Şimdi Ara

Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
386
Cevap
9
Favori
22.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrtAltg -- 19 Eylül 2017; 20:22:26 >
  • Oyunun oynanabilirliğide değişmiş grafikleride... Dinamik hava çok tatlı olmuş sakallı bu sefer beni şaşırttı doğrusu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamyon yarışını çok beğendim, baya zevkli olmuş.
  • Güzel SSler paylaşın arkadaslar oynayamadım henüz.
  • Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)

Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ee demo yorumları nerede. Xbox bölümü ölmüş sanırım Forza 4 zamanı burası paylaşımdan geçilmiyordu. PC'de oynadıktan sonra yorumlarımı buraya da yazarım.

• duncan21 D kullanıcısına yanıt
    Kardeş niye yandan çektin

• PC bölümünden mesajımı kopyalıyorum:

Oynayamayanlar için ufak bir demo incelemesi yapıyorum.

Öncelikle Forza Motorsport serisi çok sevdiğim bir seridir. FM 2'den itibaren her oyununu yüzlerce saat oynadım Xbox'da, FM 6'nın Apex versiyonunu PC'de oynadım. Yedinci oyunun da gayet keyifli bol içerikli bir oyun olacağı muhakkak. Demoda 3 araç ve 3 tane pist var, boyutu 22 GB civarı. Bu kadar az içeriğe ne demeye bu denli boyutu var demonun anlamadım tam sürüm Project Cars daha az yer kaplıyor şu an sistemimde.

Grafiklerden başlarsam, oyunun uçan kaçan grafikleri yok. FM 6'nın üstüne koymuş biraz o kadar. Grafiği en ön plana koyan varsa simcade racing oyunları arasından PCars 2 ya da GT Sport'a yönelmeleri gerekiyor. Kötü grafikleri de yok oyunun tabi. Ama hala Xbox 360 zamanından kalma asset'leri kullandıkları gün gibi ortada, yağmurlu hava veya gece yine biraz daha iyi ama gündüz yarışlarında ışıklandırmanın dandikliği ortaya çıkıyor, plastik görünüyor oyunda herşey, renk paleti gereksiz cırtlak, pek iyi görünmüyor gündüzleri. Grafikleri 2017 yılının sonunda çıkan bir oyun olduğunu düşünürsek vasat üstü 7,5/10 denebilir. Aldığım SS'ler ISO ayarını değiştirmeyi unuttuğum için biraz kötü çıkmış en azından fikir verir diye koyuyorum.

Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)Forza Motorsport 7 | ANA KONU | Xbox One X (Doğal 4K)

