Şimdi Ara

Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
10
Favori
31.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

quote:

Orijinalden alıntı: S. Hawking

Bu oyunun fiyatı neden bu kadar yüksek? FH 3'ü de almayı düşünüyorum fakat bir oyuna da 250Tl verilmez.

Xbox rusya store da 1999 ruble (120₺) kardeşlikle 60₺ ye geliyor. TR store dan almayın.

xbox rusta store'dan nasıl alınıyor.Ayrı hesap falan mı açmak lazım?

Rus sayfasına girdiğimde otomatik türkiyeye atıyor beni

zenmate vpn ile rusyayı seçerek ödeme ekranını görebildim. alsam alırdım muhtemelen ama 120 tl de vermek istemedim. ben horizon'cıyım.

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    tam olarak nasıl yapıyoruz hocam yardımcı olurmusun
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

quote:

quote:

quote:

Bu oyunun fiyatı neden bu kadar yüksek? FH 3'ü de almayı düşünüyorum fakat bir oyuna da 250Tl verilmez.

Xbox rusya store da 1999 ruble (120₺) kardeşlikle 60₺ ye geliyor. TR store dan almayın.

zenmate vpn ile rusyayı seçerek ödeme ekranını görebildim. alsam alırdım muhtemelen ama 120 tl de vermek istemedim. ben horizon'cıyım.

peki kendi türk hotmailim ile yapsam sorun olur mu? Yoksa rus hotmail falan da mı lazım? ya da tek yapacağım iş rusya zenmate ile girip almak mı? Sonra türkiye hesapta rus oyun falan görüp ban atmasınlar öyle bir olasılık var mı acaba?

rusya store da ultimate kaç paraya geliyor bu arada baya uygun herhalde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 20 Eylül 2017; 21:44:49 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

quote:

quote:

quote:

peki kendi türk hotmailim ile yapsam sorun olur mu? Yoksa rus hotmail falan da mı lazım? ya da tek yapacağım iş rusya zenmate ile girip almak mı? Sonra türkiye hesapta rus oyun falan görüp ban atmasınlar öyle bir olasılık var mı acaba?

rusya store da ultimate kaç paraya geliyor bu arada baya uygun herhalde?

hotmail hesabını da rusya yapabilirsin. benimki şu an tr'de ve ödeme ekranını gördüm. ban olmaz.

soru soruncaya kadar deneyiniz arkadaşlar... her şeyi devletten beklemeyin:) ben de sadece google translate desteğiyle ödeme ekranını gördüm, satın almış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 20 Eylül 2017; 21:51:13 >

• Oyunda cok sacma bir yapay zeka sorunu var. Yarisirken yolda yavaslayarak durdum ama arkamdaki araclar yanimdan gecmek yerine arkamda sira sira dizildiler(zorluk en ustun bi altiydi). En son baktigimda tum araclar arkamda benim gibi duruyordu. Insallah full surumde boyle seyler gormeyiz.
  • Oynayamayanlar için ufak bir demo incelemesi yapıyorum.

Öncelikle Forza Motorsport serisi çok sevdiğim bir seridir. FM 2'den itibaren her oyununu yüzlerce saat oynadım Xbox'da, FM 6'nın Apex versiyonunu PC'de oynadım. Yedinci oyunun da gayet keyifli bol içerikli bir oyun olacağı muhakkak. Demoda 3 araç ve 3 tane pist var, boyutu 22 GB civarı. Bu kadar az içeriğe ne demeye bu denli boyutu var demonun anlamadım tam sürüm Project Cars daha az yer kaplıyor şu an sistemimde.

Grafiklerden başlarsam, oyunun uçan kaçan grafikleri yok. FM 6'nın üstüne koymuş biraz o kadar. Grafiği en ön plana koyan varsa simcade racing oyunları arasından PCars 2 ya da GT Sport'a yönelmeleri gerekiyor. Kötü grafikleri de yok oyunun tabi. Ama hala Xbox 360 zamanından kalma asset'leri kullandıkları gün gibi ortada, yağmurlu hava veya gece yine biraz daha iyi ama gündüz yarışlarında ışıklandırmanın dandikliği ortaya çıkıyor, plastik görünüyor oyunda herşey, renk paleti gereksiz cırtlak, pek iyi görünmüyor gündüzleri. Grafikleri 2017 yılının sonunda çıkan bir oyun olduğunu düşünürsek vasat üstü 7,5/10 denebilir. Aldığım SS'ler ISO ayarını değiştirmeyi unuttuğum için biraz kötü çıkmış en azından fikir verir diye koyuyorum.

Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]Forza Motorsport 7 (2017) [PC ANA KONU]

Optimizasyon için konuşmak gerekirse, ortalama üstü olduğunu söyleyebilirim. Öncelikle sistemim GTX 1070, i7 6700K, 16 GB 2400 mhz ram'den oluşuyor. Forza 6 Apex'i 1080p monitörde GTX 780 ile tüm ayarlar maksimumda oynamıştım rahatça, Forza 7 demoyu da 2K çözünürlüklü monitörümde 1440p, tüm ayarlar sonda ve 2X MSAA ile oynadım ilk başta. 1070'in 60 FPS vermekte zorlandığı yerler oldu, ama 50'nin altına hiç düşmedi. Ayarlardan çok gerekli görmediğim birkaç ayarı ultra'dan high'a alıp devam ettim, rahatça sabit 60 FPS oynadım. Tam sürüm çıkınca ufak bir OC yapıp yoluma devam ederim ayar düşürmeden. Oyunun optimizasyonuna çok iyi diyemem çünkü zaten çok iyi grafikleri yok. Ortalama üstü diyelim. 1080p@60 hedefleyenler GTX 780/1050ti gibi kartlarla high ultra arası rahat oynarlar diye düşünüyorum. Oyunda çok canımı sıkan birkaç şey oldu onlardan ve çözümlerinden bahsediyim. İlk önce girişteki menüye girmek için Enter tuşuna basın yazısından sonra oyun boot etmiyor, masaüstüne atıyordu. Onu gizlilik ayarlarından Forza 7 için mikrofonu kapatarak ve başka bir kullanıcı oluşturup onunla girerek çözdüm. Ondan sonra menüde aşırı kasma vardı, onu da Afterburner ve Rivatuner'ı kapatarak çözdüm. Donanımı ve FPS'yi izlemek için Rivatuner çalışıyor ama gereksiz kasıyor. Fraps kullanabiliyorum ancak, onu da kullanmadım sonradan zaten. Bir de oyunun çok salak bir şekilde CPU optimizasyonu saçmalıyor, 6700K'nın 2 çekirdeğini yüzde yüz, birini yüzde 20, sonuncuyu da yüzde sıfır kullanıyor. Ayrıca bir gidip geldim geldiğimde uyku moduna girmişti, oyuna geri girdiğimde yine saçmaladı kastı yeniden başlatmak zorunda kaldım. Son olarak da oyun tam ekran olmuyor, ayarlardan seçili olduğu halde borderless windowed çalışıyor. Quantum Break, Ori and the Blind Forest gibi Xbox oyunlarını Steam'e gelene kadar almamıştım Windows Store'dan nefret ettiğim için, bir kere daha anladım Windows Store'dan oyun alınmaması gerektiğini. Tam sürüme bu salaklıkları düzeltmeleri lazım.

Oyunun sesleri gayet iyi, Forza hep bu konuda iyi olmuştur zaten. 7.1 G35 ile oynadım gayet tatmin olduğumu söyleyebilirim. Elektrikli süpürgeye benzemiyor en azından öyle söyleyeyim.

Oyunun fizikleri ile ilgili çok fazla birşey söylemek doğru olmaz, Xbox One gamepad'iyle oynadım çünkü. Direksiyon almak gibi bir niyetim de çıktığında da gamepad'le oynayacağım. Forza gamepad'le oynanışı en iyi yarış oyunudur bence. Son derece tatminkar bir deneyim sunuyor gamepad'le, Project Cars mesela gamepad'le iğrençti mecburen direksiyon almıştım. Forza öyle değil çıksın misler gibi oynanır. Dikkatimi çeken bir mevzu Microsoft'un Xbox One ile getirdiği rumble triggers muhabbeti oldu. Kısaca normal titreşim yanında oyun destekliyorsa trigger/tetik tuşlarından da titreşimle geri bildirim alınması oluyor rumble feedback. PC'de çalışmasını beklemiyordum baya güzel bir özellik, PC'de gamepad ile oynayacakların Xbox One gamepad'i edinmesini öneririm.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. İçeriği sağlam, atmosferi sağlam, grafikleri meh, oynanışı çok sağlam bir oyun olarak geliyor Forza 7 bekleneceği üzere. Pre-order yaparım birkaç gün içerisinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 21 Eylül 2017; 2:52:45 >

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Full screen oynamak için oyuna girince Alt-Enter yaptın mı acaba, eğer yapmadıysan bi denermisin
  • Oyunun zorluk ayarlarında yapay zekanın agresiflik ayarı var sende off zandedersem, bende açık ve biraz yavaşladığım zaman arkadan çarpıp geçiyorlar

