Şimdi Ara

Forza Horizon 4 (2018) [PC ANA KONU] (271. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.591
Cevap
87
Favori
449.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun zamandır SS paylaşmıyordunuz hocam. Yine güzel bir SS.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9ED59218A

Uzun zamandır SS paylaşmıyordunuz hocam. Yine güzel bir SS.
    Teşekkür ederim. Oyunlara ara verdiğim dönemler oluyor zaman zaman. Eskisi kadar oyun başında zaman geçiremiyorum, sıkılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K E N -- 17 Ağustos 2020; 10:39:10 >
  • Arkaşlar oyuna ne yaptıysam giremiyorum, silip tekrar indirdim-gitti bi 76gb daha- yine açılmıyor. Durum aynı yani açmaya çalıştığımda ekranda duvar kağıdı çıkıyor bir süre bekledikten sonra uyarı vermeden kapatıyor. Sırf bunun için de sisteme format atmak istemiyorum. Forza horizon 3 sıkıntısız açılıyor.
    Bir de aklıma takılan bir konu, oyuna en son girdiğimde car pass ve araba paketi yüklemiştim, acaba onlardan kaynaklı bir sorun mu oluştu anlamadım açıkçası. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.Forza Horizon 4 (2018) [PC ANA KONU]

• sinanozk kullanıcısına yanıt
    Oyununuz orjinal mi? 2004 sürümde korsan oynayanlarda açılmama durumu olmuştu.Genellikle orjinal de sorun yaşayan pek yok.Fakat orjinal olupta 2004 sürümde sorun yasayan da oldukca fazla.Msi afterburner programı oyunda açılmama sorunu yaptığını biliyorum. Onun dışında hizmetler de Xbox hizmetlerini devredisi bırakan olmuş.Veya ses kartı programı olanlarda aynı sorunu yaşayanlar olmuş. Arkaplanda programı kapamislar.
    Başka çözümü bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 17 Ağustos 2020; 12:26:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • claudecan kullanıcısına yanıt
    Evet oyun orjinal, hatta indirimden haziran ayında forza3 ve 4 ü paket halinde aldım. 4 ün optimizasyonunda sorun yaşadığım için yaklaşık 2 aydır fh3 ü oynuyordum. Şimdi tam fh4 de kontrolleri vs hallettim fakat bu sefer de oyuna giremez oldum. Daha önceden problemsiz giriyordu. Artı şu anda fh3 de sıkıntı başladı, o da açılıyor fakat oyuna giriş ekranında 'Enter'a bastıktan sonra takılı kalıyor.

Windows sürümüm de 2004 ü indirmedim, 1903 sürümünde en son güncelleme ne geldiyse onu kullanıyorum. 2004 sorun yaşayanları ben de okudum. Msi afterburner programını zaten kullanmıyorum, iyice kafayı yedirdi birkaç gündür. Format atmak da istemiyorum sırf bu yüzden bütün sisteme. Olay görüntüleyici raporunda birşeyler yazıyor ama tam anlamadığım için buraya koyamadım. Metin olarak yazsam çzöüm üretebilir miyiz rica etsem?

Fh3 deki görüntü de şu şekilde kalmış vaziyette.
    Forza Horizon 4 (2018) [PC ANA KONU]

• Araçla sağa sola çarparak drift vs. yaparak yetenek puanları kazanıyoruz. Her 50.000 puan için 1 yetenek kazanıyoruz. Tek seferde en fazla 10 yetenek kazanabiliyoruz yani 500.000 puanı geçmenin faydası yok. Mesela Renault 5 turbo aracı al. Biraz modifiye ile Bamburg kalesindeki kumluk alana gel. Burada yetenek puanı kazan. Kazandığın yetenekleri Menü - Araçlar - Araç uzmanlığı bölümünden görebilirsin.
    Perk ise bu yetenekleri (mesela ucuz olan Formula Drift araçları) yetenekleri harcayarak 300.000 cr ve şans çarkı kazanabilirsin. İşte Kredi ve şans çarkı kazandıktan sonra araçları satmayın. Garajdan kaldırın seçeneğini kullanın. Sonuçta daha sonra müzayede bu araçlar tekrar size denk gelebilir. Bu yüzden araçları müzayedeye koymayın.Forza Horizon 4 (2018) [PC ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: sinanozk

Evet oyun orjinal, hatta indirimden haziran ayında forza3 ve 4 ü paket halinde aldım. 4 ün optimizasyonunda sorun yaşadığım için yaklaşık 2 aydır fh3 ü oynuyordum. Şimdi tam fh4 de kontrolleri vs hallettim fakat bu sefer de oyuna giremez oldum. Daha önceden problemsiz giriyordu. Artı şu anda fh3 de sıkıntı başladı, o da açılıyor fakat oyuna giriş ekranında 'Enter'a bastıktan sonra takılı kalıyor.

Windows sürümüm de 2004 ü indirmedim, 1903 sürümünde en son güncelleme ne geldiyse onu kullanıyorum. 2004 sorun yaşayanları ben de okudum. Msi afterburner programını zaten kullanmıyorum, iyice kafayı yedirdi birkaç gündür. Format atmak da istemiyorum sırf bu yüzden bütün sisteme. Olay görüntüleyici raporunda birşeyler yazıyor ama tam anlamadığım için buraya koyamadım. Metin olarak yazsam çzöüm üretebilir miyiz rica etsem?

Fh3 deki görüntü de şu şekilde kalmış vaziyette.
    Sıfırdan oyuna başlarım diyorsan eğer oyunu sıfırlama ve save klasörünü silerek girmeye çalıştın mı?

• betoner B kullanıcısına yanıt
    Zaten çok oynamadım diye sıfırlama işlemini yapıp sildim yükledim ama sonuç aynı oldu. Save dosyası ile çok alakası yoktur diye tahmin ediyorum sıfırlama yaptıktan sonra.