Optimizasyon için konuşmak gerekirse, ortalama üstü olduğunu söyleyebilirim. Öncelikle sistemim GTX 1070, i7 6700K, 16 GB 2400 mhz ram'den oluşuyor. Forza 6 Apex'i 1080p monitörde GTX 780 ile tüm ayarlar maksimumda oynamıştım rahatça, Forza 7 demoyu da 2K çözünürlüklü monitörümde 1440p, tüm ayarlar sonda ve 2X MSAA ile oynadım ilk başta. 1070'in 60 FPS vermekte zorlandığı yerler oldu, ama 50'nin altına hiç düşmedi. Ayarlardan çok gerekli görmediğim birkaç ayarı ultra'dan high'a alıp devam ettim, rahatça sabit 60 FPS oynadım. Tam sürüm çıkınca ufak bir OC yapıp yoluma devam ederim ayar düşürmeden. Oyunun optimizasyonuna çok iyi diyemem çünkü zaten çok iyi grafikleri yok. Ortalama üstü diyelim. 1080p@60 hedefleyenler GTX 780/1050ti gibi kartlarla high ultra arası rahat oynarlar diye düşünüyorum. Oyunda çok canımı sıkan birkaç şey oldu onlardan ve çözümlerinden bahsediyim. İlk önce girişteki menüye girmek için Enter tuşuna basın yazısından sonra oyun boot etmiyor, masaüstüne atıyordu. Onu gizlilik ayarlarından Forza 7 için mikrofonu kapatarak ve başka bir kullanıcı oluşturup onunla girerek çözdüm. Ondan sonra menüde aşırı kasma vardı, onu da Afterburner ve Rivatuner'ı kapatarak çözdüm. Donanımı ve FPS'yi izlemek için Rivatuner çalışıyor ama gereksiz kasıyor. Fraps kullanabiliyorum ancak, onu da kullanmadım sonradan zaten. Bir de oyunun çok salak bir şekilde CPU optimizasyonu saçmalıyor, 6700K'nın 2 çekirdeğini yüzde yüz, birini yüzde 20, sonuncuyu da yüzde sıfır kullanıyor. Ayrıca bir gidip geldim geldiğimde uyku moduna girmişti, oyuna geri girdiğimde yine saçmaladı kastı yeniden başlatmak zorunda kaldım. Son olarak da oyun tam ekran olmuyor, ayarlardan seçili olduğu halde borderless windowed çalışıyor. Quantum Break, Ori and the Blind Forest gibi Xbox oyunlarını Steam'e gelene kadar almamıştım Windows Store'dan nefret ettiğim için, bir kere daha anladım Windows Store'dan oyun alınmaması gerektiğini. Tam sürüme bu salaklıkları düzeltmeleri lazım.

Oyunun sesleri gayet iyi, Forza hep bu konuda iyi olmuştur zaten. 7.1 G35 ile oynadım gayet tatmin olduğumu söyleyebilirim. Elektrikli süpürgeye benzemiyor en azından öyle söyleyeyim.

Oyunun fizikleri ile ilgili çok fazla birşey söylemek doğru olmaz, Xbox One gamepad'iyle oynadım çünkü. Direksiyon almak gibi bir niyetim de çıktığında da gamepad'le oynayacağım. Forza gamepad'le oynanışı en iyi yarış oyunudur bence. Son derece tatminkar bir deneyim sunuyor gamepad'le, Project Cars mesela gamepad'le iğrençti mecburen direksiyon almıştım. Forza öyle değil çıksın misler gibi oynanır. Dikkatimi çeken bir mevzu Microsoft'un Xbox One ile getirdiği rumble triggers muhabbeti oldu. Kısaca normal titreşim yanında oyun destekliyorsa trigger/tetik tuşlarından da titreşimle geri bildirim alınması oluyor rumble feedback. PC'de çalışmasını beklemiyordum baya güzel bir özellik, PC'de gamepad ile oynayacakların Xbox One gamepad'i edinmesini öneririm.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. İçeriği sağlam, atmosferi sağlam, grafikleri meh, oynanışı çok sağlam bir oyun olarak geliyor Forza 7 bekleneceği üzere. Pre-order yaparım birkaç gün içerisinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 21 Eylül 2017; 2:52:13 >

• Dün demoyu indirip oynama şansım oldu .

FM2 den beri bütün serileri oynadım , sadece fm6yı oynamadım.

Demoda 3 ayrı araç seçebiliyorsunuz. Porsche 911 GT2 - Mercedes Benz Tankpool - Nissan Nismo Gt-r .

Nissan Nİsmo ile Nürburgring pistinde dinamik hava koşulları ile yarışabiliyorsunuz.Dinamik hava koşulları çok hoşuma gitti , aniden yağmur yağması daha sonra güneç açması , yerlerin ıslaklığı. Ayrıca bu hava koşullarının birebir oynanışa etkisi var , fren mesafeleri ve yol tutuş çok değişiyor. Grafikler bu pistte çok hoşuma gitti.Tır yarışı çok zevkli olmuş , devamlılığı olur mu bilmiyorum ancak eğlenceli. Diğer pistlerde grafiklerde çok bir iyileştirme göremedim. Oyunun sesleri herzaman ki gibi çok iyi .

