalıyım, değerli fikirlerinizi belirseniz sevinirim. Saygılarımla
  • yakın çekimde insan suratını balon gibi çekmeyen kompakt makina arıyorum ucuz olsa daha iyi olur
  • Bu başlık ölmüş..
  • Arkadaşlar merhaba. Elimde Expo 2020 İzmir fotoğraf yarışmasından kazandığım canon 600d + 18-135 var. Piyasaya baktım ve 1750 tlde kara kıldım. 24 Haziran 3 Temmuz arası İzmir'de daha sonrası için de Ankara'dan elden teslim edebilirim olmazsa kargo ile hallederiz. Diğer 2. el olan ise 1.5- 2 senedir kullandığım 600d + 18-55 + 55-250 ve de 6 aydır kullandığım 18-135 lens ile birlikte parasoley ve UV filtre. Bunun için düşündüğüm fiyat ise 1400 tl. Makine ve lenslerde en ufak bir sorun yoktur, çizik bile. Satma sebebim ise üzerine bir miktar daha para ekleyip Canon 6D alma isteğim. İşim için daha uygun.
  • satlik nikon d90 1.8 50mm lens ile. cihaz cok temiz 8000 shutter 1050 tl, 05323324005

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar olympus xz-2 ile panasonic lx-7 arasında kaldım bu ikisi arasından hangisini tercih edersiniz? lx-7 daha ağır basıyor fakat diyafran,video vs öneri ve yorumlarınızı bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperSantorelli -- 2 Temmuz 2013; 8:07:11 >
  • Elinize saglik hepsini okudum cok yararli oldu ama hala istedigim cevabi alamadm :) fotograf makinelerenin dis gorunus ve teknik ozellikler cok hosuma gider.. detayla bakan bi insanim ve fotograf cekmekten cok hoslanirim genelde manzara gece cekimleri ve makro cekimler yapacam amator dalda :) olympus sz-14 ve samsung wb100 arasinda kaldim samsung cok fazla tercih edilen bi marka ve sizin makine listesi arasinda yok nedenini ogrenirsem ve hangi fotograf makinesinin daha cok isime yarayacagini da yaninda atarsaniz cok sevinecem :) detayli yazabilirsiniz kisa kesmenize gerek yok ben okurum tesekkurler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

Ben fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. Profesyonel kesinlikle değilim. Fakat bir yere gittiğimizde tatillerde falan çekmek istiyorum.

Arkadaşım kendisi çok üst bir makine aldığı için elindeki makineyi çıkartacak.

Hiçde bu işlerden anlamam. Bilgili bir arkadaşım var ise bana yardımcı olursa süper olur.

Yanında hediyeler de verecek.

Kamera : Nikon D5000 DSLR

Camera Body (12MP + HD Video)
    Nikon Lens 18-55MM AF/MF
    Tamron Lens 70-300mm AF/MF + MACRO converter for close ups
    Camera'ya ait bütün gereçler (Transfer + HD Audio and Video)
    Şarjı
    Pili
    8 GB SD Card
    Camera Bag

Shutter sayısı 20.000 ' de. Fiyat 850 TL civarı olacak sanırım. 2 ya da 3 taksitle verecem.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler,

Saygılarımla,
  • bugün dijital fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum

önerileriniz var mı acaba ve nerden alayım.
  • arkadaşlar amatör kullacılar için önereceğiniz foto mak. nelerdir birkaç model baktım ama sizin önereceğiniz model var mıdır. benim baktıklarım

1- sony dsc-hx50v
    2 -sony dsc-hx300
    maksimum 1300 TL bir bütçe ayırdım
    şimdiden teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.

kafamda 2 secenek var ama karar veremiyorum. Siz hangisini öneririsiniz?

1: Canon Powershot SX230 HS 399tl mağza
    2: SAMSUNG WB150 399tl mağza

ikisi de aynı fiyat hangi makinayı önerirsiniz?

teşekkür ederim
  • 297 TL IXUS 500

http://www.netsiparis.com/canon-ixus-500-hs-siyah-fotograf-makinasi_p14611045204

Bunu almayı düşünüyorum. Gündüz bisiklet resimleri için sadece. Yoksa daha ucuz makina yeterli gelir mi? SX 150 gibi.