Ama yinede yapay zekada tuhaflıklar var. Gaza köklediğm, hızlandığm anda sanki diğer arabalar duruyo çok çabuk geçiliyorlar bende en zorun bi altını oynuyorum

Project cars o yönden harika, zorluğu 78 de oynuyorum ne kadar gaza köklesemde aradaki mesafe kapanmıyor önümdeki araçla, anca çok güzel viraj alacamda öyle geçecem
  • quote:

Orijinalden alıntı: SZR_CLN

Oyunun zorluk ayarlarında yapay zekanın agresiflik ayarı var sende off zandedersem, bende açık ve biraz yavaşladığım zaman arkadan çarpıp geçiyorlar

Ama yinede yapay zekada tuhaflıklar var. Gaza köklediğm, hızlandığm anda sanki diğer arabalar duruyo çok çabuk geçiliyorlar bende en zorun bi altını oynuyorum

Project cars o yönden harika, zorluğu 78 de oynuyorum ne kadar gaza köklesemde aradaki mesafe kapanmıyor önümdeki araçla, anca çok güzel viraj alacamda öyle geçecem

yok hocam o da acikti. Afterburner ile ekran goruntu almistim aslinda ama kaydetmemis sunu fark ettim bir de, araclar viraja girerken cok erken fren yapiyorlar viraji ortalama seviyede alsaniz bile geciyorsunuz rakipleri

• Evet onu bende farkettim ve bizimde aynı şekilde erkenden yavaşlamamız gerekiyor yoksa firene köklesende nafile ama onlar çok fazla yavaşlıyorlar erkenden
  • https://geeksultd.com/2017/09/early-user-reviews-forza-motorsport-7-arent-favorable-heres-fixes/

Bir sürü kullanıcı performans sorunları, çökmeler, donmalar ile karşılaşmış.
  • Az önce yaklaşık olarak 20-25 dk kadar oyunu deneyim ettim. Joypad ile kontrol olayı bana Drivecbul ı anımsattı. Öyle ki direkt olarak Veteran seçeneği ile devam ettim. Hani hoşuma gitti mi, gitti. Driveclub a bayıla bayıla oynamıştım.

Asıl merak ettiğim konu ise Wheel FBB, forumlarda bunun için hayal kırıklığı yönünde yorumlar var. Yarına kaldı bu iş.
  • Pist yarışlarını pek sevmiyorum. Daha çok Driveclub tarzında serbest yarışabileceğimiz oyunlar arıyorum. Project Cars 2 bu konuda beklentimi karşılar mı yoksa o da sadece pist yarışlarında mı ibaret?
  • quote:

Pist yarışlarını pek sevmiyorum. Daha çok Driveclub tarzında serbest yarışabileceğimiz oyunlar arıyorum. Project Cars 2 bu konuda beklentimi karşılar mı yoksa o da sadece pist yarışlarında mı ibaret?

Aradığın oyun PCars değil Forza Horizon.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

quote:

Pist yarışlarını pek sevmiyorum. Daha çok Driveclub tarzında serbest yarışabileceğimiz oyunlar arıyorum. Project Cars 2 bu konuda beklentimi karşılar mı yoksa o da sadece pist yarışlarında mı ibaret?

Aradığın oyun PCars değil Forza Horizon.

O da biraz fazla savruk geldi, dar bayır gidebiliyoruz. NFS Rivals bu konuda tam istediğim gibi bir oyundu aslında fakat yine bir yerden sonra sıkıyordu. Neyse sanırım en iyisi FH 3, ona alacağım artık.
  • Bu oyunun demosunun gerçek boyutu ne? En başta 22 küsür gb idi ama bitmeye yaklaştıkça kendi kendine artıyor şu an 24'lerde görünüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: busterr

Bu oyunun demosunun gerçek boyutu ne? En başta 22 küsür gb idi ama bitmeye yaklaştıkça kendi kendine artıyor şu an 24'lerde görünüyor...

22.8 gb olması lazım niye sizde artmış anlamadım
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Windows Mağazası'nın azizliğinden kaynaklandı sanırım, 25 küsür indirip tamamladı çok şükür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • En kısa zamanda denemeyi düşünüyorum. Eğer hoşuma giderse

G27+ VR ile tam sürüş simülasyonu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün Thrustmaster t300rs ile denedim pek keyif vermedi özellikle de PC2 Vr deneyimden sonra. FBB etkileri çok düz geldi.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.