Benim dikkatimi çeken en önemli fark ise dış çekim araç kamerasının hareketli oluşu, Fm6da var mıydı bilmiyorum.Nfs shift vardı zamanında ona benzemiş ,hiç sevmediğim bir olay.

Forza her türlü oynanır ama ben hemen almak yerine fiyatı düştükten sonra almayı tercih edeceğim.

• dün oynadım şişman kasa one'da,grafikler fm6'dan iyi orası kesin.sabit 60 fps ve 1080pde çalışması da çok güzel.zamanında nfs shift geliştiren ekibin hazırladığı az araçlı ve leş gibi oynanışa sahip project cars leşinden kat kat daha iyi.genelde pist yarışları sevmem zaten forza da simulation değil simcade denebilir,buna rağmen güzel olmuş.forza 6'yı baya oynamıştım,ona göre ilerleme var az da olsa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fizikler harika ötesi olmuş, ilk defa bir Forza oyununda fizikleri bu kadar beğendim. Kameralar çok iyi, hız hissi mükemmel, sesler keza aynı şekilde. Araç kütüphanesi de çok iyi, sadece pistler bence yetersiz, yeni pist daha fazla olsaydı, yarış oyunları tarihimin en güzel oyunu olabilirdi. Tabii geriye demodan göremeyeceğimiz kariyer sistemi kalıyorki, önemli olsa da, ortalama zevk verecek bir kariyere herkes razı olur herhalde.

Beni tek rahatsız eden şey, araçların hepsinin sanki aracın tam ortasındaki merkezin üzerindeki eksen dönüşü, bunun dışında bir eksi göremiyorum. Her türlü alınır, oynanır bir oyun olmuş. Tam sürümü çıkınca artık ya PC'den oynayacağız ya da daha stabil bir deneyim için Xbox One alacağız...

Ekleme: GT Sports'un kapalı betasına katılan bir GT fanatiği olarak her türlü GT'yi tokatlayan bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Bunu da buraya tarihi bir not olarak düşün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 21 Eylül 2017; 18:17:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: duncan21

Dün demoyu indirip oynama şansım oldu .

FM2 den beri bütün serileri oynadım , sadece fm6yı oynamadım.

Demoda 3 ayrı araç seçebiliyorsunuz. Porsche 911 GT2 - Mercedes Benz Tankpool - Nissan Nismo Gt-r .

Nissan Nİsmo ile Nürburgring pistinde dinamik hava koşulları ile yarışabiliyorsunuz.Dinamik hava koşulları çok hoşuma gitti , aniden yağmur yağması daha sonra güneç açması , yerlerin ıslaklığı. Ayrıca bu hava koşullarının birebir oynanışa etkisi var , fren mesafeleri ve yol tutuş çok değişiyor. Grafikler bu pistte çok hoşuma gitti.Tır yarışı çok zevkli olmuş , devamlılığı olur mu bilmiyorum ancak eğlenceli. Diğer pistlerde grafiklerde çok bir iyileştirme göremedim. Oyunun sesleri herzaman ki gibi çok iyi .

Benim dikkatimi çeken en önemli fark ise dış çekim araç kamerasının hareketli oluşu, Fm6da var mıydı bilmiyorum.Nfs shift vardı zamanında ona benzemiş ,hiç sevmediğim bir olay.

Forza her türlü oynanır ama ben hemen almak yerine fiyatı düştükten sonra almayı tercih edeceğim.

evet hocam o yeni kamera şeysi yeni geldi.Hareketli gibi bir açı veriyor.İsterseniz ayarlardan tekrar eski forzalardaki kameraya geçebilirsiniz

bide bu forzaların fiyatı düşüyor mu ki? Kaç zaman oldu forza horizon 3 çıkalı hala fahiş fiyatlara satılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 21 Eylül 2017; 21:17:49 >

• Senden beklenmeyecek bir yorum, kıyamet mi yaklaştı ne..