Teşekkürler..
  • Deyatech Tripod C3570 49.90 son 1 adet

http://www.piyasam.com/deyatech-tripod-c3570-urun7053.html

• Arkadaşlar bu dslr almak nekadar zor bir işmiş ya resmen kafamın içi çorba gibi oldu,anladığım kadarıyla tabi nekadar doğru anladıysam artık pozlama süresi iso ve görüş açısı olarak açıklamaya çalıştığım şu tam kare yada aspc olayı makinanın değerini belirleyen ana etkenler ve tabiiki benim istediğim amaç için makina ağırlığı kimse yanında ağır bir cihzla ortalıkta dolaşmak istemez.

uzun lafın kısası manzara ve genellikle uzak mesafe fotoğraflarla uğraşmak için kafama nikon d7100 almayı koymuş durumdayım neden bu makina? çünkü üst sınıf makinalardaki 1/8000 lik pozlama süresine ulaşabiliyor,onca okuduğum ve meraktan kullandığım simülatörlerden anladığım kadarıyla uygun ışık kontrast kombinasyonunun ayarlanmasında hayati öneme sahip bir katsayı bu pozlama süresi 2ci bir özellikte aynalı sistem yerine prizmalı sistemle ışık toplaması daha fazla yani yine çekimde hayati öneme sahip bir özelliği daha bünyesinde barındırıyor vede hafif bir makina araştırmalarım sonucunda bana olabildiğince düşük pozlama süreli 70-300mm bir lens günlük kullanım için 50mm beni uzunca meşgul eder ilerledikçede geniş açılı 10-20/30mm lens ve 1 makro lens alıp ömrü billah kullanırım diye düşünceler içerisindeyim başka çözümler aramalımıyım yada varmıdır?_

not :makina alıp alabileceğim fiyat olarak enson noktadır hatta sırf 1/8000 için bütçe biraz sarsılmıştır yoksa d5200 düşünüyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_6

Arkadaşlar bu dslr almak nekadar zor bir işmiş ya resmen kafamın içi çorba gibi oldu,anladığım kadarıyla tabi nekadar doğru anladıysam artık pozlama süresi iso ve görüş açısı olarak açıklamaya çalıştığım şu tam kare yada aspc olayı makinanın değerini belirleyen ana etkenler ve tabiiki benim istediğim amaç için makina ağırlığı kimse yanında ağır bir cihzla ortalıkta dolaşmak istemez.

uzun lafın kısası manzara ve genellikle uzak mesafe fotoğraflarla uğraşmak için kafama nikon d7100 almayı koymuş durumdayım neden bu makina? çünkü üst sınıf makinalardaki 1/8000 lik pozlama süresine ulaşabiliyor,onca okuduğum ve meraktan kullandığım simülatörlerden anladığım kadarıyla uygun ışık kontrast kombinasyonunun ayarlanmasında hayati öneme sahip bir katsayı bu pozlama süresi 2ci bir özellikte aynalı sistem yerine prizmalı sistemle ışık toplaması daha fazla yani yine çekimde hayati öneme sahip bir özelliği daha bünyesinde barındırıyor vede hafif bir makina araştırmalarım sonucunda bana olabildiğince düşük pozlama süreli 70-300mm bir lens günlük kullanım için 50mm beni uzunca meşgul eder ilerledikçede geniş açılı 10-20/30mm lens ve 1 makro lens alıp ömrü billah kullanırım diye düşünceler içerisindeyim başka çözümler aramalımıyım yada varmıdır?_

not :makina alıp alabileceğim fiyat olarak enson noktadır hatta sırf 1/8000 için bütçe biraz sarsılmıştır yoksa d5200 düşünüyordum.

Ben de bu işe 1.5 yıl önce başladım. Canon 60D, Nikon D7000 derken Nikon D7100 Sigma 17-50 DC OS aldım ama hiçbişey bilmiyorum, takılmayın d7100 iyidir. Şan duruyor karşımda :)
  • sony dsc-hx300
    almayı düşünüyorum.
    En iyi fiat nerede bilenden yardımmmm...
  • 
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.