Şimdi Ara

Forza Horizon 4 (2018) [PC ANA KONU] (92. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.591
Cevap
87
Favori
449.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 2-3 haftadır online da iken diğer oyuncuların yüklenmesi çok üzün sürüyor.Mesela forzathon live da haritada etrafımda onlarca kişi varken oyuna dönünce hiç kimse olmuyor event başladıktan sonra yavaş yavaş oyuncular 2şer 3er görünür oluyorlar bu sıkıntıyı daha önce hiç yaşamıyordum.Free roam da ise yine aynı şekilde serverda 60+üstü oyuncu olmasına ve hepsinin haritada gözükmesine rağmen oyun içinde kimseyi görmüyorum taki 5-6 dk boş boş gezininceye kadar.Bu sıkıntı lag dan veya başka bir sistemsel arızadan mı kaynaklanıyor yoksa oyunda mı bir sıkıntı var?
  • Misafir_Terliği kullanıcısına yanıt
    Hocam oyunda bildiğim kadarıyla direksiyonda 900 derece desteği yok. Önceki forzalardan beri başka kullanıcılar ve yayıncılardan da gördüğüm en temel eleştirilerden biri buydu. Oyun en rahat gamepadle oynanacak şekilde tasarlanmış. 180 dereceydi sanırım forza horizondaki dönüş açısındaki sınır. Yani oyundan kaynaklı durum, direksiyon seti modeliyle ilgili değil.
    Direksiyonla oynayıp ideal ayar tutturabilen arkadaşlar varsa belki onlar yardımcı olabilir. Ben gamepadle oynuyorun.
    Merhaba, oyun içi ayarlardan 900 dereceyi seçebiliyor musunuz? yoksa seçmenize rağmen direksiyon mu 900 derece dönmüyor?
  • Açtığımız sohbet mesajlarını nerden değiştirip kullanabiliriz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi çekimim, ultra-ekstrem ayarlar. =)

Forza Horizon 4 (2018) [PC ANA KONU]
  • Kadran Adam kullanıcısına yanıt
    Merhaba, oyunun ilk çıktığı zamanlarda 900 derece ayarı varmış galiba. Şuan öyle bir seçenek yok maalesef. Sadece 180 derece dönüyor.
    Ben xboxtan oynuyorum, bende var(Logitech G920)..
    G29'da var mı acaba? Sadece G920'e özel mi?
    G29, zaten g920'nin play station ve bilgisayar versiyonu. Yani sadece model ismi ve görünümü değişik G920'den. Benim anlamadığım ve saçma gelen konu, xbox da olan bir şeyin, daha kişiselleştirilebilir olmasına rağmen bilgisayarda olmaması? ( tabi direksiyondan direksiyona fark ediyorsa birşey diyemem. Ben sadece g920 ile oynadım)
    Oyun menüsünde direksiyon ayarlarına girince en altta yok mu? veya siz de nasıl gözüküyor, foto paylaşsanız direksiyon ince ayar kısmını?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreDFace

Yukarıdaki gpu %99 nedir abi ya.
    Valla ayarları low da yapsam ultra da yapsam gpu kullanımı ya %99 yada %100 oluyor Ekran kartım ise rx 580 4gb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merfarukkk -- 23 Kasım 2018; 8:53:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir_hks

Yaklaşık 2-3 haftadır online da iken diğer oyuncuların yüklenmesi çok üzün sürüyor.Mesela forzathon live da haritada etrafımda onlarca kişi varken oyuna dönünce hiç kimse olmuyor event başladıktan sonra yavaş yavaş oyuncular 2şer 3er görünür oluyorlar bu sıkıntıyı daha önce hiç yaşamıyordum.Free roam da ise yine aynı şekilde serverda 60+üstü oyuncu olmasına ve hepsinin haritada gözükmesine rağmen oyun içinde kimseyi görmüyorum taki 5-6 dk boş boş gezininceye kadar.Bu sıkıntı lag dan veya başka bir sistemsel arızadan mı kaynaklanıyor yoksa oyunda mı bir sıkıntı var?
    bende de online da oynarken trafikteki ai (yapay zeka) araçlar gözükmüyor. Sizde de öyle bir sorun var mı ? son 1 haftadır böyle
    Hocam aynen bu şekilde.