Acaba güncelleme yapmanız mi gerekiyor.2004 sürüme?
    Ben olsam güncellerdim.Belkide ms store olduğu için son güncelleme gerekiyor. Güncelleyin Windows u. O da olmaz ise bırde şu programlar crash a sebep olmaktaymis;
    Logitech G Hub
    MSI Afterburner / Riva Tuner Statistics Server
    EVGA Precision
    OBS
    Xsplit
    Discord
    MacType
    Warsaw Banking App
    Wallpaper Engine
    A-Volute Sound studio
    Nahimic Audio MS config hizmetler de varsa devredişi bırakın
    Sonic Audio

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 17 Ağustos 2020; 19:15:58 >
    Sağolun hocam, bu arada nedenini bilmemekle birlikte fh3 tekrar açılmaya başladı. Bunlar sürekli kafasına göre takılan oyunlar mı bilmiyorum. 2 aydır sıkıntı yaşamamıştım, 2 haftadır uğraşıyorum. Dediğiniz gibi windows güncellemesini deneyiceğim bi. Bahsettiğiniz programların da hiçbirini kullanmıyorum yalnız şu 'Nahimic Audio' neymiş merak ediyorum, hizmetlere bakacağım.
    Durumu paylaşırım.
    Rica ederim.Güncelleme yapin bence.Online eklemek isterseniz nick adım
    Claudecan93

• Ultimate sürümü malum yollardan edindim. Oyun bir açılıyor bir açılmıyor biraz uğraştırıyor. Aynı sorunun orijinal oyunda da olduğunu okudum ekşide ve burada. Vallahi çok acayip bir firma bu Microsoft. Sırf bu sebepten para yatırmak istemiyorum ne olacağı belli değil. Steame getirseler saniye düşünmem. Yine de indirim bitmeden Forza 3'ü alacağım. O zamana kadar 4 ile zaman öldüreyim biraz. 30 fpsde oynuyorum sistemi bayağı zorluyor oyun. Benim sistem eski gerçi 2500k falan var. 3'ü 4 ile kıyaslarsak performansı nasıl acaba? Daha mı iyi daha mı kötü genel olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: betoner

Araçla sağa sola çarparak drift vs. yaparak yetenek puanları kazanıyoruz. Her 50.000 puan için 1 yetenek kazanıyoruz. Tek seferde en fazla 10 yetenek kazanabiliyoruz yani 500.000 puanı geçmenin faydası yok. Mesela Renault 5 turbo aracı al. Biraz modifiye ile Bamburg kalesindeki kumluk alana gel. Burada yetenek puanı kazan. Kazandığın yetenekleri Menü - Araçlar - Araç uzmanlığı bölümünden görebilirsin.
    Perk ise bu yetenekleri (mesela ucuz olan Formula Drift araçları) yetenekleri harcayarak 300.000 cr ve şans çarkı kazanabilirsin. İşte Kredi ve şans çarkı kazandıktan sonra araçları satmayın. Garajdan kaldırın seçeneğini kullanın. Sonuçta daha sonra müzayede bu araçlar tekrar size denk gelebilir. Bu yüzden araçları müzayedeye koymayın.
    Anladım teşekkür ederim.

• Forza Horizon 4 (2018) [PC ANA KONU]

Oyuna girebilirsem eklerim tabi hocam :) Benim de sinanozk
    Bakalım şimdi güncellemeye başladı, biraz uzun sürüyor gibi 2004 e geçiş.
    Tamamdır. bende ekliyeyim.Online daha önce hiç girmedim.Hep single takılıyordum ama online daha da güzelmiş.Ümit ediyorum güncelleme ile çözülecektir. Bu arada sadece fh 3 sahibiyim.Hesabım sadece fh 3 te vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi claudecan -- 17 Ağustos 2020; 23:12:4 >
  • Forza Horizon 4 (2018) [PC ANA KONU]

Pingim 70 fakat online oynayamıyorum çünkü çıldırtacak kadar ping var.Çözebilen var mı acaba bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReiseReise -- 18 Ağustos 2020; 11:46:55 >
    An itibariyle güncellemeyi yükledim hocam fakat fh4 de durum aynı giremiyorum oyuna Oyunu tamamen kalıntısı kalmayacak şekilde silmenin bir yolu var mı?
    Çünkü önceki windows ayarlar-uygulamalar üzerinden silmeye çalıştığımda kaldır seçeneğinden başka birşey yapamadım, onda da hata verdi oyun kaldırılamıyor diye ama hdd den gitmişti ben de mecbur tekrar indirdim. Eklentileri vs silebilmek mümkün mü, yani tertemiz kurulum için?

Bu arada fh4 için konuşuyoruz sanmıştım, fh3 de rahat ekleyebilirim girebiliyorum şu an için ona fakat mikrofonum yok şimdiden söyleyeyim. Ben de kimseyi eklemediğim için online oynamıyordum, single da birkaç yarış kaldı ama ekliyorum sizi denk gelirsek turlarız

]

Sorun değil bendede mikrofon yok.Girerseniz arada denk gelirsek oynarız. Güncelleme ise yaramadi demek.Antivirüs programı varsa devredisi bırakın.O da yok veya ise yaramaz ise bilgisayara takılı joystick gamepad veya kulaklık direksiyon varsa onları çıkarıp oyuna girmeyi deneyin.Bunlarda olmaz ise
    windows kullanıcı adını kesinlikle ingilizce karakterler ile belirle Türkçe karakterlerde enter dan sonra oyundan atma yaşayipta sorunu çözülen olmuş. Aklıma başka birşey de gelmiyor.En son çare oyunu silip yeniden yüklemek.

• 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.