Şimdi Ara

fotoğraf kalitesi için hangi xiaomi lütfen yanıt...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • haftalardır telefon arayışındayız. o bu derken birkaç haftadır xiaomi araştırıyorum. Tam bir ürüne karar veriyorum başka bir şeyi kötü geliyor ama hem fiyat hem cezbediciliği xiaomi mi alsak... Özellikle fotoğraf çekimi düşük ışık koşulları da dahil hangisi iyidir. Mi note 2 mi max gibi bakınırken onlarda da foto kalitesi iyi denmiyor. Mi5 ve mi 5 s arasında kaldım 5.5 inç aşağısı düşünmememe rağmen onlarda da 5s daha iyi gibi kamerası ancak ois yok mi 5 midir şimdi en iyi kamerası? Bu ve diğer tüm markaların izlemediğim videosu okumadığım makale kalmadı burayı da çok okudum ancak forumlarda arka arkaya yorumlardan foto kalitesini anlayamadım. DÜşük ışıkta gürültü çok olmayacak bebek çocuk çekimlerinde bulanıklaşmayacak bir ürün xiaomide yoksa markadan vaz geçeceğiz. Şimdiden yanıt verenlere teşekkürler.

• Hocam mi 5s kullanıcısıyım ön kamera çok önemliyse alma toplu çekimlerde yanındakiler bulanık gözüküyor ön kamerada ama arka kameraya diyecek bir şey yok hakkını veriyor ama önde durum dediğim gibi mi5 te durum nasıl bilmiyorum ama mi5s ön kamera olarak yeterli değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanıt için teşekkürler. Arka kamerada düşük ışıkta ev çekimleri vs nasıl olur? Ois olmaması kendini çok belli ediyor mu ? ön kamerası çok mu kötü hareket halindeyken? bazen mi var bulanıklaşma yanıtlara göre alacağım bugün yarın telefonu
  • aldirmas A kullanıcısına yanıt
    Hocam arka kamera düşük ışıkta güzel fotoğraflar çekiyor normal ışıkta zaten diyecek yok fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor oıs durumu videoda devreye giriyor oıs olmaması videoda biraz farkettriyor kendini ama o kadar da kötü değil yani arka kamera gerçekten güzel ön kameraya gelecek olursak bireysel çekilmede sorun yok gayet iyi fotoğraf veriyor oldu toplu selfie çekilelim dediniz durum burda kendini ele veriyor 4 kişi çekilince önde olan kişi net yandakiler bulanık ama işin tuhaf tarafı ön kamera video modunda böyle bir durum olmuyor ama fotoğrafta böyle yani çok kötü ön kamera diyemem ama iyide diyemem toplu selfie durumlarında üzer diyim 1400-1500 civarı telefonda olacak bir ön kamera değil şahsi görüşüm daha iyi bir ön kamera olmalıydı ama arka kamera tekrar diyorum gerçekten çok iyi yani kararı yine siz verin mi5 e bakın bi derim arada ne farklar var kamera yönünden performans olarak her iki cihaz çok yakın zaten birbirine

• Mi5 ve mi5s karşılaştırmaları dahil epey video izledim sanırım mi5 kullanan birisi de ekleme yaparsa daha iyi olacak. Gerçek kullanıcı yorumları birinci ağızdan dinlemek daha faydalı olur. Sonrası için de benim gibi başka aklı karışmışlara faydası olur. SOnuçta telefon değişim sebebim fotoğraf kalitesi xiaomide bu doyumlu olmayacaksa yön değişeceğiz çünkü iyi yanlarıyla birlikte zaten pazar durumu garanti durumu vs eksi yönleri...
    Hocam mi 5 kullanan arkadaşlara sorun fiyat bandınız ne durumda bilmiyorum ama xiaominin modellerinde istediğinizi karşılayacak telefon mevcuttur mi6 yıda bekleyebilirsiniz