Forza Horizon 4 (2018) [PC ANA KONU]
  • Oyun indirime girmisken alayim dedim.1 saat kadar oynadim.Mevsim gecisleri olayi guzel bir farklilik katmis oyuna.Harita neden bilmiyorum ama bana kucuk geldi forza horizon 3 haritasi daha farkli manzaralara sahip ve daha guzeldi.Oyunun derinligi Fh3 ten fazla.Araba cesidi cok fazla 1 senede hepsini ancak toplamis olurum cunku uzun saatler oynamiyorum.Gosteri surucusu olmak guzel bir fikir.Fh3 haritasinin 2 kat buyugu olsa cok ideal olurdu.

Menünün üst tarafında da yok sanırım? Allah allah, ilginç geldi bana çok..
    Aynen. Normalde en altta ki seçenekte olması gerekiyor değil mi?
    Hocam sorun Ram. Benimde işlemci ekran kartı yeterli gelmesine rağmen ram 8 olunca fps 70den 5e düşüyordu anlık. 16 gb kit ram aldım şuan hiçbir sorun yok ve oyun hddye yüklü ssd ile ilgisi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadran Adam

G29, zaten g920'nin play station ve bilgisayar versiyonu. Yani sadece model ismi ve görünümü değişik G920'den. Benim anlamadığım ve saçma gelen konu, xbox da olan bir şeyin, daha kişiselleştirilebilir olmasına rağmen bilgisayarda olmaması? ( tabi direksiyondan direksiyona fark ediyorsa birşey diyemem. Ben sadece g920 ile oynadım)
    Oyun menüsünde direksiyon ayarlarına girince en altta yok mu? veya siz de nasıl gözüküyor, foto paylaşsanız direksiyon ince ayar kısmını?
    Bende g29 var 900 derece olarak oynayabiliyorum. 900 dereceyi Logitech gaming software yazılımını kullanarak ayarlamanız gerekiyor. Oyunda direksiyon animasyonu 180 derece görünüyor ama mouse ile lastiklere bakarsanız 900 derece normal çalışıyor.

Buna ek olarak logitech yazılımında bir sorun var her windows'u açtığımda yazılımdan farklı bir profili kalıcı olarak ayarla, daha sonra kullanacağım profili seçerek kalıcı olarak ayarla demem gerekiyor. Normal yarışlarda 900 derece iyi ama drift yapacaksam 540 derece kullanıyorum.

• Trueno kullanıcısına yanıt
    Doğrudur fakat düşük ve orta ayarlarda 8GB RAM'in yetmesi gerekmez mi? Onda da drop oluyor. Mesela dün sorunsuz şekilde oynadım. Doğrusu Windows'tan şüphelendim.
    Bende önerdiği orta ayarlarda yaşadım sorunu hatta kaplamalar geç yükleniyordu yol gözükmüyordu. Hdd den şüphelendim ancak ram yükseltince bir kere bile yaşamadım hocam drop.

Windows ile alakalı değil hocam. En başından beri anlatmaya çalıştım size, sorun ram miktarı. Çift kanal 16gb ram kullanırsanız sistemin ne kadar rahatladığını göreceksiniz. Hem genel olarak hem de oyunlarda. 16gb artık standart olmaya başladı demiştim günümüzde, forza horizon 4 de bu gereksinime sahip oyunlardan biri.
    Oyunlar artık eskisi gibi sadece ekran kartına yük bindirmiyor. Yavaş yavaş yıllar içerisinde önce işlemci, sonra bellek miktarına da gereksinimleri arttı, önemi arttı.
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.