Yalnız bu kadar kısa sürede yarış oyunlarına gömülmek kötü oldu, Project Cars 2'mi oynuycaz, Forza 7 mi yoksa Gran Turismo Sport'mu
  • - Oyunun renk paletleri iyice batmış durumda, oyunun grafikleri kötü değil, efektler, yansımalar, doku kalitesi, gayet iyi seviyede, problem şu, renk paleti hoş değil, sen sim iddiasında bir oyun isen, renk paletin gerçeğe yakın olmalı, sen ise forza motorsport 4 ten beri, instagramvari renk paletine büründün, berbat ettin.

- Yine bu nesilde, kontrolcüyü 'normal' ve 'simulasyon' şeklinde ikiye ayırdılar, ben bunu forzamotorsport wishlistlerinde çok yazdım, dile getirdim, bu bir saçmalıktır, acilen düzeltilmeli dedim, neden?
    'normal' kontrol son derece ağır, paspal, hantal, acemi dostu ve kolay iken;
    'simülasyon' seçeneği, çok fazla tepkili, aşırı derecede zor (normal kontrolcüyle aşırı derecede zorluyor, aşırı demeyelim, saçma, olmaması gereken şekilde)
    Bakın bunun gerçekçilikle ya da 'becerememekle' alakası yok, bu 2 ayrımı oyuncuya dayatmayın, ortasında bir şey bulun.

Oyuncular bunları wishlistlerde ta 2015'lerden beri yazdılar, değişen bir şey yok.

Bunların haricinde FM, özellikle fizikler konusunda rakibi olmayan bir oyun. Ama yok, ben artık bu cemiyetin içinde değilim.

• Source kullanıcısına yanıt
    Benden asıl beklenecek yorumlar böyledir, güzele, güzel, kötüye de, kötü demesini bilirim. İstersen daha önceki Forza'ları tekrar konuşalım, çünkü eski oyunlar hakkında fikirlerim belli. Bu tarz yarış oyunlarında beklentilerim belli, yüzlerce defa tartışmısızdır, adamlar bu defa fizikleri becermiş. İstersen aç eski oyunları, bir de bunu, arka arkaya oyna bakalım arada nasıl fark var göreceksin. Üstüne bence önemli olan dinamik hava şartları gelmiş, gece/gündüz olayı gelmiş, üstelik GTS gibi bunu geriye giderekte yapmıyor adamlar. FM7 bu noktada ileriye, GTS'de her açıdan geriye bir adım olmuş. Tek başına grafikler kurtarmıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 22 Eylül 2017; 7:3:19 >
  • F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Xbox bölümü iyice troll bölümü olduğu için ben dahil birçok kişi yazmayı bıraktı artık eski halinden eser yok. Sen One X alıyormusun ondan haber ver

Oyuna gelecek olursak , sakallı yine döktürmüş fazla yorum yapmaya gerek yok benden çok daha fazla bu seriyi oynamış arkadaşlar gerekli yorumları yapmış , ben casual bir Forza Motorsport fanı olarak oyunu çok beğendim demodaki yarışları tekrar tekrar oynadım , benim için tek önemli konu online'da sürekli çarpan tiplere bir çözüm bulunması , online'ın FM 3 zamanına dönmesi.
  • Oyun muhteşem olmuş arkadaşlar yarış oyunlarının şahı 👏👏👏👏👏

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • detaylı yorum ve resimler için teşekkürler. bana da diğer oyunların renk paleti forza'dan daha fotorealistik geliyor. neyse ki hayati bir özellik değil, göz alışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Source

doğru araba sesi hangisi bilmiyorum ama forza'nın araba sesleri çok daha fazla hoşuma gidiyor.

Hele forza ile gt'in arasında yapılan ses testinde acayip bir fark vardı.Gt'de bildiğin oyuncak araba sesi geliyordu

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.