• Sanırım hiç mi5 kullanıcısı yok yanıt yok. sorular genelde havada kaldığından ana konuda da kaybolurcasına çok yorum olduğundan özel konu açtım yine de sağolsun herkes. Sİze de teşekkürler ilginize. 16 nisanmış sanırım az kaldı bekleyelim xiaomi mi'6yi o da buraya gelmesi bize ulaşması... Fiyat bandım telefonlara servet vermek tavır olarak doğru bulmuyorum temiz ve uzun kullanırım. Hı iyi bir ürün olursa uzun kullanım için daha da yükselebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aldirmas -- 7 Nisan 2017; 21:27:34 >
    Hocam mi6 da fiyat bandı olarak 2000 altı olacak diye biliyorum tahmini 1600 civarı olur diyebilirim tabi günümüz şartında dolar kuru özellikle dün geceden beri ne olacağı belli olmaz mi5 kullananlar var hocam bu forumda oraya gidip bir kullanıcıya özelden mesaj atabilirsin

• Kardeşim ois senin için olmazsa olmaz değilse redmi pro modelini öneririm. Ön kamera oldukca iyi 85 derece geniş açılı ve gayet tatmin edici görüntü elde ediliyor. Ana kamera 13 mp ve diğer kamera (derinlik sağlayan) 5 mp gün ışığında gerçekten çok iyi fotoğraf çekiyor profesyonel makinelere yakın objenin arkası flu görüntü elde edilebiliyor fakat düşük ışıkta yüksek iso kendini belli ediyor bu xioami modellerinin hemen hemen hepsinde mevcut. Malzeme kalitesi premium olsun yüksek batarya ve performanslı bir cihaz olsun diyorsan kesinlikle öneririm asla üzmez.

• sağolun bakayım bir tekrardan bebek-çocuk ve iç mekan çekimleri de olacağından ois de düşük ışık çekimleri de önemli. Yani daha pahalı olabilirdi ancak keşke hepsinin içinde olduğu bir ürün olsaydı. Bu da olmazsa diğer markalara yöneleceğiz onda da fiyat bandını yine yükselteceğiz çünkü orta segment kesmez bu istekleri.
    Hocam mi mix mi ve mi note 2 oldukça başarılı fiyat sınırınız yoksa

• mi note 2 epey ilgimi çekmişti tekrar tekrar bakıyorum düşük ışık çekimleri kötü deniyor. ee o fiyata çıkınca nerdeyse s7 fiyatı garanti yok düşük ışık foto çekimi yeterli değil e suya dayanıklılık vs derken ya mi5 ya da fiyat yükseltip istemeye istemeye bilindik markalar. mi6 sızan haberlerde de kamera konusu çok parlak görünmedi nedense bir de bize ulaşması aylar sürer.
    YouTubeda mi5 s7 karşılaştırmaları mevcut izleyip son kararı verin hocam

• aynen tekrar bakalım bir ona göre ya marka ve fiyat bandı değişecek ya da mi5de karar kılacağız. telefon elimize geçebilse bunca tereddüt olmayacaktı ama. e bir de mi5 kullanıcıları grubuna tekrar göz atayım. pek kullanıcılarından yanıt gelmedi doyuma ulaşmış sanırım...
  • Ben de mi5s almak istiyordum, kamera önemli diyerek araştırmaya başladım ama sizin de dediğiniz gibi mi5s kamerası sanki beni tatmin etmeyecek diye vazgeçtim. Samsung, apple ürünlerine de çok para vermek istemiyorum, mi5 de almak istemiyorum sonuçta daha eski model diye. Ben de daha iyi bir kameraya sahip olur diye umarak mi6'yı beklemeye karar verdim ve bekliyorum.

• Ois olmayan telefonlari eleyin hic bakmayin bile.

• VioLee kullanıcısına yanıt
    Bu sebeple mi5 aldım şu ois olayı telefonda var mı yok mu hiç anlaşılamıyor. Yazılımsal mı önerilere açığım kullanım vs açısından. Düşük ışık çok yeterli beklemiyordum oisin etkisini görmeme dışında memnunum da çekimlerinden. Ön kamera otomatik güzelleştirmeye alıyor ve yandaki kişiler bazen asimetrik çıkıyor öz çekimlerde. Bilen birisi yardımcı olsa süper olurdu...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.